Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:44
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Zaseknuté brzdy 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No hodím to aj sem dnes sa mi zasekla predná kotúčová brzda. A dosť razantne pač kotúč mam peknej do červena farby z obloženia hodne ubudlo a aj sme dymili kým sa došlo na parkovisko. Po vychladnutí som to rozhýbal. Predtým volal z MartinomNR (hadice su ok :-D ). Palo kupodivu v tých vodiacich šroboch čo na nich je strmen uchytený bola vazelina :shock: suché to rozhodne nebolo, uvidíme ked to celé rozoberem ale po odchlipnutí manžety tam vazelina bola. Sumarum brza chodí len dokedy že ano.

Čo urobiť aby sa tomuto predišlo nejako???

Da sa rozumne premazať piest brzdy?? Mysleno bez totálneho rozobratia a opatovného plnenia kvapalinou???

Auto mám vid dole

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 14.05.2007, 21:19
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
Palo kupodivu v tých vodiacich šroboch čo na nich je strmen uchytený bola vazelina :shock: suché to rozhodne nebolo, uvidíme ked to celé rozoberem ale po odchlipnutí manžety tam vazelina bola.


no hej, bola, ale či bola po celej dĺžke toho štiftu, a hlavne aká, všakáno? :-D
a ono keď vyhodíš platničky tak tá papuča sa musí voziť na tých štiftoch zľahka - takže to treba vyskúšať.

Druhá možnosť je že sa ti nevracia valček, prečo, to takto na diaľku neviem.
Môže byť vypadaný, hrdzavý, bordel pod prachovkou.... možností je veľa

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 15.05.2007, 9:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
no hej, bola, ale či bola po celej dĺžke toho štiftu, a hlavne aká, všakáno? :-D
a ono keď vyhodíš platničky tak tá papuča sa musí voziť na tých štiftoch zľahka - takže to treba vyskúšať.

Druhá možnosť je že sa ti nevracia valček, prečo, to takto na diaľku neviem.
Môže byť vypadaný, hrdzavý, bordel pod prachovkou.... možností je veľa


Jo na štiftoch to chodí lahko, na moj vkus až moc dokaže sa to skrížiť nejakým neznámym sposobom proste velká vola.

Skor mi to pripadá že sa nevracia valček. Prachovku viem odchlipnúť tak uvažujem žeby tam nastriekal nejaké mazadlo možno by pomohlo aby to chodilo lahšie.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 15.05.2007, 10:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne sa stalo to isté. Tiež ti stieklo obloženie po kotúči? Mne sa vzpriečil a zadrel piest. Najviac ma nasr.lo, že som mal nové platničky a kotúče. Nakoniec som vymenil obidva brzdiče - nejakých cca 6.000,- Sk za obe u Wiesentkára.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 15.05.2007, 11:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KOŤO píše:
Mne sa stalo to isté. Tiež ti stieklo obloženie po kotúči? Mne sa vzpriečil a zadrel piest. Najviac ma nasr.lo, že som mal nové platničky a kotúče. Nakoniec som vymenil obidva brzdiče - nejakých cca 6.000,- Sk za obe u Wiesentkára.


No našťastie nie sice úbytok je nejaký a kotúč nevyzerá že je krivý. Proste ho zrejme vzpriečilo. No to sa teším v RDR sice asi lacnejšie ale aj tak nič moc :shock:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 15.05.2007, 11:15
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: