Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:54
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Brzdy z G na Wranglera 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 01.02.2017, 0:21
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Pani, rad by som sa spytal, ci niekto nahodou nevie, ci je technicky mozne dat brzdy z 2015 G350 na 2012 Wrangler JK.
Kamarat si na G kupuje keramicke a mne by na Wranglera s 35" kolesami, navyjakom, naraznikmi atd (proste aspon tona extra vahy) bodli spolahlivejsie brzdy. Rozumej brzdy s lepsim spomalenim, nez zastavenim. Brzdy z tovarne su viac nez schopne aktivovat ABS ked sa zahryznu takze nehovorim o panickom zabrzdeni (rozumiem, ze tam je to skor o gume) skor plynulom pribrzdeni pocas beznej premavky, kde tie kolesa aj s extra vahou ozaj hraju rolu.
Ma niekto skusenosti?


Sob, 11.02.2017, 18:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
a chces menit strmene-brzdice alebo iba platnicky? pretoze platnicky niesu vobec identicke tym padom ani strmene takze to je bez pouzitia brusky..


Prílohy:
Poznámka: Platnicka G
GP.JPG
GP.JPG [ 31.28 KiB | Zobrazené 4713 krát ]
Poznámka: platnicka JK
JK.JPG
JK.JPG [ 35.25 KiB | Zobrazené 4713 krát ]

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!
Ned, 12.02.2017, 20:39
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 01.02.2017, 0:21
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Rozmyslal som to vymenit nakomplet, strmene, kotuce, platnicky, hadicky... Ale rozmyslam ci ABSku nesibne z toho ak to tam aj bude mozne mechanicky dat


Ned, 12.02.2017, 21:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
JK ma aku roztec a aku ma G??? G ma 5x130 nemyslim ze JK ma rovnaku... ABS ma G snimane z kruzkov na klboch a JK by to malo mat podobne, chapem ze vrtat sa da do vsetkeho ale myslim ze celkova sirka kotuca je tiez vacsia ako u JK a to uz si nemyslim ze by slo... ale su tu skusenejsi ako ja ked mam pravdu povedat napravu z JK som z blizka nevidel a tie brzdy iba cez katalog, u G som ich asi raz robil...

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Ned, 12.02.2017, 23:55
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.03.2012, 23:30
Príspevky: 428
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
ja na 33kách nemám žiadny problém s originál brzdami JK. Preto sa čudujem, že si chceš robiť takú námahu s bastardením brzd JK a G. Podľa mňa by bolo jednoduchšie, ak nie si spokojný, polaborovať so segmentami. Existujú rôzne tvrdosti dosiek a tým aj rôzny účinok brzdenia.

_________________
ARO 10,ARO 10, Asia Rocsta, JEEP YJ, TJ, JK

https://plus.google.com/u/0/photos/1180 ... 5400496177


Pon, 13.02.2017, 20:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 01.02.2017, 0:21
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
FOGY píše:
ja na 33kách nemám žiadny problém s originál brzdami JK. Preto sa čudujem, že si chceš robiť takú námahu s bastardením brzd JK a G. Podľa mňa by bolo jednoduchšie, ak nie si spokojný, polaborovať so segmentami. Existujú rôzne tvrdosti dosiek a tým aj rôzny účinok brzdenia.

Paradoxne o kolesa ani tak nejde, napriek tomu, ze presne tie sa krutia. Brzdy su na kazdom aute predimenzovane a schopne aktivovat ABS aj pri vacsich kolesach, inak to nie je ani u mna. Ale to je ten "panicky stop" - Dupnes na pedal plnou silou, koleso sa zastavi, aktivuje sa ABS... Rozumiem tomu, ze potom je to len o gumach a moje MTcka su tvrde jak beton (mimochodom akurat som ich vypustil na 30PSI z povodnych 35 tak snad to pomoze) ale ja skor hovorim o beznom brzdeni v kazdodennej premavke (spomalovanie), kde hra vacsiu rolu vaha brzdeneho vozidla ako velkost kolesa. A ako som pisal, ja mam se vsim vsudy cca tonu naviac plus okrem tych 35" kolies mam aj Unlimited co uz tie brzdy veru citia


Pon, 13.02.2017, 21:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Dostat tam brzdy z MB G by sa asi teoreticky dalo, ale nepasuje z nich nic "bolt on". To znamena ze sa tam daju namontovat tak isto kompikovane ako z ktorehokolvek ineho auta (sustruzenie, frezovanie, atd, atd....)
Ale tiez si myslim ze vyriesit ucinnost sa da kvalitnejsimi kotucmi a vhodnou zmesou platniciek.
Mal som JK na 37" MT a nemal som pocit aky opisujes, teda ze by sa ABS aktivovalo skor ako je potrebne, ake neratam jazdu na poladovici na MT pneu (ale tam nevyriesis nic zmenou brzd)
Samozrejme ak prepokladame ze auto vie o tom ze ma 35" alebo 37" pneu a je prekalibrovane ProCal modulom.

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Pon, 13.02.2017, 22:00
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 01.02.2017, 0:21
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
ORC píše:
Dostat tam brzdy z MB G by sa asi teoreticky dalo, ale nepasuje z nich nic "bolt on". To znamena ze sa tam daju namontovat tak isto kompikovane ako z ktorehokolvek ineho auta (sustruzenie, frezovanie, atd, atd....)
Ale tiez si myslim ze vyriesit ucinnost sa da kvalitnejsimi kotucmi a vhodnou zmesou platniciek.
Mal som JK na 37" MT a nemal som pocit aky opisujes, teda ze by sa ABS aktivovalo skor ako je potrebne, ake neratam jazdu na poladovici na MT pneu (ale tam nevyriesis nic zmenou brzd)
Samozrejme ak prepokladame ze auto vie o tom ze ma 35" alebo 37" pneu a je prekalibrovane ProCal modulom.


Hej, mas pravdu, prdim do toho, vela roboty za malo muziky. Ale nehovoril som o tom ze sa ABS aktivuje skor ako je potrebne, to si asi zle precital :) kazdopadne sa u vas zastavim ohladom platniciek a kotucov :)


Uto, 14.02.2017, 14:54
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ORC píše:
Samozrejme ak prepokladame ze auto vie o tom ze ma 35" alebo 37" pneu a je prekalibrovane ProCal modulom.


toto bude asi ten problem :-)
Ak tak Procaly mam skladom
Inak ako pise Juro. Pripadne na JK existuju aj hotove "big brake" kity , napriklad od wildwooda.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 14.02.2017, 15:02
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: