Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 10:46
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 QuadraTrac... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Na Grande ´98 mam QuadraTrac. Vobec nediferuje, predok sa pri zatacani neskutocne bije so zadkom, prosto napevno. Vraj sa to lubi zapiect. Rozobral som to, ze ten veky valec skusim rozhybat. A ono sa to pretaca navzajom relativne lahucko. Cize zapecena nieje. Na valci su dva napustaky na visco kvapalinu. Ale namiesto kvapaliny tam je doslova vazelina. Neskutocne huste. To vidim ako pricinu toho nedifovania. Toto som nasiel na nete: http://www.performanceoffroadcenter.com ... ts_id=3808
Je to ta kvapalina, ktora sa nalieva do toho valca s lamelami?

_________________
zelena mrdka


Ned, 03.02.2008, 1:03
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na mojom NV249OD napúšťacie otvory niesu, mení sa celá viskospojka. Ak sa nemýlim tak to TCL-1 sa dávalo do starších quadratracov( http://jubileejeeps.org/quadratrac/index.htm ). Ako kdesi písal Harley, výmena viskospojky za novú stojí cca rovnako ako konverzia na jazdený selectrac...ja by som neváhal.

hoĎ sem fotku toho valca s napúšťacími otvormi ak možeš.

Náplň viskospojky v dobrej kondícii by mala byť tekutózna...po zahriatí trením lamiel má zhustnúť a tým akoby zamykať. KeĎ je po smrti tak je hustá furt.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 03.02.2008, 9:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Foto hodim vecer. Tiez si myslim ze ta kvapalina je iba do starych Q-drive. Asi by to ani nepomohlo naliat ju do tej visco. By som nepovedat ze by sa viskozita teplotou zvysola, zaujimave, taku kvapalinu ako adekvatnu nahradu asi doma nenajdem :). Mam doma este jeden CommandTrac, tak ho tam nahodim, pricom ak zozeniem S-trac, tak tam poputuje ten.

_________________
zelena mrdka


Ned, 03.02.2008, 10:42
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pal píše:
By som nepovedat ze by sa viskozita teplotou zvysola, zaujimave,


v tomto prípade je to skutočne tak...proti fyzikálnym "zvyklostiam". :-D

druhá vec je, že sa to ako celok mení nielen kôli tej náplni ale možno aj kôli dosť pravdepodobnému opotrebeniu lamiel.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 03.02.2008, 11:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pal,vybodni se na nějaký zprovoznění vizka. Buď to nech jak to je a mezi tím sežeň Selec trac a nebo tam zatím hoď Command tr. Samotný vizko stojí přes 15tis. Kč a ikdyž je výměna jednoduchá,tak za ta prachy mám skoro dva SelecTracy.
Nezaměňuj pojmy.Ty máš přídavnou NV 249 Quadra Trac-OD, a né Quadra Drive. Quadra Drive není přídavná převodovka ale typ pohonu celkově.který používá přídavku Quadra Trac I nebo II, a je až na Grandech WJ. Né na ZJ !

Ta náplň v odkazu http://www.performanceoffroadcenter.com ... ts_id=3808
je náplň do přídavky WJ Granda NV 147 a nebo NV 247 kde není vizkospojka ale spojka používající k přítlaku a tím i připojení předku gerorotorový čerpadlo a v týhle převodpvce už není ATF olej ale speciální náplň.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pon, 04.02.2008, 21:43
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: