Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:26
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 581 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Ďalší
 Výlety po Slovensku a okolí 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Tak ma napadlo, že keď sa tak túlam po tom našom malom Slovensku, mohol by som sem vždy dať kde som bol a čo bolo zaujímavé. Minulý rok som toho celkom dosť pojazdil a tento rok by som rád pokračoval. Ak má niekto svoje obľúbené miesto kľudne dajte vedieť. Ak by niekto chcel kľudne dám tip na dobrý výlet :D
Dnes sme sa vybrali do Hniezdneho (minulý rok to tam otváral Jean-Claude van Damme) a stálo to zato. Je to prehliadka liehovaru a čo to sa dozviete aj o starých remeslách (kováčstvo, debnárstvo, poľnohospodárstvo) Sprevádzala nás slečna Monika, ktorá veľmi pekne rozprávala. (milujem východniarsky prízvuk, je taký spevavý) Na začiatku vás odfotia a čuduj sa svete pri odchode vám dajú fotku a nič za ňu nechcú. V predajni si môžete nakúpiť kadejaké somariny ale čo je podstatnejšie aj miestnu ohnivú vodu.
No a keď sa už budete nachádzať v týchto končinách, tak rozhone nevynechajte Starú Ľubovňu (tam som bol vlani). Perfektný skanzen a hrad. Ak pôjdete po dilalnici od Popradu, tak sa určite zastavte v Kežmarku a pozrite si hrad a kúsok za Kežmarkom sú Strážky a kaštieľ.(odstavte to na parkovisku na začiatku a prejdite sa parkom - tečie tade rieka Poprad)
Obrázok 
No a po ceste domov som sa zastavil v Medvedej Štôlni. V Liptovskom Mikuláši odbočíte smerom na Žiar a idete. Na konci cesty je parkovisko a odtiaľ len kúsok peši do štôlne. Zaujímavá prehliadka starého banského diela. Spokojnosť maximálna.Obrázok 
No a Kryšpín nesmie chýbať nikdy :D
Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Naposledy upravil BOOBLE dňa Str, 26.06.2013, 16:38, celkovo upravené 1



Štv, 16.05.2013, 19:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes som sa vybral opačným smerom (západ) na Červený kameň. Do kelu toľko ľudí na hrade som ešte nevidel. Ja som dorazil pred 10-tou a zaparkoval s prstom v ... Odchádzal som okolo 14-tej a jedného pána som videl asi 3x obkrúžiť celé parkovisko (a že je kur..a veľké) Dnes bola totiž noc múzeí a Rotenstein (rytiersky turnaj). Jedným uchom som zachytil, že na večer sa očakáva až 3 000 ľudkov. Veľa šťastia :lol: Samotná prehliadka ma veľmi prekvapila. Sú dva okruhy: 1. podzemie a klasika 2. samotný hrad. Odhliadnuc od nekresťanských peňazí za obidva okruhy (keď si to človek preráta na koruny, tak mu to hneď docvakne, že koľko som to zase peniazov odje... babral) musím tlieskať :smt133 Ešte som sa chystal do jaskyne Driny ale nebola už chuť. Niekedy nabudúce. Po ceste domov prietrž mračien. Ten mrak som videl už z peknej diaľky. Pekne si na nás počkal. Stáť vodu na dialnici som videl prvý raz v živote. Koľko je vody na ceste som si uvedomil, keď som do toho vbehol a normálne ma to zbrzdilo ako by som dupol na brzdu (ešte, že má tá moja ozruta vyše 2 ton a gumy mám ako nové) Rýchlosť pekne 90 a videl som, vlastne nevidel len tušil auto predomnou (vodný gejzír a náznak svetiel) Tankoval som na začiatku Žiliny na shellke ten zázrak V-power diesel, či ako sa to volá, skoro sa mi oči pretočili, keď som videl tú cenu za plnú nádrž ale zase na druhej strane spotreba išla po chvíli dole z 8.4 na 8.3 a to na krátkom úseku. Takže na dlhú trasu s tým zázrakom bude úspora asi väčšia. No a ako perlička po príchode domov som si pustil dokument na STV 2 z Venezuely, kde vraveli, že plná nádrž benzínu stojí 10Kč :smt005 :smt005 :smt005

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 18.05.2013, 19:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Nejaké to foto z Červeného Kameňa:
Nádvorie:
Obrázok 
Krásavci:
Obrázok 
Obrázok
Mama a otec a ja a mama :smt006
[URL=http://www.4x4club.sk/pictures/viewer.php?file=l62e8xac31rx5bvuuiy5.jpg]Obrázok
 
Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 18.05.2013, 19:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes Stanišovská jaskyňa. Zjazd z dialnice v Liptovskom Jáne. Potom len hore dedinou, označené je to nadmieru dobre, určite nezablúdite. Prehliadka trvá nejakú tu hodinku +-. Sprievodca má zmysel pre humor, svieti sa čelovkami, môžete zadarmo fotiť (ja čo do každej ri... beriem foťák, som ho dnes zabudol doma) :smt023 Ak sa už budete motať v tomto okolí, tak Demänovská jaskyňa slobody určite stojí za to. Rozhodne veľký okruh za symbolických 14€ :lol: Bol som tam vlani a bolo čo obzerať. Do ľadovej som neišiel (bol som tam ako malý chlapec ale pamätám si z nej trt makový)
A ešte by som sa rád poďakoval pánovi z TT, ktorý ma dnes pri návrate domov skoro zostrelil z dialnice. Perfektný predbiehací manéver. Ja pohodičkových 115 tempomatových, pán asi tak 118 a ide ma obiehať. Tak len krútim hlavou a čakám čo bude. Keď bol asi tak o pol auta predomnou, (rozumej jeho 2. polovica bola stále na mojej úrovni) začal sa preraďovať do môjho pruhu. Keby som poriadne nepriprzdil sme v sebe :smt022 Ja sa normálne začínám báť.

Stanišovská jaskyňa - foto len z mobilu
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Str, 22.05.2013, 15:50
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
http://www.hrady.sk/skalka.php?image=list
Tento víkend sme sa vybrali s moju polovičku na výlet na trenčiansky hrad v rámci celoslovenskej akcie, pri ktorej sa každú prvú nedeľu v mesiaci dostanete na hrady, zámky a múzeá zadarmo. Keď sme prišli do trenčína, zistili sme pri vstupnej bráne, že trenčianskeho hradu sa to netýka. Nie že by som na to nemal, ale z princípu som sa zvrtol a išli sme sa pozrieť na Skalku. Podľa fotiek hore v odkazy som nič moc necakal, o to som bol viac prekvapený ked sme tam dorazili. Ešte dole je voľne prístupná jaskyňa, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako len diera v stene, ale zdanie klame. Dĺžka chodieb jaskyne je slušných 60 metrov a chodby sú príjemne stiesnene!!! :) Vstupné do samotného kláštora je dobrovoľné (ja som im tam šupol 10e). Kláštor sa skladá z jaskynneho komplexu o ktorom napr na stránke nieje ani zmienky. Bolo to tam krásne zrekonstruovane, slečna ktorá nás sprevádzala bola príjemná a vtipná. Z tohto miesta som bol veľmi milo prekvapený a vrelo odporúčam navštíviť.
P.S: je to duchovné miesto, kde sa konajú aj púte. Mne sa to ovsem páčilo aj ako neveriacemu.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Pon, 03.06.2013, 14:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 29.12.2012, 21:30
Príspevky: 676
Bydlisko: Trenčín-Opatová
Odpoveď s citáciou
nevieš sa ozvať,sme mohli dať Kávu :lol: :lol: :lol:

_________________
Sex je pre chudobných,My bohatí jazdíme OFF-ROAD

keby niečo,treba volať na 0948 718 350






Škoda 125 L
Felícia 1.3 BMM

EX Hyundai Galloper 2.5 tdi
Felícia 1.6 mpi


Pon, 03.06.2013, 14:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou


Koncom apríľa som bol na Trenčianskom hrade a o tomto som veru nevedel.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 03.06.2013, 15:29
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
BOOBLE píše:


Koncom apríľa som bol na Trenčianskom hrade a o tomto som veru nevedel.

No veď vo tom to je. :D

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Pon, 03.06.2013, 15:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes Baňa Cigeľ. Celkom vydarená prehliadka. Do podzemia sa ide el. vláčikom. V samotnej bani je príjemných 18-20°C, takže v tomto hovadskom teple paráda. Pred vstupom krátka bezpečnostná inštruktáž a niečo z histórie. Nafasujete kontrolné známky, plášť, prilbu, samozáchranný prístroj a lampáš. Viac info tu: http://www.banskyskanzen.sk/
Moc som toho nenafotil ale mám Kryšpína ako nám vyjedá keksy :lol:
Obrázok 
Inak tesne za Rudnom (ak to nebolo Rudno tak sa ospravedlňujem) nemilé prekvapenie od cestárov vyfrézované dva skokanské mostíky a značka nikde. Z opačnej strany značky sú . Je toto normálne ?

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 22.06.2013, 16:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Jaskyňa Driny http://www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/driny/
Smolenice http://www.muzeum.sk/?obj=hrad&ix=smoz
Jaskyňa nie je moc veľká ale výzdoba je pekná. Od parkoviska sme sa hnali ako divé kozy, aby sme stihli vstup na 10 hod. Som sa tuším zadýchal viac ako moji dvaja dôchodcovia :smt121
Smolenický zámok, také o ničom (je to kongresové sídlo SAV) ale výhľad z veže je pekný. A tá slečna čo robila výklad bola neskutočne krásna. Ja slintám ešte teraz :oops:
Jedna zo Smoleníc
Obrázok 
Kryšpín sa dnes nefotil, ani z auta nevyliezol :)

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 05.07.2013, 18:32
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.01.2007, 11:04
Príspevky: 208
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Sakra a tú slečnu si prečo nevyfotil? :D


Pia, 05.07.2013, 19:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ja som ju chcel normálne požiadať, či môžem ale potom si vravím somár starý nevymýšľaj, mladé dievča vydesíš :smt005
Inak keď sme boli hore na veži, tak jej tak vietor sukničku podfukoval ...

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 06.07.2013, 13:55
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.01.2007, 11:04
Príspevky: 208
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
... :oops: no už radšej prestaň... :oops: lebo si tam zajtra urobím výlet...vydesiť :-D


Sob, 06.07.2013, 20:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.01.2009, 23:51
Príspevky: 791
Bydlisko: Preßburg
Odpoveď s citáciou
tak to si teraz vydesil nás ... :-D

_________________
MITSUBISHI PAJERO WAGON 3.5 V6 GLSA
Ex: MITSUBISHI PAJERO WAGON 3.0 V6 GLS


Sob, 06.07.2013, 23:40
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.01.2007, 11:04
Príspevky: 208
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Ále to len aby v tejto uhorkovej sezóne reč nestála.Výlety po slovensku v lete sú vždy zábavné a zaujímavé.Ja som včera pochodil Offroadmen,pozrel kone v Chocholnej,pojazdil a pokecal na dráhe v Bolerázi,stretol zaujímavých cudzincov a precvičil s nimi cudzí jazyk(hlavne ten posunkový rukami :lol: a dnes sa pôjdem pozrieť zasa na Bukovú.


Ned, 07.07.2013, 9:48
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 581 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: