Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:36
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 ako sa prichádza o zákazníka 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Pred pár mesiacmi, kým som mal ešte sériové auto, som poslal dotaz istej handlovskej firme, ktorú vlasní pán "X" na cenu podvozkových dielcov jednej austrálskej spoločnosti a zároveň som sa opýtal, či by mi nevedel dať zľavu, ak by som poskytol karosériu asvojho auta ako reklamnú plochu. Tak som dostal cenu za komplet podvozok a zároveň aj zľavu, ktorú mi vie dať za reklamu. (mimochodom, tá zľava bola smiešne malá :lol: ) Prešlo niekoľko mesiacov a rozhodol som sa dnes zistiť, keďže mi vytiekol jeden zadný tlmič, koľko tak stoja tieto dielce teraz. Však predsa euro klesá, koruna spevňuje, tak to reku preverím. Aby som sa však vyhol nejasnostiam, do mailu som špecifikoval, že mám naviják, aj nárazník, aj nosič na streche a pod.... len aby mi pán X vedel presne ponúknuť konktérny tovar, pretože na jeho internetovej stránke sa píše, že toto treba predajcovi presne špecifikovať, lebo je véééľa alternatív. Poslal som teda takýto e-mail :
***********
Dobrý deň.

Prosím Vás, mňa by zaujímali ceny podvozkových komponentov na moje
suzuki jimny. Jedná sa mi o pružiny najväčšej tvrdosti, vzhľadom
na to, že mám pevnostný nárazník a aj 35kg navijak, strešný
nosič, oplechovaný podvozok, väčšie kolesá a pod. , a hmotnosť
sériového auta prekračujem doplnkami a výbavou o približne 250kg na
pohotovostných 1300kg. Dalej sa mi jedná o tlmiče k týmto
pružinám.

Mohli by ste mi prosím poslať cenník týchto komponentov?

S pozdravom .. podpis

***********
Na tento e-mail mi prišla veľmi rýcho takáto odpoveď :
Dobrý deň , ceny sa nezmenili, akurát vzhladom, že na Vašom aute sú kompenenty nie z našeho sortimentu nepripadá do úvahy forma reklamy. podpis
***********
Nuž keďže som ale tentoraz o zľavu nežiadal a žiadny cenník som v prílohe a ani inde (namakaná web stránka ) nenašiel, odpísal som toto :
***********
Vážený pán X,
zrejme som sa nevyjadril jasne, takže skúsim ešte inak. Na zľavu podvozkových komponentov som sa Vás pýtal pred niekoľkými mesiacmi, kým bolo moje auto bez reklamy a v sériovom stave. Teraz som Vás žiadal len o celkom jednoduchý cenník. Je bežné, že ceny sa odvíjajú aj od kurzu eura, alebo dolára a tie sa stále menia a koruna silnie...

Mohli by ste mi prosím poslať maloobchodné ceny na tieto podvozkové komponenty :

1. položkovite tlmiče všetkých značiek a typov, ktoré by sa dali namontovať na moje suzuki jimny a máte ich v ponuke

2. položkovite pružiny všetkých značiek a typov, ktoré by sa dali namonotvať na moje suzuki jimny a máte ich v ponuke


Ďakujem a s pozdravom ostávam (tu opäť môj autogram )

***********
Toto som písal v dobrej viere, reku na super vymakanom webe tejto spoločnosti je nie len jedna značka podvozkových dielcov a tak reku by som rád vedel všetky možnosti, čo by mi tak za moje korunky vedeli ponúknuť. Nuž odpísalo sa mi toto :
***********
Vážený pán,
asi ani ja, takže tiež skúsim, platí cena ako som poslal naposledy-podvozok dodávame ako celok . Cena je zhodná pre všetky varianty.
(podpísaný pán X )

***********
Toto je podľa mňa veľmi príjemná a prívetivá snaha o získanie zákazníka. Skutočne som už počul všeličo, ale predsa len presvedčiť sa na vlastnej koži je najlepšie. Nemyslím si, že má zmysel dalej pokračovať v tejto krásnej konverzácii a tak sa o to už viac snažiť ani nebudem :smt019


Str, 29.11.2006, 19:57
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
haha, gratulujem Ti pán X, práve si absolvoval intelektuálnu rozcvičku...a nemusel si teda rovno tie nedodané tlmiče reklamovať, ty X jeden akýsi...normálne slušne si mal navrhnúť, že si ochotný sa nechať ošklbať, či by náhodou Tvoje bezbožne ľahko zarobené peniaze nechceli...a že ani tie tlmiče vlastne nepotrebuješ, len že či by nechceli Tvoje peniaze...

-teraz ma napadlo - a napísal si jasne a zrozumiteľne, že za cenník ako slušný zákazník zapliť ráčiš? nieéé? tak čo potom chceš, čo sa sťažuješ, keď ani písať nevieš a jasne svoju myšlienku formulovať nedokážeš, muhehe... :smt121 :smt121 :smt121

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 29.11.2006, 20:08
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 09.11.2006, 10:56
Príspevky: 318
Bydlisko: PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nuz Mino co dodat.... Ja som tam tiez raz pisal a hneed ma chut presla. To si to radsej necham doniest zo zahranicia... Ten pan X s tou firmou Y je nenazraty... Cudujem sa ze este existuju. To asi preto lebo to skusali nasrat sa do armady a vyhrat vyberove konanie...


Str, 29.11.2006, 20:55
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fiberopt píše:
To si to radsej necham doniest zo zahranicia...

:smt134
fiberopt píše:
Ten pan X s tou firmou Y je nenazraty... Cudujem sa ze este existuju.
:smt141 . Mozno casom mu biznis pojde dolu vodou a :smt143
fiberopt píše:
To asi preto lebo to skusali nasrat sa do armady a vyhrat vyberove konanie...
:smt139 Taky clovek co to tiez skusal tu na fore je, a mam taky dojem, ze sa na to vykaslal sam, bo podmienky strasne, a ...pride mi celkom normalny ... :smt136

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 29.11.2006, 21:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toho pana take zakazky nezaujimaju a nestoji o nich....ma inu klientelu, ktora neprosi o zlavy za reklamu (bez urazky na Milanovu osobu). Zbytocne to tu budete pretriasat nic nezmenite iba si pokecate.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 29.11.2006, 22:19
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Sak nato sme v krcme :))) Pokecat. A virtualne :smt146

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 29.11.2006, 22:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Sak nato sme v krcme :))) Pokecat. A virtualne :smt146


Veru dobrych smajlov si popridaval....a capujete aj kofolu ???

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Naposledy upravil DanoDEF dňa Str, 29.11.2006, 22:34, celkovo upravené 1



Str, 29.11.2006, 22:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Toho pana take zakazky nezaujimaju a nestoji o nich....ma inu klientelu, ktora neprosi o zlavy za reklamu (bez urazky na Milanovu osobu). Zbytocne to tu budete pretriasat nic nezmenite iba si pokecate.


Chytil si sa nepodstatnej veci. Môj príspevok bol o inom, nie o reklame, alebo zľave Dano.


Str, 29.11.2006, 22:33
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
DanoDEF píše:
Toho pana take zakazky nezaujimaju a nestoji o nich....ma inu klientelu, ktora neprosi o zlavy za reklamu (bez urazky na Milanovu osobu). Zbytocne to tu budete pretriasat nic nezmenite iba si pokecate.


Chytil si sa nepodstatnej veci. Môj príspevok bol o inom, nie o reklame, alebo zľave Dano.


Ja viem, ze nebol o reklane len som napisal pravdu, ze takyto spekulujuci zakaznici ho "nezaujimaju"....

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 29.11.2006, 22:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Robim v obchode a tak sa pytam : kto je to ,,spekulujuci zakaznik,, ? ten co sa vela pyta a ma o nieco zaujem? U mna je zakaznik na prvom mieste a je jedno ci berie za milion alebo sa ,,len pyta,, .Drzim sa jedneho,ze dobra sprava leti rychlo ale zla este rychlejsie. Tot moj nazor :wink: P.S. Dano capujeme aj :smt144

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 29.11.2006, 22:49
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
finder píše:
Sak nato sme v krcme :))) Pokecat. A virtualne :smt146


Veru dobrych smajlov si popridaval....a capujete aj kofolu ???
:smt151

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 29.11.2006, 22:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Robim v obchode a tak sa pytam : kto je to ,,spekulujuci zakaznik,, ? ten co sa vela pyta a ma o nieco zaujem? U mna je zakaznik na prvom mieste a je jedno ci berie za milion alebo sa ,,len pyta,, .Drzim sa jedneho,ze dobra sprava leti rychlo ale zla este rychlejsie. Tot moj nazor :wink: P.S. Dano capujeme aj :smt144


Boha jeho ta ulej ne.....nech mozem kludne spat.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 29.11.2006, 22:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to finder: supeeer :wink: :smt128 ti novi smajli..no naparadu :lol:

:smt070 :smt147
:smt068 :smt135 :smt143

:smt148 :smt148 :smt148 :smt148

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Str, 29.11.2006, 23:09
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
to finder: supeeer :wink: :smt128 ti novi smajli..no naparadu :lol:

:smt070 :smt147
:smt068 :smt135 :smt143

:smt148 :smt148 :smt148 :smt148


Vsak som hovoril ,ze uz ani pisat nebudeme :smt014 :smt024 :smt028 :smt030 :smt150 :smt078 :smt144 :smt144 :smt058 :smt015 :smt015

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 29.11.2006, 23:13
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dano, sme v krčme, tak sa neuraz, nezáväzne kecáme, ale tentokrát si to chytil za absolútne zlý koniec...

-dobrý obchodník sa pozná podľa toho, že o ňom nevieš, kým si tovar len obzeráš, ale zjaví sa okamžite, ako sa rozhodneš niečo chcieť, hoc aj informáciu; nikdy nedá najavo sklamanie, že si si kúpil vec za pár korún;
-dobrý obchodník si svojho zákazníka váži a to sa dá len vtedy, keď zákazník má tiež nejakú úroveň a nezhltne vždy háčik aj s navijakom...
-frajer obchodník je, keď zákazníkovi ochotnému vyvaliť viac peňazí poradí lacnejšie riešenie, lebo je lepšie abo ďaleko postačuje danému účelu a urobí to napriek tomu , že mohol v tej chvíli zarobiť viac;

-dobrý zákazník sa pozná podľa toho, že keď sa niekde cíti dobre a je spokojný, stáva sa klientom = pravideľným zákazníkom, ktorý postupne nosí peniaze a bude ich nosiť dovtedy, kým bude spokojný čo nutne neznamená, že všetko kúpi len za najvýhodnejších podmienok; dobrý zákazník má obyčajne príbuzných a priateľov, ktorých postupne privedie k dobrému obchodníkovi, preto jeho cena je úplne inde ako len v tom, čo kúpi on sám; dobrý zákazník dôveruje frajerovi obchodníkovi čím sa stávajú obaja spokojní;

- jednorázový dobrý zárobok a oje..ný klient nie je bohviečo, leda by ten klient bol buď blbý a nechal sa ďalej okrádať, alebo príliš hrdý na to, aby si sám sebe priznal, že bol oje..ný; alebo ťažký frajer, ktorý rád zaplatí viac, ako je vec hodná, hold proti gustu žiaden dišputát...

takže nechcime byť všetci za rok milionári, nechajme zarobiť obchodníkovi, nechajme výhodne nakúpiť zákazníkovi a hlavne sa k sebe chovajme s úctou ...AMEN :smt150

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 29.11.2006, 23:26
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: