Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 2:59
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 jeep grand cherokee 4.0 laredo 1996 - pistak 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.12.2016, 3:34
Príspevky: 13
Bydlisko: VK okres MI
Odpoveď s citáciou
Zdravím všetkých na fóre. Som tu nový, pár týždňov do zadu som sa stal šťastným (zatiaľ?) majiteľom 20 ročného "deduška" z Kanady. Je to jeep grand cherokee 4,0 laredo 1996 benzín, plyn tam nikdy nebol, s prídavkou 242 ST. Splnil som si tým svoj dávny sen. Plánoval som nákup už vyše roka a pozrel som si pár áut po celej SR, ale čo bolo v prijateľnom stave bolo za vysokú cenu a čo malo pre mňa prijateľnú cenu bolo v strašnom stave. Nehľadal som cukrík, má to byť víkendové hobby autíčko, hlavne na rybačku a ľahké jazdenie v teréne. Je v podstate v sérii okrem oceľových off diskou Dotz s pneu BF goodrich AT30/9.5 R15. Momentálne je funkčné skoro všetko (klímu bude treba preveriť) a hlavne nie je skorodované (len typické miesta -spodky dverí a hrana 5. dverí, prahy sú celkom zdravé). Bude potrebovať veľa lásky v budúcnosti, momentálne nejaký základný servis (všetky náplne - bývalý majiteľ tam dával to čo sa tam dávať má), neskôr spodné ramená, niečo pretesniť... Účel jeho využitia nebude vyžadovať nejaké extrémne off úpravy, možno časom (keď budú nejaké nadbytočné groše) mierny lift a nové papučky, aby som pri rieke neostal niekde v blate.
Čitateľom fóra som už nejaký ten mesiac, za ten čas som sa od vás dozvedel o džípoch veľmi veľa užitočných info, ale určite si dám poradiť, ak v niečom nebudem mať jasno.
Budem sa snažiť začleniť a ak budem vedieť, tak byť aj užitočným.
Ďakujem za prijatie.

Obrázok 


Pon, 26.12.2016, 4:57
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 13.09.2013, 21:40
Príspevky: 22
Odpoveď s citáciou
Vitaj
Pekny kusok!
Mas viziu co snim co do uprav?
Daj viac fotiek.


Pon, 26.12.2016, 10:48
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.12.2016, 3:34
Príspevky: 13
Bydlisko: VK okres MI
Odpoveď s citáciou
Vďaka fuseon za privítanie. Ako som už spomínal bude slúžiť ako víkendové hobby autíčko a hlavne na miestnu rybačku, aj vzdialenejšie rybárske výpravy - napr. Maďarsko. Skôr teda smerom malých expedičných úprav ako ťažší off road. Som totiž z južného Zemplína takžie žiadna veľká hora, les, skôr blato, piesok pri rieke v záplavovom priestore. Tu je ako sa hovorí "najväčší kopec železničný násyp a najväčší strom kukurica" :lol: , Momentálne ani éčiek nemám na zvyš, takže základný servis a údržba do marca, keď je STK a potom sa uvidí. Časom možno lift asii 2 - 2,5 palca - prvotne pravdepodobne len nejaké doma vyrobené, prípadne kúpené podložky nad struny - je tu o tom pekne popísané, aby si to nevyžadovalo veľa úprav (však aj tak musím meniť spodné ramená a možno aj niektoré diely riadenia), alebo jednoduchšiu sadu typu tescoobrubnikoffroad (napr. Rough country lift kit asi tento pri ktorom sa dokúpia - zoženú druhý pár strún. Na ich stránke odporúčajú staré predné hodiť do zadu a nové idú do predu - prosím vás má s tým niekto skúsenosť?), link:

http://www.offex.sk/Grand-Cherokee-ZJ-9 ... ee-ZJ.html

Alebo ak budú groše zoženiem niečo "trvácnejšie" napr. RC ten malý "economy" kit + nejaké strunky a spodné ramená sa aj tak budú meniť, link:

http://offex.pl/2-rubicon-express-lift- ... zj-en.html

Viem, že u nás to montujú u Paľa v Kotrčinnej Lúčke, vie mi niekto povedať, čo to u nich stojí? Je to kua ďaleko od nás od MI, možno by som objednal cez e-shop, nahodil s kamošmi a geometriu upraviť hádam zvládnu aj u nás v servise. Videl som ich aj na poľskej mutácii stránky offex.pl, slovenskú verziu prevádzkuje tuším Allmetal, ale tam sú len kity RC, BDS, Zone a tuším Skyjacker. poradte, či predávajú aj RE, konkrétne ten economy kit.
Potrebujem aj 30 - 31 nové pneu, asi prejdem z AT na MT, ostanem pri BFG, alebo niečo lacnejšie s tým vzorom. Určite pekná expedičná zahrádka, pomôcky na vyprostenie, možno aj menší naviják na platni (niečo ako má RC schovaný v nárazníku, na STK zhodím), lebo na ryby síce chodíme viacerí, ale niekedy len jedným autom a to máme ešte vozík na čln, alebo aj starý karavan. Myslel som na toto, link:

http://offex.pl/pyta-pod-wyciagarke-rou ... zg-en.html

neviete, či to predáva niekto aj u nás - napr. ten offex.sk??? Nevyzerá to zložito, možno v šikovnej kovovýrobe by to aj zvládli vyrobiť, keby dakto mal rozmery, alebo poradil kde to nájdem, neváhajte, sem s tým. Ak navijáčik tak možno použitý, alebo nejaká čína, či lacnejší, niečo ako double red cayman.
Fíha povedal som, že úpravy nebudú a už som sa celkom slušne rozpísal. Ak viete prosím poradte na dotazy v príspevku.


Pon, 26.12.2016, 12:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ahoj a vítaj medzi postihnutými (viem čo hovorím mám už 3. granda)

Z ofexu si objednáš aj priamo. El kludne aj cez chalanov z Kotrčinej, či Allmetal, či Vyvond je to jedno.

Jednoduchý lift zvládne každy priemerný mechanik ktorý trochu rozmýšľa, ale hlavne nerozmýšla ala osobné auto typu škoda vw :-D

Ak nemáš na začiatku dukáty, tak si najskôr zošetri, alebo si kupuj komponenty ako máš dukáty. Až budeš mať všetko tak to naraz nahodíš.

Ak nevyžaduješ nejaké extremy, tak aj ten 2" lift stačí. 31" papuče tam vocpeš ale musíš trochu orezať predný nárazník, jemne sklepnúť falc spodný na karosérií a zaklepať falc na blatníku ináč pri vykrížení ti ho obráti koleso von. Samozrejme ak dvihneš musíš kvôli ak dáš nové tlmiče aj dorazy predlžiť. Potom to bude vcelku fungovať, žiaden extrém, ale prejdeš veľa. Ja tak začínal pred cca 6-7 rokmi.
Akurát jeep je hodne návikový, a ľahko sa stane, že skĺzneš a budeš chieť niečo viac.

Defakto na všetko sú tu odpovede, čo sa pýtaš. Vyber to čo je rozumné, poskladaj si to na papiery a uvidíš kde sa budeš pohybovať finančne.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 26.12.2016, 13:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
a priprav sa na to, ze zo zopar stoviek eur to budu tisice eur, ani nebudes vediet ako :-D

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pon, 26.12.2016, 18:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
To je daň za to,že miláčikov chceme priviesť k dokonalosti :-D

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 26.12.2016, 20:44
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.12.2016, 3:34
Príspevky: 13
Bydlisko: VK okres MI
Odpoveď s citáciou
Chlapi, ďakujem za povzbudivé slová. Ano Andrej uvažoval som aj o 5.2 V8, ale boli všetky v strašnom - katastrofálnom stave, išlo by to strašne vysoko (ako cenovo), som momentálne v pr...li s peniazmi, ale možno časom. Osem hrncov je osem hrncov a spotreba skoro rovnaká ako I6, ale kruťak o niečom inom, žiaľ neboli, možno prebolí časom. Fuseon nejaké foto ešte mám, pridám priebežne. Ďakujem za povzbudenie, Budem sa snažiť.


Pon, 26.12.2016, 21:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Bez obav aj ten 4,0 litrik jazdi pekne.A ešte otázka auto je z MI? Pred casom som volal s majitelom,dobra volba :smt023

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 26.12.2016, 21:38
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.12.2016, 3:34
Príspevky: 13
Bydlisko: VK okres MI
Odpoveď s citáciou
Áno pampuch auto je z MI. Jeho mladý majiteľ zahynul pri tragickej dopravnej nehode - česť jeho pamiatke. Auto som kúpil od pozostalých. Bolo využívané taktiež na rybárske účely, majiteľ sa o neho pomerne dobre staral a bolo udržiavané. Pred tým bolo pravidelne servisované do 2007 u vízentálov v PO aj inde. Napriek tomu má svoj vek a bude potrebné mu venovať spústu času, starostlivosti a éčiek.


Uto, 27.12.2016, 1:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Dobre som si pamätal,panko ho vtedy este nemal papierovo doriešené.Povenuj sa mu,zaklad mas dobrý a hlavne mas selectrac :smt007 držím palce

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 27.12.2016, 12:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Tak vitaj :smt156 ..pozeram ,že si z VK okr. MI,predpokladam,že to bude "Nagy Kapos" ,vody a prostredie v okoli poznam ,nakoľko sem tam zabludim do tohto krasneho kraja na rybačku ,detstvo som prežil v okoli Laborca,Ortova,Ćiernej vody a podobne... :smt023 ...to auto mi je take povedome :smt139 , tak veľa trpezlivosti,napadov a nech služi načo služiť ma... veľa štastnych kilometrov

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 27.12.2016, 13:58
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Vitaj!

Pekný kúsok, nech slúži.

Ad offex - áno viem ti dodať čokoľvek čo tam nájdeš ale to je asi tak slabá 1/4 sortimentu čo je v ponuke :-) A zrovna ten 2" RE kit čo si si vybral by som nedoporučoval. Pri lifte cca 2-2.5" nie je na ZJ žiadny "poriadny" lift, ale je možnosť nakombinovať rôzne veci od rôznych výrobcov tak, aby to fungovalo správne a dalo sa to aj finančne nejak za rozum
Ozvi sa, niečo vymyslíme


Andrej: sám vieš že 31" a 2" na ZJ bez výrazného rezania moc nefungujú. Alebo to nekríži. Je to proste vždy niečo za niečo. :twisted: :roll:

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 27.12.2016, 14:37
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.12.2016, 3:34
Príspevky: 13
Bydlisko: VK okres MI
Odpoveď s citáciou
Áno Martino VK je "Nagy Kapos". Som rád, že sa niekto ozval "kraja znalí". Auto si mohol vidieť ak si rybár pri Čiernej vode, alebo Laborci, kde predchádzajúci majiteľ pomerne často chodil s ním na ryby aj s priateľom - zelené zj 4.0 pred facelift. Ak by si bol v našich končinách, môžeme dať aj osobné stretko na zoznamko, kus reči a kaveju.


Uto, 27.12.2016, 15:04
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.12.2016, 3:34
Príspevky: 13
Bydlisko: VK okres MI
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
Vitaj!

Pekný kúsok, nech slúži.

Ad offex - áno viem ti dodať čokoľvek čo tam nájdeš ale to je asi tak slabá 1/4 sortimentu čo je v ponuke :-) A zrovna ten 2" RE kit čo si si vybral by som nedoporučoval. Pri lifte cca 2-2.5" nie je na ZJ žiadny "poriadny" lift, ale je možnosť nakombinovať rôzne veci od rôznych výrobcov tak, aby to fungovalo správne a dalo sa to aj finančne nejak za rozum
Ozvi sa, niečo vymyslíme


Andrej: sám vieš že 31" a 2" na ZJ bez výrazného rezania moc nefungujú. Alebo to nekríži. Je to proste vždy niečo za niečo. :twisted: :roll:


Ďakujem Palo, určite sa ti ozven, budem žiadať nejakú cenovú ponuku na diely a servisné úkony (boh vie čo ukáže ešte diagnostika) priamo cez jeepparts kontaktný mail, alebo správou cez fórum, len si to musím spísať, čo všetko by som potreboval spraviť ako prvé, prípadne čo by som zvládol aj sám doma. Nechám si to prejsť hlavou a ozvem sa. Ste pre nás kua dosť ďaleko, za deň sa to (cesta + servis) pravdepodobne ani nezvládne (základná diagnostika, výmena základných prevádzkových kvapalín + nutný servis) - STK bude v marci. Úpravy pravdepodobne až neskôr.


Uto, 27.12.2016, 15:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
Andrej: sám vieš že 31" a 2" na ZJ bez výrazného rezania moc nefungujú. Alebo to nekríži. Je to proste vždy niečo za niečo. :twisted: :roll:



Otázka je čo je u koho výrazné rezanie. Zase nebuď extremista :-D na tých 2" to aj tak nejako závratne nekríži, takže na rybačku a podobné poľné cestné skusy bohate stačí. Však ja rok jazdil z 2" liftom a 31" papuče. Je sice pravda že dlho ma to nebavilo a šlo sa potom do 4" a nakoniec vieš kde to z výškou skončilo :-D ale to už sme v hodne iných dimenziách. zase nie každé auto musí otočiť nápravy voči sebe 90st. aby to krížilo podľa Tvojich predstáv :smt137

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 27.12.2016, 15:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron