Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:17
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 fachman na vymenu motora YD25 za Terrano 2,7 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
Ahojte, tak a zlopovestny motor z Navary D22 klakol a dodychal. Hladam niekoho kto ma skusenost alebo uz menil nestastny YD25 za terranacky 2,7Td. Na ceskych forach som nasiel par typkov ktory to uz robili, ale tahat auto do CZ ked som ho prave dotahal 1400km z rumunskych hor uz financne nedam kurna :(
Budem vdacny za kazdu radu alebo kontakt ak ste o niekom poculi alebo viete o niekom kto by to zvladol. Pripadne ak poznate niekoho kto chodi s velkym vozikom pravidelne do Nemecka alebo anglicka a vedel by mi to stiahnut do CZ po ceste ak ide prazdny za rozumnu cenu...
DIK!

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Pon, 21.08.2017, 20:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
to zvládne každý normálny mechanik, nie je tam nič zložitého.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 21.08.2017, 20:56
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
to zvládne každý normálny mechanik, nie je tam nič zložitého.

Mas prosim aj nejaku realnu skusenost? Jedny tvrdia to co ty ze je to easy, druhy zase ze je problem s riadiacou jednotkou a ci v reale pojde elektronika, cerpadlo atd atd... mechanicky podla mna prehodit nieje az taky problem, ale spravit naozaj vsetko tak aby slapalo... trocha sa toho obavam aby to neskoncilo po vymene ze nejde to, nejde ono a bude pruser....

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Pon, 21.08.2017, 21:10
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
nuz ja som uz mal docinenia s vymenou motora ,, z Jeepky som vysmaril motor 2,1 tdi renaultacky a vlaboroval som tam motor 2,5 tdi z pajera,, medzikus 2,8 mm, a potom prisposobenie k prevodovky,,makacka jak hovado a vyzaduje max, presnui pracu,, no a este som musel prerabat pristrojovu dosku budiky atd aby mi vsetko fungovalo,,,teraz v tvojom pripade,,,motor z Navary D22 je uz od vyroby sracka, :smt151 s prepacenim,, znamy mal take lebedo a menil v tom 2 x motor a aj treti sa posral,,odtrhol sa mu klin na klukovke a rozvody urobili zas svoje,, lamu sa klukovky teda motor onicom,, ale ak tam chces dat motor z terana 2,7,, je to dobre riesenie bo je nezmar a silny alebo tosame z Ford Mawerick,, su fajn motory ale odporucam to tam aj s prevodovkou picnut, no a s elektrikou uz len skuseny chlapik co sa v tom vyzna, skrze RJ..pokial motor ma Mawerick, alebo terano mechanicke cerpadlo, mas to ulachcene a lachke, ale ak ma vstrekovacie cerpadlo - riadene cez RJ tak jedine sikovny autoelektrikar to tam spravy s povodnou RJ od prislusneho motora,, a aby ti vsetko fungovalo aj na budikoch a na pristrojovej doske..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 21.08.2017, 21:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
nuz ja som uz mal docinenia s vymenou motora ,, z Jeepky som vysmaril motor 2,1 tdi renaultacky a vlaboroval som tam motor 2,5 tdi z pajera,, medzikus 2,8 mm, a potom prisposobenie k prevodovky,,makacka jak hovado a vyzaduje max, presnui pracu,, no a este som musel prerabat pristrojovu dosku budiky atd aby mi vsetko fungovalo,,,teraz v tvojom pripade,,,motor z Navary D22 je uz od vyroby sracka, :smt151 s prepacenim,, znamy mal take lebedo a menil v tom 2 x motor a aj treti sa posral,,odtrhol sa mu klin na klukovke a rozvody urobili zas svoje,, lamu sa klukovky teda motor onicom,, ale ak tam chces dat motor z terana 2,7,, je to dobre riesenie bo je nezmar a silny alebo tosame z Ford Mawerick,, su fajn motory ale odporucam to tam aj s prevodovkou picnut, no a s elektrikou uz len skuseny chlapik co sa v tom vyzna, skrze RJ..pokial motor ma Mawerick, alebo terano mechanicke cerpadlo, mas to ulachcene a lachke, ale ak ma vstrekovacie cerpadlo - riadene cez RJ tak jedine sikovny autoelektrikar to tam spravy s povodnou RJ od prislusneho motora,, a aby ti vsetko fungovalo aj na budikoch a na pristrojovej doske..

dik za radu, cize odporucas napasovat tam RJ z Navary? To aj realne moze fungovat s terranackym motorom? Ako zistim ktory konkretny typ motora 2,7 ma mechanicke alebo vstrekovacie cerpadlo?

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Uto, 22.08.2017, 9:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
74kw mechanicke cerpadlo,92kw elektronicke cerpadlo

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 22.08.2017, 19:20
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
Ako je to po vymene motora s inou kubaturou na STK? kontroluju to ze porovnavaju kod motora ako je zapisane v technicaku alebo to nikto neriesi? Pocitam ze je tu kopec ludi po vymene motora za inu kubaturu...realne skusenosti s STK?

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Str, 23.08.2017, 10:36
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
leechi66 píše:
Ako je to po vymene motora s inou kubaturou na STK? kontroluju to ze porovnavaju kod motora ako je zapisane v technicaku alebo to nikto neriesi? Pocitam ze je tu kopec ludi po vymene motora za inu kubaturu...realne skusenosti s STK?


kubaturu si nikto nevšimne, ešte som nepočul že by merali na STK objem. ak sedí druh paliva a počet valcov pohoda, by si musel mat fakt smolu aby si natrafil na znalca čo na prvý pohľad zbadá že to nie je ten motor čo tam má byť. ale ten typ motora je velmi lahko skontrolovatelný a samozrejme by mal sedieť. :wink: už viac krat mi to na STK kontrolovali.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Str, 23.08.2017, 11:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
KIRA píše:
leechi66 píše:
Ako je to po vymene motora s inou kubaturou na STK? kontroluju to ze porovnavaju kod motora ako je zapisane v technicaku alebo to nikto neriesi? Pocitam ze je tu kopec ludi po vymene motora za inu kubaturu...realne skusenosti s STK?


kubaturu si nikto nevšimne, ešte som nepočul že by merali na STK objem. ak sedí druh paliva a počet valcov pohoda, by si musel mat fakt smolu aby si natrafil na znalca čo na prvý pohľad zbadá že to nie je ten motor čo tam má byť. ale ten typ motora je velmi lahko skontrolovatelný a samozrejme by mal sedieť. :wink: už viac krat mi to na STK kontrolovali.


Cize realne pozerali na blok motora ci je vyrazene typ motora ano? Lebo to by mohol byt problem kedze v technicaku Navary je typ motora YD25 no a Terrano ma myslim YD27... a toto je byva vyrazene v bloku alebo je to na nejakom stitku?

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Str, 23.08.2017, 11:32
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
tam sa ti vykaslu nato,, motor nesmie byt zacakany od oleja, nesmie tiect ziaden olej a voda z neho a jeto OK,, ostatne neries,,seruti tam aj na kod motora,, velarazi sami nevedie dejeto,, staci ked je to vTP a podla toho robia EK,,tot vsjo.. :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 23.08.2017, 11:47
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
mne to teda sporadicky kontrolovali, ale mám to na viditelnom mieste. všetko sa dá poriešit len treba čítat medzi riadkami. niekedy sa to číslo tak strašne zle hladá alebo je na tak neprístupnom mieste že ho snád bez rozborky technik nenájde :lol: možností je viac

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Str, 23.08.2017, 11:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Ak su tie origo motory naozaj tak nespolahlive,tak netreba spekulovat nad tym co ked,ale treba ist do prestavby ak sa na to financne citis.Ono je uplne jedno ktory motor z tychto dvoch si vyberies,nakolko aj do aut z 92kw motorom sa montuje zo 74 kw motorizacie mechanicke cerpadlo,plynove lanko+pedal ak zacne blbnut elektronicke cerpadlo.Rozdiel medzi tymito dvomma motormi je v intercooleri a uz spominanym elektronickym vs mechanickym systemom.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 23.08.2017, 22:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Kod motora YD27? nie nahodou TD27?

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Štv, 24.08.2017, 14:01
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
Ak su tie origo motory naozaj tak nespolahlive,tak netreba spekulovat nad tym co ked,ale treba ist do prestavby ak sa na to financne citis.Ono je uplne jedno ktory motor z tychto dvoch si vyberies,nakolko aj do aut z 92kw motorom sa montuje zo 74 kw motorizacie mechanicke cerpadlo,plynove lanko+pedal ak zacne blbnut elektronicke cerpadlo.Rozdiel medzi tymito dvomma motormi je v intercooleri a uz spominanym elektronickym vs mechanickym systemom.

jasne, uz som sa rozhodol, urcite tam nebudem opat davat YD25, je to neskutocny bullshit, predoslemu majitelovy na tom vydrbalo rozvodovu retaz a ojnice a teraz mne lloziska klukovky zrejme, a to vsetko su devastacne poruchy....Idem do Terrana a asi to budem tahat do tych Ciech k typkovy co ich uz zopar v tych Navarach pomenil...je to daleko a preplatim za odvoz ale aspon budem mat istotu dobrej roboty...

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Štv, 24.08.2017, 19:40
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 07.11.2017, 21:18
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Zdar.. Napisal by si ako ti to nakoniec dopadlo stou vymenou ... Riesim podobny problem a dost by mi pomohli nejake rady. Dal si to robit v čechach ... Nebol problem na STK a ako ide auto?


Uto, 07.11.2017, 21:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: