Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 12:39
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 233 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Ďalší
 Pajero II 1992 renovácia 
Autor Správa
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Urob si podľa seba, ale ja by som do nárazníka žiadne svetlá nedával. Mám v podstate ten istý nárazník (pajcát ARB od Rada), a svetlá som vybral a diery zavaril.

Hmlovky v hentej výške sú úplne k hovnu, a smerovky máš na kasni. Ja už som rohom nárazníka párkrát do zeme zaryl, a bol som moc rád, že je tam trojka plech a nie nejaké sklíčko.

A s tým vystužovaním opatrne. Nie je nič jednoduchšie ako prišrófovať na predok auta Íčko, ale pri nesymetrickom zaťažení (náraz jednou stranou nárazníka) toto pôsobí ako páka a keďže nepoddá nárazník, tak poddá niečo iné. Je ďaleko jednoduchšie rovnať nárazník, ako rovnať šasi.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Ned, 27.03.2016, 16:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1579
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ja mam tak isto naraznik bez svetial a podobne... uz som uvazoval ze tam hodim presne to co si sem dal ale upustil som od toho ako som posundaval dake stromy zapichol ho do zeme a podobne... tie svetla by to neprezili.... to iste k vystuham netreba to prehnat proste nech to zdrzi daky bezny naraz ale zas nech to je aj schopne sa ohnut... takto velky naraznik podla mna aj sam o sebe dost zdrzi...
druha vec je ze ked narazis do niecoho co sa nepoda tak je obcas dobre ked sa naraznik prehne (podarilo sa mi trafit betónoví stlp a jeden buk) stredom zadneho naraznika kde sa proste nema co podat a aj pri malej rýchlosti je to neskutocna rana ked sa to nedeformuje nechcem vediet co to spravi vo vacsej rychlosti

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Ned, 27.03.2016, 17:04
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.11.2010, 21:56
Príspevky: 462
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
fikl0sss píše:

-farky preco zrovna kolajnicu mozno ze to takto teraz vyzera ale este pojde hore ta rura a do narazniku smerovky

to je môj skromný názor :D a vačšinou ofrflem všetky pevnosstné nárazníky a podobné hovadiny ktoré pokazia celistvý výzor auta :-D až na pár vínimiek, teda na dvojkovom pajere myslím
iné je to napr. na GR Y60 kde je pôvodný nárazník tiež len podobné plechové Učko, alebo wrana JK tam je origo nárazník zase hnus a pýta si výmenu :-D :-D

_________________
Pajero SWB 2,8TD, + navijak, Toyo MT
Pajero LWB 2,8TD automat, budúca leštenka :D


Ned, 27.03.2016, 18:54
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Uto, 15.12.2015, 13:01
Príspevky: 5
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
fikl0sss klobúk dole.Kusisko poctivej roboty si odviedol.Navrhol by som ťa za to aj na nejaké ocenenie ,ak by sa tu také udelovalo.Robil som si svoj Galloper -menil šasi ,ošetroval ho ,menil rozvod, polyuretany v zadnej náprave,2" bodylift ,menil prevodovku ,pretesňoval motor, vyrábal pevnostňák a už to bolo na "mašlu " :smt023

_________________
Hyundai Galloper II 5dv. 2,5 TDi Intercooler 73kw r.v.98, 2" bodylift , BF G 33x12,5 r15


Pon, 28.03.2016, 8:34
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 19.08.2015, 23:04
Príspevky: 152
Bydlisko: Vislanka
Odpoveď s citáciou
tak smerovky by som tam chcel dat urcite nech nieje taky holy a tie svetla uvidim pretoze skor by som chcel tie okruhle cervene led svetla ktore sa davaju na tie narazniky ale velmi drahe su takze to asi casom.
-vystuhy dam ale take primerane lebo je to 3,5mm plech a ten je teraz celkom pevny.
farky- chcem som tam dat pevnostny naraznik pretoze sa mi to paci a aby sa co najviac podobal arb .dozadu tiez nieco pozvaram ale to az neskor pretoze teraz uz budem mat inu robotu ako pajero ,tak nebudem mat tolko casu na vseliake upravy
brunobb- si myslim ze takuto robotu vedia hlavne oceniť ti ktory tym presli .Ano je to kus roboty ale ak ma motor nesklame tak sa budem tesit z neho dlo


Pon, 28.03.2016, 19:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Dosť som o tom čítal dosť rozsiahlo sa tomu venovalo aj na fóre a riešil som zo s kolegom ktorý z hydrauliky žije nieje to tak jednoducho navijak vyladiť a áno 11 litrov je žalostne malo teda tak mali obsah oleja určite nedochladis jedna vec je chladič a druhé vec si treba uvedomiť ze z náporovym chladením počítať nemôžeš ako som vravel aby to ako tak šlo čerpadlo musí mat prietok minimálne 60 litrov ...to už je vymyslene a odskúšané všetko pod je príliš pomalé a slabé ....hydraulika je dosť zaujímavá veda a výroba spôsobom pokus omyl mi príde zbytočne drahá to už rovno riešiť mechanicky navijak rovno cez vývod z prevodovky...

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 28.03.2016, 20:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 22.01.2016, 20:47
Príspevky: 53
Odpoveď s citáciou
Pane ak to bude fungovat tak klobuk dole....
Len aby si sa nedostal do toho stadia ze by bolo lacnejsie ist hned od zaciatku do nejakeho kvalitnejsieho el. naviaku....


Pon, 28.03.2016, 21:41
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 19.08.2015, 23:04
Príspevky: 152
Bydlisko: Vislanka
Odpoveď s citáciou
tak sa uvidi a ak by sa tam daval ten druhy chladic tak urcite pojde zanho elek.ventilator z klimi. teraz je to zlozitejsie pretoze uz nemam toklo casu tak to bude postupovat pomalsie a momentalne do hydr.navijaku som zatial dal 150e aj z cerpadlom. Treba mi este rozdelovac a potom si porobit hadice na mieru atd. Hlavna vec ze mi ide pajero a tesim sa z neho :) :smt162


Uto, 29.03.2016, 9:10
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 19.08.2015, 23:04
Príspevky: 152
Bydlisko: Vislanka
Odpoveď s citáciou
vsimol som si ze teraz ked som vsetko vymenil na naprave hlavne capy atd tak mi trasie teraz z volantom a myslim si ze by to chcelo tmic riadenia mate niekto s tym skusenosti davali ste to uz na auto .Popripade ci original alebo ste len dopasovali nejaku lacnejsiu variantu .


Uto, 29.03.2016, 9:49
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Aby nárazník nevyzeral holý, som naňho namaľoval pásiky :-D Ja s ním bežne šťuchám do všeličoho a svetlá by tam nevydržali. Ale daj si čo xceš, ja som to len navrhoval.

Hydraulický naviják sa nerobí preto, aby bol lacnejší než elektrický. Elektrický je spravidla najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie, ale aj najhoršie.
Hydraulika je síce zložitá a tým pádom je veľa vecí čo sa môžu pokaziť (ale to aj u elektriky), ale je úplne najlepšia na používanie; kombinuje dobré vlastnosti mechanického a elektrického. Najväčšou slabinou hentoho bude prevod remeňom, prenesený Mk bude limitovaný preklzom remeňa, takže bude treba hľadať kompromis medzi rýchlosťou a silou. Ale ak to nemáš ako pripojiť cez zuby, tak aj hento fungovať bude, len to bude mať svoje limity.

Riadenie netrasie pre neprítomnosť tlmiča, ale preto že je niečo špatne. Pri dobre zostavenom riadení by tam v podstate nemusel byť, dáva sa preto že "odstráni" príznaky, a okrem iného pre výrazne iné ET ako pôvodné. Ak tam vieš prispôsobiť nejaký so zhruba podobným priemerom, tak ho tam daj, tlmič riadenia je v pricnípe furt to isté, nemusí byť nutne na Myšíuši. Ale pokúsil by som sa najprv zistiť prečo to trase, tlmič ti odstráni trasenie, ale nie príčinu.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 29.03.2016, 10:21
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.12.2015, 18:30
Príspevky: 112
Bydlisko: Milochov
Odpoveď s citáciou
Ahoj. Teda klobúk dolu pred takouto poctivou robotou :smt023 . Do toho nárazníka by som dal isto svetlá (denné) aby ten nárazník nevyzeral tak prázdno a zapustit ich hlbšie aby ti ich nejaký konár nepokazil.


Uto, 29.03.2016, 21:40
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 23:08
Príspevky: 169
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
MoostanQue píše:
Aby nárazník nevyzeral holý, som naňho namaľoval pásiky :-D Ja s ním bežne šťuchám do všeličoho a svetlá by tam nevydržali. Ale daj si čo xceš, ja som to len navrhoval.


Ja som tiez nedaval nic do naraznika. 4mm plech par vystuz aby to nieco vydrzalo a farebne rozdelenie, aby to opticky bolo mensie. uchyty / oka na sekle - 10 mm hruba pasovina uchytena priamo na sasi. Rura hore nerez. vysledok vidis.
Obrázok

_________________
Pajero II 2,5 TD, navijak 5,5 t, pevnostny, T3 31’
Pajero II 3,5 benzin, navijak 5,5 t ,KM2 33’
Outlander 2,2 DI-D 4WD, 115 kW
Octavia 2,0 TDI , 110 kW


Str, 30.03.2016, 22:17
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 27.02.2010, 2:02
Príspevky: 281
Bydlisko: Stará Lubovna
Odpoveď s citáciou
Super ten hydro navijak rad by som ho videl v akcii. Tiez by som nieco take chcel dat. Asi najblizsie spravime uz nejaku spolocnu akciu :)

Odoslané z Lenovo P70-A pomocou Tapatalku

_________________
Range Rover Classic 3.9V8


Štv, 31.03.2016, 18:06
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 19.08.2015, 23:04
Príspevky: 152
Bydlisko: Vislanka
Odpoveď s citáciou
tak to aj ja by som ho rad vydel akcii ale treba to este dokoncit rozdelovac,poistny ventil ,filter atd treba este toho dost ale zaklad uz je .Asi tak do 1mes. bude hotovy dufam :)


Sob, 02.04.2016, 8:04
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 19.08.2015, 23:04
Príspevky: 152
Bydlisko: Vislanka
Odpoveď s citáciou
zatial som spravil 70 km a uz mi praskla vnutorna manzeta vsetko poriadne zacapalo , pravdepodobne asi bola zle zalozena . Nova uz je na mieste a mozeme sa vozit dalej
Obrázok 


Sob, 02.04.2016, 8:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 233 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron