Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 23.04.2024, 10:58
Dnes je utorok 23. apríla 2024, meniny má Vojtech a zajtra Juraj




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 stale prevody 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mas pravdu diesel, oklepol som sa:) :oops:
inak aj mne to tak buchalo, prave ked som mal vytocene kola a vytlcene krize. Tie boli uz bez tych ihlickovych lozisk v capoch. To bol zvuk ako keby si buchal kladivom o nakovu.


Uto, 20.02.2007, 20:06
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
8 rokov fuc, o vymene prevodov nikde nic, potrebujem vymenit za pomalsie na 9" forde a nechcem kupovat kit z ameriky pokial su loziska OK lebo len sada prevodov stala pomaly viac ako by som dostal za celu napravu.

Ma niekto tip na lokalneho vyrobcu vselijakych distancnych plieskov/kruzkov ktory ma nejaky cenovo rozumny system vyroby?
T.j nieco o hrubke 0,10 mm. Sustruznik to nevytoci, ide to len magnetkou a tam uz zacinaju nabiehat cifry ako na pokazenom taxametri.

Dalsi problem je ze vsade pisu ze treba precizny momentovy kluc na odmeranie 8-18 in.lbs, na nove 20-30 in.lbs ako predpatie lozisk hrusky bez poloosi, oleja, tesnenia, taky kluc moze stat stovky eur, vraj sa to neda len tak rukou, vyspekuloval niekto ako to odmerat bez takehoto kluca, napr. 50 cm pakou a 450g zavazim fungovalo to? a vlastne nie je to akosi vela? Urcite diferak sa takto tazko netoci, aj zlozeny s kolesami ide otocit zapastim.

A este farba na ktorou sa meria kontakt venca s hruskou, da sa pouzit ina ako specialne na to urcena?


Štv, 05.02.2015, 14:36
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
rustycj píše:
8 rokov fuc, o vymene prevodov nikde nic, potrebujem vymenit za pomalsie na 9" forde a nechcem kupovat kit z ameriky pokial su loziska OK lebo len sada prevodov stala pomaly viac ako by som dostal za celu napravu.


A ako chces stiahnut stare loziska z hrusky a kosa bez poskodenia ??? To sa snad technicky ani neda. A preco z ameriky ked rovnake loziska sa daju kupit aj u nas?

rustycj píše:
Ma niekto tip na lokalneho vyrobcu vselijakych distancnych plieskov/kruzkov ktory ma nejaky cenovo rozumny system vyroby?
T.j nieco o hrubke 0,10 mm. Sustruznik to nevytoci, ide to len magnetkou a tam uz zacinaju nabiehat cifry ako na pokazenom taxametri.


Skusali sme kadeco, vo finale jedine magnetka alebo kupit hotove.

rustycj píše:
Dalsi problem je ze vsade pisu ze treba precizny momentovy kluc na odmeranie 8-18 in.lbs, na nove 20-30 in.lbs ako predpatie lozisk hrusky bez poloosi, oleja, tesnenia, taky kluc moze stat stovky eur, vraj sa to neda len tak rukou, vyspekuloval niekto ako to odmerat bez takehoto kluca, napr. 50 cm pakou a 450g zavazim fungovalo to? a vlastne nie je to akosi vela? Urcite diferak sa takto tazko netoci, aj zlozeny s kolesami ide otocit zapastim.


Zrovna toto by som az ako taku tragediu nebral,momentaky sa daju aj pozicat, daleko dolezitejsie je ustavit spravnu vysku hrusky a trafit sa s vymedzenim. Idealne je ked mas na to upravene kalibracne loziska aby si to mohol xkrat vybrat/zlozit

rustycj píše:
A este farba na ktorou sa meria kontakt venca s hruskou, da sa pouzit ina ako specialne na to urcena?

da sa pouzit aj ina ale nie je to ono

a este potrebujes napriklad aj odchylkomer (na backslasch) a kopec inych kravin

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 05.02.2015, 16:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Citácia:
A ako chces stiahnut stare loziska z hrusky a kosa bez poskodenia ??? To sa snad technicky ani neda. :


Sťahovákom to ide v pohode,napríklad:


na backlasch používam aj bežnú farbu, ale treba ju nechať trocha prischnúť, pretože bežné farby niesú také husté


Prílohy:
467158_o_0.jpg
467158_o_0.jpg [ 17.08 KiB | Zobrazené 3889 krát ]
IMG_4517_small.jpg
IMG_4517_small.jpg [ 35.2 KiB | Zobrazené 3889 krát ]

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse
Štv, 05.02.2015, 16:31
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Tomrs ja nehovorim ze to stahovakom nejde stiahnut.Bavime sa o stahovani 20 rocnych lozisk BEZ poskodenia. A to je nerealne.

Ak pouzijes ten modry, tak ako zarucis ze nenatiahnes klietku ?
Pripadne ako sa dostanes stahovakom (separatorom) pod lozisko, ked su pod nim naskladane vymedzovacie podlozky a slinger? Za co budes tahat? Zasa len za klietku
Dalsia vec je, ze tie loziska uz maju asi nieco odbehnute. Ako zarucis ze pri skladani ich usadis rovnako

A ver ze viem o com hovorim, niekedy proste nepomoze ani ten najlepsi stahovak a nie je ina moznost ako lozisko narezat a prasknut.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 05.02.2015, 17:08
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
A na ložiská za super cenu tu máme člena MARTINO :smt023

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Štv, 05.02.2015, 17:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
loziska uvidim podla stavu, ale imo mohli by sa dat stiahnut a znova pouziut, preco by potom niekto gyrabal a predaval stahovaky a minikity /tj len shimy bez loziska/ kto by to kupoval. ten prvy typ by sa mal dostat pod misku. o.i. maju skor 50 rokov mozu ist tazsie suhlas. ale necitit ziadnu volu ani nerobia hluk. rozmery pocitam nebudu katalogove /tak bude tam fordova prirazka/ a tipujem nikto take kity sem nevozi vo velkom aby premietol usporu do ceny. v kazdom pripade sa treba trafit do vzoru ale v pripade toho miniprdi momentu sa jedna /vraj/ o zivotnost lozisk.


Štv, 05.02.2015, 19:16
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
loziska su urcite katalogove. Normalne bezne inchove loziska. V tej dobe sa loziska na mieru v napravach nepouzivali. Ak nenajdes mas zly katalog. Priemerna cena moze byt od 11€ za chinu az po 50€ za originalny timken a podobne

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 05.02.2015, 21:21
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: