Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:09
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 315 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší
 Jeep - stav Select Track-u 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ahoj

nato aby Ti rozsvecovalo príslušné popisy je nutné na ZJ pri výmene poprepájať káble, aby to správne ukazovalo.
Mechanickým tiahlom nadstavuješ len aby to správne radilo. Ukazovanie na VIC displeji zabezpečuje čidlo. Pôvodné na 249 je 4-pinové, na 242 ak si nekúpil aj z čidlom po 96r. tak máš 2-pinové. treba to prerobiť. Z pôvodným čidlom to fungovať nebude, nakoľko 249 má čidlo v prednej časti skrine a 242 staré typy v zadnej ako máš čítačku rýchlomeru.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 14.12.2015, 8:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
fikcia píše:
ak by to nepomohlo nemate nejaky zvysny kardan- ENDURO?- som kusok od Stiavnice, ze bysom to vymenil, a ak ani to nepomoze zacnem riesit diferak


lituji, nemohu slouzit :-( ten moj vzal Pablo - ale ma ho v rezerve, mozno by ho vedel aspon zapozicat na vyskusanie..

ten dvojity klb na kardane odisiel aj mne na 5,9-ke, ale to bolo pocut aj vtedy ked som auto zdvihol a tocil kolesami, tak to nebol problem indetifikovat..

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Pon, 14.12.2015, 10:00
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.05.2015, 17:10
Príspevky: 29
Bydlisko: zvolen
Odpoveď s citáciou
ENDURO-nevadi,aj ak dik.ja ked som s nim krutil,isiel hladko,nijake zadrhanie ani nic podobne.moze byt problem v tom,ze som nevedel povolit 2 srubky-strhol som hrany,tak som na ne navaril matice aby som ich povolil,ale kedze som nezohnal druhe dal som ich spät,cize su tam aj s tymi navarenymi maticami?nieco take akoze to teraz neni vyvazene?su to tie k pridavke.
ANDREJ-kabliky som poprepajal tak ako je tu popisane,(mam 242 z XJ a kupil som to aj s cidlom,l2 kabliky) sice mi nesedeli presne farby,ale nejak "intuitivne" som to zapojil,ked preradujem,napis sa meni,az na nejake detaili-neutral mi svieti ako parttime,inac ok.zatial som to neskusal prepojit inak,kedze ma terazky trapi ten rachot.
menil som aj rychlomer,kedze tam bol mechanicky nahon


Uto, 15.12.2015, 0:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Na prednom sú dva kríže a unášač pri rozvodovke. A este vpredu je niečo. Zabudol som. Všetko vymeniť. Alebo postupne.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Uto, 15.12.2015, 1:12
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.05.2015, 17:10
Príspevky: 29
Bydlisko: zvolen
Odpoveď s citáciou
zdravim,mam problem so select trackom.nejde mi vyradit 4 part time.redukcia a neutral funguje,ale pri 4full,aj 2wd mam pocit ze je stale zaradeny 4part time(auto sa storcuje).vie niekto poradit,co moze byt za problem?ked preradujem na pridavke,zda sa vsetko ok,aj tiahla dole pod autom su ok.nieco vnutry v pridavke mohlo odist? vdaka


Štv, 27.10.2016, 17:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ak nedoraďuje dobre tak pravdepodobne môžeš mať zodraté packy na vydličkách, alebo máš už načaté zuby presúvníka, prípadne samotný diferenciál v prídavke. Takže ak nieje nič z vonka čo by bolo na závadu (napr. gumené púzdra prepákovania, zlá páka na prepákovaní prídavky) tak jedine dole otvoriť rozobrať.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 31.10.2016, 9:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.03.2016, 21:42
Príspevky: 67
Bydlisko: Zakamenne
Odpoveď s citáciou
zdravim.pomozte mi z mojou dilemou.nieco mi sramoti pod autom ako keby to bol predny kardan neroby to vzdy len niekedy ked iddem (cim dalej tym castejsie) tak sa ozyva spod auta klepot ako keby islo nieco odpadnut. kryze v poho vsetko pevne jeden ssa mi nezdal tak som ho preventivne vymenil ale neprestalo to,skusal som kyvat aj z vystupnymi hriadelmi na rozvodovke ale su pevne na loziskach neklepu. ked zaradim 4fulltime to nesramoti ale tak pri nejakej 50km\h mi zacne triast autom.na 2wd nic iba ten sramot od spodu.co to moze byt ten kardan je zly alebo to moze robyt nieco v rozvodovke?
jeep XJ 4.0L 1992 selectrack
dik za rady
Vlado


Štv, 20.04.2017, 20:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
mne takto trieskal silenblok prevodovky ked sa poručal do gumenneho neba.
Skus pajsrom - monterajznou ci sa ti nechodí prevodovka do stran alebo hore dole , mne codila z boku do boku a davalo to pecky ako ked sa odtrhne motor :-D

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Štv, 20.04.2017, 21:11
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.03.2016, 21:42
Príspevky: 67
Bydlisko: Zakamenne
Odpoveď s citáciou
:smt139 silenblok prevodovky? len ono mi to skor znie ako keby sa sypalo nejake lozisko alebo ako keby som po ceste tahal kus zeleznej trubky preto som pozrel tie krize a loziska na vystupnych hriaadeloch.len to vsetko vyzera byt ok


Štv, 20.04.2017, 21:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak vyzerá byť dobré alebo to je dobré - trochu rozdiel.

Zhoď dole kardan skús prstami pretočiť šálky krížov či niekde nedrhnú, to môže byť jedna príčina, druhá je stredová gulička v dvojkríži keď odíde robí pekný piskot šum, škripot.

A hlavne ak budeš mať zhodený predný kardan tak sa prevez na aute na 2WD a aj na parttime-e. kľudne môžeš mať aj ohnutý kardan napr. Každopádne ak je to v kardane malo by s niečo na zvukoch meniť. Ak nie treba hľadať ďalej.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 21.04.2017, 7:29
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.03.2016, 21:42
Príspevky: 67
Bydlisko: Zakamenne
Odpoveď s citáciou
no tak zalozil som tam druhy kardan co som nasiel doma sramot z pod auta zmyzol a asi aj vybracia nemal som cas to poriadne este otestovat,uvidim casom co to bude robyt.na tom starom ked som ho vybral dost zadrhovala stredova gulicka dvojkriza a na tom predlzovani kardanu co je na foto bola mala vola do stran.inac ked he mam zalozeny tak je vysunuty takmer na max.nevadi to?
Obrázok 


Ned, 23.04.2017, 9:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Hat a máš tu pôvodcu problémov. Jednak stredová gulička - nutné vymeniť ale robia sa dva typy tak pozor.

A chceš povedať že ak auto stojí na ceste tak máš kardan vysunutý na max?

Ináč nie je to dobré musí byť rezerva cca 10-20mm pre max vysunutie.

ak to máš všetko nadoraz tak sa nediv že si odrovnal kardan. Torzný posuv máš vybitý tak ti kardan lieta ako prádlo v práčke.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 24.04.2017, 7:47
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.03.2016, 21:42
Príspevky: 67
Bydlisko: Zakamenne
Odpoveď s citáciou
cim sa lisia tie gulicky v kardanoch? ja som vymenil cely kardan ,znamy mal doma z nejakeho stareho forda ked som si ich hodil vedla seba na stol tak bol taky isty ako som mal na jeepe.a hej ked je na ceste tak je takmer uplne vysunuty mozno tam je nejaky ten 1cm ale preto som sa na to opytal lebo mi to prislo ze je to dost malo.ako to doladim aby tam bola nejaka ta rezerva na vysunutie?mam stelovacie ramena tak klasika na nich potiahnem celu napravu do zadu?


Pon, 24.04.2017, 22:21
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Vladoffroad píše:
cim sa lisia tie gulicky v kardanoch?



lisia sa konstrukcne vyskou unasaca tej gulicky

Vladoffroad píše:
ja som vymenil cely kardan ,znamy mal doma z nejakeho stareho forda ked som si ich hodil vedla seba na stol tak bol taky isty ako som mal na jeepe.


to je mozne. Spicer vyraba kardany pre kadeco


Vladoffroad píše:
ako to doladim aby tam bola nejaka ta rezerva na vysunutie?mam stelovacie ramena tak klasika na nich potiahnem celu napravu do zadu?


predlzis (das predlzit) kardan do kardanservisu

na ramenach sa riesia ine veci, nie dlzka kardanu

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 24.04.2017, 23:45
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.03.2016, 21:42
Príspevky: 67
Bydlisko: Zakamenne
Odpoveď s citáciou
Vladoffroad píše:
ako to doladim aby tam bola nejaka ta rezerva na vysunutie?mam stelovacie ramena tak klasika na nich potiahnem celu napravu do zadu?


predlzis (das predlzit) kardan do kardanservisu

na ramenach sa riesia ine veci, nie dlzka kardanu[/quote]

hej len to mi tak napadlo lebo ked krizim niekde napravy tak som si vsimol ze mi predne koleso nejde do stredu pod blatniky ale koleso je dost v predu.predne koleso ide uz takmer suchat o predok podblatniku a do zadu ma este spustu miesta. tak keby som to cele posunul nech to ide zhruba na stred tak by to teoreticky mohlo nieco pomoct,mal by mat ten kardan mal vedsiu volu :smt017


Uto, 25.04.2017, 21:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 315 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: