Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:50
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Jeep Cherokee Xj 4.0 vs Jeep grand Cherokee 5.9 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ono pokiaľ sa bavíme o XJ od 96 vyššie tak stály prevod v dife majú rovnaký z 5,9 tj. 1/3,73
a Xj má trochu blbuvzdornejšiu automatku ako 5,9 - tam rýchlo uťaháš overdrive, ak si hulvát.
Riešiteľné je všetko, ale cenovo sa pohybuje vyššie 5,9.
Nehovoriac v xj hlavne staršom je menej elektriky ako v 5,9.
Ak by som mal stavať špeciál tak z XJ, ktoré by som aj tak vykuchal čo to dá. Spevňovaniu kasne sa tak či tak nevyhneš či to bude Xj alebo ZJ, teda ak chceš z toho niečo postaviť iné ako dvihnuté sériové vozidlo.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 01.06.2018, 8:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.12.2017, 15:08
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
Ono pokiaľ sa bavíme o XJ od 96 vyššie tak stály prevod v dife majú rovnaký z 5,9 tj. 1/3,73
a Xj má trochu blbuvzdornejšiu automatku ako 5,9 - tam rýchlo uťaháš overdrive, ak si hulvát.
Riešiteľné je všetko, ale cenovo sa pohybuje vyššie 5,9.
Nehovoriac v xj hlavne staršom je menej elektriky ako v 5,9.
Ak by som mal stavať špeciál tak z XJ, ktoré by som aj tak vykuchal čo to dá. Spevňovaniu kasne sa tak či tak nevyhneš či to bude Xj alebo ZJ, teda ak chceš z toho niečo postaviť iné ako dvihnuté sériové vozidlo.




Práveže ide mi o staršie ročníky ktoré ešte nemali tú debilnú vyskospojku ale klasika mechanickú SelecTrac odpadne aspom nejaká práca s výmenou .

to bude len auto na totálne ničenie bez papierov načo by mi bolo auto aj ked pekne porobené na značkách pri ktorom by ta sralo že ho dáš na búdu atd

celkové spevnenie kasne a ochranná klietka je samozrejmosť

jasné cena je trocha vyššia ale už som našiel nejaké 5.9 okolo 5tis e
xj nieje problém zohnat za dvojku

a možno sa niečo zatial aj upravené najde na predaj a zoberem to a budem mať vela času ušetreného a to už by som len nejaké drobnosti doladil


Pia, 01.06.2018, 10:43
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 22.12.2017, 20:43
Príspevky: 113
Odpoveď s citáciou
Na rozbitie by som bral určite 4.0/5.2. Zničit 5.9 je trocha bolestiva zaležitosť. Ak ti nejde o peniaze a o to aku ma auto hodnotu (nie len penažnú) ta si kup ktore chceš. XJ je podla mňa blbuvzdornejšie a a jednoduchšie, ale je to iba na tebe. A z toho ako čitam tuto temu tak asi chceš silou mocou 5.9 :D :-D

_________________
Nissan Patrol Gr y60
Ex:Jeep Cherokee XJ 4.0
Ex:Jeep Wrangler YJ 2.5


Pia, 01.06.2018, 11:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No ono takto:

XJ nemalo nikdy prídavku z vyskoznou spojkou. Xj malo buď comandtrak, alebo selectrak. Na blbnutie doporučujem comandtrak, je pevnejší.

ZJ malo na 90% vždy quadru 249 z vyskoznou spojkou, najmä 5,9 ta šla na 99% ako stála 4x4. ak je nejaká na predaj z niečim iným tak už to je prerábka.

Takže tak v skratke.

a úprimne aj za 5,9 by si vedel predstaviť comandtrak, bude to špeciál tak cestnú 4x4 nepotrebuješ. a 242 je háklivá na stredový diferenciál, a je slabšia aj čo sa týka prenosu sily cez reťaz, má ju najužšiu.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 01.06.2018, 11:20
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.12.2017, 15:08
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Jozefko píše:
Na rozbitie by som bral určite 4.0/5.2. Zničit 5.9 je trocha bolestiva zaležitosť. Ak ti nejde o peniaze a o to aku ma auto hodnotu (nie len penažnú) ta si kup ktore chceš. XJ je podla mňa blbuvzdornejšie a a jednoduchšie, ale je to iba na tebe. A z toho ako čitam tuto temu tak asi chceš silou mocou 5.9 :D :-D



nie to možno len tak vyznelo že chcem 5.9 keby mi ide len o ten tak by som nezakladal túto tému . práveže som naklonený XJ preto som sa pýtal na rady a skúsenosti .


Pia, 01.06.2018, 12:29
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.12.2017, 15:08
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
No ono takto:

XJ nemalo nikdy prídavku z vyskoznou spojkou. Xj malo buď comandtrak, alebo selectrak. Na blbnutie doporučujem comandtrak, je pevnejší.

ZJ malo na 90% vždy quadru 249 z vyskoznou spojkou, najmä 5,9 ta šla na 99% ako stála 4x4. ak je nejaká na predaj z niečim iným tak už to je prerábka.

Takže tak v skratke.

a úprimne aj za 5,9 by si vedel predstaviť comandtrak, bude to špeciál tak cestnú 4x4 nepotrebuješ. a 242 je háklivá na stredový diferenciál, a je slabšia aj čo sa týka prenosu sily cez reťaz, má ju najužšiu.

A.




jááj tak toto som netušil a aký je potom rozdiel v comandtrak a selectrak nejaká iné prevody ??? a ako zistím čo má či comandtrak, alebo selectrak , tuším to bolo rozpoznatelné nejak podla režimov 4x4 ?


Pia, 01.06.2018, 12:35
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
benzinove xj nikdy nemalo prevod 3.73. To je len u 2.5td
4.0 A/T bola 3.55.
4.0 M/T 3.55 alebo 3.21
2.5 benzin potom 4.11, s automatom 4.56
pridavky u xj boli bud 231 command trac alebo 242 selectrac. 242 vyhradne s 4.0 at

Zj 5.9 mala vzdy quadra drive 249 s viskospojkou. 242 do 5.9 nie je dobra volba.

a medzi nami -benzinove xj za 2 bude pravdepodobne hrdzava vyklepana buda :smt152

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 01.06.2018, 16:42
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 02.02.2014, 19:46
Príspevky: 218
Bydlisko: Horný Lieskov
Odpoveď s citáciou
Toto som potreboval počuť. Je tam az tak veľký rozdiel? Keď si zoberes pomer vaha vykon tak medzi nimi nieje az taky rozdiel. Je 5.9nejak lepsie sprevodovana ako 4l cherokee??? Preco si vlastne isiel do horsieho ???[/quote]

Matoffroar: Mal som stoho spraveny special patrolacke napravy, hydroriadenie... a strasna kopa penazi v nom az mi ho bolo luto kdesi vygulat alebo cosi utrhnut.
Tak som sa rozhodol docastne pre lacnejsiu variantu s ktorou mi nebude luto coto vyviest. Ale pojdem naspat do V8.
Xj je maximalne odlahcecene. Akurat ram tam mam. A aj tak je to slabsie voci tej 5.9 .


Pia, 01.06.2018, 21:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
co vam poviem, najlepsie je XJ V8 :D

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pia, 01.06.2018, 21:35
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.12.2017, 15:08
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
benzinove xj nikdy nemalo prevod 3.73. To je len u 2.5td
4.0 A/T bola 3.55.
4.0 M/T 3.55 alebo 3.21
2.5 benzin potom 4.11, s automatom 4.56
pridavky u xj boli bud 231 command trac alebo 242 selectrac. 242 vyhradne s 4.0 at

Zj 5.9 mala vzdy quadra drive 249 s viskospojkou. 242 do 5.9 nie je dobra volba.

a medzi nami -benzinove xj za 2 bude pravdepodobne hrdzava vyklepana buda :smt152



tak okolo 2 som niečo už našiel samozrejme že nečakám od toho leštenku v super stave ale smejem sa na tých debilkoch čo predávaju XJčka za 5a neviem kolko tisíc a to isté aj 5.9 som dostal pár ponuk 8,9 10tis e
hovorím o cene v serii bez akých kolvek úprav. tak som sa len majitelom zasmial do tváte a slušne im povedal že je to sice 5.9 ale v relite je to staré nepredajné auto a možno jeden s tisíca ho kúpy a aj to len ako napr ja na prerábku a zničenie lebo v dnešnej dobe sú ludia doslova dosratý z velkých motorov a spotrebu by chceli mať max 5l takže ani nedám viac e, lebo takého auta sa už nikdy nezbavíš preto to treba brat aj trocha reálne .


Pia, 01.06.2018, 22:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.12.2017, 15:08
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
aký je rozdiel medzi pridavkamy u xj command trac alebo 242 selectrac. je to inak sprevodované alebo v čo je nejaký zásadný rozdiel .


Pia, 01.06.2018, 22:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
matoffroad píše:
tak okolo 2 som niečo už našiel samozrejme že nečakám od toho leštenku v super stave ale smejem sa na tých debilkoch čo predávaju XJčka za 5a neviem kolko tisíc a to isté aj 5.9 som dostal pár ponuk 8,9 10tis e
hovorím o cene v serii bez akých kolvek úprav. tak som sa len majitelom zasmial do tváte a slušne im povedal že je to sice 5.9 ale v relite je to staré nepredajné auto a možno jeden s tisíca ho kúpy a aj to len ako napr ja na prerábku a zničenie lebo v dnešnej dobe sú ludia doslova dosratý z velkých motorov a spotrebu by chceli mať max 5l takže ani nedám viac e, lebo takého auta sa už nikdy nezbavíš preto to treba brat aj trocha reálne .


Toto máš trochu pomýlené, a smej sa koľko chceš, dnes sa už poctivé veľké motory v eú nevyrábajú, a dlho sa ešte robiť nebudú, ak niekedy vôbec ....zj 5.9 je úžasné auto, ktorých bolo vyrobených pár tisíc kusov, a iba blbec by ho predával niekomu ako tebe, ktorý to nevie oceniť ( bez urážky ).
Pre teba je vhodné xj 4.0 najlepšie niaky social paket, bez elektrickych okien, sedačiek a pod....
A keď by si mu prerobil podvozok na long arm, do zadu namiesto pier dáš pružiny, bude to dobrý pavúk. Teraz jedno také xj staviam, na účel ako chceš ty, ale patrol nápravy........

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Sob, 02.06.2018, 8:22
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.12.2017, 15:08
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Toto máš trochu pomýlené, a smej sa koľko chceš, dnes sa už poctivé veľké motory v eú nevyrábajú, a dlho sa ešte robiť nebudú, ak niekedy vôbec ....zj 5.9 je úžasné auto, ktorých bolo vyrobených pár tisíc kusov, a iba blbec by ho predával niekomu ako tebe, ktorý to nevie oceniť ( bez urážky ).
Pre teba je vhodné xj 4.0 najlepšie niaky social paket, bez elektrickych okien, sedačiek a pod....
A keď by si mu prerobil podvozok na long arm, do zadu namiesto pier dáš pružiny, bude to dobrý pavúk. Teraz jedno také xj staviam, na účel ako chceš ty, ale patrol nápravy........


Berem to vpohode to je tvoj názor , pre mna je to starý vrak s dobrým motorom nič viac . a takých ako ja je vela preto som písal že nikdy by som za 5.9 nedal viac ako 5 tis v serii nedal viac . ale to je je dno .

samozrejme ja nepotrebujem žiadnu výbavu v tom aute aj tak všetko vyhádžem práve že by som bol rád keby zoženiem čo najzákladnejší model bez ničoho .
Tak postav ja kúpim a budem to mať bez roboty :smt023


Sob, 02.06.2018, 9:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Rozdiel medzi comandtrak 231 a selectrak 242 je v tom že 231 nemá cestnú 4x4 teda nemá stredový diferenciál, proste natvrdo priradíš 4x4, čo pre účely špeciálu je fajn. A za druhé má únosnejšiu reťaz ako 242. takže prenesú viac Nm.
a za ďalšie na 231 máš kity pre zmenu výstupu na zadný kardan, čo pri špeciály budeš potrebovať nakoľko v sérii je zmena dĺžky zadného kardanu riešená posuvom po výstupnej hriadeli z prídavky. A budeš potrebovať zmenu dĺžky na kardane. Sú nato kity.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Sob, 02.06.2018, 9:44
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
no tu bude ešte dosť srandy so zakladateľom témy :-D :-D :-D

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Sob, 02.06.2018, 10:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron