Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 26.04.2024, 8:50
Dnes je piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava a zajtra Jaroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 584 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 39  Ďalší
 Výlety po Slovensku a okolí 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Pokračujeme v lanovkových výletoch.
http://leto.vratna.sk/sk/chleb/prevadzkova-doba
Ľudí mraky. Parkovisko pod lanovkou skoro plné už pri našom príchode. Pri odchode plnka a skoro zaplnené aj to druhé nižšie. Hore neskutočný vietor ale inak pekne. My len tak piánko. Fotečky, otec vínko v bufete a tradá dole.
Domov sme to vzali trochu obkľukou cez Kolibu u dobrého pastiera. Pikantné mäso na panvičke :smt023 Len nevládzem dýchať ešte teraz.
Obrázok Obrázok Obrázok 
A pre fanúšikov Kryšpína.
Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Uto, 01.09.2015, 14:29
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Tisíceré díky :smt151

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 01.09.2015, 17:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Keby to bolo na Facebooku-ksichtoknihe tak davam :smt023


Uto, 01.09.2015, 21:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
A v tejto maďarskej ZOO už niekto bol ? Vraj veľmi pekná. ZOO Nyíregyháza
http://www.sostozoo.hu/?home
Je to kus cesty plánujem to až na budúci rok. Teda ak sa bude dať ešte niekde normálne cestovať :smt139

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Str, 09.09.2015, 16:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
čo sa tyka ZOO Nyiregyhaza určite sa oplati vidiet :smt151 len by som odporučal zmenit Eur na HF Forinty,nakolko pri vstupe sme platili len forintami resp. v ZOO brali skor forinty ,nevravim ,že nechceli Eura ,ale s forintami bol menši problem .Kurz je dobry ,takže dostaneš na ruku za par eur niekolko tisic forintov :lol: ..my sme počitali ceny sposobom ,že trebars niečo stalo 1200Hf ,tak delene 10..a na koruny to vyšlo cca 120 korun t.z. 4eura :-D Trošku komplikovane prepočty,ale stale vytahovat kalkulačku som bol lenivy. Ak by si mal ešte trošku času a išiel v sobotu ,oplati sa vidiet aj trh ,je to v podstate po ceste do ZOO ,ale tych veci čo tam je.... :smt135 všetko možne .Len pozor na doklady a cennosti. Pripadne navštivit nedaleko ZOO kupalisko . Proste za mňa vravim ,áno ,treba vidiet Nyiregyhazu :smt151

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 09.09.2015, 16:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ďakujem.
A nevie niekto ešte ako sa to vyslovuje ? Lebo keď sa chcem niekoho na to opýtať, tak dostanem zo seba "ny" a potom mi príde na rozum už len šeherezáda a som skončil :smt126

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Str, 09.09.2015, 16:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
jednoducho "Nyreďháza" ...trošku komické mi však pripadalo ,že na trhu Vietnamci a Čiňania rozpravaju po maďarsky :lol:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 09.09.2015, 16:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
A ubytuj sa v hoteli Pagony.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 09.09.2015, 18:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
V Banskej Štiavnici sme už síce boli ale zostalo nám pár vecí na pozretie.
Dnes štôlňa Glanzenberg.
http://www.muzeumbs.sk/glanzenberg/
Prilba, plášt, baterka. Nič náročné.
Po prehliadke sme posedeli na terase
https://www.google.sk/maps/@48.4575178, ... l=sk&hl=sk
A pretože sa už nikomu nechcelo nikde ísť ostal nám do budúcna Nový zámok a Kammerhof múzeum.
Obrázok Obrázok Obrázok 
A aby sa zasa nepátralo po Kryšpínovi, tak jedna z kufra :) Narobilo mi to nejaké prepaly.
Obrázok 
Inak boli a ešte dnes sú Salamandrové dni
http://www.banskastiavnica.sk/navstevni ... ogram.html

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 12.09.2015, 15:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 27.01.2013, 15:27
Príspevky: 474
Bydlisko: BN
Odpoveď s citáciou
Banska Stiavnica je krasna, odporucam zajst aj do centra do pivovaru ERB, maju vlastnu restavraciu s krasnym posedenim :smt023 a to pivo :smt147

_________________
ex suzuki vitara 1,6 8v ´93
ex Hnissan Terrano 2 2,7 97 3dv
Land Rover Discovery II 2,5 TD5


Sob, 12.09.2015, 19:13
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Pánové, dneska som chcel spojiť príjemné s užitočným a tak som sa vybral na hríby. Bol som v lesoch okolo Látok. Prostredie pekné, počasie príjemné, akurát hríby sa pred nami poctivo schovali. Bol som taký zmordovaný, že som ledva došoféroval domov, a to bolo len nejakých 50 km. Takže môžem to ohodnotiť len ako poriadnu túru v peknom lesnom prostredí. Rastú vôbec niekde ?
PS: Pred pár dňami som bol pri B. Štiavnici - na Richňavskom jazere. Prídeme a pozeráme - voda fuč !, jazero spustené. Tak sme sa presunuli na Počúvadlo, tam je krásne a to domáce ZOO, tak to nemá chybu !


Sob, 12.09.2015, 20:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Huby tento rok absolútna tragédia. V okolí Trenčína mali teraz celkom dobre ale tiež im to končí. U nás do plaču. Možno ak týždeň rástli. A aby toho nebolo málo tak mi zlikvidovali dlhoročný flek ťažbou dreva. Takých debilov čo to pílili svet nevidel. Dolámaná mladá bučina, lebo niekto môže položiť strom na 3 strany, nie on ho jeb... rovno na mladé buky. Všetko naokolo dolámané, dodreté, povyvracané. Konáre nikto neodprace, drevo hrubé ako moja noha im nie je dobré. Minulý rok to isté o svah ďalej, tade sa nedá normálne prejsť. Len keď o tom píšem tak som s prepáčením nasraný.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 12.09.2015, 21:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes nádherné počasie, tak sme sa vybrali do Zakopaného. Sánka dole. Ulica Krupowki - stánky, reštiky, občerstvenie, kone. Pozemná lanová dráha Gubalowka - za úplne smiešne peniaze sa vyveziete do úplne iného sveta. Nádherný výhľad a kopééc stánkov, bobová dráha, trampolíny. Môžme my nadávať na Poliakov koľko chceme, že sú takí a takí ale takto si ja predstavujem turistický ruch. Nemám vo zvyku rátať koľko sme minuli na výlete ale keď som si doma 60€ zmenil na zloté, tak mi to nedalo. Z 246 zlotých mi ostalo nejakých 45 zlotých čo je cca 10€. Takže za 50€ sme zaplatili parkovné, kúpili klobúk, syry, zvonček, magnetku, praclíky, žurawinu, zemiakové placky, pečený zemiak na špajli, vyviezli sa na Gubalowku. Tam 3 pivá, 2 štoky. No skúste za 50€ vyraziť do našich Tatier :smt121
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok 
A Kryšpín v plnej paráde.
Obrázok Obrázok Obrázok 

PS:
Keďže v Podbieli je most v perdeli tak som to zobral cez Habovku a takou cestou cez hory do Vitanovej. Za Kubínom tiež žiadna sláva, tak si vravím nazad pôjdem cez Zuberec a nadol na Huty a ku Mare. Všetko parádne, poznám tú cestu. Je to síce samá zákruta a hore dole kopcom ale je tam kľud. Čo sa mi stalo za Potokom neprajem nikomu. Z nejakej riti sa vygúľal na hlavnú pán traktorista aj s pluhom rovno predomňa. Úplne bezhlavo ako z nejakého zlého inštruktážneho filmu o nehodách. Brzdy otestované na doraz :smt157
Zaujímajú ma dve veci:
1. Či so vôbec uvedomil čo spravil.
2. Či by to urobil aj pred tým kamiónom, čo nás po chvíli dobehol.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 18.09.2015, 18:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Pekný výlet ! A je dobré, že sa vám nič nestalo pri tej kolíznej situácii. Odľahlé miesta sú dobré na jazdu, lebo je slabá premávka, ale potom sa vyskytnú aj takéto infarktové situácie. Tú cestu poznám, bol som tadiaľ viackrát ale poviem, radšej som išiel tak opatrnejšie, kvôli istote.
Ja som bol minulý týždeň na túre. Na takej šliapacej. Auto sme nechali na hlavnom parkovisku v Tatranskej Lomnici, vláčikom sme sa odviezli na Starý Smokovec a potom sme šliapali na Hrebienok. Počasie bolo OK, ale kým som vyšliapal, tak som vypotil ojoj.... no darmo šesťdesiatka sa pomaly blíži a kondície ubúda. Ale ma potešilo, že keď sme vyšliapali hore, tam plno ľudí, hovorím si, dofrasa, však nikto nešliapal, no lenže oni sa vyviezli hore lanovkou, a aj keď sme schádzali, tak lanovky boli napratané do prasknutia. Dole pešo šliapalo len zopár. No ja som si povedal - za to som tu aby som šliapal, aj hore aj dolu ! Ci pána beka, 2 dni som mal svalovku v nohách komplet !


Sob, 19.09.2015, 20:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Podelim sa aj ja o nadherny vyhlad z Raztoky, kde som bol minuly vikend. Pocasie aj tura na jednotku:
Obrázok

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Ned, 20.09.2015, 11:44
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 584 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 39  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron