Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:02
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 uprava offroad ala island 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
http://breytir.is/

ak niekoho zaujimaju islandske prestavby,nech si klikne na uvedenej stranke na to promotional video

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Sob, 06.02.2010, 15:39
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Otazka pre radioamaterov: Ta antena, ktora je v zabere od 4:38 do 4:56, je obycajna antena pre CB?
2vladlm: Nevies, na Islande pouzivaju na komunikaciu nieco ine, ako CB stanice?

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Sob, 06.02.2010, 18:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
video som ziadne na tej stranke nenasiel ale predpokladam ze tam pouzivaju bezne CBcky tak ako aj my, je to standardna CEPT krajina tj uznava tu istu legislativu... http://www.ira.is/display/web/Operating+in+Iceland a koli autam si ludia nebudu robit radioamaterske licencie takze si vystacia s podradnou CB frekvenciou a koli absencii stromov si mozu beztrestne na strechu namontovat lodne anteny.

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Sob, 06.02.2010, 21:05
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie anteny už skor spominal aj Thunder zo svojej vypravy po Islande :wink:

viewtopic.php?t=7982&postdays=0&postorder=asc&start=15

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 06.02.2010, 21:14
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
2konik
Video, je taka dietna linka, s takymto nazvom "Kynningarmyndband / Promotional video (wmv 28MB)". Nachadza sa par centimetrov juhovychodne od loga ARB. :)
"koli absencii stromov si mozu beztrestne na strechu namontovat lodne anteny" A u nas si taku nemozes dat, iba kvoli stromom?

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Sob, 06.02.2010, 21:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
juroBSP píše:
A u nas si taku nemozes dat, iba kvoli stromom?


anténu si môžeš dať aj 6m lenže je tu určitá výška elektrického vedenia či už trolejov, mostov a pod.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 06.02.2010, 21:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
juroBSP píše:
A u nas si taku nemozes dat, iba kvoli stromom?

u nas je vo vyhlaske tiez co to o dlzke anteny popisane tusim limit 1.3metra prave pre to aby ma organ nekefoval som si nekupil sirio turbo 2000 ale iba 1000 aby som sa vpratal do litery zakona a dodnes to trpko lutujem.
pretoze kazdy tu beha s antenou dlhsou, takze organy dlzku anten nemeraju tj jediny tvoj limit je kolko nervovo znesies bimbania o konare vegetacie resp podzemne a nadzemne garaze auparkov tesiek a podobnych molochov ... ja uz aj tam cinkam svojou kratkou 1000kou o strop a to ju nemam na streche.

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Sob, 06.02.2010, 22:44
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
konik píše:
ja uz aj tam cinkam svojou kratkou 1000kou o strop a to ju nemam na streche.


to kade behas potom?

ja mam na boxeri turbo 2000ku hore na streche a nejake vaznejsie buchnaty nedostala
az na jedneho jastraba v 130tke ktory mi ohol prut :x

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 07.02.2010, 20:19
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Oni su Islandania dobri pacienti

http://icecool.is/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=42


Ned, 07.02.2010, 21:29
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
juroBSP píše:
Otazka pre radioamaterov: Ta antena, ktora je v zabere od 4:38 do 4:56, je obycajna antena pre CB?
2vladlm: Nevies, na Islande pouzivaju na komunikaciu nieco ine, ako CB stanice?


to video sa mi spúšťa tak dlho, že ma to už nebaví... :?

ničmenej si trúfam typnúť, že to nie je anténa od CB rádia. Bez ohľadu na terén má CB obmedzený dosah. Najmä pri zákonnom výkone 4W. Dá sa tomu pomôcť lepšímy (=väčšími) anténami a špeciálnymi režimami vysielania (= SSB) Ale na použitie v aute je to dosť nepraktické.

Preto sa pri trajdaní ďaleko od civilizácie používavú HF a VHF vysielačky. Tie idú na frekvenciách výhodnejších pre ďaleké spojenia prízamnou vlnou.

Typol by som si, že majú na aute anténu pre HF rádio.

Obšírnejšie :

Pre vysielačkovanie fóniou (otvorenou rečou s analógovým prenosom) sa najčastejšie používajú pásma HF (3 - 30 MHz), VHF (30 - 300 MHz) a UHF (300 - 3000 MHz).

CB vysielačky sú v potratovom pásme medzi HF a UHF. To je odpadové medzipásmo, ktoré má najhoršie vlastnosti. Preto ho aj dali verejnosti na hranie.

PMR vysielačky sú v UHF pásme a preto majú povolené len málo a veľmi úzkych kanálov, malý výkon a len pevné antény (aby to nešlo príliš dobre)

Na lepších pásmach a väčším výkonom možno s rádioamatérskou licenciou. Takých 50W na VHF už letí poriadne ďaleko.

edit:

už mi to čiastočne ide.

tto nie je CB ale HF a dokonca asi nejaký duobander. Typol by som na samovýrobu, alebo nejaký garážový manufaktúrny produkt (rádioamatéri si často a rozsiahlo samovyrábajú hardware. Na nete je na to plno návodov)

ešte sa mi zdá, že som tam videl HF/VHF anténu s mechanickým ladením.

V hrubom šulci dole je cievka. v nej je hore-dole pohyblivá časť, ktorá má na vrchu prút. Medzi nimi je gumový mech, ktorý umožňuje vzájomný pohyb a bránia znečisteniu vnútora cievky. Podľa frekvencie na ktorej sa práve vysielačkuje elektromtorček našteluje pohyblivú časť na také miesto cievky, aby bola anténa čo najlepšie naladená. Elektromotorček a teda aj ladenie ovláda sama vysielačka (lepšie rádiá to majú zabudované) Nahrubo sa anténa ladí výmenou prútu. Každá dĺžka antény funguje na určitom rozsahu frekvencií.

biele laminátové antény zo spružinou na spodku fakt vyzerajú ako námorné.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 07.02.2010, 22:36
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron