Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 22.05.2024, 19:14
Dnes je streda 22. mája 2024, meniny má Júlia Juliana a zajtra Želmíra




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1076 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 68, 69, 70, 71, 72
 Pandíkov "PROTOTYP" 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.03.2012, 23:30
Príspevky: 428
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
pandíka som niekedy kritizoval, to je pravda, ale dávno som s tým skončil. Teraz som sa mu pokúsil vysvetliť, kde vidím príčinu ulomenia úchytu na zadnej náprave a prečo sa mu to bude lámať aj naďalej, až pokým to neprerobí.

A možno som naznačil aj to, že prečo ho na to ten najmúdrejší a zároveň sponzor a tútor jeho projektov neupozornil. Veď je to aj jeho vizitka, či to auto jazdí, alebo sa láme. Hlavne keď má cez celý bok jeho reklamu.

Niektoré vaše príspevky ma presvedčili, že nie všetci v tom máte jasno, o akom krútení tuhej nápravy pri 2-linku+panhard hovorím. Preto založím novú tému, aby to nebolo o tom, že kritizujem pandíka.

_________________
ARO 10,ARO 10, Asia Rocsta, JEEP YJ, TJ, JK

https://plus.google.com/u/0/photos/1180 ... 5400496177


Str, 13.03.2013, 11:01
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
nuz neda mi too, tak len v kratkosti,, clovek sa uci aj na vlastnej chybe,,ale ked niekto poukazuje na nedostatky druhehoo, netreba to hned vnimat tragickyy, ale skorej by som povedal ze to treba skorej prehodnotit,,moju pracu tes podaktory pokritizovali a co bolo dobre premna, vzal som si z toho poucenie,, a co som vedel ze ta rada je nem dobraa, neakceptoval som to, nakolko som bol presvedceny o svojej prace že je 1000percentna,, ale v danom pripade by som Tiborovy odporucil radsej do oka ramien ulozit gumene silenbloky, napr, z Jeepu,, su osvedcene, velke a masivne, vydrzia vela,, a plus tym by usetril namahanie napravy pri kruteni v terene, a usetril napravu aj z dovodu ze tie gumene silenbloky tlmia tvrde narazy, a tym sa setria loziska poloose, a diferak, nakolko nedostane tvrdy naraz -pnutie,, neviem ci ma teraz kazdy pochopy, ale amíci v tomto smere to urobili dobre,, o Radovej práce vobec nepochybujeeem, bo ho uznavam -uznavame, ako velmi dobreho odbornika a videl som jeho pracu a dole klobuk pred nim Fogy,mimochodom ho poznam aj osobne,,teba sice nepoznamale posudzujem o tebe ze tes musis byt odbornik v tomto smere, ale clovek sa vstale uci co je pravda,,mozno si aj on potíško urcite veci premietne v hlave a mozno aj dake ponaucenia zoberie.. je to ako nieco suboj titanov v odbornosti a stavbe offov. :-D :-D :-D
ono Pandikovy sa tym neberie chut od robotyy,ked sa trosku pokritizuje jeho praca, teda niektore ukony,, bo s tym musi pocitat, ze nie kazdy ma stejny nazor, niekto by to riesil tak alebo onak,, on vsak si z toho musi urobyt zaver, a nie hned odvetou zamudrovat troska, bo nesmie tes zabudat ze su tu aj starsi fachmanii, co uz daco porobili a stvorili a daco aj vedia o tom,, tymto sa Tibora nechcem dotknut, bo je to fakt chalan na spravnom mieste, a sikovny,, ale je este velmi mlady a verym tomu ze kazdym rokom mu budu vedomosti iba pribudat, bo on fakt ma na to, je sikovny,, vid jeho pekna pandicka,, je to majstrovske dielo,to ale uznajte,, ono tes by sa dalo kritizovat, ale co sa nedá skritizovat ?? teda vsetko sa da, mozme to brat aj ako uhol pohladu,, ono aj to je prtavda, ze vcela veci sa da porobit dobre aj tak aj onak a kazdy ma na to svoj nazor, bo v tejto komunite sme tu velaja odbornici, fachmani, nektory starsi a nektory zaciatocnici,, takze ak by sa dalo,, hadky bokom a niekedy je potrebne zvazit kritiku ale kladnym smerom, teda ako odpoved , cize obhajit kritizovanu tematiku svojimi slovami ze preco a co a akooo, a potom sa mozno vyhneme tu niakyma narazkami na osobnosti,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 13.03.2013, 11:43
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
http://www.youtube.com/watch?v=n-3HZYLvAR8


Sob, 16.03.2013, 23:41
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
konečne som si našiel čas pre údržbu po Brezne (rozlúčka so zimou)
doteraz panda sála na dvore dnes konečne vyšla z dvora aj na cesty, ešte pár detailov a bude fájn, pozvaný som do Poľska na Pandovvý zraz tak hádam sa zúčastníme :wink:

venoval som jej 3 dni roboty, začalo to umývaním, pokračoval som vo výmene predných ložísk, po výmene trebalo už len dotiahnuť poloosi (kĺby) a pri doťahovaní len prasklo a z jedného kĺbu boli 2
takže zas som to rozoberal a dal som tam taký použitý čo mám železné zásoby :-) potom už len všetko dotiahnúť skontrolovať premazať, zrobil som geometriu a na rad prišiel zadok, zosílenie úchytov ramien na náprave a natieranie ramien
potom už len drobnosti ako napravenie tapacíru na dverách, čistenie kontaktov v smerovkách atď
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

https://www.facebook.com/Panda4x4SlovakiaProject


Ned, 21.04.2013, 0:54
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
nie tak dávno Panda absolvovala dokopy cez 700km po osi v tejto úprave, boli sme na Poľskom zraze Pand medzi Krakowom a Warsawou, bola to jej prvá diaľková a nemal by som strach ísť aj na nejakú expedíciu, chcelo by to len odhlučniť karosériu a bolo by to fajn :-)
Pred zrazom som ešte upravil predný nárazník, celá rúra šla preč, zadné zásterky šli tiež preč, deň pred odchodom som zistil že v zadnom diferáku sú vylámané zuby, tyčka satelitov urobila do koša dif. elipsu takže celé to malo vôľu a v zime v brezne kuslo diferák, potom sme behali po teréne ešte nejaký ten mesiac dva tri a viac, pár km od domu sme sa rozhodovali či pokračujeme alebo ideme ďalej búchal výfuk lebo sme boli naložený a ledva to šlo 70 80km/h, po nejakých 60km sa začala rozbiehať a pred Krakowom na rýchlostnej ceste som obehoval už aj ja nie len ostatný mňa :) rekord za celú túto cestu bol so spomaleným stálym prevodom a na veľkých kolesách + 3 osoby v aute a ďalšie kg navyše podla GPS 127km/h doslova plný plyn, potom sme aj podľa toho GPS hľadali pumpu keď zavírilo v nádrži :-D a potom už v pohode šla 110 120 myslím že jej to chýbalo keďže beháme len tu po okoli raz za mesiac aj to rýchlosťou max 60km/h
teraz biednica už nejaký ten týždeň stojí tak je na predaj :smt009
http://auto.bazos.sk/inzerat/27167880/P ... -a-SPZ.php

fotky z PL tu:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 791&type=3

Obrázok

Obrázok


Sob, 06.07.2013, 2:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.11.2013, 11:43
Príspevky: 21
Bydlisko: Ukrajina
Odpoveď s citáciou
Pandik co je s tou hnedou pandou ?


Str, 01.01.2014, 15:36
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.12.2011, 23:09
Príspevky: 261
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
panda isla do sveta.

_________________
2x Samurai pozitív


Str, 01.01.2014, 15:38
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.11.2013, 11:43
Príspevky: 21
Bydlisko: Ukrajina
Odpoveď s citáciou
Samik1300JX píše:
panda isla do sveta.


?


Str, 01.01.2014, 19:46
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Pandu už predal a tím aj skončil s týmto "projektom alebo prototypom" ale zobral si na mušku už niečo lepšie viewtopic.php?f=4&t=16288

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Str, 01.01.2014, 19:59
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
a aby toho nebolo málo :lol:
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?f=4&t=17780


Štv, 02.01.2014, 2:26
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 31.12.2008, 0:27
Príspevky: 462
Bydlisko: Senica ,,Záhorí" SK
Odpoveď s citáciou
Kam si to vlastne predal?

_________________
Toyota HDJ 80 4.2TD


Štv, 02.01.2014, 2:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 1076 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 68, 69, 70, 71, 72

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: