Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 26.04.2024, 8:31
Dnes je piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava a zajtra Jaroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 stale prevody 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
zdarvim na uvod. Mam v umysle zamenit stale prevody na mojom Xj. Objednavka z USA a instalacia svojpomocne. Len neviem ako je to s tymi install kitmi. Bo ich tam je viacej. A preplacat zbytocne velky kit so vsetkymi loziskami a tesneniami a guferkami a .... je zbytocne. Takze by som sa chcel spytat ci stym ma niekto skusenosti. Ci mi budu stacit tie podlozky a farba alebo budu potrebne nove loziska na tu jednu mensiu klietku a tak. zatial dakujem pani.


Štv, 02.11.2006, 1:44
Profil ICQ
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ked budes menit prevody. Tak samozrejme musis vymenit vsetky loziska aj gufera. A musis mat roztahovak obalu difu. Vidno ho v manuali. Radsej by som to objednal zo SHOPU na www.offroad.cz tam ti poradia.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 02.11.2006, 7:27
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten rozťahovák "bendža" by som oželel. Ja som robil nastavovanie polohy klietky bez neho(netušil som ešte, že niečo také existuje) a dif sa nesťažuje. Inak určite by bola škoda nevymeniť ložiská a keď to už je rozhodené tak aj guferá hrušiek. Na danu35 treba ešte novú bortiacu podložku.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 02.11.2006, 7:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Inak tie povodne loziska su ok, ani mi olej odnikadial netecie. Je topotrebne menit koli tomu zeide o novu suciastku, a tie stare mozu byt ojazdene podla povodnej? Alebo ako to je?Inak nejake guferka su tam v minimal install kit: http://www.ringpinion.com/default.asp?pid=2&pageid=76
Ale vsak ked inak nepojde najlepsie bude zakupit komplet sadu za 200Usd a hotovo. Inak ta cena je o dost nizsia ako v cechach. A mam moznost lacneho dovozu, tak preto to volim.


Štv, 02.11.2006, 9:37
Profil ICQ
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 15:53
Príspevky: 180
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zo šopu offroad.cz by som to nikdy neobjednával,pokiaľ nechceš za veci platiť dvakrát toľko.Vlastná skúsenosť.A to ti poviem,nenechal som tam pár korún. :evil: :evil: :smt070

_________________
Jeep Cherokee 4,6i
Suzuki KQ 700


Štv, 02.11.2006, 19:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pal píše:
Inak tie povodne loziska su ok, ani mi olej odnikadial netecie. Je topotrebne menit koli tomu zeide o novu suciastku, a tie stare mozu byt ojazdene podla povodnej? Alebo ako to je?Inak nejake guferka su tam v minimal install kit: http://www.ringpinion.com/default.asp?pid=2&pageid=76
Ale vsak ked inak nepojde najlepsie bude zakupit komplet sadu za 200Usd a hotovo. Inak ta cena je o dost nizsia ako v cechach. A mam moznost lacneho dovozu, tak preto to volim.


Určite to neni nutné. Záleží len od rozdielu ceny. A či to auto plánuješ vlastniť dlhododbejšie. A tvojej schopnosti vynakladať peniaze na nie práve nevyhnutné zlepšenia. :wink:

2Palino: popíš trochu podrobnejšie, ak sa dá. Nejaké zlé skúsenosti? :shock:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 02.11.2006, 21:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mno to hej, diesel, potesil si ma. Bo by som potreboval vacsie stipendium na dotovanie novych bearings :), takze dufam ze mi to co najskor pride domov. A este otazocka: Budu prevody 4.56 ok pre 2.4 td s manualom s koncovym prevodom 0.81 a 33´´ pneu? nerad by som sa opalil... Skusenost je skusenost.


Pia, 03.11.2006, 0:00
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Inak diesel, co je to ta bortiaca podlozka? Nevies ci sa to nachadza v tejto install sade? http://www.ringpinion.com/default.asp?pid=2&pageid=76 Myslim ten minimal install kit. dakujem


Sob, 04.11.2006, 10:46
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pal píše:
Inak diesel, co je to ta bortiaca podlozka? Nevies ci sa to nachadza v tejto install sade? http://www.ringpinion.com/default.asp?pid=2&pageid=76 Myslim ten minimal install kit. dakujem


Je tam. Je to Crush Sleeve. Ak nevieš na čo je nemal by si sa do toho diferáku púšťať. Ak sa bortiaca podložka pretiahne treba kúpiť novú. Je to trochu na dlhšie písanie. Na tých ruských stránkach sú presné uťahovacie momenty ako kedy a čo doťahovať.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 04.11.2006, 12:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mno veru neviem co to je, ale ved clovek sa uci... Takze dik diesel.


Sob, 04.11.2006, 15:54
Profil ICQ
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prevody z talianska:
http://www.masiero.com/

http://www.masiero.com/Catalogo%20Masiero/PDF_FILES/LightDutyCAT.zip

http://www.masiero.com/Catalogo%20Masiero/PDF_FILES/Cat%20ZF.zip

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 14.02.2007, 7:27
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.12.2006, 15:38
Príspevky: 57
Odpoveď s citáciou
Poslať 
když převody, tak ode mně!! :-D

ceny rozumné, dodání běžných typů cca 3 neděle


Str, 14.02.2007, 10:34
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:

Je tam. Je to Crush Sleeve. Ak nevieš na čo je nemal by si sa do toho diferáku púšťať. Ak sa bortiaca podložka pretiahne treba kúpiť novú. Je to trochu na dlhšie písanie. .


Tak to je svatá pravda a neber to nijak urážlivě. Vím na co je bortící podložka a k difrákům mám velkej respekt a jen tak se do něj nepustím. radši najdu někoho kdo má zkušenosti.
Chyba se platí za hodně peněz! Nastavit kola není o šikovnosti ale o zkušenostech.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 14.02.2007, 11:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik za web Dado. Inak harley, ved podla mna to nemoze byt taka veda. Ved ked sa to predava v amerike cez net, ku tomu navod ako pre americanov, tak za den musi byt diff hotovy. A pri mojom studentskom prijme, nemam naladu dat niekomu 10 papierov za montaz.


Ned, 18.02.2007, 4:30
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pal píše:
dik za web Dado. Inak harley, ved podla mna to nemoze byt taka veda. Ved ked sa to predava v amerike cez net, ku tomu navod ako pre americanov, tak za den musi byt diff hotovy. A pri mojom studentskom prijme, nemam naladu dat niekomu 10 papierov za montaz.


Samozrejme že sa to dá, len si to treba dôkladne naštudovať. Napríklad v servisnom manuále jeepu je to dosť podrobne popísané krok za krokom. A môžu ti chýbať niektoré prípravky a hlavne mikrometer. A hlavne bude ti to trvať štyrikrát tolko času ako skúsenému "diferenciálistovi". :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 18.02.2007, 9:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: