Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 2:57
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10516 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609 ... 702  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ogo,banany budu kupovat,lebo budu lacnejsie ako zemiaky.Len taka bananova baba so skvarkami bude asi chutit blbe :mrgreen: .A vlastne zemiaky su uz tiez cudzokrajny sortiment....momentalne sa vozia z egypta!!!
To je to,co som sa snazil vysvetlit Andrejovi.Nech uz boli ti komousi za sociku chuji aki chceli,ale stat bol potravinovo sebestacny=veeelmi dolezita vec pre stat,aby nebol vydieratelny okolitymi statmi z ktorych musi dovazat sracky....vlastne pekne zabalene ''potraviny''.
A nech uz bol ten sudruh v kremli aky chcel,neurobil z nas takych otrokov zavislych na dobrej voli ybrmensov zo zapadu,ako to urobil sudruh z bruselu.A kym toho nenakopeme do prdele,budeme furt ako nesvojpravni otroci makat vo svojej krajine na cudzich.
No a demoska sa nam nevyvija tak,ako si ju predstavovali ludia s nasadenymi ruzovymi okuliarmi,ale sa vyvija presne tak,ako to napisal pan Sokrates pred nejakymi 2500 rokmi.Ale ten opis sedi perfektne....na nasu smolu.


Štv, 26.11.2020, 22:04
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Bahno s tými potravinami ti dávam za pravdu. Ale noví súdruhovia išli na to pekne od lesa. Najprv bolo treba sprivatizovať a skúpiť a potom zlikvidovať spracovateľský priemysel. Lebo bez neho môžeš chovať a pestovať čo chceš. Ak to nemáš kde spracovať, tak to proste zhnije. Takže z 10 cukrovarov nám ostali dva v Seredi a v Teplej, žilinský Laktis kúpilo Danonne len na to aby ho zrovnali so zemou (doteraz mám spomienky na severkový sneh,nanuky rolo,termixy a podobne) Rajo vlastní rakúsky Schärdinger a nemecké Meggle, najväčšiu farmu na svine tu majú Dáni.... najväčší mäsokombinát v Púchove je zavretý a v konkurze..... Hyza Žilina, Hydina Topoľčany...patria Babišovmu Agrofertu.... najväčším vlastníkom ornej pôdy je asi bývalý minister Szimon... Dotačná agropolitika je tak choro nastavená, že tomu kto v minulosti "sprivatizoval" pôdu, sa neoplatí nič pestovať. Len zmulčovať trávu, brať dotácie a za ne dokupovať ďalšiu pôdu aby mal vyššie dotácie.... a takto dokola

Nie všetci vedia, ale firmu máme na bývalom družstve. Keď sme kúpili haly, našli sa tu rôzne zaujímavé dokumenty z dôb minulých. A je to naozaj interesantné čítanie. napríklad taký plán zásobovania Žiliny živočíšnymi produktami. "Naše" družstvo chovalo svine a kravy-omladnice. Družstvo za kopcom zasa kravy dojnice. Na druhom kopci kravy na mäso, za rohom zasa svine... a tak dokola. Bolo to cca 5 menších družstiev nejako prepojených. A boli presné tabuľky, že kedy koľko a kam sa čoho odvezie.A jeden odstavec z tých papierov ma extra zaujal. Bol tam vypracovaný celý plán ako zamedziť prevážaniu potravinovej suroviny na vzdialenosti presahujúce 50 km. A tie koťuhy červené to vymysleli tak, že čuduj sa svete, 90% išlo na spracovanie do Žiliny. Mlieko do Laktisu, mäso na bitúnok, do obchodov a do mraziarní... a tak podobne.

NIE. NEOBHAJUJEM ČERVENÝCH. Moja rodina si za ich vlády vytrpela viac ako dosť! Ale musím priznať, že niektoré veci neboli vymyslené úplne blbo. A smutné je že po štrnganí sa nad tým v tej eufórii nikto rozumne nezamyslel a celú žumpu obrátil hore nohami a zdvihol nad hlavu

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 26.11.2020, 22:56
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
[quote="bahno"] ....A kym toho nenakopeme do prdele,budeme furt ako nesvojpravni otroci makat vo svojej krajine na cudzich.....[/quote]

Nuž chcel by som sa toho dožiť. Ale neverím. Na nejaké väčšie zmeny treba mať isté skúsenosti a byť aj kus životom ošľahaný. Tie skúsenosti myslím tým istú rozumovú vybavenosť. A životom ošľahaný, že nečakať, že mi mamička všetko donesie na tácky do ručičiek. Za starého režimu chlapec musel ísť na vojnu a nech už bol hocikde tak nejaké skúsenosti, takú zdravú tvrdosť nabral. Ale ja keď vidím tú dnešnú mládež, neviem, čo si o nich myslieť. Celé dni len mobil, alebo počítač, ked sa vonku kus ochladí, tak čiapka, na to šiltovka, a na to ešte kapucňa. Tieto decká si ani nevedia predstaviť aké to je plaziť sa v 10 cm blate, prípadne sa po ležiačky zakopávať. Ja na vojne som musel zvládnuť rozborku a zborku SA58 po tme. Tieto decká ani nevedia, čo to je. Žiadne vedomosti, žiadna disciplína, keby k niečomu došlo, sú nepoužiteľný. Moja generácia pomaly 60 roční báčikovia, už veľa vody nenamútime. Neviem čo tu bude o pár rokov. Pre mňa je nevýhoda, že som bol už dospelý v starom režime a viem porovnávať. Aby niekto vedel seriozne porovnať, musí mať aké-také skúsenosti, ktoré reálne sa dajú získať v praxi, lenže na to treba mať aspoň 15 rokov, z toho mi vychádza, že súčasní ľudia okolo 40 – 45 rokov nevedia seriózne porovnať starý režim a nový režim na základe vlastnej prežitej skúsenosti, a potom, ked takíto zobáci mudrujú ako bolo za socializmu zle, tak len krútim hlavou, že na základe akých podkladov toto tvrdía. Niet nad osobnú životnú skúsenosť. A to čo sa tu deje pomaly ale isto, teda aspoň posledných pár rokov, je niečo ako pomalé ponáranie sa do riadnych sračiek.


Štv, 26.11.2020, 23:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tu musim s tebou suhlasit :cry: !Akurat si myslim,ze na nejake vecsie zmeny netreba ziadne skusenosti.Jednoducho staci,ze pride doba ked uz ludia nebudu mat kam uhnut a potom sa to vsetko zomelie.Do cela sa postavi nejaky vodca,vyhra revoluciu,po case sa z neho stane rovnaky ako ten,proti ktoremu revoluciu viedol.....a takto sa to toci a toci....
Palo,tu poslednu vetu si napisal excelentne :smt023 :cry: !
....mozno tie zmeny pridu skor,ako by sme cakali...
https://aeronet.cz/news/mistopredseda-v ... -budovani/
...len nebudu take,ake by sme chceli.


Pia, 27.11.2020, 8:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Bohužiaľ bahno nikdy neprídu tie zmeny také aké by sme chceli mi.
A ani v socíku napriek veľavravnému všetci sme si rovný si neboli všetci rovnejší a strana a vláda sa Ti jebala do života ke´d si nebol politicky korektný a v strane :smt157

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 27.11.2020, 11:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Andrej,presne ako dnes a títo ešte na Teba jebú.(úplne)

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pia, 27.11.2020, 14:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Ja som to celé ani nečítal, ale hned ma napadla jedna vec, ten Klaus Schwab je nemec tak som zvedavý ako presadí ten svoj projekt konkrétne u nich doma v nemecku, keď evidentne za pár rokov nemecko bude muslimská krajina ? Muslimovia majú svoje vlastné zákony aj náboženstvo, oni sa nedajú preformátovať len tak, že teraz budú sedieť v byte a robiť z domu na počítači, keď z nich celé generácie ani nevedia čo je to práca, detto naši romovia, celé generácie. V amerike indiánov zavreli do rezervácií ( teda tých, čo ostali...) romáci by sa možno dali zvládnuť, ale neverím, že by zvládli moslimákov, tam by krv musela tiecť potokom. Klaus Schwab svoju knižku písal asi vtedy, kedy moslimákov v nemecku bolo pomenej.


Pia, 27.11.2020, 14:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
Bohužiaľ bahno nikdy neprídu tie zmeny také aké by sme chceli mi.
A ani v socíku napriek veľavravnému všetci sme si rovný si neboli všetci rovnejší a strana a vláda sa Ti jebala do života ke´d si nebol politicky korektný a v strane :smt157

A.

Nuž, to je pravda ... jebala sa nám do života strana a vláda ... a ani to nemuselo byť kvôli politike, niekedy stačilo byť len neohybný voči niektorému páprdovi. A o teórii "všetci sme si rovní" sú rozprávky odjakživa, na toto by dospelí mali mať jasný názor.
Ale nikto vtedy nemal jasné noty ísť takto nezmyselne proti ľuďom, aj tí najväčší agitátori a grázli mali brzdu.
Na Slovensku bolo cca 5000 polišov, ktorí boli občas ozbrojení pištoľou ráže 7,65 a kriminalita bola výrazne nižšia, grázli nemali šancu si kúpiť slávu takto jednoducho. Vekslák nemal šancu sa prevekslovať do parlamentu.
Dnes máme tuším cez 20 000 policajtov, ozbrojených až po uši a grázlov plné ulice, policajné oddelenia, súdy i parlament.
A žerieme chemické sračky, ktoré tí odvedľa vozia k nám.
Svet nikdy nebol (a nebude) ideálny, ale my sme sa preštrngali do pekných sračiek.

Jeden príklad za všetky:
Ak sa dnes prehlásiš za Stalinovho nasledovníka, začneš propagovať jeho "politiku" a obliekať sa ako on, všade sa verejne presadzovať ako on - nepotrvá dlho a zavrú ťa do blázninca.
Ak sa dnes prehlásiš za ženu, ktorej nespravodlivo a proti Tvojej vôli narástol vták, nepotrvá dlho a budeš slávny a budeš požívať ochranu vrátane médií, pretože si iný.

A ešte jedna myšlienka na záver.
Príroda si s každým úletom a vybočením z normy, ktoré prekročí hranicu, vždy veľmi spoľahlivo poradí.
Len to býva pomerne bolestivé a nekompromisné.
A nefunguje výhovorka "ja som tam nebol, nechcel, nevedel..."

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 27.11.2020, 16:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Dnes som cital,ze cigarety od noveho roka idu hore + dosiel papier z mesta a za odpad na hlavu chcu od noveho roka o 7e viac,ze hned sa den ,,lepsie,, zacal :smt126


Pia, 27.11.2020, 16:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
Bohužiaľ bahno nikdy neprídu tie zmeny také aké by sme chceli mi.
A ani v socíku napriek veľavravnému všetci sme si rovný si neboli všetci rovnejší a strana a vláda sa Ti jebala do života ke´d si nebol politicky korektný a v strane :smt157

A.


Ja som nevravel,ze za sociku sme si boli vsetci rovni :-D .Len ti ''rovnejsi'' boli oproti terajsim ''demokratickejsim'' uplni zobraci.
Strana sa mi do zivota dako nejebala,v strane som nebol....dokonca ani v pionieri,ci v szm a vlada.....myslim,ze ma srala menej,ako tieto pohadrakove.Vlada sa vtedy starala o stat ako celok.Nesnazila sa ho rozkradnut a rozpredat,ako pohadrakove vlady.
Za sociku ma sralo len to,ze som nemohol ist na kamion a do ameriky pozret ako je skonstruovana socha slobody,....lebo som nebol politicky uvedomely.Ale s tym som vcelku kludne zil a sen som si splnil az po hadraku.Ale mam pocit,ze cena za to bude este velka a kruta.


Pia, 27.11.2020, 18:05
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7907
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
NIE. NEOBHAJUJEM ČERVENÝCH. Moja rodina si za ich vlády vytrpela viac ako dosť! Ale musím priznať, že niektoré veci neboli vymyslené úplne blbo. A smutné je že po štrnganí sa nad tým v tej eufórii nikto rozumne nezamyslel a celú žumpu obrátil hore nohami a zdvihol nad hlavu



Palko tak tu treba povedat ze PLNY SUHLAS ,, :smt023 :smt151 :smt151 :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 29.11.2020, 11:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Len ti ''rovnejsi'' boli oproti terajsim ''demokratickejsim'' uplni zobraci

Noo to by som ani moc netvrdil :-D Colotka napríklad v BA vo vychytenej časti Slavín a okolí dal stavebnú uzáveru, nakoľko ho v sobotu rušil hluk robotníkov, kolega v práci bol na dlhé roky čo tam dostaval barák, takže asi tak.

To že sa Tebe do života strana a vtedajšia vláda nej.. no buď rád mnohým sa oné toto a mali problémy. A na druhej strane vtedy pospolitý ľud mal hovno hovno mohol tak nebol moc zmysel sa ebať do ludí. Bohatších bolo len pár z pospolitého ľudu a moc o tom nechválili.

A áno máš pravdu v to, že vtedajší pohlavári moc nevyskakovali, (teda ako ktorý) lebo nad nimi bdeli vyšší súdruhovia zo ZSSR tak sa báli.

A furt tvrdím že svet sa v renolt obracia :-D

A neberme to tak tragicky aj tak z neho živý nevyviazneme

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 01.12.2020, 8:37
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Davas mi za pravdu :wink: .Dnesny colotka by mal tu stvrt kupenu celu a nevyvazal by sa v 613ke,ale mal by doma celu flotilu najdrahsich bourakov.A takych colotkov teraz je.....
....zeby posplity lud mal vtedy hovno..... :smt017 ...ja ti teda nefim,ale fotky nasej dediny z 30tych rokov,kedy u nas vladol k pospolitemu ludu ''stedry'' kapitalizmus a konca 80tych rokov,ked sa zas priberal vladnut ''stedry'' kapitalizmus by s tebou hrube nesuhlasili :smt018 .Plus take porovnanie,ze co nam(ako statu) patrilo vtedy a co nam patri teraz......
Sudy a policiu vtedy ovladala strana,teraz mafia...=pre obycajneho cloveka prast ako uhod.
...pospolity lud mohol hovno....co moze teraz?
....sudruhovia sa bali....to je spravne!Teraz sa neboja,lebo sudruhovia z bruselu im v tych prasacinach nieze nebrania,ale idu prikladom.Vtedy nam chcali na hlavy a vydavali to za dazd,teraz nam na hlavy seru a ani sa tym netaja.


Uto, 01.12.2020, 14:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
:smt023 :smt023 :smt023 :smt023

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Str, 02.12.2020, 9:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Darmo,nech uz boli sudruhovia v kremli totalitnici aki chceli,vo vymyslani hovadin boli proti sudruhom v bruseli iba obycajni amateri....
https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=761759
jdu blejt.Mne sa uz byvala totalita zacina javit ako bohovska demokracia,oproti tomu co zavadzaju bruselski sudruhovia.Takze onedlho sa v elektroautach budu vyvazat zas len ti ''rovnejsi'',plebs do roboty k pasu zajde aj pesi,ci v natrieskanych autobusoch,o byvanie sa plebs bude delit s ''obohacovacmi'' z afriky a po robote si sadne k telke a nebude pocuvat dristy o prekrocenych planoch na 105%,ale bude cumiet na duhove pochody nepodarenych hraciek prirody.Zatial len moja chmurna vizia,ale sudruhovia sa velmi snazia,aby sa stala realitou :cry:


Str, 02.12.2020, 10:50
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10516 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609 ... 702  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: