4x4 Club Slovakia
http://www.4x4club.sk/forum/

D35C vola
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?f=5&t=2925
Stránka 1 z 1

Autor:  pal [ Pon, 12.11.2007, 22:50 ]
Predmet príspevku:  D35C vola

Nedavno som skusal volu zadnej hrusky - bola dost velka. Otvorim dnes diff, a volu som neobjavil na ozubeni, ale na drazkach styku planeta-poloos. Stretli ste sa uz niekto stym?
Ja to davam za vinu dvom ulomenym zubom na satelitoch. Ked to preskocilo asi doslo ku riadnemu razu, a tak sa to pomalicky vytlklo az na drazkach.
Teraz som si vspomenul ze auto vedelo sem - tam riadne chrupnut. Taky neprijemny rachot. Ale kym to islo...ved to poznate.

Autor:  pal [ Pon, 21.01.2008, 1:13 ]
Predmet príspevku: 

Dnes som po velmi dlhej dobe, preskakal snad celu alchymiu kolo mojej D35C. Hore spomynane vole v drazkach, ako aj 2xvylamane zuby satelitov, zodrane brzdove platnicky mali na svedomi ohnute poloosy. Prisiel som na to pri nahodnom pootaci polosi. Vtedy vznikal v urcitej polohe znacny narast odporu pri otacani - Ohnuta. Tym padom mi aj na jednej strane oddalovalo ozubenie planetky od satelitu. Vacsia paka na zub-odlomenie. PO zamene osi zmyzol shake-efekt zadnej casti jeepky.
Dlho som sa vozil, len mi stale neslo do hlavy to obdrane oblozenie na druhej strane. Zodvihol som auto na hever, zaradil za 5, a hľa, aj lava strana osievala. Opat ta sama diagnoza. Ohla os. (Pri predoslej kontrole nebol citit odpor pri otacani rukou.) POvodom som ich zobral z auta co slo 6x cez strechu... Clovek sa uci na vlastnych chybach.
CIze ak badate niekto na aute potobne efekty ako nadmerne opotrebnie oblozenia, efekt podobny zlej geometrii karadnu, je velmi pravdepodobne ze sa jedna o ohlu poloos. Andrej mal podobne ohnutu os, a to len pri polobudke! Tak nepodcenovat.

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/