Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 15:49
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 stale prevody 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.12.2006, 15:38
Príspevky: 57
Odpoveď s citáciou
Poslať 
desítku za montáž je kravina,tady v čechách to děláme 4-5k czk podle typu nápravy a stavu převodů .... (nový/jetý)

a je fakt že už sem viděl hodně zkurvenejch náprav tim, že se do nich pustil někdo kdo tomu nerozuměl, navíc oprava podělanejch převodů vyjde na minimálně stejně jako to napoprvý udělat pořádně :)


Ned, 18.02.2007, 12:22
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marty píše:
desítku za montáž je kravina,tady v čechách to děláme 4-5k czk podle typu nápravy a stavu převodů .... (nový/jetý)

a je fakt že už sem viděl hodně zkurvenejch náprav tim, že se do nich pustil někdo kdo tomu nerozuměl, navíc oprava podělanejch převodů vyjde na minimálně stejně jako to napoprvý udělat pořádně :)
Marty to myslíš za dve nápravy,alebo za jednu??? A kolko to asi trvá?


Ned, 18.02.2007, 20:38
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.12.2006, 15:38
Príspevky: 57
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to je za jednu, pokavaď se to má udělat pořádně, za den se to neudělá,

beru to i s výměnou gufer na poloosácha a na hrušce atd. prostě komplet repase ...


Ned, 18.02.2007, 21:07
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hmm, 4-5Cz = 5-6.5 Sk Este krat dva..., veru mas pravdu, je to kravina tych 10, ale skoro som sa trafil :lol:


Pon, 19.02.2007, 0:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marty a olej a Gufera sú v cene,alebo si to treba kúpiť,alebo ak to mám kúpené si to môžem doniesť? :oops: Ja viem môže to vypadať ako provokácia,ale ja to myslím vážne,lebo ja som si napríklad teraz menil nový olej a mám aj novú matku, bortiacu podložku a aj semering,len to nemám ešte vymenené,lebo čakám práve na tú výmenu prevodov... :roll:


Pon, 19.02.2007, 9:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pal píše:
hmm, 4-5Cz = 5-6.5 Sk Este krat dva..., veru mas pravdu, je to kravina tych 10, ale skoro som sa trafil :lol:


ešte prirátaj cestu tam a s5 a si skoro na desine. :lol:

Jacko, čo je s tvojim selectracom...nejak nereferuješ. :shock:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 19.02.2007, 9:45
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marty píše:
to je za jednu, pokavaď se to má udělat pořádně, za den se to neudělá,


njn,

tak som to asi odflákol :-)

páč ja som to mal na predku hotové za deň (ring/pinion, ložiská, satelity, guferá), k tomu kríže na poloosiach, a keď už to bolo rozhodené, tak aj zvislé čapy.

Ale je pravda, že som mal k dispozícii, profi vybavený servis, zdvihák, lis, sťahováky avšetko rôzne vybavenie. A trvalo mi to od 8 ráno do 10 večer nonstop.


Pon, 19.02.2007, 10:18
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.12.2006, 15:38
Príspevky: 57
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tím že se to za den neudělá sem myslel že dvě nápravy se za den neudělaj :(

nechytejte mně tu za slovo, navíc předek je jednodušší, protože nemá kraš slív....

co se týče toho že máš něco nakoupené není problém, napiš mi pmko a můžem to vyřešit, víc neumim .... grrrr


Pon, 19.02.2007, 11:43
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.12.2006, 15:38
Príspevky: 57
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fakt se nechci hádat, ale všichni víme že zrovna na převodech nejni co uspěchat, jakákoliv oprava pak bude stát stejně jako když se to napoprvý udělá pořádně. A taky je rozdíl třeba jenom měnit ložiska a pak dolaďovat RaP nebo to skládat uplně odznova, takže asi se nemá cenu dohadovat co zrovna kdo udělal rychlejc nebo ne :(


Pon, 19.02.2007, 11:45
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marty píše:
fakt se nechci hádat, ale všichni víme že zrovna na převodech nejni co uspěchat, jakákoliv oprava pak bude stát stejně jako když se to napoprvý udělá pořádně. A taky je rozdíl třeba jenom měnit ložiska a pak dolaďovat RaP nebo to skládat uplně odznova, takže asi se nemá cenu dohadovat co zrovna kdo udělal rychlejc nebo ne :(


100% súhlas, ale nedalo mi aby som si nezarýpal :-D


Pon, 19.02.2007, 12:00
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No Dieselko ani neviem... :( Zatial som najazdil asi 600km a s toho aj niečo v teréne...Dnes som bol umývať auto po včerajšom výjazde do prírody...Auto zatial jazdí,rýchlosti a redukcia idú radiť,akurát ma sere to cukanie auta na Full time,keď sa točím na pevnom podklade na mieste :evil: neviem čo to môže robiť.Ešte chcem vyskúšať,či to bude robiť aj na neutráli a zo zaradenou rýchlosťou pri ubratom plyne.Inak na ceste super a aj v teréne.P.S. : Po včerajšej jazde po kríkoch vyzerá auto ako keby miho obišli všetci susedia klincami :roll:


Pon, 19.02.2007, 23:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cukanie? skakanie? hmm, ved to je normalny jav pri full, nie? alebo myslim na nieco ine?


Pon, 19.02.2007, 23:56
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
No Dieselko ani neviem... :( Zatial som najazdil asi 600km a s toho aj niečo v teréne...Dnes som bol umývať auto po včerajšom výjazde do prírody...Auto zatial jazdí,rýchlosti a redukcia idú radiť,akurát ma sere to cukanie auta na Full time,keď sa točím na pevnom podklade na mieste :evil: neviem čo to môže robiť.Ešte chcem vyskúšať,či to bude robiť aj na neutráli a zo zaradenou rýchlosťou pri ubratom plyne.Inak na ceste super a aj v teréne.P.S. : Po včerajšej jazde po kríkoch vyzerá auto ako keby miho obišli všetci susedia klincami :roll:


Zaraď ešte za pohybu fulltime, zaraď neutrál, zdvihni ktorékolvek koleso a skús nim potočiť. Ak to pôjde fulltime ti funguje. Pri prudkom vytočení kolies nejaká tá nepravidelnosť záberu je normálna, lebo vtedy prenosové body krížov obiehajú po elipse namiesto po kružnici. Tento efekt sa odstraňuje dvojitým krížom ale pri nábojoch je len jeden. Naopak zhoršuje to niektorý prípadný vadný kríž.

pal: to čo popisuješ je už skôr prejav parttime.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 20.02.2007, 7:46
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.12.2006, 15:38
Príspevky: 57
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palinové převody :) sem z nich uplně unešenej :) 5.13:1 to je mousakr :)

Obrázok

Obrázok


Uto, 20.02.2007, 10:56
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Souhlas s Dieselem. Proto se dávaj homokineťáky k fulltime pohonům.Navíc,je-li samosvor v zadu,je to horší. Zkus se točit ale nepřidávat plyn a nebo na neutrál,aby nešla síla od motoru. Ta totiž samosvor ještě víc svírá.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 20.02.2007, 11:24
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: