Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:59
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Dopravna znacka A5 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 22:26
Príspevky: 301
Bydlisko: OMSENIE
Odpoveď s citáciou
Dnes som apsolvoval cestu autom smerom Kysuce-Orava-Liptov a spet domov a isiel ma slak trafit :x to nie su cesty vsade jamy,vytlky najhorsie s ak vam protiiduce auto svieti a vi nevidite kadial ist a vsetko to ti skurveni cestari jednoducho vyriesia dopravnou znackou a sem tam nahadzanou sutolinou. Este ze ich maju v zasobe download/file.php?mode=view&id=82


Prílohy:
A5.jpg
A5.jpg [ 5.11 KiB | Zobrazené 5493 krát ]

_________________
ARO 243TD motor PAJERO 2,5TD v predu naprava 461+ ausina,v zadu 100% uzavierka, navijak 5,4t.prekopany podvozok, kompresor,gurtne ,hi-lift. atd....
Ned, 24.02.2013, 21:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Predpokladám, že tie značky dávajú len nato, aby sa mohli vykrútiť z platieb za škody spôsobené na vozoch.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 25.02.2013, 0:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.08.2010, 12:38
Príspevky: 698
Odpoveď s citáciou
Nedá mi nezareagovať.Každý nadávame na cestárov ale nikto nevidí že polovička ciest je sukromna a cestári s nimi nemaju nič oni ich len ohrnaju a ked si požiada majitel tak robia aj výspravky.Takže toto je len na take objasnenie.a ešte jedna ved nadávame že neohrnaju a podobne ale zase nikto nevie o tom že každý čo jazdí na sypači nemože výjsť sám od seba ani ked bude meter snehu pokial ho nepošle dispečer!!!!

_________________
Nissan Patrol Y60 2,8-kompletka a 36" Super Swaper.


Pon, 25.02.2013, 8:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
...aké súkromné cesty ?? :shock: cesty 1.triedy ???

štát si tu jednoducho neplní svoju funkciu, peniaze niet, cestáry fakt nemajú prachy...všetci vieme ako to beží, že peniaze zhltnú vo výberovom konaní kamaráti verchušky...

...pokiuaľ nezačne hromadne si domáhanie práv a škôd, tak bude stačiť ta značka na udržanie tohto bordelu..

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Pon, 25.02.2013, 9:50
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.09.2009, 8:37
Príspevky: 151
Bydlisko: Senec
Odpoveď s citáciou
Lucky: to ja mam aj taku skúsenost,že dispečing da požiadavku ,firma vyšle sypač na udržbu ,ale na rajone neodhrna a neposypa, potom si vyfakturuje pracu a tony posypoveho materialu . zopar ich tak dispečing nachytal ,ale nie je v ich silach kontrolovat všetkých . česť vynimkam ktorý si svoju prácu vykonavajú poctivo

_________________
nissan patrol GR Y60,r.v.95,navijak,


Pon, 25.02.2013, 9:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Tunki píše:
Predpokladám, že tie značky dávajú len nato, aby sa mohli vykrútiť z platieb za škody spôsobené na vozoch.
...presne tak nic ine sa tym nesleduje.

jozef1974 píše:
...ale na rajone neodhrna a neposypa, potom si vyfakturuje pracu a tony posypoveho materialu.
...dokonca som tuto zimu pravidelne zazil cesta ujazdeny sneh a posypane vylucne v zatackach. Rovne useky ani za boha.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 25.02.2013, 11:09
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Lucky píše:
zase nikto nevie o tom že každý čo jazdí na sypači nemože výjsť sám od seba ani ked bude meter snehu pokial ho nepošle dispečer!!!!
ja viem ... ale ked uz pises o dispecerovi...
Je to vyhradne na jeho rozhodnuti, alebo este musi mat telefonat od niekoho z mestskeho uradu (alebo odkial ?). ?
Ako dispecer vie, aka situacia je v hornej marikovej, ked sedi na riti v PB ?


Pon, 25.02.2013, 15:36
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 22:26
Príspevky: 301
Bydlisko: OMSENIE
Odpoveď s citáciou
No ja osobne tiez odhrnam cesty ale poviem vam ze takych kokotov co mame mi a riadia ak je 1cm snehu tak ich slak trafa ze uz je kalamita a tych co sa mi stavaju do cesty ze kde sme, oni vsetci platia dane a nemozu vist domov sak ani nemozu na letnych galuskach a to vecsina byva v kopcoch nad 14% kam ani ja ak dobre drbe mam co na ZETORE s retazami co robit. Vsak nigde inde len v :idea: Trencianskych Tepliciach :idea: platia dane mne a ostatnym ich vracaju. No a drte nasi organi zacali davat vozit az ked bolo bielo a to nam vozili aj s vodou ktora ako vsetci dobre vieme pri -teplotach mrzne a ani za boha nechce padat z rozmetadla. Poznam aj chlapov z Trencianskej spravy ciest a ich veduci ktori to riadia od stola stoja tiez za velke H... a to sme sa dostali na koren veci ze cele nase Slovensko riadia ludia ktori vedia o robote akurat to ze sa pise na zaciatku s R. Akurat ze vzdy si to odjebe obicajny clovek ktori ma zdravy sedliacky rozum a ten nepresci.

_________________
ARO 243TD motor PAJERO 2,5TD v predu naprava 461+ ausina,v zadu 100% uzavierka, navijak 5,4t.prekopany podvozok, kompresor,gurtne ,hi-lift. atd....


Pon, 25.02.2013, 20:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.08.2010, 12:38
Príspevky: 698
Odpoveď s citáciou
jozef1974 píše:
Lucky: to ja mam aj taku skúsenost,že dispečing da požiadavku ,firma vyšle sypač na udržbu ,ale na rajone neodhrna a neposypa, potom si vyfakturuje pracu a tony posypoveho materialu . zopar ich tak dispečing nachytal ,ale nie je v ich silach kontrolovat všetkých . česť vynimkam ktorý si svoju prácu vykonavajú poctivo

Toto je pravda ale zase mi máme GPS a ked ja podstiví dispečer tak to všetko vidí či ohrnaš či posýpaš alebo sa len tak prevezeš a zase na konci smeny ked pýšem výkon a nahodou napíšem že som ohrnul a posypal a nespravím to tak zodpovedám za to lebo podpysujem príkazku a potom to máš na tryku ty.

A tie cesty 1 triedy maju napríklad u náš v Trenčinskom kraji na starosti nie cestáry ale Slovenská správa ciest a tá hrabe eurá a ona nám určuje či treba ísť spraviť to alebo to a čím menej robíš tým zostáva viacej do vačku!!!!! asi to poznáme všetci

_________________
Nissan Patrol Y60 2,8-kompletka a 36" Super Swaper.


Pon, 25.02.2013, 21:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.08.2010, 12:38
Príspevky: 698
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Lucky píše:
zase nikto nevie o tom že každý čo jazdí na sypači nemože výjsť sám od seba ani ked bude meter snehu pokial ho nepošle dispečer!!!!
ja viem ... ale ked uz pises o dispecerovi...
Je to vyhradne na jeho rozhodnuti, alebo este musi mat telefonat od niekoho z mestskeho uradu (alebo odkial ?). ?
Ako dispecer vie, aka situacia je v hornej marikovej, ked sedi na riti v PB ?

Finderko ved v tomto je ten háčik :-D
Dispečer sedí na riti v PB a tam nesneží a pokial niekto nezavolá napr.z Maríkovej alebo z dákej riti tak nikoho nikam nepošle až potom ked sa ludia sťažuju a to je už neskoro lebo ja nedokážem lietať so sypačom a ešte s takou starou kurvou :-D

_________________
Nissan Patrol Y60 2,8-kompletka a 36" Super Swaper.


Pon, 25.02.2013, 21:51
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Ale ja ti to nevytykam. Len ked uz si vo fachu, tak som chcel vediet, ze kto o tom rozhoduje. Ci len clovek u vas, alebo este aj nejaky mumel z mestskeho uradu, ktory Vas posle do terenu, ked sa nevie z rozkvetu dostat do tesca.


Pon, 25.02.2013, 22:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Aj policajti hlasia na dispencing spravy ciest problematicke useky a to sa nebavime len o snehu ale aj o nebezpecnych vytlkoch a atd. u nas je to taka celoeuropska rarita vsade dojde technika na opravu ci upravu u nas tak 1203ka zo znackov A5 .....je to smutne no vsetko stoji a pada na tom ze s toho co usetri miestna sprava ciest si moze nechat 20% prostriedkov na vlastne odmeny co v prepocte znamena s kazdych usetrenych 1000 eur si nechavaju 200.....Inak na margo ze niet finacii v sprave ciest by som povedal asi tolko minuly rok mali oficialnu akciu vo VT doslova vysmech ludom volalo sa to DNI SLOVENSKYCH CESTAROV odohralo sa to v hoteli Patriot a asi 150 ludi tam chlastalo 3 ci 4 dni takze pri ubytovani za nejakych 35 eur noc/osoba plus jedlo a chlast s tam vznikla celkom zaujimava zaverecna faktura.....by som povedal okolo 35 000 eur tak otazka znie je to adekvatne firme ktora ma financne problemy a zaber svojej cinnosti ma v zufalom stave?:....hmmmm

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 25.02.2013, 22:23
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 26.09.2012, 16:35
Príspevky: 124
Bydlisko: Východ
Odpoveď s citáciou
ešte krajšie je, keď pod tú značku dajú ešte "odporúčaná rýchlosť 40" :lol: neďaleko od nás to cestári tak vyriešili. Je jasné, že 40 kou na niekoľko kilometrovom úseku nikto nepôjde. A ak sa stalo niečo, oni sú krytí. :evil:


Pon, 25.02.2013, 22:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
colt.45 píše:
ešte krajšie je, keď pod tú značku dajú ešte "odporúčaná rýchlosť 40" :lol: neďaleko od nás to cestári tak vyriešili. Je jasné, že 40 kou na niekoľko kilometrovom úseku nikto nepôjde. A ak sa stalo niečo, oni sú krytí. :evil:

zakon vravi mas prisposobit jazdu stavu a povahu vozovky.....poviem ti ze vcera sme boli zajazdit smerom na Domasu no a poobede som narychlo potreboval byt doma tak som sa vybral po ceste 1.triedy a ti poviem ze cez kopce a po lesnych cestach ma menej vytriaslo a to ani nespominam kaskaderske kusky a obchadzanie dier inymi vodicmi mal som asi 3 takmer kolizne situacie na ktore kes som si spomenl tak mi az mraz po chrbte chodil.....

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 25.02.2013, 23:08
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 22:26
Príspevky: 301
Bydlisko: OMSENIE
Odpoveď s citáciou
No to ak by som mal vcera ist podla stavu vozovky tak to by som bol este dnes v pol ceste. Jedine ze bi som mal vznasadlo :) ale cloveka uz nebavi stale menit podvozkove dieli a to si robim vsetko sam a ked som videl niektorich uponahlanych ako letia jama nejama a kup si take auto :smt009 A k tomu dispecerovi,sam som volal na 158 ze sa skrizil kamion na Homolke a policajt mi povedal ma tam znacku http://www.4x4club.sk/pictures/upload.php a bolo vybavene.Vzdy maju na vsetko odpoved. Ak prsalo lietali celi den a ked napadlo 10cm nebolo ich -nestihali :!: :!:


Prílohy:
C13.jpg
C13.jpg [ 6.42 KiB | Zobrazené 5192 krát ]

_________________
ARO 243TD motor PAJERO 2,5TD v predu naprava 461+ ausina,v zadu 100% uzavierka, navijak 5,4t.prekopany podvozok, kompresor,gurtne ,hi-lift. atd....
Pon, 25.02.2013, 23:27
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: