Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 2:48
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 kamzik japonsky 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 20.10.2006, 23:35
Príspevky: 38
Bydlisko: vychod
Odpoveď s citáciou
Moje 2. terenne vozidlo - Mitsubishi Pajero, 1987, 2,5 TD.
Obrázok
ObrázokObrázok
http://fx.cz/mazda/vilo/pajero/pajero.mpg

_________________
Mitsubishi Pajero II, SWB, 2,5 TD.


Str, 01.11.2006, 17:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kamzik cau! No konecne tu je aj tvoje Mitsubishi :wink: len neviem ,preco mas napisane ,ze,, 2.terenne vozidlo,,"? Prve je ktore? Nepojazdime dakedy dajaku rozumnu trasu?

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 01.11.2006, 21:58
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 20.10.2006, 23:35
Príspevky: 38
Bydlisko: vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Kamzik cau! No konecne tu je aj tvoje Mitsubishi :wink: len neviem ,preco mas napisane ,ze,, 2.terenne vozidlo,,"? Prve je ktore? Nepojazdime dakedy dajaku rozumnu trasu?

Prve bolo kamzik rumunsky - ARO 10.4.:P
Zajtra poobede (v sobotu) by sme mohli zlahka pojazdit. Zavolam Ti zajtra a dohodneme, ak mas cas...

_________________
Mitsubishi Pajero II, SWB, 2,5 TD.


Sob, 04.11.2006, 0:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 20.10.2006, 23:35
Príspevky: 38
Bydlisko: vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zopar fotiek s vacsimi kolesami.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

_________________
Mitsubishi Pajero II, SWB, 2,5 TD.


Ned, 13.05.2007, 18:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... a nie je nahodou prva fotka fotena pred kastielom vo Fricovciach ???

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 13.05.2007, 18:51
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 20.10.2006, 23:35
Príspevky: 38
Bydlisko: vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
... a nie je nahodou prva fotka fotena pred kastielom vo Fricovciach ???

Dobry postreh, presne tam, isli sme okolo.
Obrázok

_________________
Mitsubishi Pajero II, SWB, 2,5 TD.


Ned, 13.05.2007, 19:55
Profil
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kamzik píše:
Zopar fotiek s vacsimi kolesami.

Kamzik :smt023 super, uz to vyzera fajne, len nesuchaju nikde?

Cico - kurde, maz tie kvoty, aspon obrazky ... Taha sa to vsetkym 2x tak dlho ...Dik


Ned, 13.05.2007, 22:34
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čau, Kamzík,
čo si to tam dal za balóniky? aj tie disky vypadajú dobre, popíš bližšie...(a že sa aj obšas ozveš, čééče :lol: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 13.05.2007, 23:23
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 20.10.2006, 23:35
Príspevky: 38
Bydlisko: vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cico píše:
kamzik píše:
Zopar fotiek s vacsimi kolesami.

Kamzik :smt023 super, uz to vyzera fajne, len nesuchaju nikde?

Vpredu sme museli troska poupravit plechy, boli uz take prehnite, ze to islo lahko. :twisted: Zatial to vyzera, ze nesuchaju. Niekedy pojdeme pojazdit a zistime, co ty na to? Rozmyslam nad bodyliftom, vyzeralo by to este trocha lepsie. 8)
Jano JP píše:
čau, Kamzík,
čo si to tam dal za balóniky? aj tie disky vypadajú dobre, popíš bližšie...(a že sa aj obšas ozveš, čééče :lol: )

baloniky: 31 x 10,5 R 15
disky: 8 JJ X 15 ET-20 (su to tie iste co som mal aj predtym iba podstupili omladzujucu kuru)
Stale neviem zohnat rezervu, hlavne disk :cry: viewtopic.php?t=841

_________________
Mitsubishi Pajero II, SWB, 2,5 TD.


Pia, 18.05.2007, 8:02
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čau Kamzík,
to tvoje Pajerko vyzerá dobre. Ešte by som ho trochu zdvihol. Povedzme 3-4 cm. Auto by vyzeralo ešte lepšie, bez toho, aby to bol nejaký extrém. A ani policajtov by to nemuselo dráždiť. A, čo je na tom najlepšie, nesadal by si tak často na brucho a nezachytával zadkom. A aj výfuk by bol menej triafaný.
Vpredu to ide celkom ľahko. Len natočíš torzky skrutkami na priečke šasy.
Pozor, obidve skrutky otoč o rovnaký počet závitov. Horné rameno prednej nápravy má zospodu gumenný doraz. Ten opatrne (aby si neodtrhul skrutky) vyšróbuj a karboškou z neho polovičku odrež. Aspoň trochu z neho ale nechaj. A keď auto stojí na zemi, tak sa nesmie dotýkať tej kovovej plochy, kam má dorážať.
Zadná náprava je odpružená lisťákmi (teda mala ba byť), ktoré bývajú už dosť unavené. Najjednoduchšie zdvihnutie dosiahneš tým, že posunieš úchytné miesta pružín nižšie. Alebo predĺž aspon zadný šekel. To sú tie dva plechy medzi rámom a zadným okom lisťáku. Ak chceš zvihnúť zadok o 3 cm, musíš predĺžiť šekel o 6 cm. Viac by som aj tak neodporúčal. Vyrob ho silne predimenzovaný a do stredu daj priečku, aby mal tvar H. Pri tom si skontroluj stav rámu okolo celej zadnej nápravy. Pajerka práve tam zvyknú silno hrdzavieť.
Pružiny dávať nad nápravu ti u krátkeho Pajera neodporúčam.
Ak už budeš robiť okolo zadnej nápravy, odporučil by som ti vymontovať zadný priečny stabilizátor, ak tam vôbec je. Na ceste ti nebude chýbať a v teréne len prekáža kríženiu zadnej náprávy.
A ešte by som trochu zrezal došikma koncovku výfuku tak, aby si ju nemohol zachytiť, keď budeš cúvať niekde šikmo do brehu.
Bodylift by ti nič nepriniesol. Brucho aj zadok auta ostanú v rovnakej výške. Priejazdnosť sa nezvýši. Len by si mal viac miesta nad gumami a auto by vyzeralo vyššie, ale nebolo.
Pajero je spolahlivé a robustné auto. Až na hrdzu, hlavne v zadnej časti rámu. A ten motor 2.5 TD je dosť silný, nežerie veľa a vydrží aj dosť tvrdé zaobchádzanie.
Myslím, že budeš spokojný. Prajem veľa radosti pri jazdení.


Sob, 26.05.2007, 10:20
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 20.10.2006, 23:35
Príspevky: 38
Bydlisko: vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cau Jano,
janotoyotak píše:
Vpredu to ide celkom ľahko. Len natočíš torzky skrutkami na priečke šasy.
Pozor, obidve skrutky otoč o rovnaký počet závitov.

Nebudu niektore casti namahane, nehrozi, ze nieco povoli? To auto ma predsa uz cosi za sebou, unava materialu...
janotoyotak píše:
Zadná náprava je odpružená lisťákmi (teda mala ba byť), ktoré bývajú už dosť unavené. Najjednoduchšie zdvihnutie dosiahneš tým, že posunieš úchytné miesta pružín nižšie. Alebo predĺž aspon zadný šekel. To sú tie dva plechy medzi rámom a zadným okom lisťáku. Ak chceš zvihnúť zadok o 3 cm, musíš predĺžiť šekel o 6 cm. Viac by som aj tak neodporúčal. Vyrob ho silne predimenzovaný a do stredu daj priečku, aby mal tvar H. Pri tom si skontroluj stav rámu okolo celej zadnej nápravy. Pajerka práve tam zvyknú silno hrdzavieť.

Problem je ze pera su uz extremne unavene, najskor by sa po tejto uprave zlomili. :cry:
janotoyotak píše:
Ak už budeš robiť okolo zadnej nápravy, odporučil by som ti vymontovať zadný priečny stabilizátor, ak tam vôbec je. Na ceste ti nebude chýbať a v teréne len prekáža kríženiu zadnej náprávy.

Stabilizator tam nastastie nemam.
janotoyotak píše:
Pajero je spolahlivé a robustné auto. Až na hrdzu, hlavne v zadnej časti rámu. A ten motor 2.5 TD je dosť silný, nežerie veľa a vydrží aj dosť tvrdé zaobchádzanie.

Absolutny suhlas, za tych par rokov co sme spolu som sa o tom presvedcil.

Dakujem za dobre mienenu radu v podobe podrobneho navodu. Hned ako pozhanat nove listy, zodvihnem to Tebou navrhovanym sposobom a uvidime co to spravi. Keby to stale nebolo ono, skusim aj bodylift.

_________________
Mitsubishi Pajero II, SWB, 2,5 TD.


Pia, 15.06.2007, 7:55
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Google [Bot]


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron