Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 16.04.2024, 10:09
Dnes je utorok 16. apríla 2024, meniny má Dana, Danica a zajtra Rudolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 139 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší
 Čo ďalej ? 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Pia, 17.06.2016, 22:07
Príspevky: 156
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Tak ja nevravim ze to je idealne, ale vzdy som zaparkoval vsade :D
ROH myslis Istropolis? aj tam som vzdy zaparkoval, ci rano k lekarke alebo vecer do divadla :)
Petrzalka u svokrovcov som tiez vzdy nasiel (aj o 22 - okolie gercenovej)

Ale skor som narazal na to ze bud zaparkujes s hocijakym autom alebo so ziadnym (na tej dlzke az tak nezalezi) :)

Kazdopadne, ja mam dve vlastne miesta pred domom a v robote parkujem na firemnych miestach :D :D :D :D

_________________
WJ V8

Mrdka, ZJ 4,0 lpg

Biely kybel, Golf MK3 variant


Uto, 07.03.2017, 15:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Trošku nazad k téme :)
Sused mi už pol roka parkuje pod oknom Mercedes ML 320 r.v. 2008
Od vonka super. Minule som ho chytil keď bol pri aute, tak mi to poukazoval. Ten interiér nemá chybu. Keď to porovnám s WK I, tak je to o 2 triedy niekde inde.
Akurát netuším aké je to finančne náročné na servis.
Takže jedna z možností na rok 2018 :lol:

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Str, 08.03.2017, 19:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Booble a to len tak vymenis svojho miláska? A ešte za take snobske auto :-D

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 08.03.2017, 19:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ešte som nie definitívne rozhodnutý. Možno ma to prejde a nechám si ešte pár rokov to čo mám.
Inak je pravda, že môj miláčik ma chytil za srdce hneď ako som doň sadol a prešiel prvých 20km. Vysmiaty od ucha k uchu :lol:

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Str, 08.03.2017, 19:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
LEGENDA :-D

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 08.03.2017, 20:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Pampuch legenda je aj ostane Legenda ale zase je tu aj druha strana vies ako sa hovori,ze auta sa delia na mercedes a potom tie ostatne auta :-D


Str, 08.03.2017, 21:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
... toto platilo tak pred 20 rokmi

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 08.03.2017, 22:32
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Marisko hoci s odratymi usami ale este stale plati :-D


Str, 08.03.2017, 22:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
No s tým Mercedesom to už taka slava nie je,ved kde sa najcastejsie stretávajú ich majitelia? :-D

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 08.03.2017, 22:50
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1832
Odpoveď s citáciou
Booble, ak už silou mocou chceš SUV, tak s tým mercedesom si to rozmysli a pozri si inzerát na autobazárocheú, je tam jedna toyota ono je to vlastne Lexus LX470, v top stave, benzín-plyn, necchem semka dávať link, ale hľadaj Toyota Landcruiser 100 4.7i Luxor A/T 7M, cena je tesne pod 20 ale to je parádne auto, to je top kategória a tá cena nie je ani prehnaná, ten motor je nezmar, veľkoobjemová atmosféra, vydrží do aleluja, tak si to aspoň pozri, bez urážky ale to emelko je pri ňom úplne vedľa.


Str, 08.03.2017, 22:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ta toyota -ten lexus 470 ako vravis,ze motor je vraj,,nezmar,, teraz presla mensou generalkou -nove tesnenie pod hlavu neaky ventil vymeneny a kopec inych veci teraz panko na nej daval robit lebo som mu vcera volal lebo tiez ma zaujala a teraz ju panko po generalke ,,zabehava,, ze idem ju pozriet ci je tak porobena hoci ten splynovac je len tartariny-mohla tam byt ina lepsia znacka splynovaca ale to robil vraj predosli majitel ked som sa pytal ale celkovo to auta ma predpoklady dlhej zivotnosti a spolahlivosti na jazdenie typu,,okolo komina,, a hlavne benzin v zime rychlo zacne topit b :) Ze az take extra tie toyoty -nezmary spolahlive tiez nie su-tiez sa na ne robia generalky ako na inych beznych autach ale stare su este jednoduche tak aj nieco vydrzia ale s suv sa toyota100 porovnat neda-je skor na taku kludnu pohodovu jazdu a mercedes ML je niekde inde-ale zivotnost zase horsia A pampuch v s mercedesom sa do servisu na kavu tak casto nechodi-to su len sem tam vinimky-kazive od vyroby :-D najviac sa do servisu na kavu chodilo s starsimi range rovermi -novsie vraj uz su ok a z novsich vykazuje vacsiu poruchovost bmw a audi a vw ,ze mercedes si este drzi aku taku spolahlivost oproti konkurencii a bmw alebo audi vedie-vedu s inovaciami oproti mercedsu ked sme to tak minule porovnavali alebo ked sem tam mame neaku predvadzacku na skusku . A aj velky vyrobca toyota co bola synonymom spolahlivosti dost polavila ked som chodil do servisu tak landcruser 200 tam bol castym navsetevnikom a male mestke auticka tam s poruchami od nova boli bezne. Najlepsie co ma rozosmialo ked som videl ani nie 2rocnu A6 s 80 000 km priblizne a automaticka prevodovka uz to mala za sebou :smt021 . Alebo ,,spolahlivost,, novych amg turbo motorov ,ze tesne pred ukoncenim 5rocnej zaruky a s 150 000km na tachacu a majitel mi hovoril,ze uz zacina vsetko pomaly odchadzat,ze bral dalsi novy a ,,stary,, daval do vykupu -samozrejme,ze ho akurat opravovali aby sa novy majitel chvilu zaradoval ,ze mu neaky cas nebude nic blikat na palubaku :smt121


Štv, 09.03.2017, 0:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1832
Odpoveď s citáciou
Ja som mu nevolal, takže o tej menšej generálke neviem, ale výmena ventila a tesnenia pod hlavou, to ja nepovažujem za generálku ani menšiu. Viem si ale predstaviť, že určitú šarapatu tam mohol narobiť plyn. No ale pokiaľ je to vymenené, tak je to len lepšie. Z bežnej dostupnej konfekcie je tá toyota jedna z najlepších riešení, čím ďalej tým bude takých áut menej a menej.

Audi s 80 tis. km a kľaknutou prevodovkou - to mohla byť variátorová prevodovka, / multitronic / tej stačí málo, stačí, keď sa zapriahne nejaký vozík a silí sa s tým, alebo majiteľ je pretekár....ale tá prevodovka nie je na to. Bohužiaľ, bežná vec, multitronic u audi - to s tým treba počítať.


Štv, 09.03.2017, 2:27
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 17.06.2016, 22:07
Príspevky: 156
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Tak co si budeme klamat, nove auto stoja za "prd"...ale zalezi od stastia - ujo ma Scenic LPG najeazdene cez 400 000, stryko C4 Grand Picasso 1,8 LPG cez 250 000 atd auto idu ako hodinky :D

K mercedesu, o ML sa vsade docitas ze je strasne poruchovy (statistiky TUV a podobne), ale radsej nech povie niekto kto ho ma. Bratranek mal W163 (benzin) a nebol problem nikdy..

_________________
WJ V8

Mrdka, ZJ 4,0 lpg

Biely kybel, Golf MK3 variant


Štv, 09.03.2017, 9:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ogo neviem ako Ty ale ked uz davas dole hlavu a menis ju alebo tesnenie pod hlavu a ventily tak ja uz to za malu generalku povazujem lebo su auta co to zvladnu aj s vacsim poctom kilometrov bez toho aby sa to muselo davat dole a menit,ze toyota nie je nicim tak extra vynimocna.Ak tomu tiptronicu-ten je kazivy ale nie po 80 000km -na starej A8 mi odisiel ale auto malo nalietane asi 300 000km a olej v automate nemeneny a predsa v novej A6 uz je ZF a za takym autom sa ani voziky tazke netahaju :-D A k Mercedesu ml 163 -starsi som mal a potom 164 novsi som mal -vsetko v benzine a poruchove to nebolo -odchadzaju na tom mechy a kompresor a na dizlakoch bezne veci ako vstreky,zhavice a kamos ma teraz 164-320cdi-taha s tym stavebne veci a tiez len bezne veci+ sem tam strajkuje-odchadza riadiaci modul -nie som si isty ci na svetla ,ktory je vytopeny lebo je za zadnym svetlom ked este pamatam -ale nie som si isty-mne sa to nestalo a svagor ma novy model 350cdi a za 2roky tiez len senzor cuvania a neake drobne tesnenie a ziadna zavazna porucha .Ale videl som fakt aj ml-novsie co malo asi 11poruch pricom 2krat ho museli dotiahnut na odtahovke do servisu.Ze tak sa kazi ml ako X5 na ktorej s v8s 2turbami lubilo zapiect zadne turbo ,ze nebolo dostatocne chladene alebo 3liter diezel s 170 000km a roztrhnutou retazou, ze ml a x5 alebo tuareg alebo Q7 poskytuju vacsi komfort a lepsiu stabilitu na ceste-hlavne dialnici a s landcruserom 100 sa nemozu porovnavat-ten ma horsiu pevodovku ale zase blbovzdornu a slabsi motor -to auto je skor na taku plavnu jazdu do mesta na nakupy a do roboty a do lahkeho terenu ked uz mozem porovnat landcruser 100 a nepriklad taky mercedes ml500 a cena opravy bude u toho mercedesu taka aka cena u toho landcruisera len landcruiser toho vydrzi viac !


Štv, 09.03.2017, 12:05
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1832
Odpoveď s citáciou
[quote="JOE66"]....Ogo neviem ako Ty ale ked uz davas dole hlavu a menis ju alebo tesnenie pod hlavu a ventily tak ja uz to za malu generalku povazujem lebo su auta co to zvladnu aj s vacsim poctom kilometrov bez toho aby sa to muselo davat dole a menit,ze toyota nie je nicim tak extra vynimocna.Ak tomu tiptronicu-ten je kazivy ale nie po 80 000km -na starej A8 mi odisiel ale auto malo nalietane asi 300 000km a olej v automate nemeneny a predsa v novej A6 uz je ZF a za takym autom sa ani voziky tazke netahaju......[/quote]

- ja som vlani menil na V6 2.5 TDI komplet vačky, komplet všetky remene s rozvodmi a dal novú prednú nápravu, ale ku generálke to malo hodne ďaleko, no ale každý si pod tým pojmom iné predsatvuje...

- Audi a prevodovky, zle si čítal, ja som nepísal Tiptronic ale Multitronic.
Tiptronic je klasický hydromeničový automat, ktorý má prevodové stupne, multitronic je variátorová prevodovka, ktorá vlastne nemá žiaden prevodový stupeň a tie, ktoré akože má, tak to je nadefinované softvérovo. Za to sa skorej pokazí, lebo prenos sily nezabezpečujú ozubené kolieska ale kovový článkovaný remeň. Do A8 sa dával stále len hydromeničový automat. Ja mám v A6 tiež ten, 5 stupňový, mám cez 360.000- km a nič mu nie je, treba meniť olej, a ked ju neuštveš tak ona vydrží. Či sa za A6 ťahajú alebo neťahajú vozíky... no kto ako potrebuje. Individuálne.
ZF mám aj ja, hoci auto je staré. To nech nikoho nepletie. ZF dodáva prevodovky aj pre BMW, Land Rover, aj Jaguár, a bohvie komu ešte, jednotlivé značky si zvyknú len upravovať na svoje potreby a systém ovládania - napr. BMW joystick, a jauguár & Land Rover otočné koliesko.


Štv, 09.03.2017, 14:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 139 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: dzordzo


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: