Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 6:35
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Podvodníci-zlodeji ! 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7928
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
podvodnikov mas vsade ,, aj v samotnych firmach,, pred 7 rokmi mi z globtelu poslali upomienku ze opred vyse pol rokom nemam zaplatenu fakturu,, tak som im to odfotil a priamo z ich predajne som to odfaxoval do blavy, no a TAkto sa to opakovalo,asi 5x, kazde faxovanie maSTALO 50 SK, az kym ma neupozornili ze mi odpoja mobil, naco som aj z posty dostal potvrdenie ze fakturu som tedy a tedy zaplatil, cize aj stadial som mal potvrdenie, a poslal som to im, az tak to vyvrsilo, ze som tam zavolal, vynadal som im, ked maju bordel at si urobia poriadok,samozrejme ze som uz nesetryl vybrane slova,,aj ked som komunikoval so zenou, a povedal som im ak maju podnikoveho pravnika nech to daju na sud, ja mam potvrdenie a uvidisa polozil som a basta, a dali mi pokoj, a co z toho vyplyva???skusaju ak nahodou nevies dokladovat, nemas odlozeny sek, neostava ti nic insie iba platit, paradoxom je ze az vyse polroka zacnu reagovat nie je to smiesne??sak ked len meskas s platenim uz ta upozornia aj sms kou,,mozno dakto to tam tak roby, no a peniaze im tecu do kesene, ak nevies spiatocne dokladovat...

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 06.04.2008, 15:09
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
muhehe... inak onehdá sme mali vo firme takúúúú ... ako by som to ... mierne hydinoidnú účtovníčku. Taká teta starej školy poctivá až do špiku kostí. To bolo síce fajn, ale taká poctivá naivita sa do dnešného sveta zase tiež nehodí. Totižto nám furt kadejaké vydavatelstvá posielali predfaktúry z ponukou, že ak chcete encyklopédiu takú, onakú, hentakú a poradcu tamtoho a predpisy onaké, tak zaplaťte túto faktúru a my vám to pošleme. No a tá dobrá duša sprievodný list nečítala (dala ho na kopu došlej pošty) a faktúru šupla do prijatých faktúr a zaplatila. A potom sme sa len čudovali že čo všetko nám kto posiela a dodatočne nasrato zisťovali, že sme to aj zaplatili. Som s ňou robil kravál asi 5x a nepomohlo. Proste ako niekde uvidela nadpis FAKTÚRA, tak bola na neudržanie. Našťastie už je v penzii a dodnes podchvílou na niekoho hulákam do telefónu že nechcem ďalší diel ani predplatné.

Inak Kápovci... by som povedal že hneď zajtra I. trieda rékomado expres list do Cetelemu, že sa stali obeťou podvodu a že nech už aj idú na políciu podať trestné oznámenie na neznámeho páchatela za podvod. A že vy idete dtto za zneužitie totožnosti alebo čo (na Vás sa zatial vlastne podvod nestal). Zavolať im to nestačí. Načim písať a podacie lístky dôkladne uchovávať.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 06.04.2008, 15:52
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:

Inak Kápovci... by som povedal že hneď zajtra I. trieda rékomado expres list do Cetelemu, že sa stali obeťou podvodu a že nech už aj idú na políciu podať trestné oznámenie na neznámeho páchatela za podvod. A že vy idete dtto za zneužitie totožnosti alebo čo (na Vás sa zatial vlastne podvod nestal). Zavolať im to nestačí. Načim písať a podacie lístky dôkladne uchovávať.


jojo, to určite pôjde doporučene na Cetelem a aj na QUATRO (aj keď oni nakoniec nepreplatili nič) a aj na jedinú firmu čo zatiaľ viem kadiaľ šla objednávka, na www.novypocitac.sk. Chcem ale do toho už rovno zapojiť aj právnika, lebo práve toto potrebujem preveriť, kto je momentálne poškodený, podvedený....

Teraz som preventívne poslala e-mail na všetky adresy čo som našla (HomeCredit, GEmoney, Provident, Nay, TPD, ORANGE, T-mobil, O2 a pod.), údajne aj e-mailová pošta sa ráta za dôkaz. (ale samoška podací lístok je podací lístok).

Neviem čo viac, len dúfam že narazíme na normálnych policajtov, lebo je dokonca bezproblémov dokázateľné, že Kapo bol v tom čase v Taliansku....

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Ned, 06.04.2008, 16:17
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takže trestné oznámenie som podal, uvidíme čo bude dalej. Zatím dík. :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 06.04.2008, 23:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Takže trestné oznámenie som podal, uvidíme čo bude dalej. Zatím dík. :wink:


tak držím palce nech to dobre dopadne celé

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 07.04.2008, 8:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
uff... drzim palce, fakt blba situacia...

pridam svoju prihodu - bol som v jednej nemenovanej firme s technickymi plynmi(ano tej najvacsej v SR) a len som sa pytal, co by u nich stalo naplnenie velkej kyslikovej flase. Bola to len nevinna otazka, aj tak som vtedy nemal auto, na ktorom by som to doviezol....
Kupoval som u nich ale vtedy malu COcku, tak som zaregistroval nasu firmu. CO2 som samozrejme zaplatil v hotovosti. Asi o dva tyzdne mi prisla faktura, za zapozicanie a tyzdnovy prenajom kyslikovej flase s vyzvou aby som ju uz vratil! Takze som hned zdvihol telefon a kludne som sa informoval ze co to maju za bordel, ze ja ziadnu flasu nemam ani som nikdy od nich nebral. Uznali svoju chybu a ospravedlnili sa...
Asi o mesiac mi prisla dalsia faktura, tentokrat uz tam bola celkom slusna suma, uroky, penale, vyzva na vratenie... Takze som spisal list, ktory som im poslal a opatovne som im volal s tym ze som im to dal aj pisomne. Opat sa mi ospravedlnili za chybu v systeme. Pol roka na to vsak prisla dalsia faktura! To uz bola suma ze by som si mohol takych flias kupit niekolko sad, takze som tam opat volal a pisal. Po nejakom case dokonca volali oni a chceli to dat na sud, samozrejme som chcel vidiet nejaky doklad, ze som od nich cokolvek prebral, nejake razitko ci podpis, pretoze nic take som im nedaval, kedze som vtedy platil CASH a udaje o firme som im len diktoval do PC. Odvtedy je pokoj, uz to bude snad aj rok a dufam ze uz mi od nich nepridne ani velkonocna pohladnica...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pon, 07.04.2008, 9:01
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nieco podobne som zazil, akurat, ze som mal ten problem, ze mne aj ukradli doklady a ja kedze som bol na dovolenke, tak som to nahlasil az 2 tyzdne po odcudzeni...a zrazu mi uz len prislo predvolanie na policiu, ze preco mam v garazi kradnute auta. Tak som isiel na vysluch a tam som sa dozvedel, ze mam v prenajme garaz (po dalsich 3 otazkach som sa aj dozvedel, ze kde ju mam v prenajme) a ze oni v tej garazi nasli pozostatky z kradnutych aut...to potom bola zabava dokazovat, ze ja som nic take nepodpisoval a o nicom takom neviem. Pomohlo az to, ze sa moj podpis dal na grafologiu a tam s urcitostou povedali, ze ja som tu najomnu zmluvu nepodpisoval. Az potom doslo ku priamej konfrontacii s majitelom garaze, ktory vyhlasil, ze ma v zivote nevidel. Ale trvalo to cele asi pol roka. Takze prajem vela stastia...


Pon, 07.04.2008, 9:20
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Spoofer píše:
...... Pomohlo az to, ze sa moj podpis dal na grafologiu a tam s urcitostou povedali, ze ja som tu najomnu zmluvu nepodpisoval. Az potom doslo ku priamej konfrontacii s majitelom garaze, ktory vyhlasil, ze ma v zivote nevidel. Ale trvalo to cele asi pol roka. Takze prajem vela stastia...


:smt022 zabijeeeeem :smt075

ale aspoň trošku si ma ukľudnil.... akoby sme nemali nič lepšieho na práci....

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Pon, 07.04.2008, 9:30
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:twisted: hehe .. teraz by to chcelo po webe rozšíriť taký reťazový mail, že pošlite na tieto adresy (boli by tam adresy na všetkých úžerníckych pôžičkárov a splátkové firmy) mail :

Ja, dole podpísaný .................... si u Vás až do vieryhodného preukázania opaku nehodlám požičať peniaze, ani nič kúpiť na splátky. Považujte prosím všetky snahy o získanie pôžičky, alebo nákup na splátky pod mojím menom za podvodné a kontaktujte PZSR.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 07.04.2008, 9:44
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
:twisted: hehe .. teraz by to chcelo po webe rozšíriť taký reťazový mail, že pošlite na tieto adresy (boli by tam adresy na všetkých úžerníckych pôžičkárov a splátkové firmy) mail :

Ja, dole podpísaný .................... si u Vás až do vieryhodného preukázania opaku nehodlám požičať peniaze, ani nič kúpiť na splátky. Považujte prosím všetky snahy o získanie pôžičky, alebo nákup na splátky pod mojím menom za podvodné a kontaktujte PZSR.


Martin, včera som tým strávila hodinu, hľadaním e-mailov a posielaním.
Neviem či to pomôže, ale každopádne si Kapo teraz nekúpi sám ani ponožky :-D

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Pon, 07.04.2008, 9:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som tiež problém z jednou veľkou firmou. Robili sme pre nich v KE nejaké zariadenie. Tesne pred koncom záruky našli nejaký problém a tak kolega vycestoval do KE a problém vyriešil. Nakoľko nikto mu nič nechcel podpísať odcestoval domov. Teraz po 4 rokoch zrazu došlo predvolanie na súd - žaloba na náhradu škody - a nie malá, každý deň omeškania 10.000 Sk. Jedno šťastie sme mali - na súd to prišlo po 4 rokoch a dvoch dňoch, takže skutok je premlčaný. Z toho vyplýva - "co je psáno, do je dáno". Všetko si treba nechať podpísať a založiť.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pon, 07.04.2008, 9:48
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Takže trestné oznámenie som podal, uvidíme čo bude dalej. Zatím dík. :wink:


Kapo, napis aj sem, aby si sa nestal aj ne-stastnym majitelom auta na lizing :(
http://www.lizing.sk/www/index.php?opti ... &Itemid=94

oni to rozposlu do vsetkych lizingoviek

_________________
Patrol 3,0 TDi


Pon, 07.04.2008, 11:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo, Janwayz, uz je to rozposlane!

_________________
Patrol 3,0 TDi


Pon, 07.04.2008, 12:20
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tyky píše:
Kapo, Janwayz, uz je to rozposlane!

jj, teta na asociacii leasingoviek bola zlatá, ešte poradila asociáciu bánk...
no fakt si Kapo už ani neprdne :-D, vypnú mu prúd a zoberú občiansky...

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Pon, 07.04.2008, 13:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janwayz píše:
Tyky píše:
Kapo, Janwayz, uz je to rozposlane!

jj, teta na asociacii leasingoviek bola zlatá, ešte poradila asociáciu bánk...
no fakt si Kapo už ani neprdne :-D, vypnú mu prúd a zoberú občiansky...


No si Ty ale pekná manželka :-D bude jak batola, už len davať jesť a prebaliť :smt129

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 07.04.2008, 14:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: