Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 23.04.2024, 15:10
Dnes je utorok 23. apríla 2024, meniny má Vojtech a zajtra Juraj




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Senzor - Grand Cher. V8 5,2 1993 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Uto, 11.09.2007, 18:37
Príspevky: 10
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Zdravim vsetkych,
viete mi niekto poradit co je to za chybu alebo upozornenie, ked sa na display (kde je zobrazeny cely Jeep) zobrazi taky
stvorec v strede kapoty, blizsie k prednemu oknu. Okrem tohoto obrazku sa mi nevypise ziadna chyba.
Pozrel som na internete ci sa niekde take nieco neriesilo ale zatial som nic nenasiel. Ta vec sa neda povedat ze by sa zobrazovala pravidelne a ani za nejakych spolocnych okolnosti. Niekdy sa to nezobrazi cely tyzden inokedy sa mi zobrazuje stale pri kazdej jazde. Jedinde co je ako-tak spolocne, ze sa to nikdy zobrazi pri prvom starte ked je motor uplne studeny. Potom je to uz loteria ci sa to zobrazi alebo nie.
Potial ide o auto, zatial som si nic zvlastne nevsimol pri jazdeni takze s tym jazdim dalej ale nemam s toho dobry pocit, preto ak mate niekto podobnu skusenost dajte mi vediet.
Dik.

Tu je link na foto ako to vizera http://www.datalogic.sk/jeep/senzor.htm". Sorry fotil som to mobilom. Jo je to Jeep Grand Cher. 1993 5,2l V8.


Ned, 02.03.2008, 11:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
signalizuje to vseobecne problem s motorom.. okrem toho by to mohlo este pipat a vypisat v textovej podobe o aky problem sa jedna...

moze ist ale aj o plany poplach (mne takto nepravidelne huka nizka hladina chladiacej kapaliny - udajne ide o studeny spoj priamo vo VIC - v tej "obrazovke s autickom" :-D )

kazdopadne by to asi nezaskodilo pripojit na diagnostiku...

harley o tom urcite bude vediet viac...

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Ned, 02.03.2008, 12:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podla mna Ti niečo musi vypisat ,ale skus či to nebude len nizka hladina oleja resp. myslim,že to vypisuje ,,check oil level,, ? // :oops: // skus doliat len nejaku kvapku oleja či to nezmizne,alebo kedy bol meneny olej? len prečo to nevypiše neviem .

Tu maš odkazy čo vypisuje ,,display,,:

http://www.jeep.auto.ru/Grand_Cherokee/ ... /index.htm

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 02.03.2008, 13:19
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 11.09.2007, 18:37
Príspevky: 10
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Podla mna Ti niečo musi vypisat ,ale skus či to nebude len nizka hladina oleja resp. myslim,že to vypisuje ,,check oil level,, ? // :oops: // skus doliat len nejaku kvapku oleja či to nezmizne,alebo kedy bol meneny olej? len prečo to nevypiše neviem .

Tu maš odkazy čo vypisuje ,,display,,:

http://www.jeep.auto.ru/Grand_Cherokee/ ... /index.htm


No for je v tom, ze okrem toho obrazku to nevypise nic. Pokial ide o olej je ho tam dost a vypada v celku dobre. Vymena oleja ma caka o dalsich 5000km.
Este jedna otazka, kedze mas tiez 5,2l, kolko ti to zvykne papat v meste a mimo mesto.


Ned, 02.03.2008, 19:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kuko píše:
...Este jedna otazka, kedze mas tiez 5,2l, kolko ti to zvykne papat v meste a mimo mesto....


Prečitaj tu su nejake ,, spotreby,, Grandov ;-)

viewtopic.php?t=3062&start=30

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 02.03.2008, 21:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je divný,že to nic dalšího nepíše ale odhaduju,že to může značit nízkou hladinu vody v odstřikovači a nebo v expanzce chladiče.Ale zodpovědně nevím. Kdyby to bylo něco vážnýho s motorem,tak se rozsvítí kontrolka.Na displayi to nehlásí žádný životu nebezpečný závady.
Měření hladiny oleje v motoru měly jen modely do 94 roku,nebo snad jen ten rok.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Ned, 02.03.2008, 22:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Je divný,že to nic dalšího nepíše ale odhaduju,že to může značit nízkou hladinu vody v odstřikovači a nebo v expanzce chladiče.Ale zodpovědně nevím. Kdyby to bylo něco vážnýho s motorem,tak se rozsvítí kontrolka.Na displayi to nehlásí žádný životu nebezpečný závady.
Měření hladiny oleje v motoru měly jen modely do 94 roku,nebo snad jen ten rok.


Harley chybajucu vodu v ostrekovači signalizuje blikajuce ,,čelne sklo,, na displayi :oops: aspon mne,ale ešte ma napadlo v suvislosti s tym olejom ,mne sa to zda najpravdepodobnejšie,nie je tam nikde na olejovej vani nejake čidlo a to blbne?

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 02.03.2008, 22:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Je divný,že to nic dalšího nepíše ale odhaduju,že to může značit nízkou hladinu vody v odstřikovači a nebo v expanzce chladiče.Ale zodpovědně nevím. Kdyby to bylo něco vážnýho s motorem,tak se rozsvítí kontrolka.Na displayi to nehlásí žádný životu nebezpečný závady.
Měření hladiny oleje v motoru měly jen modely do 94 roku,nebo snad jen ten rok.


Muhehe :-D s tou kontrolou hladiny oleja je to nejak zapeklité asi to dávali jak sa im zachcelo, ja ho nemám, ale mám tušáka že príprava nato je (kábel dotiahnutý približne do tych miest) len asika nemali poruke vanu olejovú pre čidlo tak to tam nieje.

A ako Martino povedal, voda v ostrekovači je vysvietené čelné sklo, teoreticky by to mohla byť chladiaca kapalina vo vyrovnávacej nádobe, možno štrajkuje čidlo. Ak nezabuden vytiahnem konektor a skúsim čo to rozsvieti za kontrolku.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 02.03.2008, 22:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej,co vím,tak se dávalo jen do V8. Elektrika pro I-6 a V8 je prakticky schodná. 95 rok už ho určitě neměl.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Ned, 02.03.2008, 23:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no co sa tyka nizkej hladiny chladiacej kapaliny, tak svieti cervenym akoze chladic uplne na predu piktogramu, pipa a vypisuje Coolant level low... aspon teda v spagheti verzii :-D

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Pon, 03.03.2008, 9:07
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 11.09.2007, 18:37
Príspevky: 10
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Je divný,že to nic dalšího nepíše ale odhaduju,že to může značit nízkou hladinu vody v odstřikovači a nebo v expanzce chladiče.Ale zodpovědně nevím. Kdyby to bylo něco vážnýho s motorem,tak se rozsvítí kontrolka.Na displayi to nehlásí žádný životu nebezpečný závady.
Měření hladiny oleje v motoru měly jen modely do 94 roku,nebo snad jen ten rok.


Dik za info Harley ale voda v ostrekovaci to nebude pretoze vody je tam dost a hlavne obcas sa mi senzor ostrekovaca ohlasi, asi aby som vedel ze ho mam... Pokial ide o tu expanzku pozrel som to je to tak ako ma byt. Aj chladic som pozrel je OK. Takze neviem co si mam o tom mysliet len dufam ze to nie je nic vazne.

Este ma napadla jedna vec mal som pred mesiacom buracku, nic vazne blondata slecna mi trafila lavy roh predneho narazniku (lava strana, ked sa z auta pozeras na kapotu), lavy blatnik, podblatnik, svetlo, blinker. V podstate sama plecharina. Po oprave asi tyzden po sa mi ta vec zacala objavovat. Nevies ci v tejto casti nie je nejake cidlo?


Pon, 03.03.2008, 9:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No v tej časti je akurat podtlaková nádoba, možno by chcelo kuken či je všetko OK, alebo preliesť celu časť či niekede niečo nerobí neplechu. A v predu su fakt tuším len svetlá. Ono napadla ma taká vec či Tí, ktorý dávali auto dohromady niečo blbo nezapojili, či neujebabrali a nejako provizorne nedopatlali?? Hold bežná vec v servisoch.

Inač kedže je to len oranžová kontrolka tak je to len upozornenie na niečo ale motor ide dalej.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 03.03.2008, 9:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V levým předním rohu je uhlíkovej filtr a nad ním na blatníku vedle filterboxu je jeho elektroventil a některý emisní varianty ještě měly snímač porušení podtlaku-LDP.nebo jak to přeložit.Prostě,zaznamenal,že je nějaká podtlaková hadice poškozená a saje to falešnej vzduch. Do jaký míry je to hlídaný počítačem ,nevím ale rozhodně by to mělo rozsvítit oranžovou kontrolku.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pon, 03.03.2008, 10:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
V levým předním rohu je uhlíkovej filtr a nad ním na blatníku vedle filterboxu je jeho elektroventil a některý emisní varianty ještě měly snímač porušení podtlaku-LDP.nebo jak to přeložit.Prostě,zaznamenal,že je nějaká podtlaková hadice poškozená a saje to falešnej vzduch. Do jaký míry je to hlídaný počítačem ,nevím ale rozhodně by to mělo rozsvítit oranžovou kontrolku.


No kontrolka je červená, čo všetko sa diagnostikuje?? alebo lezie do VIC?? žeby postupne vylučovali veci kým dojdeme na závadu?

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 03.03.2008, 16:27
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To moze byt jedine bud nizka hladina oleja alebo vadne olejove cidlo. Vtedy sa s textovou spravou zobrazi to co mas na fotke. A kedze sa nezobrazi ziadny sprievodny text skusil by som diagnostiku VIC - stlacis sucasne SELECT a SET a otocis klucom do prvej polohy.

_________________
unlimited


Uto, 04.03.2008, 22:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: