Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 6:18
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Za dobrotu na zobrotu 
Autor Správa
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
uz radsej nic

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Naposledy upravil MIrec01 dňa Uto, 29.01.2008, 17:49, celkovo upravené 2



Uto, 29.01.2008, 10:23
Profil ICQ
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aká je špecifikácia výrobcu 10W - 40? To je polosyntetika napríklad a neradno meniť "triedu" oleja... čo to bol za motor?

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Uto, 29.01.2008, 10:37
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vzdy je najlepsie pouzit olej ktory vyrobca doporucuje. Co to je sa da zistit napriklad tu:
http://www.lubricants.sk/index.php?option=com_wrapper&Itemid=45
Ak tam ma ist polosyntetika tak by som ju tam urcite dal. Bez ohladu na to ci predchadzajuci majitel setril a jazdil na mineral. Pre istotu by som dalsiu vymenu urobil skor. Dajme tomu 5000km.

_________________
unlimited


Uto, 29.01.2008, 10:44
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Da sa... radno vsak aplikovat len do relativne vycisteneho motora (polosyntetika moze rozpustit usadeniny ktore mineral nerozpusti; ak sa uvolni kusok karbonu, moze zapchat mazaci kanalik).

Do skodoviek som po SO motora veselo lial 10W40, aj ked tam bola predtym 15tka... bez problemov, lepsie to v zime startuje. Za horuca na volnobehu moze malicko nedomazavat (bez nasledkov).

Do y6o s dospelym motorom (predchadzajuci olej nezisteny) som nemilosrdne nalial 10 litrov Shellackej desiny... a zatial to vrci :-D (15tkm)

To MIrec01: neries. Ked majstri sveta kukali na strhane hrany na matke na favoritackom starteri, tiez som bol za cicinu ked som ju zacal povolovat majzlom ;) ... isla, a stift netknuty. Nabuduce ho posli do riti.

EDIT: to dzorodzo: ked ma motor 250 tkm tak by som s tym vyrobcom moc neratal, bohvie co tam je. Pri takejto operacii prva vymena rozhodne skor.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 29.01.2008, 10:50
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
MIrec01 píše:
tu sa mam dakto pytal aky olej do 10rocneho auta..............a este som cocot ja lebo ze tam mala ist polo sintetika robim z autami 10rokov........


Nehnevaj sa, ale si nejaký precitlivený, a sú ludia čo robia s autami aj viac rokov, ako ty. A názory sú aj iné ako tvoje tak láskavo to rešpektuj. A to, že som napísal, čo som napísal, ja moja vec. A tvoje názory ti tiež neberiem a neosočujem ťa.
viewtopic.php?t=3526&postdays=0&postorder=asc&start=0

PS:Ktorí výrobca dával do svojich áut pred desiatimi rokmi minerálny olej ???

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 29.01.2008, 12:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Tiež by som to riesil polosyntetikou.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Uto, 29.01.2008, 12:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.11.2007, 22:55
Príspevky: 32
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Mne sa vymena mineralu za polosintetiku truchen vypomstila partner 1.4b 70tkm kupeny castrol gtx3 spotreba oleja 4l napln doliatie na15t km 1l. 3.vymena 100t km = vyplachnutie mot polosintetika mobil 4l napln 2l doliatie na10tkm . 4.vym 110t km poctive preplachnutie mot. pol s. oil. 4l napln 3.5l doliatie na 15t km . 5 .125t km vymena p preplachnutie pol s oil. 4l napln +xeramix 1l doliate na 15t km. 6. vymena 140t km pol s oil teraz 10t km nadolievane. TOT MOJA SKUSENOST. :oops: JS.


Uto, 29.01.2008, 13:25
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ty si mal v Peugeot Partner pôvodne minerál ? Či si ty nemal nejaké auto z moc stočenými km a motor dočasne utesnený s nejakým sersamom, čo funguje do výmeny oleja?

Predajca takého sersamu mi na otázku, či to funguje povedal:"jasné, kšeftári s autami to tu nakupujú vo velkom. :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 29.01.2008, 13:38
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.11.2007, 22:55
Príspevky: 32
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ked kupujes stare afto nikdy nevies len domnievas podla nalepiek a kamosov kam sa to chodilo servisovat . Toto som poznal z jednej babyzna firma co skrachovala.Este ho mam. :-D JS.


Uto, 29.01.2008, 14:29
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Kapo píše:
MIrec01 píše:
tu sa mam dakto pytal aky olej do 10rocneho auta..............a este som cocot ja lebo ze tam mala ist polo sintetika robim z autami 10rokov........


Nehnevaj sa, ale si nejaký precitlivený, a sú ludia čo robia s autami aj viac rokov, ako ty. A názory sú aj iné ako tvoje tak láskavo to rešpektuj. A to, že som napísal, čo som napísal, ja moja vec. A tvoje názory ti tiež neberiem a neosočujem ťa.
viewtopic.php?t=3526&postdays=0&postorder=asc&start=0

PS:Ktorí výrobca dával do svojich áut pred desiatimi rokmi minerálny olej ???


trafena hus zagagala kdo koho osocuje hmmm sa naouc citat ja som dakoho spomenul alebo co nikdy som nikoho nemenoval ale pohoda

Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Uto, 29.01.2008, 15:15
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01,
tuším máš okrem (ako si sa zmienil) problému s písaním, čo nie je nič k odsúdeniu hodné a boria sa s tým viacerí dokonca veľmi chytrí ľudia, máš problém aj s čítaním.

Nikde v celom vlákne o oleji si nebol nikým napadnutý ani osočený, každý tam len napísal názor resp. skúsenosť. Zato ty sa v tomto ďaľšom vlákne ideš nechať poľutovať, že ťa nazvali k...m?? A kto prosím ťa?? Preboha spamätaj sa!!

Tvoja snaha pomôcť a ponuka vybavenia dobrej ceny na olej každého môže len tešiť, až keď tvoj olej Leone sprzní auto bude môcť na teba niekto nadávať. Všetko ostatné boli len rady a názory. A dokonca aj záver, kde sa píše čo treba urobiť, ak tam náhodou nemal ísť tebou doporučený olej je len ODPORÚČANIE a nie nadávanie na teba.

skús prosím porozmýšľať, než začneš reagovať aj na môj príspevok...

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Uto, 29.01.2008, 15:44
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
UFF,
a práve si to dopísaním poslednej vety úúplne zaklincoval....

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Uto, 29.01.2008, 15:46
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janwayz píše:
MIrec01,
tuším máš okrem (ako si sa zmienil) problému s písaním, čo nie je nič k odsúdeniu hodné a boria sa s tým viacerí dokonca veľmi chytrí ľudia, máš problém aj s čítaním.

Nikde v celom vlákne o oleji si nebol nikým napadnutý ani osočený, každý tam len napísal názor resp. skúsenosť. Zato ty sa v tomto ďaľšom vlákne ideš nechať poľutovať, že ťa nazvali k...m?? A kto prosím ťa?? Preboha spamätaj sa!!

Tvoja snaha pomôcť a ponuka vybavenia dobrej ceny na olej každého môže len tešiť, až keď tvoj olej Leone sprzní auto bude môcť na teba niekto nadávať. Všetko ostatné boli len rady a názory. A dokonca aj záver, kde sa píše čo treba urobiť, ak tam náhodou nemal ísť tebou doporučený olej je len ODPORÚČANIE a nie nadávanie na teba.

skús prosím porozmýšľať, než začneš reagovať aj na môj príspevok...


UZ som sa spamatal tu si utvaram nazor na .....

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Uto, 29.01.2008, 15:51
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ad1: mirec to ze na teba v prvych tvojich prspevkoch vybehli kapo, dindaj a michi je jedna vec a uz zanami. nikto nevedel nic.
ad2: nikto ta verejne neosocoval v teme o leoninych olejoch
ad3: je pod teba pekne ze sa snazis pomoct
ad4: zastal som sa ta a vysvetlil ti co a ako ked si prisiel
ad5: nebud bezdovodne prchky, nema to zmysel
ad6: tema o olejoch je tu dost podrobne rozobrata tu: http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=146&start=0
ad5: nehasterte sa jak male deti lebo budu lietat ninusove body :-D
ad6: pouzivajte tlacidlo hladat, nebudte na seba jak havovia, najprv citat potom pisat (niekedy aj dva krat ked nechapem co chcel dotycny povedat, skoro ako dva krat meraj a raz citaj)

ad7: HOWK

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 29.01.2008, 16:38
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 19.02.2007, 22:09
Príspevky: 59
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nerozumiem debatam o druhu oleja raz tam ma ist taky a hotovo mozme sa pobavit o znacke nemam rad ked sa "tipuje"

_________________
NIVA


Uto, 29.01.2008, 16:44
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: