Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:33
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 581 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 39  Ďalší
 Výlety po Slovensku a okolí 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
BOOBLE píše:
Ta ja neznam, preto sa pýtam :)
Tá cena je podľa mňa totálny úlet. Keď sú 5, tak je to 10€ na osobu. 20 ľudí je 7,50 na osobu.


Nie nie treba ísť pozrieť ti ľudia co sa o to starajú tam za posledných 10 rokov spravili kopec roboty svojpomocne a popri všelijakých súdnych sporoch veľmi rad Vám tam spravím sprievodcu ak sa tuna objavíte ;) tie celé slanske vrchy su neobjevena atrakcia počnúc Solivarom v Prešove cez zlatu baňu dubnik hermanovske skaly opalove bane, Rankovske skaly končiac jazerom Izra a v tesne za Maďarskou hranicou hradom Fuzer ľudia ani nevedia co doma mame ...

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Sob, 07.05.2016, 21:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Sme boli dnes za kultúrou :)
Liptovský Mikuláš galéria.
http://www.galerialm.sk
Nám sa páčilo. Milá pani nám spravila výklad a bolo vidno, že o tom niečo aj vie a baví ju to.
Cestou domov obed v krajinke. Ľudí mraky ako vždy ale obsluha kmitá, tak je to v pohode.
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok Obrázok 
Obrázok Obrázok 
Video
https://youtu.be/m9-jLrU_9co

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 21.05.2016, 15:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Bol si aj v Tatrine?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Sob, 21.05.2016, 17:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Nie. V galérii sme strávili 2 hodiny a to nám bohate stačilo.
Niekedy nabudúce. Chceme ešte pozrieť múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 21.05.2016, 17:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Vieme o nejakom dobrom ubytovaní v Košicoch, respektíve asi radšej v blízkom okolí ? Niekde kde je kľud a za normálnu cenu. Vyvaliť 100€ za jednu noc by som nerád :wink:
Ja som už niečo pozeral ale dosť je toho obsadené v termíne ktorý chcem.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Ned, 22.05.2016, 19:17
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.05.2014, 15:35
Príspevky: 200
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
My sme boli minulý rok 3-ja na jednu noc tu:
http://www.sportpubkosice.sk/ubytovanie/
pre nas úplne postačujúce, čisto, blízko žel.stanice a aj centra.

_________________
SUZUKI Vitara 93´ 1,6 8V automat kvetinková leštenka


Ned, 22.05.2016, 19:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
A tento penzión niekto nepozná ?
http://www.penziondubky.sk/index.html
Síce je to rovno pri hlavnom ťahu KE - RV ale nevyzerá zle.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 27.05.2016, 20:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Vyzera velmi dobre, az rozpravkovo.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 27.05.2016, 21:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Boli sme v Tatranskej Lomnici - Expozícia Tatranskej prírody. Taká fajná malá botanická záhrada. Nič náročné v pohodičke. Na pláne bola aj Tricklandia v Starom Smokovci ale tam bolo beznádejne plno. Osprostený vedúci zájazdu (rozumej ja) si zadal do navigácie ako prvú Lomnicu miesto Smokovca :-D Možno keby sme dorazili o desiatej, tak by z toho niečo bolo. Nevadí, prežili sme :)
Cestou domov obed v Krajinke.
Cestári čo asfaltujú medzi Hubovou a Ružomberkom nasadili na naše pomery nejaké zbesilé tempo a majú skoro hotovo, teda ten 3,5km úsek. Či je na pláne aj niečo viac netuším.
Obrázok Obrázok Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 28.05.2016, 16:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ta sme sa do Bardejova vybrali.
http://www.muzeumbardejov.sk/expozic/skanzen.htm
Počasie fajn. Síce pod makrom ale bez vetra a nejakých 20°C. Skanzen taká klasika. Ani nie moc veľký ani malý, taký akurát :)
Povinné kúpeľné oblátky, prechádzka cez kúpelné mesto a tradá domov.
Obrázok Obrázok Obrázok 
A Kryšpín vyjedajúci oblátky
Obrázok 

Po výletoch chodím len ja s dôchodcami ? OGO čo je s tebou ? :smt006

Jáj a ešte jedna otázka na pravoslávnych. Kieho ježiša je toto ?
Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 11.06.2016, 17:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
BOOBLE píše:

Po výletoch chodím len ja s dôchodcami ? OGO čo je s tebou ? :smt006

 

My ostatny musime makat aby vy dochodci ste mali dochodok :mrgreen:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 11.06.2016, 22:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Ahoj Booble., čo je so mnou ?

Nuž kus som sa odmlčal tu na fóre, aj tak som viac-menej prispieval len do tej klábosnice ( niečo pravdy na tom bude ), ale podnikol som aj zopár výletov.

Ak by som mal chronologicky v stručnosti popísať, tak koncom januára sme išli na výlet na našu novú rozľadňu „Maginhrad“. Krátka pár kilometrová pešia túra na riadne vydýchanie v zimnej krajine.

Okolo polky februára u nás na okolí snehu nikde, tak sme odbehli na Donovali, tam bolo zo 30 cm, tak sme si dali takú krátku pešiu túru po okolí. Pekne je tam najmň v zime.

Začiatkom apríla okružná jazda okolo Tatier. Nad Mlynkami - Dedinkami na slnečnej stráni bolo toľko šafránov, že sa tam zastavovali motoristi a fotiili to. Krásna jar, krásne kvety, nádherná scenéria.

10. 4. som bol kuknúť Krásnu Hôrku. No opravujú to, opravujú, bohvie, kedy to bude opravené. Vyzerá to tak, že na takéto veci nie sú peniaze. Ten požiar musel byť krutý.

16.4. opäť pešia túra na rozhľadňu Maginhrad. Míme to blízko, a jarná príroda je krásna.

28. 4. som bol pozrieť terénne tátoše v Tisovci, kým boli čisté a nezablatené. Tuším to bolo vo štvrtok. Bolo tam niekoľko super mašín. Škoda, že som saminul s Andym, chcel som kuknúť jeho stroj...

30. 4. som bol ešte kuknúť aj v ZOO Sp. N. Ves, ale tam ma už hádam tie zvieratá aj poznajú. No ale kvôli manželke čo by človek nespravil ?

1.5. som bol ešte v Betliari, ja som o tom nevedel, údajne prvú nedeľu v mesiaci je voľný vstup, tak reku poďme. No je to tam také fakt vyložene ako pôvodné, ľudí na mraky, madari prišli na autobusoch, ano, je to vcelku pekné, raz sa tam oplatí zájsť si to kuknúť, hlavne, keď jeden deň v mesiaci je to zadara. Pozor – foťák sa platí !

19. 5. sme niekam išli, ale zasavili sme sa kuknúť v Pstruši – Masarikovom dvore. Uff ! Pekné, parádne, fajn porobené.

22.5. sme išli kuknúť na Mlynky-Dedinky. Išiel som smerom na Hnilec od Gemerskej Polomy. Pánové, nádherná cesta ! Síce úzka, kľukatá a pôsobí ako húsenková dráha, ale to je relax ! V podstate sa od Gemerskej Polomy ide stále do kopca zo 15 km ale uprostred lesa, premávka je tam minimálna, až na kopec cyklistov, sem tam motorkári. Asfalt je tam nový radosť stade ísť. Vravím, je to pomalé ale absolútne relaxačné !

28. 5. - sme navštívili ZOO Košice, ( chodíme tam ročne 2-x ), je tam pekne, je to veľké, však to poznáte. Že zahynula levica aj tulene ?

Pred týždňom som bol kuknúť v Haliči. ( okr. LC )., sprístupnili časť zámku, čo bol asi 10 rokov v oprave. No gamba dole ! Je to luxusne zreštaurovaný nádherrný zámok, nádvorie je zastrešené, a je tam reštika numero uno. Dlažba je nejaký luxusný mramor, a dokonca sa mi zdalo, že tam je klimatizácia. Momentálne sa pracuje ešte na okolí, chodníkoch parkoviskách, ale časť je prístupná. Ak budete mať cestu okolo, tak sa tam zastavte. Je to ťažký luxus, treba aspoň vidieť.


No a dneska som bol v Poprade, na výstave modelov. Teda modelov od výmyslu sveta. Cítil som sa ako malé decko. Prekrásny svet hračiek ! Bol som aj vlani, vlani do bolo asi lepšie zorganizované, teraz to bolo v OC MAX, no a tam to bolo za plnej prevádzky, a výstaviská boli na chodbách. takže sa to plietlo jedno s druhým - ľudia, čo nakupovali, čo sa prišli kuknúť na modely, prípadne ľudia, čo tam len tak prišli na kávu. Takže poriadny babylon, ale bolo čo pozerať. Osobne som sa najviac zabavil pri ukážkach funkčných modelov tankov, to bolo vonku mimo budovu, no a bolo tam jedno BVP o veľkosti kúpacej vane, ma motorový pohon, no paráda.

Tož môj chronologický prehľad najzaujímavejších výletov tento rok. Fotky tradične neviem vkladať, takže to je bez fotiek.


Sob, 11.06.2016, 23:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
My ostatny musime makat aby vy dochodci ste mali dochodok :mrgreen:

Tak ja mám do dôchodku ešte poriadne ďaleko. Na môj dôchodok už asi fakt nebude mať kto robiť.

OGO píše:
Fajne. Tá ZOO v Spišskej je aká ? Viem, že malá ale toľko negatívnych vecí som o nej prečítal, že to ani pravda hádam nemôže byť. Ľudia dokážu strašné kraviny popísať a skutočnosť je niekde celkom inde.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Naposledy upravil BOOBLE dňa Ned, 12.06.2016, 15:23, celkovo upravené 1



Ned, 12.06.2016, 10:47
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Nuž je pravdou, že je malá. Ale konkrétne u mňa to vyvoláva taký pocit útulnosti, pohodovej atmosféry. V Bojniciach som sa stále cítil ako v lunaparku, tam je stále ľudí na mraky, ale to spôsobuje to, že tam je ten zámok a kopec ľudí ide aj tam. Košická je zas veľká, tam sa dá poriadne poprechádzať. Plus tie lesy naokolo robia dobrú klímu. Ale zvieratá sú všade rovnaké. Treba ísť kuknúť. Mne osobne sa ZOO v Sp.N.Vsi páči. Plno veľkých miest a nemajú žiadne ZOO, tak z tejto optiky je fakt, že tam majú ZOO veliké plus.


Ned, 12.06.2016, 11:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
BOOBLE píše:
Tak ja mám do dôchodku ešte poriadne ďaleko.

V tom pripade byvas v panelaku.Ja dva tyzdne kosim zahradu,cez den je to este v pohode,s kosou si robim vietor aby som sa tak nepotil ale rano sa citim ako by po mne presiel buldozer.Nechcelo sa mi ani do senku a to sa mi uz aj prasilo z papule :smt159 Nieco okolo baraku,nieco okolo auta a nieco v robote.No kedy mam ist na vylet :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 13.06.2016, 22:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 581 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 39  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron