Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 18:32
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Senzor - Grand Cher. V8 5,2 1993 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak včera trochen dumali skumali s Palom radili a nakoniec to je všeobecná chyba podtlakov. Takže Kuko musíme ten EVAP kanister zohnať aby nemal manažment auta s tým moc hokej :wink: ]

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 05.03.2008, 9:31
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Tak včera trochen dumali skumali s Palom radili a nakoniec to je všeobecná chyba podtlakov. Takže Kuko musíme ten EVAP kanister zohnať aby nemal manažment auta s tým moc hokej :wink: ]


Sure? VIC podtlaky vobec nesleduje. Preco by na ne mal reagovat? Oprav ma ak sa mylim.

_________________
unlimited


Str, 05.03.2008, 9:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dzordzo píše:
Andrej píše:
Tak včera trochen dumali skumali s Palom radili a nakoniec to je všeobecná chyba podtlakov. Takže Kuko musíme ten EVAP kanister zohnať aby nemal manažment auta s tým moc hokej :wink: ]


Sure? VIC podtlaky vobec nesleduje. Preco by na ne mal reagovat? Oprav ma ak sa mylim.


Priamo nie ale cez senzory na iné veci. Podtlakmi je riadený prepad paliva a iné doležité veci ohladom motora, takže senzory na daných veciach akosi nemajú správne info a je vyhodená chyba. A Palo niekde vykutral čo znamená tá signalizácia. Takže najskor doplniť chýbajúcu vec a potom sa može isť aj diagnostikovať, pač jeep je čo sa týka emisí dosť vychytralí a nejako je to dosť priorita a ani diagnostika ťa nepustí dalej pokial toto neodstrániš :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 05.03.2008, 10:29
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 11.09.2007, 18:37
Príspevky: 10
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Tak včera trochen dumali skumali s Palom radili a nakoniec to je všeobecná chyba podtlakov. Takže Kuko musíme ten EVAP kanister zohnať aby nemal manažment auta s tým moc hokej :wink: ]


Andrej dik za to vcerajsie, diagnostikovanie. Po Andrejovej prehliadke mojej jeepky, sme dospeli k zaveru ze ta nadobka bude podtlakova, kedze jedna s tych hadiciek saje a najma po pridani plynu (takze asi bude dolezita).

Mam taku vseobecnu posbu ak nieto mate pristup k tejto valcovitej nadobke do ktorej idu 3-hadicky a kabel so senzorom a viete z nej precitat najake seriove cislo alebo ju mozete aspon nafotit a foto dodat budem Vam vdacny. Nachadza sa v lavom rohu predneho naraznika.

Mechanik co mi to opravoval, zhodnotil, ze kedze je rozbita tak patri do kosa a novu nezhanal (lebo sak to su len nejake emisie). Teraz mam trochu problem zohnat nieco co ani sam neviem ako presne vizera. Takze ak niekto k tomu mate lepsejsi pristup budem Vam vdacny a moj jeep tiez.

Dik za vsetky rady.


Str, 05.03.2008, 12:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kuko,ta nádoba,(uhlíkovej filtr) je je emisní záležitost a v podstatě tam bejt nemusí.Ale musíš hadici Co jde do motoru,do sání buď zaslepit a nebo propojit s tou hadicí,co do flačka vztupuje.ta hadice jde s palivový nádrže a přes ten filtr se jen výpary čistí.
XJ měly na tý nádobě tři hadičky. Jednou to šlo s nádrže,další se to odsávalo do motoru a malá otevírala podtlakem po nastartování ventilek. U ZJ je otevírání systému děláno solenoidem na blatníku.Takže ten solenoid nech určitě zapojenej ať to nehlásí chybu a na nádobce sací hadici zaslep a vztupní s nádrže nech větrat do ovzduší.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 05.03.2008, 12:24
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
U ZJ je otevírání systému děláno solenoidem na blatníku.Takže ten solenoid nech určitě zapojenej ať to nehlásí chybu a na nádobce sací hadici zaslep a vztupní s nádrže nech větrat do ovzduší.


Hat tu bude další problem tuším že dotyčný mekániko asi sice vybral ale už nedal ten solenoid prípadne bol rozbitý a neobťažoval sa niečo také zháňať. :? Takže mám tušáka že ani toto nebude v Kukovom aute.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 05.03.2008, 12:52
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako už bol býval napísal Andrej, problém je v tom, že niekto fyzicky amputoval celý systém okolo EVAP kanistra, vrátane EVAP purge solenoidu. A tiež je nefunkčý AGR solenoid.
A saje to kadekde a kadejaké vzduchy. A počítač je z toho guľatý, lebo sa porád snaží o ovládanie niečoho, čo tam nie je :D

Harley má pravdu v tom, že stačí zablendovať tú hadicu - EVAP filter tam nutne byť nemusí. Ale solenoid áno.

2Kuko. k tomu VIC a "záhadnému červenému štvorčeku" - pozeral som asi 3 rôzne manuály, a všetky sa zhodli v tom, že črvený 4ček v strede by mala byť hladina oleja v motore. Ale v tom prípade by musel blikať nejaký z týchto nápisov "Oil level LO/OPEN" , alebo "Oil level sensor SHORTED" , alebo "Oil level sensor BAD"

Jeden z manuálov hovoril aj o tom, že štvorček sa zobrazí aj pri inej chybe motora, ktorú VIC normálne nemonitoruje a vtedy je to bez pokecu. Závisí to vraj od nejakého pokynu z RJ motora a má to súvis s emisiami.

Tak mi to nedalo, a kukal som schému, a tam je to zapojené zasa nejak ináč :roll:

Tak som z toho voľáky zmätený :shock:


ja by som začal tým senzorom hladiny oleja. Skús na konektore VIC odpojiť kábel z pinu č.26 (je to 3. zprava v hornom rade toho väčšieho konektora) a tento pin pripojiť na kostru cez 3,3 kOhm odpor.

To by malo simulovať, že hladina oleja v v poriadku.
a

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 06.03.2008, 10:15
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 04.11.2014, 16:07
Príspevky: 51
Odpoveď s citáciou
čaute.. ja mam zas taký problém že mi sem tam svieti tiež tá kocka v motorovom priestore a píše 6891 mail B wartung, sem tam mi zablika aj čelne sklo , to bude asi kvapalina do ostrekovačov, a dost často mi blikaju aj zadné svetlá alebo niečo v tých miestach vzadu po rohoch /6881 6891 meil b. wartung... Čo stým ?? blika to na oranžovo.. Vďaka


Sob, 31.01.2015, 23:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Predpokladám že máš ťažné na aute a je napichnuté na káble k žiarovkám vo svetle, lebo podľa montážnikov je to tak správne, tak sa nediv, už ZJ si kontroluje zadné svetlá teda žiarovky a pokiaľ je tam enajký pofiderny balast tak to preblikáva.
prípadne zlý kontakt na pätici žiarovky.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 02.02.2015, 10:07
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 23:14
Príspevky: 302
Bydlisko: Alemagne, BA, BB
Odpoveď s citáciou
pripadne je ta riadiacka na tazne ci co to je v prdeli ako u mna

_________________
OFF - `97 JEEP ZG 5.2 MAGNUM V8
ON - `05 Chrysler 300C 5.7 HEMI V8 NA PREDAJ
SUV - `14 JEEP WK2 kachle


Pon, 02.02.2015, 11:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 04.11.2014, 16:07
Príspevky: 51
Odpoveď s citáciou
hosi to je model bez tazneho


Pon, 02.02.2015, 13:55
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 19.01.2014, 20:20
Príspevky: 128
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
NEMAS NAHODOU DOMONTOVANE DENNE SVIETENIE NA KOSTRU?


Pon, 02.02.2015, 22:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: