Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 17:37
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10517 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 584, 585, 586, 587, 588, 589, 590 ... 702  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Joe,lenze to nieje nasa chyba.Je to chyba tych,co volit neboli,= vyse polovica volicov nato srala dalej,ako povedal majo,vyhral ten,kto bol najviac protezovany v mediach,aj ked vlastne nema ziadnu viziu,ako dalej.....zeby aj zuzanu nemal kto prasit,ked je taka nadrzana na ''obohacovacov''?Ale ked tak cumim na vysledky,pripada mi divne,ze zuzana vyhrala skoro v kazdom okrese :shock: ....
Zeby ludia boli naozaj tak zmanipulovani?
Nemcom sa necudujem....oni povazuju jednanie svojich politikov za svete.Nasinec skuma,ako ho chcu politici zas ojebat a nemec si to nepripusti ani nahodou.
Dalsia vec u nas je,ze ludom uz svinstva politikov tak lezu krkom,ze na vsetko uz seru.Len si neuvedomuju dosledky svojho srania nato.


Ned, 17.03.2019, 19:59
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 209
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
veď toto Bahno, v krčme všetci pi..jú na všetko, ale keď to môžu zmeniť, tak sedia doma na riti.

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Ned, 17.03.2019, 20:05
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
[quote="Tomáš V - mrT"].....že sa vôbec zapodievate takými ko..tinami.....[/quote]

Ko..tiny, ...keď to sú pre teba ko..tiny, tak načo sa s nimi zapodievaš TY a TU ???


Ned, 17.03.2019, 21:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Nuz,zmenit nieco v terajsej dobe a pri takej masirke v mediach.....neviem :smt017 .Ja som spokojny,ze majo to dotiahol na 4tu poziciu.Pred takym harakterom,ci panbickarom mikloskom.....Keby mu talarnik nebral hlasy,mohol byt na tom lepsie......
Ale raz som bol volit toho,koho som chcel a nemusel som vyberat mensie zlo.K druhemu kolu uz nepojdem....,uz by som musel vyberat mensie zlo a mohol by som sa popalit,ako posledne a vlastne je uz v podstate jedno,ktory probruselsky pajac sa dostane do kresla.


Ned, 17.03.2019, 21:37
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Ešte dneska nad ránom mi nešlo do hlavy, ako je to možné, že prakticky neznáma žena
spraví 2-3 násobný výsledok na ťažké kalibre, ktoré sú etablované a známe širokej verejnosti desaťročia, a denne sa pretŕčajú na obrazovkách....až teraz večer som našiel článok https://www.topky.sk/cl/1002081/1779723 ... -rozdelila

cit:...Slováci volili v prvom kole prezidentských volieb podľa emócií, a nie podľa rozumu. Konštatoval politológ Ján Baránek. „Keby prevládlo rácio, výsledok by bol iný,“ vyhlásil...."
Tak, konečne politológ verejne konštatoval, voliči nevolili rozumom. Perfektne to vystihol.


Ned, 17.03.2019, 22:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Takto to bolo presne Gasparovic -Meciar.A Gasparovic ani nevedel ako sa tam dostal.Vcera sa o Caputovej nevedelo ze existuje a zase bude kazdy volit mensie zlo.Takze uz dopredu viem ako to dopadne.Sa cudujem ze Miklosko ma este kožu na tvari kandidovat za prezidenta v 72 rokoch.Nema na pohreb a chcel za statne?Davno mal ist do riti.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 17.03.2019, 22:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
No co uz.....ukazalo sa,ze vyse polovici naroda je u prdele,kam smerujeme,stvrtina po prdele smeruje radostne.....lenze je demokracia.Nevyhrala sice vola vecsiny,ako by clovek v demokracii cakal,ale vola penazi a ta je najsilnejsia.
Tu je to vystizne zhrnute....
https://pravyprostor.cz/zuzana-caputova ... ani-mozku/
Preto je pre nas nevyhodna(ako pre koho) nasa ucast v unii.Tam nikdy nemozme uspiet,lebo nas vzdy prehlasuju bohatsi a vecsi nemci s frantikmi a to uplne demokraticky.Preto je takyto spolok zalozeny na demokratickych principoch,zabijak malych statov.Ale brutalna propaganda vzbudila v ludoch dojem,ze bez unie by sme podochli od hladu a prestahovali sa do jaskyn :-D .


Ned, 17.03.2019, 23:07
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 209
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
Ko..tiny, ...keď to sú pre teba ko..tiny, tak načo sa s nimi zapodievaš TY a TU ???

politika je celkovo kotina, nemienim sa kvôli nej hádať a už vôbec nie takto cez fórum.

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Pon, 18.03.2019, 0:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Mediálna masáž je preceňovaná blbosť - vplyv médií zveličujú hlavne médiá samotné aby zvyšovali svoje zisky z reklamy. Koľký z Vás číta reklamné stránky v novinách, na internete alebo sleduje v telke? Koľko takých ľudí poznáte z rodiny alebo okolia? Dnes už drvivá väčšina ľudí vníma reklamu ako obťažujúci aspekt a stavia sa k nej skôr opačne už len z trucu že im ju niekto nasilu podsúva.
Politická reklama - je to dvojsečná zbraň. Ako príklad uvediem Kukana - mal masívnu predvolebnú kampaň a pohorel keď ho predbehol Gašparko: vtedy málo známy kandidát. V terajších voľbách mal silnú internetovú kampaň Harabin a tiež mu to príliš nepomohlo. Z osobnej skúsenosti - v našich končinách ma z každého 3-4-ho bilboardu "hypnotizoval" Zábojník a tiež nijak neoslnil. Ako vtip som bral Bugárov bilboard v okolí Žiliny, to už je fakt prehnaný optimizmus. :-D Ako najsilnejšiu volebnú kampaň som vnímal Mistríkovu a tiež mu to nejak extra nepomohlo - môj odhad je, že by sa pohyboval maximálne na úrovni Harabina.
Ona samotná reklama totiž ani zďaleka nestačí, reklamovaný produkt musí mať aj inú pridanú hodnotu, resp. hodnoty a reklama ich môže iba vyzdvihnúť.
bahno píše:
Ale ked tak cumim na vysledky,pripada mi divne,ze zuzana vyhrala skoro v kazdom okrese :shock: ....Zeby ludia boli naozaj tak zmanipulovani?...
...Dalsia vec u nas je,ze ludom uz svinstva politikov tak lezu krkom,ze na vsetko uz seru.Len si neuvedomuju dosledky svojho srania nato.

Takýto výsledok v prvom kole ešte nedosiahol nikto ( aj Schuster bol nad Mečiarov len 10%, resp. 47%:37%). Ľudia už jednoducho majú plné zuby terajšej garnitúry (aj minulých) a chcú zmenu k normálu ( na škodu Kotlebu a Harabina) a kľudnému životu, preto im vyhovuje Čaputová. Šefčovič teraz prešiel tvrdo na smerácku stratégiu a ostrým napádaním sa bude snažiť vyvolať dojem drsňáka v domnení, že tým k sebe pritiahne kotlebovcom a harabiňákov. Jediné čo dosiahne, že zo seba urobí šaša.
Témy homosexuálov a migrantov sú v prezidentských voľbách kravina, lebo tento úrad na to nemá žiadny vplyv - ani negatívny, ani pozitívny. Len hlupáci a Harabin si myslia opak. :-D V týchto voľbách sa jedná o niečo úplne iné - či budeme mať prezidenta ktorý posvätí zlodejiny Ficocompany alebo nie. Nič iné tieto voľby nevyriešia.
Ak má niekto inú vedomosť, rád si ju prečítam, príp. o nej podiskutujem. 8-)

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 18.03.2019, 12:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ja si dovolim trocha nesuhlasit :wink: .Silu medii by som nepodcenoval.Tym nemam na mysli bilbordy.Tam by jasne viedla caputova....kedze sa na nu lepsie pozera,ako na vyskereneho zabojnika,ci sefcovica.
Skor by som povedal,ze tie relacie su navrhnute tak,aby posobili nejako podprahovo,ci ako by som to povedal.Ved ked clovek pocuval caputovu,tak by jej hadal tak 15-20% a vidis :shock: .
Obcania sice chcu zmenu,ale s tou kockou dosiahnu akurat tak zmenu pohlavia :-D .Ked by sa clovek zamyslel nad tym,ze kto jej plati kampan a ako sa jeho zaujmy kryju so zaujmami obcanov,za ktore sa ta dievcina kryje,dostala by max.10%.
Kukan vs.gasparko.....vtedy to bolo tak,ze kazdy ratal,ze sa do prveho kola dostane kukan aj s gasparkom ,tak ludia do prveho kola nesli.....chceli kukana zvolit v druhom kole a.....a ziadne druhe kolo nebolo.
Kampan harabina.....on si ju pripravil sam a tak to aj vypadalo(jeho slabikovanie,akoby robil ucitela v osobitnej skole,+ jeho minulost).Mal to dat agenture,vravet len to,co by mu kazali a myslim si,ze by to mal zhruba rovnako,ako caputova.
Mistrik....myslim si,ze mal rovnakych sefov,ako caputova a rozkaz bol,ako vo formuli.Ten menej uspesny sa vzda v prospech toho druheho....inak si neviem predstavit,ako by niekto len tak vyhodil '''svoje'' :smt126 :smt126 tazko zarobene prachy do luftu.
No,ludia sa chcu poucit na vlastnych chybach a vitazi(jedno ktory z nich) im to umoznia.Ja sa radsej ucim na chybach inych.


Pon, 18.03.2019, 12:54
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
[quote="Martinoff"]..... V týchto voľbách sa jedná o niečo úplne iné - či budeme mať prezidenta ktorý posvätí zlodejiny Ficocompany alebo nie. Nič iné tieto voľby nevyriešia.
Ak má niekto inú vedomosť, rád si ju prečítam, príp. o nej podiskutujem. 8-)[/quote]

Nuž ficobijec je aj súčasný prezident Kiska, len sa javí že je podozrivý zo spáchania trestných činov aj jeho firma a hrozí mu súd po skončení úradu.


Pon, 18.03.2019, 13:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
No a preto Captava aby dostal hustý vlas milosť,keď bude najhoršie.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 18.03.2019, 15:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Kiskov prípad asi prestane byť prípadom hneď ako prestane byť prezidentom. Dosť pochybujem že mal nejaký vplyv na účtovanie v tej firme. Jeho doterajšie vyjadrovanie nesvedčí o tom, že by mal vedomosti o daňových zákonoch. Tie sa u nás menia svetelnou rýchlosťou a čo bolo pred 2 rokmi povinné je dnes protizákonné a naopak. Vec riešia orgány na to určené, tak uvidíme - buď ho obvinia, alebo očistia. Isté je, že nikde nemá tlačenku aby to nejako ovplyvnil. 8-)
bahno píše:
Silu medii by som nepodcenoval.

Bahno, tvoje odhady % vychádzajú z prostredia v ktorom sa pohybuješ. Ja by som zase Harabinovy netipoval cez 8% a na východe v jednom okrese dokonca vyhral. Šefčoviča som odhadoval na smeráckych 22-23% ale na konci už vyzeral dosť neschopne, tak som mu dával 20%. A očakával som aj vyššiu volebnú účasť, asi o 10-12%.
A k sile médií - voliči sa rozdelili na 2 základné skupiny: Tí čo išli voliť a Tí čo nešli. Predpokladám že je jasné, že nevoličov média neovplyvnili - zväčša sú to ľudia čo sa o politiku nezaujímajú a politické debaty a články sú to posledné na čo by sa pozreli. Zostávajú voliči:
Sem patria ľudia čo majú vyhranený politický názor, či už tam alebo onam. Týchto len tak ľahko niečo neovplyvní a svoje názory korigujú málo a iba v určitých intenciách. Neviem si predstaviť harabinovho alebo kotlebovho voliča ako sa po článkoch alebo reláciách v médiách prikloní k Čaputovej (paradoxne práve oni najčastejšie používajú takúto rétoriku). Taktiež Čaputovej voliči by asi ťažko išli voliť Harabina či Kotlebu.
Ďalej sem patria ľudia s menej vyhraneným politickým názorom, dá sa povedať že sú "vlažní". :-D Ale majú jasno vo svojich hodnotách a pri voľbách si vyberajú kandidáta podľa pocitu akým na nich kto pôsobí. Ani tu médiá nemajú veľký vplyv, pretože ani títo ľudia politiku nejak extra nesledujú.
Posledná skupina sú nerozhodnutí voliči - voľby berú ako občiansku povinnosť aj keď politiku nejak nesledujú. Podľa čoho sa rozhodujú nevie ani pán Boh, každý to má nejako ináč. Niekto sa rozhodne podľa miestnych celebrít - pán farár, starosta, pán doktor, príp. snem susediek - čarodejníc. :-D Alebo si pozrú nejakú debatu kandidátov. A tu už médiá hrajú svoju rolu. Ale je to celkovo malé % a nemá zásadný vplyv na výsledok, zvlášť nie pri tak veľkom rozdiele ako bol teraz.
Ďalej svoje tvrdenie opieram o fakt, že volebná účasť sa nijako nevymyká dlhodobému priemeru. O väčšom vplyve by som uvažoval, ak by sa účasť vyšvihla nad 70%. Ale aj v tomto prípade treba brať do úvahy normál (50-60%) a zvyšok brať ako ovplyvnený.

V 2004 sa očakával súboj Mečiara s Kukanom, Gašparko bol odídenec z HZDS o ktorom nikto nevedel čo si má myslieť. :-D

Mistrík - odstúpenie v prospech Čapútovej bol dobrý strategický ťah, zvlášť keď už vedel že na druhé kolo nemá šancu. Zachoval si čistý štít do budúcna a ak bude mať niekedy politické ambície, určite to zúročí. Inak je takýto postup v prípade podobne hodnotovo zameraných kandidátov vo vyspelejších krajinách bežný, tak isto ako odstúpenie funkcionárov pri kauzách a podozreniach ktoré by mohli poškodiť ich stranu. Niekedy sa jedná dokonca o gesto vyjadrenia ľútosti nad nejakou udalosťou ( spomínam si na odstúpenie jedného ministra dopravy po vykoľajení vlaku, aj keď s tým nemohol mať nič spoločné. Tuším to bolo vo Francúzku). U nás je bežné držať sa koryta za každú cenu a nepustiť aj keby traktory padali :?

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 18.03.2019, 15:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Nesuhlasim s Tebou co pises ze media nemaju vplyv na volica pretoze poznam xy naivnych ludi co poculi v mediach aka je captava ludska ,slusna a podobne dristy a doteraz tomu veria v naivite,ze to je zmena k lepsiemu a podobne keci :-D :-D A co sa tyka mistrika tiez s Tebou nesuhlasim,ze vraj vedel zeby v druhom kole nemal sancu a sa vzdal. :-D To je blbost ved bol v prieskumoch prvy mal to riadne naslapane a to je akoby sa vitaz vzdal v prospech toho druheho alebo tretieho. Ty Martinof nevolil si Ty Captavu ked tak pises? :smt121 :smt007


Pon, 18.03.2019, 16:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Chcel som Mistríka, ale potom som volil Čaputovú. Ak chceš vedieť prečo, lebo u nej som našiel najviac zhodných názorov zo všetkých kandidátov. Netvrdím že súhlasím so všetkým, na niečo mám iné názory, v niečom sa zhodujú viac, v inom menej.
Mistríkovmu odstúpeniu som sa čudoval až kým nezverejnili prieskum na základe ktorého to urobil. Taktiež som Čaputovej nedával šance už len kvôli tomu že je žena - u nás je ešte stále príliš veľa ľudí pre ktorých je nemysliteľné aby v prezidentskom paláci sedela "nejaká baba". :-D Musím povedať že ma jej úspech prekvapil.
A teraz Ty, koho si volil a prečo?

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 18.03.2019, 16:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10517 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 584, 585, 586, 587, 588, 589, 590 ... 702  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: