Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:57
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10518 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 632, 633, 634, 635, 636, 637, 638 ... 702  Ďalší
 Nieco pravdy na tom bude... 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
To sa pripravovalo davno pred 89tym.Vedenie strany si muselo byt iste,ze ziadny velitel milicii,vojska,polisov si nespomenie na prisahu a neda chlapom do ruk sapiky.Taktiez museli byt pripravene kadre,ktorym mohli zverit do ruky moc bez strachu z toho,zeby ich novi vladcovia nahnali do kamenolomov,ci na kandelabre.Muselo byt zabezpecene,aby sa do vlady nedostali ziadni disidenti,ci ludia prenasledovani rezimom.
Ludia ojebani vladom......nielen nim.Narod ojebala kazda vlada po 89tom a vlado bol taky isty zlodej,ako boli vo vlade pred nim a aj po nom.Akurat mal velku charizmu(ako fico) a dokazal narod presvedcit,ze ho obdaruva,aj ked ho v skutocnosti okradal.Podla mna najvecsiu skodu narobil tym,ze sa velkou mierou pricinil za rozdelenie republiky.
...slovaxit by priniesol chudobu.....toto je prave veta,ktorou podbruselnici strasia narod.Ved po IIWW sme na tom boli daleko horsie a za 45 rokov ludia vybudovali to,co demokrati rozkradaju 30 rokov a stale je co,ked sa tak zeru koli korytam.Ta chudoba stejne pride a mozno keby prisla teraz kym zijeme my,co pametame aj dobu pred ''demokraciou'',mozno by z toho narod vysiel menej dojebabrany,ako ked to postihne spolocnost za dakych 20 rokov.Cim neskorsie pride,tym tvrdsie dopady bude na ludi mat a ak pride velmi neskoro,tak nasledky mozu byt uplne devastacne.
Lenze ludia zatial nedokazu zlavit ani trosku zo svojho blahobytu,tak ten pad na hubu narod asi neminie.


Uto, 25.05.2021, 16:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Keď si človek niečo prečíta alebo kukne, tak to vyvolá v ňom určité reakcie, no a ja po čítaní Bahnových príspevkov si myslím, že Bahno je politológ. :smt133
OK, teraz vážne.
Konštatovať, že kto prvý nás odrbal je kontraproduktívne, pokiaľ sa z toho nepoučíme.
A že sa z toho nepoučujeme, tak to vidno. A keďže to vidno aj opakovane, tak mi z toho vychádza, že tu je momentálne obdobie, ktoré praje takejto klíme, a z takejto klímy potom rastú také rastliny ako matovič a jeho družina.

Ja hlavný problém vidím v tom že tu sa sústavne znižuje akceptácia zákona, teda niečo ako tvrdej ruky. Od čias po r. 1989 to tu stále len klesá a klesá a dnes sme svedkami, kedy obvinený zoštilizuje nejaké udanie na niekoho iného ktorého potom zabásnu s veľkou parádou a ten prvý obvinený má z toho profit, napr. menší trest. Systém sa ale vymkol spod kontroly a zabásnutý z dôvodu udania zabásnutého č. 1 pripraví tiež svoju verziu udania a udá zabásnutého č. 1 a niekoho ešte nezabásnutého. V konečnom dôsledku sa tu vytvorí systém udavania a obviňovania na základe tvrdenia proti tvrdeniu, kde chýbajú dôkazy a tak rozhodnúť v takýchto veciach sudcami je čistá lotéria, lebo keď udaného nezabásne, tak si to vie oddôvodniť, ale takisto, ked ho zabásne, tak si to tiež vie oddôvodniť. Momentálne letí verzia že radšej zabásne a má pokoj od amatérov v politike. Čo je riešenie krátkodobého charakteru, lebo skôr či neskôr aj tak bude musieť rozhodnúť vo veci a že to bude fiasko, tak to sme mali možnosť vidieť v prípade advokáta Ribára. No a takýchto prípadov je veľa. Celé toto kocúrkovo u nás umožňuje dlžka väzby, 5 rokov, ktorá je zrejme unikátom široko-ďaleko, lebo tu v europe je to medzi 3 až 6 mesiacov. V prípade uzákonania dlžky väzby na „európsku úroveň“ sa tento systém rozpadne ako domček z karát.
Ináč na neoddôvodnenú dlžku väzby SR už dostala viacero upozornení z EÚ, ale politikom sa stále podarilo tieto upozornenia ignorovať.
Nech sme nepoučiteľný ako sa len dá, ale bez pevných pravidiel, zákonov a okamžitej vymožiteľnosti sme len obyčajný banánistan-bazmekistan.
Ináč loďka nejak začína naberať vodu, asi niekde niečo prasklo, lebo prvý ju už opúšťa.
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/cla ... je-na-dne/


Uto, 25.05.2021, 20:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ogo,akyze politolog som ja :smt121 ?Jednoducho vnimam,co kedy ktory politik slubil,ako sa potom choval,co slubuje teraz...a robim si z toho zavery.Hlavne neverim ani slovo politikovi,ktory ma uz ojebal,cim sa lisim od vecsiny naroda.
Tu dlhu vezbu u nas unia kritizuje uz dlho.Len doteraz si politici a ich posluhovaci stale mysleli,ze sa to bude tykat len inych...a odrazu sa to tyka ich.Preto ten kvikot.Ono ta dlzka vezby ma nieco do seba.Niektory zabasnuty moze vymeknut a porozpravat veci,ktore do basy dostanu aj vecsie ryby.V pripade,ze sa ta vezba dostane na ''europsku uroven'' nevymekne nikto(vydrzat par mesiacov a zachranit si nakradnute peniazky dokaze kazdy z tych betarov) a zakon sa dostane zas na ''standardnu'' uroven.Takze sediet budu zas len male ryby a velkym zlocincom sa nestane nic,ako byva v ''demokracii'' zvykom.
Toto kocurkovo u nas neumoznuje dlzka vezby ale to,ze po 89tom sa k moci dostavaju preobleceni komousi,zlodeji,mafiani,kadejake nepodarene hracky prirody,rozlicni pomatenci a podobna haved.To sa vlastne deje v celej unii,ci vlastne v celom ''vyspelom'' svete.Ale asi je to dane nejakym vyssim(bozim,vesmirnym....) zakonom,ze urcita rasa vystupuje nahor,tam chvilu kulminuje a zacina jej zostup a nahrada inou.....tazko povedat.Ale mne to pripada,ze nasa rasa zacala zostup z pomysleneho kopca,len sa volako posmykla a zacina sa z neho klzat :smt017 .Ked pozeram ako ti ''hore'' vymyslaju coraz debilnejsie zakony a nariadenia,zakazy,obmedzenia.....
Ten prvy potkan co opusta lodku mozno zacitil,ze sa blizi vymena vo veleni a nove(ci staronove :wink: )velenie naordinuje tomu terajsiemu jeho vlastnu medicinu :wink: .
Tak alebo tak,z tohto sa tazko bude hladat cesta.A bude trnita :cry: .


Uto, 25.05.2021, 22:03
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
No podľa mňa si politológ aspoň kus. :smt023

To vymeknutie vo väzbe, teda kvôli dĺžke sa po slovensky volá mučenie.
Mučenie nie je prípustné.
Ak sa akceptuje vymeknutie vo väzbe – mučenie – tak sa zákonnosť dostáva do stavu nezákonného.
Ak sa máme domáhať spravodlivosti pomocou nezákonných prostriedkov, tak to tu treba rovno oplotiť tak ako to bolo pred r. 1989, lebo v podstate sa nezmenilo nič.
Akurát aj za najhlbšej totality bola väzba stále len 3 mesiace.
V ČR aj ostala 3 mesiace, na SK sa demokraticky navýšila na súčasných 5 rokov. Veľmi skrátene povedané, u nás sa nevyužíva ale zneužíva.


Uto, 25.05.2021, 23:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
A za ktorej vlady sa ten zakon zmenil?A komu mal v prvom rade sluzit?Tito novi vladcovia ho len vyuzili....oni ho asi nevymysleli.''Problem'' je v tom,ze ho nevyuzivaju proti plebsu,ale proti svojim konkurentom.To je v slovenskej politike nove....zatial konkurentom stacilo okydavaniesa a dohoda,aby jedni zlodeji nesiahali na majetky druhych zlodejov.Nezabudaj,ze za totality bola u nas ta spravodlivost spravodlivejsia,podla mna.Velkych zlodejov tolko nebolo a ani majetok sa nedal tak lahko ukradnut,ako sa to da v demokracii.V demokracii sa spravodlivost uz spravidla kupuje,takze je pre drvivu vecsinu naroda nedosiahnutelna.Teda,je to taka demokraticka spravodlivost.Kto ma peniaze,na toho strane ''spravodlivost'' stoji...a cim ich ma viac,tym demokraticka ''spravodlivost'' pri nom stoji pevnejsie.Teda,doteraz stala.Teraz akoby chvilu stala pri jednom,chvilu pri druhom.Navyse,bavit sa na slovaci o spravodlivosti,ci zakonnosti mi pripada zufalo smiesne,ked clovek vidi ako sa chovaju ti,co na tu spravodlivost maju dozerat.
....domahaniesa spravodlivosti....koho ma za vzor terajsi vladny zlepenec?Ameriku!Ma amerika svoje quantanamo?Ma!Tak preco by ho u nas nemohli mat jej pricmrndavaci?Nezabudaj,ze si ich tam zvolila vecsina naroda a tak to ta vecsina asi chcela.Niekedy je ta demokracia celkom nahovno,co povies?Ked pozeram,kam ta demokracia dostala ''vyspele'' krajiny a kam zenie nas,tak sa mi zacina zdat,ze ta totalita nebola pre narod ako celok taka devastacna.Samozrejme so mnou nebude suhlasit tych nejakych 20%,ktori si delia z pomysleneho kolaca nejake dva kusky...ale tych 50%,ktori si delia jeden kusok,pripadne ti,co sa nato len pozeraju,ti so mnou asi suhlasit budu.Lenze aj velka cast z nich uz ma vymyte mozgy a opakovane si volia rovnaku haved,ktora ich neustale okrada a klame :smt139,hlavne,ze vie krasne slubovat modre z neba .Tak mi pride,ze jediny pravdivy vyrok mal vlado,ked sa dral ku korytu.Vtedy vravel,ze /musime si utiahnut opasky a vyhrnut rukavy a budeme sa mat ako vo svajci/.Tak my sme si utiahli opasky,vyhrnuli rukavy a vlado so svojou havedou sa ma ako vo svajci :mrgreen: .A namiesto toho aby visel(samozrejme aj s dalsimi),tak si v klude vysedava doma a dalej oblbuje narod.Co s tym?
No a nakoniec pre ficovcov trocha o tom,co som mal na mysli hlaskou,ze keby bol teraz na igorovom mieste robo,robil by rovake hovadiny,ako igor...-lebo prikazy zhora.
http://www.inenoviny.sk/fico-je-za-covi ... bcanov-sr/
Akurat to dobrovolne povinne testovanie by asi nepresadzoval.Uz sa mu podarilo nakradnut inde a toto by na brusel nemohol zvalit.


Str, 26.05.2021, 8:08
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
""""""A za ktorej vlady sa ten zakon zmenil ?"""""""""

Bolo to za Lipšica, kedy sa aj predĺžila väzba z 3 rokov možnej dĺžky väzby na 5 rokov, čiže to bola Dzurindova vláda, okolo r. 2005 ??? bola komplet rekodifikácia Tr. zák., aj Tr. por.
Ak by si chcel úplne presne, t.j. citácie, a čísla jednotlivých zákonov, tak dalo by sa to dohľadať úplne presne do bodky aj čiarky, ale je to časovo náročné hľadať v kvante dokumentov a pravdupovediac, teraz sa mi nechce.

“““““““““““““A komu mal v prvom rade sluzit?““““““““““““““““

Toto je dobrá otázka.
Je plno definícií čo je to zákon, a komu slúži.
Ale natvrdo povedané – zákon je vôľa vládnucej sily. Tak si za to dosaď čo chceš.


Str, 26.05.2021, 13:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Jaaaj,lipstajn a zakon :-D ...to velmi nejde dohromady.Ba priam sa to odpudzuje.Zaujimave by bolo zistit,kolko ludi a ako dlho bolo vtedy na zaklade toho zakona vo vezbe.Zaujimave,ze ani ficovci sa ho nesnazili zmenit,tak by som tiez rad vedel,kolko ludi bolo v tej vezbe za fica.Ale ako vravim,az tato vlada zacala rubat vyssie ako je v ''demokraciach'' zvykom a preto ten kvikot.Je velmi smutne,ze az vlada tychto pozbierancov sa k tomu odhodlala.Asi uz velmi niet co ukradnut zo statneho,tak sa zlodeji rozhodli okradnut inych zlodejov.Z pohladu obcana je to celkom dobre.Nakoniec este igi naozaj vezme pociatkovi tu vilu a da ju sta.....pavlinke :-D .
Uplne presne mi to netreba....staci,ked viem,kto stal za tym zakonom.Ale tak,ako si zakon definoval na konci prispevku,tak rozumne a presne som to este nikde necital :smt023 !


Str, 26.05.2021, 20:37
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Takže, len veľmi informatívne.
Jedná sa o zákon č. 301/2005 Z. z. (Trestný poriadok ), Autor: Národná rada SR, Platnosť od: 2.7.2005, Účinnosť od: 1.1.2006. Podpisy: Ivan Gašparovič, Pavol Hrušovský, Mikuláš Dzurinda. V uvedenom období 2002 – 2006 bol ministrom spravodlivosti JUDr. Daniel Lipšic.


Str, 26.05.2021, 22:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Zakon o trvani vazby sa vraj menil na objednavku aby sa dzurindova vlada vedela vysporiadat s vypalnikmi-aby ich nemohli pustat hned na slobodu co v podstate dava aj zmysel lebo na vypalnikov nemali hned dokazy hoci vsetci vedeli ake svinstva ti hajzlici robili a vladko meciar ich nechal volne pobehovat za svojich cias lebo mu to vyhovovalo .
A bahno co stale mas tym,ze tito curaci uz nemaju co kradnut? Ved spajza je stale plna a vdaka eu aj bude plna ! Ze kradnut jest stale co :-D


Str, 26.05.2021, 23:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Ano údajne jedným z naj dôvodov mali byť nové spôsoby páchania trestnej činnosti, ktoré si vyžadovali dôslednosť pri dokumentovaní. Ale treba povedať aj to, že po ´89-tom tu došlo k situácii, na ktorú polícia nebola pripravená a politici aktuálnu bezpečnostnú situáciu zrejme nevyhodnotili správne...
Špajza sa priebežne dopĺňa, na to jesto dosť otrokov. A sú tu aj iné hodnoty, ktoré len čakajú na svojho nového vlastníka. Teraz konkrétne myslím na budovi, ktoré zrazu nemajú gazdu, chátrajú, časom sa dostávajú do stavu, kedy oprava bude drahšia ako samotný objekt, čo je jedna stránka, ale tie pozemky, na ktorých ležia, tak to je ten majetok ! Len v našom malom mestečku je viac takých budov, ktoré ešte pred pár rokmi v plnej kondícii fungovali pre svoj účel, zrazu ako som písal nemajú gazdu, chátrajú, samozrejme ich cena ide dole, je len otázkou času kedy si ich nejaký ich človek zakúpi za skoronič. Celú kovid dobu som všade čítal, že niet v nemocniciach už lôžok, všetko je preplnené, a kto poznáte, chodte pozrieť do Kvetnice pod Tatrami, v akom stave sa nachádza vychýrené sanatórium ! Na zaplakanie. A že vraj nie sú voľné priestory, len to sanatóriu by pobralo pacientov z celého kraja, možno aj viac. A oproti sanatória cez cestu tá gigantická budova ? Tiež opustená a chátra. Nemá gazdu. Resp. možno len čaká na vhodnú dobu, kedy príde nový gazda. Alebo bývalý hotel Hélios na Štrbskom plese. Tak tam rovno zaplačete. Absolútne si neviem predstaviť hodnotu pozemku, kde je, to musí byť na desiatky miliónov. Tiež čaká na nového gazdu ??? Alebo Korytnica – kúpele ? Takto by sa dalo pokračovať, ale som presvedčený, že tieto lukratívne kšefty už majú svojich budúcich gazdov, ktorí len čakajú na najvhodnejšiu dobu.


Štv, 27.05.2021, 12:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Joe,zle som sa vyjadril :oops: .Mal som na mysli,ze uz niet co predat zo statneho,ale vypada to,ze aj tu som sa mylil.Su tu pozemky,ako to naznacil Ogo.Tak mozno aj tie pozemky su jedna z pricin,pre ktore sedia ti,co by mohli daco posepkat na tych,ktori maju na svedomi devastaciu budov,ktore stoja na tych pozemkoch.A kedze nemozu rovno zarubat na tych najvyssich(podobne ako dzurindovci,ked prijimali ten zakon),tak privieraju nizsich v nadeji,ze za ten cas niektory z nich vymekne a zacne citit potrebu podelit sa so svojimi vedomostami :wink: .
A pozemky odrazu zmenia potencialnych majitelov.
Takze toto co sa teraz deje,je vlastne to iste,co sa dialo vtedy,ked sa ten zakon prijimal.Len vypalnikov a vydieracov so sapikmi teraz nahradili vypalnici a vydieraci v talaroch,ci uniformach....tak sedia oni.Takze pohoda,ne?Len rovnako ako vtedy,aj teraz ich zavieraju ti,co by tam z vecsej casti mali sediet s nimi :cry: .


Štv, 27.05.2021, 14:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
https://youtu.be/yvrwagdLri0

Oplatí sa pozerať až do konca.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Štv, 27.05.2021, 19:38
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Situaciu u nas strucne a vystizne zhrnul v 50tej sekunde Mino :-D ...Sice sa uz z neho zacina stavat politik :( ,ale to asi caka kazdeho,kto sa do politiky dostane,ak sa tam chce udrzat.Este nedavno by krical,ze treba zverejnit vsetky svinstva verchusky,dnez uz taktne vravi,zeby ro sposobili rozvrat a burku.Takze svinstva verchusky zametieme pod koberec a ideme dalej......Co oko (plebsu)nevidi.....Kto chce s vlkmi zit.....
https://www.infovojna.sk/article/video- ... setrovanie
...a to je to,co vravim aj ja.Jednu mafiu chce druha nielen nahradit ,ale este aj okradnut....to je v slovenskej a vlastne v europskej politike novinka.
Ogo,toho ribara ktoreho nedavno pustili zavreli uz za fica,ktory teraz kritizuje to,ze advokat bol zavrety :shock: ....to nevymyslis.
Krasnu hlasku ale vypotil ked povedal,ze/-mame rozpravok na 40 noci/ :-D ...to mu teda vyslo.Takze ak po tych 30 rokoch pri koryte uz bude rozpravat rozpravky uz len 40 noci,tak to uz prezijeme v pohode.Ale zeby potom zacal hovorit pravdu :shock: ...nato sa ani neodvazujem pomysliet.


Štv, 27.05.2021, 21:39
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
https://youtu.be/yvrwagdLri0

Oplatí sa pozerať až do konca.

mal mu este aspon jednu poriadnu ustedryt :-D :-D :-D :-D :-D :-D bolo by to ucinnejsie,,,,, :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 28.05.2021, 10:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
„“““““““““Ogo,toho ribara ktoreho nedavno pustili zavreli uz za fica,ktory teraz kritizuje to,ze advokat bol zavrety :shock: ....to nevymyslis."""""""""""""""""

Aj tak si myslím, že to je nič oproti tomu, čo robil matelkovič – však si spomeňme, že v parlamente mal tričko s nápisom fico je zlodej, potom sypal striekačky na hlavu tomu bradatému posrancovi, potomaj megafon používal kade tade, potom aj vrieskal....to sa ani vymenovať nedá.
Faktom ale je, že že jeho z pozície predsedu vlády nedostal preč fico ale jeho vlastní pajtáši, ktorí zistili, že s ním sa to ďalej nedá !!!! To sa nedá ani komentovať, najmä keď majú ústavnú väčšinu, to je na smiech.
Po ďalšie, v rekordne krátkej dobe majú nedôveru okolo 70 % či viac ? no a teraz po čítaní tých tajných správ z pivnice sís to bude aj viac.
Fico je taký aký je, ale jeho bolo možno stretnúť úplnenormálne, samého, neviem si predstaviť, že by sa matelkovič niekde vybral sám bez toho pancierovaného vagona a roty ochrankárov. No však nič nedrží večne, aj on raz skončí, a bude zaujímavé sledovať ako sa mu bude nažívať bez tých vymožeností, ktoré teraz má.
V podstate všetko, to, čo vyčítal matelkovič ficovi, tak všetko s prevahou prekračujú. Či už korupciu, či už zadlžovanie štátu, či už všakovaké kšefty.
A to nemení ani kovid.
V rámci pomoci obyvateľstvu sme obsadili jedno z posledných miest vo svete. A to je fakt, ktorý je aj zaknihovaný.
Všetko to, čo matelkovič nasľuboval voličom pred voľbami sa zdá, že nesplní.
Začínam mať pocit, že po tejto vláde už bude zbytočné aj ísť voliť, lebo v podstate je jedno, kto tam bude zvolený.
Zdá sa ale že politika má nekonečné dno, furt a furt sa im darí klesnúť hlbšie...


Pia, 28.05.2021, 13:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10518 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 632, 633, 634, 635, 636, 637, 638 ... 702  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: