Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:03
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 Jeep xj - zmena motora 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 10.01.2016, 16:44
Príspevky: 44
Odpoveď s citáciou
Pohravam sa z myslienkou o zmene motora v xj 2,5tdi rv 2000
za 4 liter benzin. Ale motor by bol zo zj 95 az 98.
Je to mozne alebo uplna blbost? :wink:
Ma s tim niekto skusenost?


Pon, 05.03.2018, 0:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
mozne to je, ale zaroven je to asi blbost z pohladu toho, ze strasne moc roboty.
urcite sa viac oplati 2.5 td predat a kupit 4.0 liter ako hotove auto. aj keby si pri predaji nieco stratil, vyjde to menej ako kupovat vsetky potrebne veci postupne a prerabat. o case ani nehovorim.

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pon, 05.03.2018, 8:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Presne s touto myšlienkou som sa pohrával aj ja,namiesto VM ka implantovať niečo iné(TD)ale po zvážení pre a proti som sa rozhodol,že VM ide z domu a budem zháňať nejaký benzín :smt151

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Sob, 10.03.2018, 15:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
pasol by tam z Pajera ale aj s prevodovkou + pridavka , museli by sa asi prispôsobyť uchyty na motor , kardany a komplet preložiť aj riadiaca jednotka Efendi by to vedel si myslím presne.

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Sob, 10.03.2018, 18:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Tibik,Efendi mal pôvodne 2,1ku

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Sob, 10.03.2018, 20:09
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
Tibik,Efendi mal pôvodne 2,1ku

Ano mal som v xj, cku 2,1 motor ako povodny z Renaultu,, ono to slo alenebola to ziadna vyhra, das vacsie kolesa a uz si doma hah,, takze som to odkukol od kamarata a kupil som motor z Pajerka 2, 5 tdi. ale prevodovku som nechal povodnu,len som prytlacny tanier namontoval na zotrvacnik z pajera,,podotykam ze vsetko sa meralo presne ako keby to v tovarni sa robylo,, cize spojka bola uz shotovena teraz mi ostalo iba prevpdpvku spojit s motorom,, mal som este jednuprevodovku a motor s pajera este jeden a posluzili ako modla,, teda na tej prevodovke **spojkovom domci-kupole***som urobyl taky mensi bocny otvor, aby som videl ze kolko mozem pustat prevodovku k motoru aby spojka bola OK cize spojkove lozisko aby nebolo vstale vytlacene, cize vsetko som pomeral, a zhotovil z platne podlozku vymedzovaciu 28mm, vykreslyl, a znamy mi to uz opracoval, vyrezal vo fabrike, je to sice makacka ta prerobka, ale oplatisa to,, no musel som aj kabelaz poprerabat ako aj uchytenie motora, ale to je len detail,, nic moc vazne,, pretoze kabelaz bola uz vaznejsia robotka, nakolko k prikladu,,,,,na povodnom motore otackomer dostaval impulz z alternatora,, a na pajere uz impulz dostava otackomer z vstrekovacieho cerpadla s opacnym polom.., potom prerabat kabelaz na teplotu vody,, co som riesil zo skodovackym cidlom,, pretoze mal stejnu hodnotu k hodinkam aby presne ukazovali, podotykam ze aj hodinky som pomenil a pouzil som to zo zigulaka lada 1500,ktore som vimplantoval do tachometra,, trebalo prerobyt olejove chladenie a este kopu veci ale to boli len hracky oproti shotoveniu a nameraniu tej vymedzovacej podlozky medzio motorom a prevodovkou,, a ked chces prerabat z diesela na benziiin,, daaa sa,, aleee s kabelazou bude sranda,, tu najlepsie ked vybere z niakeho benzinaka a da to tam.. skrze riadiacky,, pokial to roby autoelektrikar ktory pozna el, sustavu jeepky,a rozumie sa dotoho, tak to pojde,, ale ak nema s tym skusenosti,, nedoporucoval by som sa s tym babrat,, nakolko mrdka ma dost komplikovanu kabelaz co je vsak zname,,,,, z benzinaka prejst na diesel je lachsie ale opacne to je uz tazsie,,,,, ono tie budiky a tachometer a cele som mal pofotene a tu som to dal len uz neviem v ktorej sekcie,, :smt139

niki478 VM ko je fajn motor a vykonnejsi ako z Pajerka,, len musis ho cipnut,, a zaroven dorobyt olejovy chladic aby si ho neuvaryl,, a potom je to raketka,, tak som to mal na ZJ cku, ale Palocheroke mi povedal aby som dorobyl aj olejovy chladic bo to uvarym,, no ja som to bral hakom reku naco a ano uvaryl som motor,, on ma v xj cku tes prerobeny motor VM ko ale co som videl jak mu to ide tak popici,, to som len cumel,,,,takze by som ti odporucal radsej ten motor vytunovat ak chces mat slusny vykon,, on tam ma tusim argentinske hlavy a cipnuty plus olejovy chladic,, len tak namargo,, V RS na akcii kde auta upravene tasko prechadzali,, on s klasikou seriovkou hladko presiel a navyse este tahal zasebou aj druhu jeepku-Klokyho.. takze nespekuluj a prerob si radsej ten motor,,ako ma palochero,, a uvidis ze budes max, spokojny... :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 10.03.2018, 20:47
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2012, 15:55
Príspevky: 384
Bydlisko: Prievidza
Odpoveď s citáciou
tibik píše:
pasol by tam z Pajera ale aj s prevodovkou + pridavka.

blbost, pajero ma ine pomery v diferakoch ako XJ. Motor by sa musel swapnut na jeepacku prevodovku s rozvodovkou.

Viem to, lebo som to tak mal, vysledok, velke vyjazdy to nevladalo, bolo to moc dorychla.
Neskor som dal prevodovku aj s rozvodovkou z jeepa a to uz bolo ine kafe. Ale motor z pajera dat do XJ si myslim ze dobra volba, ked nehladim na tu pracu okolo toho.

_________________
Jeep Cherokee 2,5 TD (motor Croma)
Nissan Patrol Y60 2,8


Ned, 11.03.2018, 14:09
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 10.01.2016, 16:44
Príspevky: 44
Odpoveď s citáciou
Dik za odpovede. Ale rozmyslam ze za vm 2,5 dat benzin 4. Ved tie motory aj s prevodovkou sa davali do xj.
Ale nemam presne info. Tot len teoria. Vedie ma k tomu myslienka ze xj 2.5 je tu este dost. Aj zj 4. Ale xj 4l je malo.
Takze tak.


Uto, 13.03.2018, 1:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Mas to na papieroch?

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 13.03.2018, 8:42
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
niki478 píše:
Dik za odpovede. Ale rozmyslam ze za vm 2,5 dat benzin 4. Ved tie motory aj s prevodovkou sa davali do xj.
Ale nemam presne info. Tot len teoria. Vedie ma k tomu myslienka ze xj 2.5 je tu este dost. Aj zj 4. Ale xj 4l je malo.
Takze tak.


To je sice pravda ze sa davali ale oproti dieselu je komplet ina elektrika aj niektore drziaky.
Elektrika, druiaky a prislusenstvo zo Zj je zasa ine ako v XJ. AT prevodovka zo ZJ je do XJ kravina. A tak podobne. Odhliadnuc od papierov technicky to mozne je. Ale neoplati sa to.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 13.03.2018, 17:12
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: