Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 16.04.2024, 20:03
Dnes je utorok 16. apríla 2024, meniny má Dana, Danica a zajtra Rudolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 73 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Nissan X-trail T32 (UPDATE 5) 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.01.2012, 14:53
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Vrele odporucam na toto auto lyziny znacky: aguri prestige S9 za 88eur
Skvele sedia a je to kopia thule wingbar ktore stoja 350eur,

Odporucam

_________________
Nissan X-trail T32, 1.6dci 4x4 6MT Tekna,
AMA exhaust, Full led, soon eibach pro lift kit - 25cm:)


Sob, 23.01.2016, 9:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
http://www.gizmag.com/nissan-rogue-warrior/41348/

Obrázok

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 30.01.2016, 22:29
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.01.2012, 14:53
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Neskutocna uprava!

Otazka do plena, problem mam s rozjazdami do strmeho kopca,
Auto mi bud skape alebo prepalujem spojku. Co by ste mi odporucili ako postupovat?? Klasicky strma betonka.

_________________
Nissan X-trail T32, 1.6dci 4x4 6MT Tekna,
AMA exhaust, Full led, soon eibach pro lift kit - 25cm:)


Ned, 31.01.2016, 8:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
co mas na mysli ako postupovat ? podla mna to chce len cit a prax.... nemas tam velmi co riesit :D alebo plyn na podlahhu a pustit spojku :D

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Ned, 31.01.2016, 12:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Skôr to naznačuje že je to auto na cestu klasicky bruchoplaz nie na strmé panelové cesty .... A neprepalujes spojku nie je to klasická štvorkolka je tam len nejaký haldex a hora ti v ňom lameli pár čosi take vyskusas a budeš mat 4x2 podobne ako 80% octavii ktoré sa pisia nápisom 4x4 ...motor zdochina preto lebo ešte všetko drzí ako má zatiaľ ....

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Ned, 31.01.2016, 18:58
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
Skôr to naznačuje že je to auto na cestu klasicky bruchoplaz nie na strmé panelové cesty .... A neprepalujes spojku nie je to klasická štvorkolka je tam len nejaký haldex a hora ti v ňom lameli pár čosi take vyskusas a budeš mat 4x2 podobne ako 80% octavii ktoré sa pisia nápisom 4x4 ...motor zdochina preto lebo ešte všetko drzí ako má zatiaľ ....



trošku silné slová a žeby napr u 80% octávok nefungoval haldex sa mi fakt nechce veriť , známy ju má asi 8 rokov skoro každý deň ťahá stroj na výrobu suchého betónu na poter má to isto cez tonu nikdy žiadny problém s haldexom nemal a jazdí fakt kade tade neviem či x-trail má niečo ako haldex ale pordobný systém má X áut skoro každé SUV a žeby 80% z nich nefungoval pohon 4x4 je fakt neuveritelné.


Ned, 31.01.2016, 21:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
No vidíš čo si sa nové dozvedel ....tukmi do Googlu systémy druhy pohonov 4x4 teda doštuduj si tému a potom sa môžme baviť ako po tých pár rokoch čo tu čítam tie kadejaké filozovicke komentáre sa radšej do extra debát nepustam a reagujem fakt výnimočne ....a fakt porozmislaj ako funguje susedova Octavia myslím systém 4x4 ...keď vôbec chápeš načo narážam...

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Ned, 31.01.2016, 22:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Rudy, neviem čo je pravdy na tých 80%-ách, ale z vlastnej skúsenosti viem, že 95% používateľov áut s pohonom 4x4 netuší ako a kde sa má použiť, resp. aký typ 4x4 pohonu má v aute. A to som sa už stretol aj so sťažnosťou na "blbú elektroniku", ktorá na dialnici nedovolila uzamknutie zadnej uzávierky za jazdy. :roll:

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Ned, 31.01.2016, 23:00
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
já cerpam s vlastnej skusenosti s aut co som mal brat má v Cz servis nikdy nespominal o nějakých závažných problémech na haldexe prvej generacie sa cosi poserie avšak diely su za facku ale co spolehlivost to by som asi nezrovnaval s nissanom ,Toyotou,outlandrom a podobně kde to funguje celkom fajn sám som mal x aut s pohonom 4x4 nikdy so ziadnym problém nebol a dokonca ani s octavkovou prvej generacie co malá pol mega. A myslím si že určité ich nejazdim 80% s nefunkčním 4x4 .samozrejme že auta typu SUV su zase neni stavane na nějaké trvale zatazenie v terene kde to dostává zabrat ale na to na co su to myslím funguje v pohode .


Ned, 31.01.2016, 23:06
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Martinoff píše:
Rudy, neviem čo je pravdy na tých 80%-ách, ale z vlastnej skúsenosti viem, že 95% používateľov áut s pohonom 4x4 netuší ako a kde sa má použiť, resp. aký typ 4x4 pohonu má v aute. A to som sa už stretol aj so sťažnosťou na "blbú elektroniku", ktorá na dialnici nedovolila uzamknutie zadnej uzávierky za jazdy. :roll:



Tak ale to je o blbosti ludi, ake AK má niekto v aute hladex alebo nieco podobně ako x- dříve a iny systém ktory funguje automaticky on ani o tom nemusí nic vediet přetože sem tam prejde polnu cestu a zbytok je na cestě nic nezapina nic nerobi ani nevie kedy sa pripol predok alebo zadok iba že přesiel kde chcel ale nebudem o tom tvrdit že ich je 80% nefunkčních na to na co to je stavane to funguje je to SUV nie off-road.


Ned, 31.01.2016, 23:13
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
[quote="jankarol"]Skôr to naznačuje že je to auto na cestu klasicky bruchoplaz nie na strmé panelové cesty .... A neprepalujes spojku nie je to klasická štvorkolka je tam len nejaký haldex a hora ti v ňom lameli pár čosi take vyskusas a budeš mat 4x2 podobne ako 80% octavii ktoré sa pisia nápisom 4x4 ...motor zdochina preto lebo ešte všetko drzí ako má zatiaľ ....[/quot

Este k tomu rozjazdu do kopca ak to je caste a pravidelne treba si kupit automat alebo auto co má redukciu a je to pohoda a mozes mát systém pohonu aky chceš svagrina má X3 automat a je to paráda


Ned, 31.01.2016, 23:33
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
jankarol píše:
... teda doštuduj si tému a potom sa môžme baviť ... keď vôbec chápeš načo narážam...


jankarol píše:
..sa radšej do extra debát nepustam a reagujem fakt výnimočne ..


No keby si s takýmto arogantným prístupom (a toto nie je prvý príspevok v tomto duchu) reagoval ešte výnimočnejšie, bolo by asi všetkým lepšie.

Niekto sa sem prišiel opýtať, a bol by rád keby mu bolo poradené, neprišiel sem preto aby bol zjebaný že je osel a má si to ísť naštudovať, ani nie je zvedavý jak úžasne chytrý tu kto je.

Ale píšiť sa je jeba :smt126

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 01.02.2016, 4:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
No ja som odpovedal jasne na otázku že auto nieje jednoducho stavané na ostré vyjazdi to ostatne bolo mimo tému a s iným diskutérom skús si pozrieť tému ešte raz ona tie cestné štvorkolky su vo všeobecnosti iba šikovný komerčný ťah môj názor je že pokial nemá auto 200+ koni reálne ani nepocitis účinok pokial niesi výslovne na ľade či snehu a u nás je to tak 2 týždne do roka ...Audi a Subaru vyrába permanentne štvorkolky do klasických bruchoplazov vecsinou sú to pripojiteľné 4x4 pre tých čo nevedia autá sú obyčajne predokolky a zadok pripojí iba pri preklze podobne ako samosvor druhé koleso na náprave a kto jazdi vie že to až taký zmysel nedáva za určitých podmienok ....další dôležitý fakt je pomer 70:30 to jest pomer záberu prednej a zadnéj nápravy ono je to dlha debata preto som vravel že si treba tému doštudovať a potom sa baviť o tím či tom aute a čo sa s ním dá jazdiť dlhodobo krátkodobo či vôbec ....

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Pon, 01.02.2016, 7:24
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 27.11.2015, 14:42
Príspevky: 127
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
ono audi a subaru už dávno nevyraba permanent. pohon 4x4 ja mám ešte passat B 5.5 a tam je torsen takže ide stále predom aj zadok 50.50 to isté bolo aj v audine potom už prešli na haldex 4 generácie, Honda zase používa pohon na nejakej inej báze olej. čerpadla kde to je spolahlivé ale nie tak účinné ako haldex poslednej generácie. Ja napríklad cez zimu po ceste po snehu jazdím s passatom najradšej tam sa dá jazda fakt vychutnať. K tým rozjazdom do kopca , chodím do chorvatska každý rok na to isté miesto domáci bývajú v takom kopci že peši sa zafúčiš kým vídeš hore chodia na aute aj 4x za deň hore dolu a je to HONDA CR-V diesel a v pohode je to rok asi 2005 , do rozjazdu do kopca sa mi ten diesel vidí aj lepši lebo nemusíš ho hnaď do otáčok ako benzín a väčší krúťak a ked je automat je to ideál. na mojom - x-traile je to 2.5 benzín tiež napríklad sa rozbehnem úplne v pohode v hocijakom kopci žeby čosi zasmrdelo . čo som tým chcel povedať? že 80% chorvatov čo býva pri mori by museli vymeniť autá a kúpiť nejaký offroad lebo sa rozbiehajú niekoľko krát za deň fakt v prudkom kopci a majú haldex a kadejaké SUV a neviem čo všetko a funguje to . napísal si že ich nefunguje 80% najdi mi ich len 3% zo všetkých bazarov a inzerátov nefunkčných


Pon, 01.02.2016, 10:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
neviem ci mam plakat, alebo sa smiat...

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pon, 01.02.2016, 10:52
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 73 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: