Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 9:34
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 otazka na offroad upravu pajero sport 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 30.03.2015, 21:03
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
zdravím vás "offroadáci" na stránke som nováčik ale tak plánujem posunuť svoje offroad autičko z lady niva na vyšší level mitsubishi pajero sport chcem sa vás opýtať auto plánujem jazdiť ako terén a občas aj po ceste niekam v okolí tak ma zaujmáju veci mam možnosť kupit spomínané pajero a neviem ako je to s rozsírenim auta kolesa mu trošku trčia spod blatníkov a je to pekné len neviem ako to riešia naši "kamaráti " policajti ako riešia tieto upravy ked je auto podvíhnute podložkami aj rozšírené poprípade do buducnosti čo pevnostne nárazniky keby tam boli či si ich možem aj doma spraviť a ako sa to potom rieši či sa to zapisuje do techničáku a ešte jednu otázku niekde píšu niekde nie má pajero sport samosvor v diferenciály ? a iba v zadu dakujem za odpovede :)


Pon, 30.03.2015, 21:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Ohladne uprav a ich (ne)zapisanim do TP tu najdes v inom vlakne toho dost. Pajero sport som mal ale nema ani tak vzadu samosvor ale dif so zvysenou svornostou. Ale uplny samosvor to zas nie je..

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Pon, 30.03.2015, 22:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Tak ako píše andy. Snád by som ti ešte možno povedal k tým kolesam. Ak ti tam trčia kolesá a nechceš aby trčali tak sa dajú kúpiť disky s väčším ET aby netrčali do von. Alebo ak to chceš nechať tak ako to je len sa bojíš kôli PZ tak by možno bolo riešenie dať na blatníky také rozširovacie gumené lemy.. kolesa budú kvázi skryté.. ALE! auto bude mať iné rozmery ako v TP čiže keby ťa chceli pokefovať tak ťa pokefujú.. ale možno ked uvidia že kolesá sú kryté tak to nebudú riešiť. No samozrejme je to len teoria a záleží na koho natrafíš s akou náladou..

A pevnostaky nedostaneš do TP papierovo :smt139

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Pon, 30.03.2015, 22:57
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Pon, 30.03.2015, 21:03
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
dakujem za odpoved ako mal si pajero sport a čo bol si s nim spokojný ? a tie kolesa prave sa mi to páči rozšírené :) len ešte by ma zaujmalo čo napríklad taká rampa s halogenami alebo zvyšené sanie ?


Uto, 31.03.2015, 19:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Načo Ti je zvýšené sanie?

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 01.04.2015, 8:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Martinoff píše:
Načo Ti je zvýšené sanie?

Ako sa hovorí, radšej mať a nepoužiť, ako chcieť použiť a nemať. Respektíve, radšej pripravený ako prekvapený. Radšej budem mať sanie, ktoré mi bude na nič ako utopený motor :)

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 01.04.2015, 8:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Ak s tým bude chcieť brodiť, tak by som sanie riešil ako posledné. Najprv by som poriešil elektriku, lebo možno si motor ani nestihne cucnúť. :twisted:

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 01.04.2015, 12:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ach, nejdem sa k tomu ani vyjadrovať. Ty vieš lepšie ;)

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Str, 01.04.2015, 15:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Predpokladám že Sport to má podobné ako Pajero. Sanie je dosť vysoko, ale "elektrický cirkus" mám nižšie. Zvlášť u starších áut je v stave zodpovedajúcemu veku.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 01.04.2015, 16:37
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
S benzinovymi pajerami som nebrodil ale par krat som brodil s benzinovym patrolom a ked do vody tak len s najjednoduchsim diezlakom :) mne sa napriklad stalo,ze 2alebo 3tyzdne po brodeni mi hadzalo chybu motora a voda vtedy zatiekla do napichovaciek -hoci tam mam vazelinu ale voda si nasla cestu a bolo vymalovane-musel som to vsetko dat preventivne rozobrat a vycistit a naimpregnovat a to som este nemal vodu v rozdelovaci-to by som bol uz vtedy uplne v riti :-D ale pajero sport ma 3liter bez rozdelovaca ze neaka sanca tu je ale zase ma dost ,, krabiciek,, co su nizko v interieri a co by to urobilo po brodeni po neakom dlhsom case to ani srnka netusi ale typujem,ze o problem zarobene :-D Inak Luther skus s tym benzinovym jeepikom castejsie brodit taku 1metrovu vodu -nemyslim tie 30cm mlacky kde sa chodite vozit a typujem,ze neake problemy by potom aj u Teba nastali a s tymi recami,ze benzinak sa da proti vode chranit,ze su na to specialne veci na mna nechodte :-D voda si vzdy po case najde cesticku aby zatiekla :) a zase sediet s mokrymi gulami ma tiez nelaka a potom mesiac vetrat auto :) naposledy som taku srandu videl ked chlapik spustal lodku na sirave s novym tuaregom a ked trochu postal vo vode+ nemohol vyjst lebo na panelke bola riasa-smykalo sa a palubovka mu svietila vsetkymi farbami a voda mu zacala cez tie super izolovane tesnenia dveri vtekat na zadne sedacky tak mu vsetko jedno nebolo :-D a druhu lodku uz ani nespustal s autom :-D hoci stacilo spustat v plytsej vode kde bol strk a nebolo take strme klesanie :)


Str, 01.04.2015, 17:07
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
..ja neviem, ale ked budem chciet prekonávať 1m vodu tak sa asi radšej dám ku kajakárom, na offroade radšej prejdem niekde ďalej okolo rieky,potoka a najdem miesto kde je 30cm voda ....ale kto sa chce brodiť nech sa brodi , len v okolí tích so šnorchlom som nevidel nikoho normálneho topiť auto, iba osekaný špeciál ale to je iná kategória....

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Str, 01.04.2015, 18:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Toto je lesna cesta v r.2010

https://picasaweb.google.com/1053687991 ... 2459235922

Samozrejme vedla potoka

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Naposledy upravil bull4x4 dňa Štv, 02.04.2015, 14:32, celkovo upravené 1



Str, 01.04.2015, 19:01
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 30.03.2015, 21:03
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
mne tu tak nejde ani o brodenie :D skor ma zaujmaju tie veci ako to proste je zo zapisovanim do TP či takéto veci ako som pisal treba mat zapisane alebo čo to je nechcem aby ma policajti je***li na každom kroku za kolesa trčiace podvihnuty podvozok a nieake halogeny na streche a tak :)


Str, 01.04.2015, 19:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
pome na to takto :) pokial mam info tak v TP treba mat vsetko.... za podvozok ta drbat nebudu lebo ta nemaju moc ako zmerat na ceste (nevravim ked to dvihnes o pol metra) trciace pneu tak isto ked das gumove lemy malby si byt v pohode onie (ale podla zakona si zmenil zase rozmer auta a plati to iste co u podvozka nezmeraju ta) snorchel mal by byt v tp ale nepocul som ze by zan dakoho drbali ale ak ti ho netreba tak naco ?.... nasi znamy v zelenom si davaju podla mna hlavne pozor na veci ako narazniky navijak a rozmer pneu.... rampa na streche je taka otazna ak tam das na nu dakle a je to na samostatny prepinac tak su to pracovne svetla couzivane mimo cestu to na aute byt moze.... svetla na rame to nvm lebo ked som ich mal 2 roky do zadu tak ich nebolo treba zapisat lebo 2x pridavne dialkove byt mohli teraz to vraj pisat treba.... ale pre samu podstatu veci kazda uprava by mala byt zapisana v TP

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 01.04.2015, 19:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
CrabMan píše:
dakujem za odpoved ako mal si pajero sport a čo bol si s nim spokojný ? a tie kolesa prave sa mi to páči rozšírené :) len ešte by ma zaujmalo čo napríklad taká rampa s halogenami alebo zvyšené sanie ?

Mal som ho od novoty 5 rokov a ziadny problem, ani som na neho okrem beznej udrzby nesiahol... Akurat na cestovanie pri 130 uz tocil tusim 3500 ot. A to mi vadilo..

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Str, 01.04.2015, 19:39
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: