Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:23
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalší
 Nove XJ - lestenka 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Skor ta druha moznost kedze povodna struna je na srot...vdaka

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Uto, 29.10.2013, 0:29
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.08.2013, 20:47
Príspevky: 129
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Nazdar nazdar, a tak, prečo by nemohlo mať 13 ročné auto 140 tis. najazdené, moja octavia mala pred mesiacom 10 rokov, a mám na nej necelých 76 tis. nabehané, od nova :) , Pajerko mám chvíľu, a ukazuje necelých 190 tis. km, ale motor pekne ťahá, turbo pekne ide, tak možno to sedí, a koľký majiteľ pajera som neviem, tuším tretí :), aký si dal olej do diferáku ? Ja som dal 80W-90 , hustejší, len mne tam asi guferko nejaké netesní dobre k poloosi, lebo to mám trošku od oleja, preto sa pýtam na ten olej aký si dal ty, neviem či minerál dobre maže, a čo v zime povie v - 25 v - 30

_________________
PAJERO 2.8 TD SWB, 1995
Vitara LY 1.6 DDiS AllGrip
PAJERO 2.8 TD SWB, 1997


Uto, 29.10.2013, 9:23
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
pepo_ba píše:

Podla toho, co som sa docital, dovodom nasadenia volnobeziek na prednu napravu XJ (Dana 30) je lahsi "handling" a isto aj uspora paliva pri vyuzivani "zadohrabu" na beznej ceste "daily driverom", kedze sa odstavi niekolko rotujucich dielov na prednej naprave...




zakladnu vyhodu to ma v tom ze mas:
- moznost odpojit predok a teda setris diferak a sukolia
- s odpojenym predkom mas moznost 2WD low - super pri manevrovani s vozikom
- lepsie vedenie poloosi = setris krize
- moznost automatickej uzavierky typu Aussie vpredu bez obmedzenia jazdnych vlastnosti
- ak v terene utrhnes kriz tak rozopnutim volnobezky stale zostavas 3WD a mas lepsiu moznost dojst do campu na opravu

a tak podobne


pepo_ba píše:

Viac ma vsak zaujima chovanie v terene a to najma u XJ s pridavnou prevodovkou Command-Trac.

Ak si to dobre vysvetlujem, Command-Trac pri zaradenom stvorpohone v kombinacii s volnobezkami by sa v lahsom terene mohol zcasti chovat ako Selec-Trac (funkcia medzinapravoveho diferencialu), teda mensie vzajomne pnutie a namahanie sucasti hnacej sustavy na tvrdsom povrchu. Nejaky ten zmysel tu tie volnobezky predsa len mozu mat, ci? :smt017

Tazsi teren samozrejme vyzaduje uzamknutie vsetkeho, co sa uzamknut da... tam volnobezky zrejme radsej nemat...


Nie, medzidif to suplovat nedokaze. Nema ako.
A bavime sa o MANUALNYCH volnobezkach, nie o automatickych. Su tam len dve polohy - FREE a LOCK. Nieje tam poloha AUTO. Takze ak ich chces zamknut, musis VYSTUPIT A OTOCIT KOLECKO.
( a toto je vec ktora by ma napriklad rozculovala)

A ak si v terene ktory vyzaduje 4x4 mas mat zamknute :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 29.10.2013, 13:09
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
No vzhladom na dnesne praktiky predajcov aut...ale ved motor ide pekne, dokonca ani hadica od filtra k turbu nieje zvlutra od oleja co uz vylietanych motorov myslim byva bezne. V diferakoch je 85w140 + vzadnom aj prisada pre samosvor..

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Uto, 29.10.2013, 14:17
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Takze moj Jeepo dostal nove reproduktory nakolko povodne hrali katastrofalne. Zatial len repro, neskor zvazujem nejaky mensi aktivny subwoofer..pod zadne reproduktory musim este nieco vymysliet co prekryje diery po kryte povodneho reproduktoru.
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Uto, 29.10.2013, 16:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Aká hudba sa vlastne dávala do Cherokee-ho? :smt139 Resp. čo máš za výbavu?

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 29.10.2013, 16:38
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Vybavu mam Classic. V tomto aute je audio zn. Infinity system. Pod zadnou lavicou je skatula vyzerajuca ako zosilovac, ale aj tak to bola bieda...V spolujazdcovych dverach uz chrapcal reprak, v soferovych bol seknuty kabel a zadne tiez hrali jak plechovka. Po vymene to hra vpohode, nie nejak super ale vpohode. Treba brat do uvahy 4 repro + 2 vyskove male ktore som nechal povodne...Takze preto do boducna zvazjem ten subwoofer
Toto su povodne, z kazdeho po 2 ks.
Obrázok 

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Uto, 29.10.2013, 18:03
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Takze nejake nove fotky v rychlosti z mobilu
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Uto, 12.11.2013, 17:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Velmi pekne.... :smt023

Tak zachovaly sa u nas uz len tak nenajde... nech ti dlho sluzi....

Pepo.

_________________
XJ


Uto, 12.11.2013, 18:02
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Dakujem 8-)

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Uto, 12.11.2013, 20:15
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Pohravam sa s myslienkou, teda uz som rozhodnuty ze chcem svoje chero zodvihnut o 2 palce. Videl som ze sa to riesi v predu podlozkami a vzadu dlhsimi uchytmi pier. Daju sa zohnat aj nejake "predlzovaky" tlmicov alebo treba nove tlmice.. Co so zadnymi perami. Stacia na to seriove alebo treba ine... Dakujem

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Str, 01.01.2014, 19:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Dondo píše:
Pohravam sa s myslienkou, teda uz som rozhodnuty ze chcem svoje chero zodvihnut o 2 palce. Videl som ze sa to riesi v predu podlozkami a vzadu dlhsimi uchytmi pier. Daju sa zohnat aj nejake "predlzovaky" tlmicov alebo treba nove tlmice.. Co so zadnymi perami. Stacia na to seriove alebo treba ine... Dakujem


Dondo, tlmice by ti mohli stacit seriove, ja som si vsak pre dobry pocit pri 1,3/4" zdvihu nechal z hlinika vyrobit nieco taketo:

Obrázok Obrázok Obrázok

Doraz v predu som riesil nalepenim jedneho hokejoveho puku do spodnej misky pruziny.

Ked budes vzadu riesit zdvih predlzenymi strmenmi (seklami), su seriove listove pera v pohode... alternativou su listove pera s vacsim zaoblenim instalovane v povodnych strmenoch - napriklad Ironman vyraba zatazove JEEP004B (+ 2" a pridana nosnost 0-250kg) jazda vsak moze byt tvrdsia.

Edit: Predna naprava mierne vyboci dolava... ja som to riesil vymenou panhardky za nastavitelnu...

Pepo.

_________________
XJ


Naposledy upravil pepo_ba dňa Str, 01.01.2014, 22:37, celkovo upravené 1



Str, 01.01.2014, 21:43
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Môžno ti to pomôže ja som si dal vysústružiť do predu podložky tu je výkres http://jeep.avtograd.ru/cherokee/chassi ... spacer.gif a podložil som tlmiče takým spôsobom kúpil som jokel 50x30mm čo najhrubší urezal som ho na dĺžku aby vošiel pod tlmič, vyrezal som to ako je to na tomto obrázku tak nejako aby tlmič v pohode mohol chodiť a nezadieral do neho http://www.4x4club.sk/pictures/viewer.p ... gwkcfe.jpg a nakoniec som si naznačil diery a prevŕtal to celé, potom som to už len nahodil dal dlhšie šróby a zatiahol(ešte by sa zošlo do vnútra do toho jokla dať nejaká trubka cez ktorú pôjde ten šrob a aby nedeformovalo ten jokel, ja to mam bez toho zatiaľ ale keď budem robiť dorazy tak to tam dám pre pokoj v duši) To je asi k predku všetko, zadok tam som pridával 2-3péra z ford ranger (tie boli vyhodené v servise do šrotu) a s ních som tam pridal podla potreby, a vôbec to nestvrdlo som sa až čudoval takže palec hore :smt023 tu sú aj tie moje listové péra doložené z toho rangera http://www.4x4club.sk/pictures/viewer.p ... 28uqxu.jpg Hádam ti to aspoň trochu pomôže

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Str, 01.01.2014, 22:32
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Diky chlapi este pockam do konca tyzdna, jeden kamos spekuluje nad vyssim liftom a potom by bol jeho terajsi 2" aj s tlmicmi a perami a strunami druhimi na odpal, kompletny kit tak by som to zobral od neho na komplet. Ak to padne, pojdem touto jednoduchsou cestou..

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Štv, 02.01.2014, 15:27
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Takze po nejakej dobe aktualizujem temu, Jeepo dostal 2" kit, nakoniec nie len podlozkami ale nove struny, pera, aj tlmice. Tiez dostal 30mm rozsirovacie podlozky pod kolesa. Co ma trosku mrzi ze zadok zostal dost drncavy, o dost tvrdsi voci serii - niekedy je to ako na rebrinaku...inak spokojnost.
Obrázok 
Obrázok 
Obrázok 

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Str, 22.01.2014, 16:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: