Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 06.05.2024, 3:37
Dnes je pondelok 6. mája 2024, meniny má Hermína a zajtra Monika




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 587 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Ďalší
 Výlety po Slovensku a okolí 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 854
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes Kremnica hrad.
http://www.muzeumkremnica.sk/sk/mestsky-hrad
A ešte Meštiansky dom
http://www.muzeumkremnica.sk/sk/mestiansky-dom
Taký pekný nenáročný výlet, kúsok od domu. Pri morovom stĺpe mi došli baterky a záložné umreli tiež :?
No a keďže mi skapalo PC (už som poskladal nové) nemám ešte nainštalovaný žiaden program na úpravu fotiek, tak takto:
http://i42.tinypic.com/2nlv776.jpg
http://i43.tinypic.com/o1nk3.jpg
http://i39.tinypic.com/1248qwz.jpg

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Naposledy upravil BOOBLE dňa Sob, 18.07.2015, 21:25, celkovo upravené 1



Štv, 29.08.2013, 19:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 854
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Keď sa ešte viac oteplí mám v pláne Zlú dieru - rozumej ZLA DŽURA :-)
http://www.zladiera.sk/index.html
Oplatí sa ? Ešte niečo zaujímavé v okolí ?

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Str, 05.03.2014, 18:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 854
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Mám ešte 4 dni starej dovolenky, tak sme dnes vyrazili do sveta. V apríli chodím rád ešte nie je moc teplo, všetko sa už začína zelenať a kvitnúť a ľudí moc nechodí.
Modrý Kameň
http://www.muzeum.sk/?obj=hrad&ix=hmk
Kód:
https://www.facebook.com/pages/Múzeum-bábkarských-kultúr-a-hračiek-hrad-Modrý-Kameň/296522830381226?fref=ts

Dlho som rozmýšľal, či sa tam vôbec trepať ale oplatilo sa. Trocha podzemia, bábky, hračky, nejaký nábytok (nie pôvodný), kaplnka, zubárska technika, exteriér a nakoniec prechádzka na kalváriu. Príjemne strávený deň, cesta pohodová až na posledných cca 30km, to sa hŕka už len takou okreskou ale zažil som aj horšie.
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Str, 02.04.2014, 17:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 854
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Pôvodne sme chceli ísť do Wieliczky ale nakoniec sa išlo do Zlej diery. Cesta fajn, len keby už bola dorobená dialnica. Možno sa toho ešte dožijem. Auto odstavíte pri ceste na takom pidi parkovisku, potom kúsok cez lúku a zvyšok ukážkovým chodníkom cez les. Prilba, karbitka a ideme. Hneď vchod trošku ťažšie prístupný oproti "komerčným" jaskyniam. Výzdoba trošku skromnejšia, väčšinu stihli olámať ľudia. Prehliadka je spestrená zostupom popri zábradlí, kde nie sú žiadne schodíky a výstupom cez stiesnené miesta. Nič nezvládnuteľné, dali to v pohode aj moji dôchodcovia. Kto chce môže sa pretiahnuť cez ozaj úzku dieru. Pre nadšencov je aj trasa B s plazivkamy a trvá 2 hod. Klasická trasa cca 40 min.
Kryšpín strážil auto ale potom sa vybláznil :D
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 17.04.2014, 19:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 854
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Dnes výlet ku západným susedom ale novú tému zakladať nebudem.
ZOO Zlín - Lešná.
http://www.zoozlin.eu
Cesta je v pohode po zjazd z dialnice (Púchov) potom sa trt ...á cez dediny. 50 km/h a dovidenia chvíľu 90 km/h a zas obec. Zistil som, že po hodine takejto jazdy je človek aj unavený. Pri ZOO je 5 parkovísk. 1 a 5 patria ZOO a sú zadarmo. 1 je malá nejakých 120 miest. Išiel som rovno na 5 tam bolo miesta dosť - skoro 400 miest. Keď sme po vyše 3 hodinách odchádzali bola 5 zavrená - plno :shock: Samotná ZOO je super. Keď to porovnám s Bojnicami, tak je to o 2 triedy niekde inde. Stánky s občerstvením, WC, lanový park pre deti, celkové usporiadanie ZOO. V areáli je aj zámok ale nemali sme už silu :-) Vstupné 130 Kč dospelí, 110 Kč dôchodcovia sa mi javilo ako z rozprávky. Slovákov bolo tiež dosť, dokonca aj niekto z Martina. Celkovo vzaté super výlet až na tú cestu z dialnice a naspeť na dilanicu.
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 19.04.2014, 18:52
Profil
Frajer

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 23:03
Príspevky: 230
Bydlisko: Krnov
Odpoveď s citáciou
Je tam opravdu krásně. A také okolí. Proto jsme zvolili místo letošního Offroadmen setkání jen deset km od ZOO - Lešná. RADOFFROAD to místo velice dobře zná. Začínali jsme tam před mnoha roky s ježděním a vždy se tam sejde dobrá parta čechu-moraváku i slováku. Zatím jen oznámení v mém tématu, oficiální pozvánku sem dá Míra strýcu z Frenštátu anebo Míra Rocky z Jihlavy. Tak pamatujte termín a v neděli jak se vyspíte z opice můžete navštívit ZOO anebo přijedete o den dříve. My budeme na místě už od čtvrtka připravovat areál na tu akci http://www.offroadforum.cz/viewtopic.ph ... 9#p1161529


Sob, 19.04.2014, 20:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 854
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Chystám sa 1. Mája do Jasovskej jaskyne. Neviem sa ale rozhodnúť kade. Z dialnice dole cez Spišskú N Ves alebo radšej cez Prešov a Košice ? Cez Spišskú je to kratšie o cca 40 km ale časovo to výnde skoro rovnako. Cez Štós to vyzerá zaujímavo - samá zákruta cez hory, úzka cesta. Ak tam nejazdí veľa áut a cesta nie je rozbitá tak by to bolo super. Rád si zakrútim volantom a Kryšpínovi sa to tiež páči :smt162

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Uto, 29.04.2014, 17:32
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 15.07.2013, 21:26
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
BOOBLE píše:
Chystám sa 1. Mája do Jasovskej jaskyne. Neviem sa ale rozhodnúť kade. Z dialnice dole cez Spišskú N Ves alebo radšej cez Prešov a Košice ? Cez Spišskú je to kratšie o cca 40 km ale časovo to výnde skoro rovnako. Cez Štós to vyzerá zaujímavo - samá zákruta cez hory, úzka cesta. Ak tam nejazdí veľa áut a cesta nie je rozbitá tak by to bolo super. Rád si zakrútim volantom a Kryšpínovi sa to tiež páči :smt162

som z Jasova a odporucam ti cestu cez presov a kosice, na stos to je pekny kraj ale nafigu cesty. Ked uz budes v Jasove oplati sa este ist pozriet Premonstratsky klastor, ale tam neviem jak su navstevne hodiny


Uto, 29.04.2014, 18:37
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 24.01.2014, 16:38
Príspevky: 268
Bydlisko: Košice, Nad Jazerom
Odpoveď s citáciou
Imro píše:
BOOBLE píše:
Chystám sa 1. Mája do Jasovskej jaskyne. Neviem sa ale rozhodnúť kade. Z dialnice dole cez Spišskú N Ves alebo radšej cez Prešov a Košice ? Cez Spišskú je to kratšie o cca 40 km ale časovo to výnde skoro rovnako. Cez Štós to vyzerá zaujímavo - samá zákruta cez hory, úzka cesta. Ak tam nejazdí veľa áut a cesta nie je rozbitá tak by to bolo super. Rád si zakrútim volantom a Kryšpínovi sa to tiež páči :smt162

som z Jasova a odporucam ti cestu cez presov a kosice, na stos to je pekny kraj ale nafigu cesty



Imro ešte si ho zabudol varovať aby si dával pozor na spoluobčanov na ceste v Jasove :D naposledy tam jeden spoluobčan kvôli svojej debilite daroval hlavu kolkovému družstvu, keď si chcel potykať so spätným zrkadlom

_________________
Suzuki Grand Vitara AUT FTD82V, N1G, CB AE 6891, INSA TURBO DAKAR / G012 AT-S, 4xfourart 3" sus kit extreme, záhradka Rhino - Rack, nejaké to pracovné svetlo. .


Uto, 29.04.2014, 18:42
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 15.07.2013, 21:26
Príspevky: 9
Odpoveď s citáciou
preto pisem aby siel smer kosice a nie Stos tak sa im zcasti vyhne, resp. nepojde okolo dzungle :D


Uto, 29.04.2014, 18:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 854
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ďakujem, tak radšej cez Prešov a Košice. Ten Premonštrátsky kláštor píšu, že návštevy pre verejnosť po dohode cez telefón, tak uvidím.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Uto, 29.04.2014, 19:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 854
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Tak Jasovská jaskyňa absolvovaná. Tým pádom sme navštívili všetky ofiko jaskyne Slovenska. Výlet pekný ale dlhááá cesta. Škoda tej nedorobenej dialnice, bolo by to šup-šup. Takto kým sa dogúľam do Ružomberka... Potom je to OK ale za Popradom je to už len tu frc tam frc. Aspoň tie Košice sa dali dobre prejsť.
http://www.ssj.sk/sk/jaskyna/11-jasovska-jaskyna
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
A v Prešove som predal zváračské monterky. Zostali mi ešte pre veľkých chlapov 194cm keby niekto chcel
viewtopic.php?f=61&t=18089

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Štv, 01.05.2014, 19:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 24.01.2014, 16:38
Príspevky: 268
Bydlisko: Košice, Nad Jazerom
Odpoveď s citáciou
Sme radi, že sa Ti na východe páči. Myslím, že dialnica nebude do KE nikdy, lebo by sa zbalili všetky fabriky zo západu a prišli by k nám kvôli ušetreným peniazom na platoch, ale to do tejto témy nepatrí :D

_________________
Suzuki Grand Vitara AUT FTD82V, N1G, CB AE 6891, INSA TURBO DAKAR / G012 AT-S, 4xfourart 3" sus kit extreme, záhradka Rhino - Rack, nejaké to pracovné svetlo. .


Štv, 01.05.2014, 21:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 854
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
V stredu sa chystáme do arboréta v Mlyňanoch. Bol tam už niekto ? Máj-Jún by tam malo byť najkrajšie.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 05.05.2014, 14:57
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
My sme tam boli z mladou na jeseň. Parádny výlet je tam čo pozerať, dokonca sme tam pár masliakov našli a doniesli sme si plne vrecka jedlych gaštanov. to asi teraz na jar nehrozí ale je tam fakt pekne. Stromy tematicky zasadene, vacsinou vysačky na stromoch že čo to za odrodu dokonca tam majú predajnu na rastliny. som tam kúpil rozmarín. Iná liga než kúpiš v kauflande. rok vydržal. než mi ho doma nechali zmrznut :smt021 . Ak by si bol náhodou zamestnanec slovenských elektrarni tak maš zlavu na vstupné. doporučujem ísť od rána a poriešiť si nejaký piknik obed. Peknych miest na sedenie je tam dosti. Na jeseň pôjdeme možno znovu. Mám to tak 50km

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Uto, 06.05.2014, 21:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 587 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: