Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:58
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 80 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 TOYOTA LJ70 - Stara vražda 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 15.03.2010, 17:06
Príspevky: 144
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Tak keďže môj 4runner je po smrti do rúk sa mi dostal ďalší adept. Tento krát sa vyvoleným stala O5 toyota, Konkrétne Landcruiser LJ70, 2,4TD ročník 86. Proste pohnitá stará vražda. No keďže ma patamatovci presvedčili že "to je dobreeee" tak som ho zobral.

Obrázok

Bolo treba vyvariť rám, búdku, pretesniť diffy, nejake tie puzdra ramien. Tak sme sa rozhodli že budka pojde z neho dolu.

Obrázok

Naskytol sa nam biedny pohľad na rám. No ale nelenily sme hor sa flexy do ruk a ideme brusiť :twisted:

Obrázok

Po asi 4 bezútešných hodinách brúsenia sme si uvedomili že rám vyzerá presne tak isto ako keď sme začali. Jediné východisko ako ho zbaviť hrdze bolo pieskovanie.

Rám pripravený na pieskovačku pred odvozom:
Obrázok

Ako sa rám vratil z pieskovania, vobec som ho nespoznával. Bolo to pre mňa dosť prekvapenie, lebo som si myslel že z neho nezostane vobec nič. No konečne sa dalo pustiť do vyvárania. A rám po 2 dnoch strašnej piplačky paťovho ocka začína dosťávať slušný vzhľad.

Obrázok

Po dobrých skúsenostiach a priaznivej cene na pieskovanie putovali aj nápravy. Postupne povrchovaá uprava celej spodnej časti auta.

Obrázok

Noooo a nakoniec včera sme si dosť mákli a zatiaľ sme v tejto fáze že, predná náprava komplet aj z podvozkom na aute, zadná náprava tiež na aute, no zatiaľ len na tlmičoch a pružinách, ramená ešte čaká prepuzdrovanie a tiež povrchová uprava.

Obrázok

Obrázok

Kto by mal záujem všetky fotky tu:
http://pokec.azet.sk/king-six/fotoalbum ... dd71849e28
alebo na patrikovom FB profile.

sorry zrejme tu ešte neviem veľmi vkladať fotky. tak ak bude čas popravujem to.

K6 OUT :-D

_________________
R.I.P. Toytoa 4 runner, rv 91, 2.4Td, 31x10.5xR15 BFG AT, samosvor vzadu, 2x vlnovec sedadla LIAZ :-D
Toyota LandCruiser LJ70 2,4D - Stará Vražda
Mitshubishi L200 - Fekal :-D
JohnDeere 7830 + 6420s a iné pracovne hardcore Offroady staršej výroby


Pon, 21.11.2011, 20:51
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
žltá je good :-D
pekne vám to ide tuším pôjdeme niekedy spolu v kolóne na nejaký zraz? 8-)
L A Č E S


Pon, 21.11.2011, 20:55
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.07.2010, 16:14
Príspevky: 171
Bydlisko: Krasna Luka 168
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako dlho trvalo dat dole kasnu z ramu a nasledne odstrojenie ramu??
kde si to daval pieskovat a kolko to vyslo???
aku farbu si pouzil na ram a aku na napravy??
inak velmi pekna praca???

_________________
Toyota


Pon, 21.11.2011, 21:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jimmy kasňu sme zhodili dolu za dáke 6 hodinky myslím . a potom odstrojiť rám trvalo asik tak 8 hodín hrubého času aj z krutenim sa hore dole a špekulovaním jak ručne zložime motor a prevodovku... Pieskovane to bolo v Michalovciach a pieskovanie ramu vyšlo 35e a pieskovanie naprav, ramien a pružín myslím že 55e. Farba použitá na šasi zakladovka klasika synteticka, BODYčko, a na vrch akryl normalny autolak. Na pruziny polyuretanka, a na napravy mix metalizy, akrylu a polyuretanu dokopy

_________________
Ford Maverick 2.4i, T3, CB, winch 5t, svetla,hilift, pevnosťáky, dáka gurtňa a mnoho dalšieho... :D


Pon, 21.11.2011, 21:32
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.03.2009, 21:14
Príspevky: 1250
Bydlisko: Lednické Rovne
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No šikovný to chlapci !!!!!

_________________
Do nedávna Toyota 4Runner 2,4TD potom NISSAN PATROL K 160. 3,3TD+dodatočne i .17 šípi a varené disky, profi šnorchel 8euri. Teraz Jeep Cheroke 4.0i závodní špecial . Land Rover sIII Veterán.Sááb 96.BMW 525i. Jeep Grand Cherokee 3.1td. Mercedes SLC 280 .


Pon, 21.11.2011, 21:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.10.2009, 22:25
Príspevky: 713
Bydlisko: Namestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a chlapy od chipa foosa su zase tu... ide vam to krasne...asik vam doveziem wranu :D tiez bi sa mi pacil tak pekne podvozok :D

_________________
JEEP WRANGLER 5.2 V8 ,podvozok 4"fox,SYE,D30,D44,33/13,5r15 MICKEY THOMPSON BAJA CLAW,WARN,Led Bar,


Uto, 22.11.2011, 15:40
Profil ICQ
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.06.2011, 17:45
Príspevky: 168
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dalšia velmi zaujimavá téma :smt041 teším sa na príspevky

a mam taku otazočku čo stoji take vyvarenie celeho ramu,budky + nastrek ??? nemam ani potuchy a dost ma to zaujma :D

_________________
EXEX ExToyota Land Cruiser LJ 70 2,4TD
EX... Toyota Land Cruiser KZJ 70 3,0TD
AKTUALNE... Toyota Land Cruiser HDJ80 a.k.a Hippo expedition


Naposledy upravil LukiOFF dňa Štv, 24.11.2011, 18:51, celkovo upravené 1



Štv, 24.11.2011, 18:39
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:46
Príspevky: 347
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
super, tak tymto spôsobom nám ostanú "staré a dobré gáziky" v dobrej kvalite aj pre naše pokolenia :D len tak ďalej!!


Štv, 24.11.2011, 18:41
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 01.12.2010, 23:14
Príspevky: 280
Bydlisko: plavecke podhradie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ta farba na napravach,je uplne super-perfekt....


Štv, 24.11.2011, 18:59
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Klobuk dole :shock:

_________________
čo neurobím,obkeciam


Štv, 24.11.2011, 21:51
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.03.2011, 23:33
Príspevky: 379
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pekna robota, len tak dalej :wink:

_________________
Daihatsu Feroza trochu inak...
viewtopic.php?f=4&t=12594

http://www.4x4life.sk - magazin zo sveta offroadu


Štv, 24.11.2011, 22:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LUKIoff : z lubom sa poznám už nejaký ten piatok tak sa snažime to robiť za kamaradskejšie... Ale čo sa roboty týka tak to je na nezaplatenie... Ani na svojej vlastnej vitare som nemal popočítaný ani len materiál takže ti to nevyčíslim...
A teší nás že tu je taká odozva... Mám pocit že už tu chýbala taka téma, ešte že som nahovoril ľuba aby kúpil tu vraždu :D :D

_________________
Ford Maverick 2.4i, T3, CB, winch 5t, svetla,hilift, pevnosťáky, dáka gurtňa a mnoho dalšieho... :D


Štv, 24.11.2011, 22:24
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 15.03.2010, 17:06
Príspevky: 144
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LukiOFF: Takú cenu je veľmi ťažké vyčísliť, teraz sme počítam tak v tretine roboty, nejaký zoznam materiálu som si predbežne začal robiť koľko som do toho zatiaľ položil no konečnú cenu ťažko vyčísliť lebo fakt robota je na nezaplatenie. A keď si predstavím že by som takú rekonštrukciu navrhol niekomu koho vôbec nepoznám zrejme by si len poklepal na čelo a poslal ma na psychologickú poradňu. + k tomu je že Pat vybavil materiál na rám za veľmi prijateľnú cenu. Farby a tak podobne treba pokukať čo sa ti váľa v garáži čo treba dokúpiť, pokrúťiť sa za cenami ale vždy pri robote vybehne niečo s čím si nepočítal (s tým sa nezostane len zmieriť a samo zaplatiť)

Samozrejme ta cena bude až keď auto odíde po svojich z garáže zatiaľ je to len tabuľka v exceli :-D a nás čaká hromada roboty.

Pôvodne ale plán nebol taký že auto rozobrať do poslednej skrutky, pôvodne sme vlastne nechceli dávať dole ani búdku. To všetko vyplynulo tak nejak pri rozborke. Že keď už sme sa do toho pustili nech to je poriadne :-D a zrejme nikdy nezabudnem na MATov výraz v tvári keď sa vrátil domov a zbadal že z rámu zrazu chýba prevodovka aj motor :-D a postupne ubúdajú aj nápravy a celé to ide do pieskovne.

V tom momente sa ma zmocnili tak trochu obavy či sa to vlastne bude dať ešte poskladať + Auto nieje najnovšie zoženiem ešte vôbec diely??? Ale keď som videl ako sú pat a matovci zohratý jeden zo zváračkou druhý z flexou vedel som že robota nebude odfláknutá a bude to fakt kruto držať pokope a keď sme s PATOM nahodili nápravy začínajú ma prechádzať mdloby či sa to bude dať poskladať :-D

Tak mi ostáva len dúfať že autiak sa bude páčiť

K6 OUT

_________________
R.I.P. Toytoa 4 runner, rv 91, 2.4Td, 31x10.5xR15 BFG AT, samosvor vzadu, 2x vlnovec sedadla LIAZ :-D
Toyota LandCruiser LJ70 2,4D - Stará Vražda
Mitshubishi L200 - Fekal :-D
JohnDeere 7830 + 6420s a iné pracovne hardcore Offroady staršej výroby


Pia, 25.11.2011, 11:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
som mal už pár takto rozobratých aut, dokonca svojho wraňasa som robil asi rok bez budky, a zložilo sa to. ono, dobre sa to skladá kým si človek ešte pamatá čo kde ako, odkial aká šroba a tak :-D

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Pia, 25.11.2011, 16:16
Profil ICQ
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.06.2011, 17:45
Príspevky: 168
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasné robota je na nezaplatenie a hlavne by som to nedal robit niekomu cudziemu koho vobec nepoznám pretože by som nemal v nom doveru..on to odflákne a za pár rokov auto bude také ako bolo...to je najhoršie

no škoda..ta naša toyota by si tiež zaslúžila takúto omladzovaciu procedúru len ked sa do toho nikdo nechce pustit :(

ale toto téma budem sledovat denno denne :D budem si brat príklad,postrehy čo a ako :) len od vás by som poprosil ak by savám chcelo
pekne popísat priebeh prác no ak sa vám písat nechce postačia aj fotke :)

_________________
EXEX ExToyota Land Cruiser LJ 70 2,4TD
EX... Toyota Land Cruiser KZJ 70 3,0TD
AKTUALNE... Toyota Land Cruiser HDJ80 a.k.a Hippo expedition


Naposledy upravil LukiOFF dňa Uto, 17.02.2015, 16:21, celkovo upravené 1



Pia, 25.11.2011, 17:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 80 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: