Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:11
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Jeep Grand Cheroke WH 3CRD 2007 AUTORADIO problem 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 05.12.2014, 20:49
Príspevky: 21
Odpoveď s citáciou
vie mi niekkto prosim poradit? Pri zapojeni noveho radia mi nejdu reproduktory. Pri zapojeni povodneho radia mi vsetko ide v poriaku, zapojim nove radio presne podla stitku , radio sa zapne vsetko ide len ziadny zvuk..... skusal som aj moznosti:

nove radio zapojene, prilozim externy reprak na konektor v aute(napr RR+ a RR-) a reprak hra, ale potom tak isto zapojim povodne radio a na ten isty konektor v aute (RR+ a RR-)prilozim externy reprak a ten nehra...jak je to mozne?.

kable od konektora idu priamo k reprakom? alebo idu este cez nieco?

_________________
JEEP COMMANDER 3CRD, 2009, Daystar 2", DRAGON Winch 12000lbs, JBAoffroad.com

EX:Jeep Grand Cherokee WH 3CRD, 2007


Sob, 02.05.2015, 22:22
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
samozrejme že to ide cez "niečo"
To niečo je zosilňovač, ovládaný cez CAN bus. Takže len tak výmenou rádia to hrať nebude.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 04.05.2015, 11:03
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
samozrejme že to ide cez "niečo"
To niečo je zosilňovač, ovládaný cez CAN bus. Takže len tak výmenou rádia to hrať nebude.


da sa aj ten CAN bus a zosilovac oyebabrat, :smt017 ak ho obide a napoji kable na kable ktore uz idu z toho CAN busu na repraky, ... ALE nebudu mu fungovat tlacitka na multifunkcnom volante ak ma...ponevac od volantu co idu kable idu do radia tovarenskeho alebo do kanbusu.. čos pochybujem ze bude mat miesto na zasuvku na to ovladanie v novom radiu , ktore chce vmontovat.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 04.05.2015, 20:13
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 05.12.2014, 20:49
Príspevky: 21
Odpoveď s citáciou
ovladanie na volante mi ani moc nebude chybat, len nech to hra. Myslim ze mi treba zapojit do radia CAN+ a CAN- len neviem ako.

konektor:
Obrázok 


Radio:
http://www.autopumpkin.com/new-products ... e-mic.html

_________________
JEEP COMMANDER 3CRD, 2009, Daystar 2", DRAGON Winch 12000lbs, JBAoffroad.com

EX:Jeep Grand Cherokee WH 3CRD, 2007


Pon, 04.05.2015, 22:15
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
no ak by si mal obycajen BASE radio tak tam by to fungovalo aj napriamo. Ale take som tu este ani nevidel. A uz vobec nie v dieseli.

Ak mas PREMIUM audiosystem tak ZABUDNI na to ze to len tak bez dalsich uprav zadratujes a bude to aj hrat nejak normalne. ked nic ine tak je tam 8 reprakov a 6 kanalovy digitalny zosilnovac. Vsetko vratane urovni a ekvalizacie sa riesi tam, DSP je v zosilnovaci ale jeho programovanie je v BCM ..... Navyse je to prepojene cez CAN, takze kazda jedna riadiaca jednotka v aute ma pocit ze do toho moze kecat a naopak. Odpojis radio a zvysnych 15 riadiaciek zaznamena chyby.

a btw, na tom konektore co si dal nikde nevidim CAN linku :roll:

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 05.05.2015, 9:21
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Ned, 26.11.2017, 19:12
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Zdravim
Riesim presne tento problem a uz som na nervy. Viete prosim poradit ako pripojit ten zabudovany zosilovac???


Ned, 26.11.2017, 22:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 05.12.2014, 20:49
Príspevky: 21
Odpoveď s citáciou
...mas asi Boston audio system,hm? Ak ano tak to vyriesis len ked kupis Can Bus adapter, ten napojis a vsetko ide ok, mozno bude problem s ovladanim z volantu,ale da sa aj to poriesit...stoji okolo 100-120E aj s postovnym a clom.napr. na ebay z Ameriky ho najdes:
Rocnik 2005-2007 Axxess CHTO-01 Interface Harness
Rocnik 2008-2010 AXXESS CHTO-03

....alebo obides zosilovac co je v zadu v kufri na lavo, tak ze odcvakas z neho kable co idu do reprakov a tie napojis priamo na nove radio....musis ich nadpojit a natiahnut dopredu k radiu... Schemu konektorov najdes napr. Wkjeeps.com alebo 1,5V baterkou zistis ktory je ktory reprak.prilozis na kontakty a pocuvas ktory zasumi...takto som to mal kym som to nezapojil cez ten CAN bus adapter.

_________________
JEEP COMMANDER 3CRD, 2009, Daystar 2", DRAGON Winch 12000lbs, JBAoffroad.com

EX:Jeep Grand Cherokee WH 3CRD, 2007


Pon, 27.11.2017, 13:06
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 26.11.2017, 19:12
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ďakujem pekne za poskytnuté informácie.
presne som sa obával, že to takto nejako dopadne :)
asi oželiem CAN bus adaptér a keď už mám káblovať, možno nakáblujem rovno nanovo repro...
ešte raz vďaka za informáciu

JM

stihlman píše:
...mas asi Boston audio system,hm? Ak ano tak to vyriesis len ked kupis Can Bus adapter, ten napojis a vsetko ide ok, mozno bude problem s ovladanim z volantu,ale da sa aj to poriesit...stoji okolo 100-120E aj s postovnym a clom.napr. na ebay z Ameriky ho najdes:
Rocnik 2005-2007 Axxess CHTO-01 Interface Harness
Rocnik 2008-2010 AXXESS CHTO-03

....alebo obides zosilovac co je v zadu v kufri na lavo, tak ze odcvakas z neho kable co idu do reprakov a tie napojis priamo na nove radio....musis ich nadpojit a natiahnut dopredu k radiu... Schemu konektorov najdes napr. Wkjeeps.com alebo 1,5V baterkou zistis ktory je ktory reprak.prilozis na kontakty a pocuvas ktory zasumi...takto som to mal kym som to nezapojil cez ten CAN bus adapter.


Pon, 27.11.2017, 16:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: