Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 12.05.2024, 8:49
Dnes je nedela 12. mája 2024, meniny má Pankrác a zajtra Servác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 brzdove trubky 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
daju sa brzdove trubky skratit o poskodenu cast a vyrobit na nic nove zakoncenie bez toho aby to malo nejaky nebezpecny vplyv na funkcnost brzd? kedysi sa medene trubky robili na mieru, ale teraz su vsade nejake ocelove i z coho su...zaujima ma to preto ze mi rupla trubka asi 2-3 cm od miesta kde sa spaja na naprave z hadicou...rezerva hore je na trubke dostatocna...len ci to nie je nebezpecne, ci radsej nepozhanat komplet novu trubku???

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 10.03.2008, 22:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na začiatku Pezinka, po pravej strane priemyselný areál, za bránou doprava.Firma robí všetko okolo tlakových hadíc. Niekde tu bol aj kontakt, ale nespomeniem si ako sa volajú. Ale nemôžeš to nenájsť.

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Pon, 10.03.2008, 22:41
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
Na začiatku Pezinka, po pravej strane priemyselný areál, za bránou doprava.Firma robí všetko okolo tlakových hadíc. Niekde tu bol aj kontakt, ale nespomeniem si ako sa volajú. Ale nemôžeš to nenájsť.


michi: mne ale neprdla hadica ale trubka kusok pred spojom s hadicou...a ta trubka podla vsetkeho vedie od ABS poza motorom az na druhu stranu motoroveho priestoru a potom dole k naprave...vyberat ju a menit znamena demontaz vsetkeho mozneho aj nemozneho co tam zavadzia...

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 10.03.2008, 22:51
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je na to naradie-pertlovacka.Mam ju a robim si trubky sam.Ale len medene.Pertlovacka na ocelove je sakra draha.

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 10.03.2008, 23:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dindaj píše:
Je na to naradie-pertlovacka.Mam ju a robim si trubky sam.Ale len medene.Pertlovacka na ocelove je sakra draha.


takze sa daju aj tie ocelove v domacich podmienkach spravit? to by mi pomohlo skor ako celu trubku menit...hmm

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pon, 10.03.2008, 23:26
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
dindaj píše:
Je na to naradie-pertlovacka.Mam ju a robim si trubky sam.Ale len medene.Pertlovacka na ocelove je sakra draha.


takze sa daju aj tie ocelove v domacich podmienkach spravit? to by mi pomohlo skor ako celu trubku menit...hmm

Vymeň celú trubku,stolí pár korún a máš pokoj a istotu.Opravíš ju a rupne Ti náhodou niekde inde.Na brzdách neušetríš. ;-)

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pon, 10.03.2008, 23:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
michi píše:
Na začiatku Pezinka, po pravej strane priemyselný areál, za bránou doprava.Firma robí všetko okolo tlakových hadíc. Niekde tu bol aj kontakt, ale nespomeniem si ako sa volajú. Ale nemôžeš to nenájsť.


michi: mne ale neprdla hadica ale trubka kusok pred spojom s hadicou...a ta trubka podla vsetkeho vedie od ABS poza motorom az na druhu stranu motoroveho priestoru a potom dole k naprave...vyberat ju a menit znamena demontaz vsetkeho mozneho aj nemozneho co tam zavadzia...


Aha, to mi ušlo. :oops: S trubkami nešpekuluj nad hand made riešením. Vymeniť! Jak píše Rudi, brzdy musia byť tip-top. :!:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Uto, 11.03.2008, 1:27
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:smt151
nešetriť a keď už, tak možno novú natiahnuť v Cu... ohneš ju ako potrebuješ aj rukami (starú vyberieš a nato aby si dal novú Cu nebudeš musieť všetko odstrojovať...

ale, prečo trubka prdla - korózia? (tak nejak to bude všade rovnaké), niečo narazilo? (aj tak je asi ohnutá), uklepala sa? (niečo niekde vibruje - nemá tvar a chveje sa)

-ka-

PS: daj foto kadial to vedie.[/quote]

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Uto, 11.03.2008, 7:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
:smt151
nešetriť a keď už, tak možno novú natiahnuť v Cu... ohneš ju ako potrebuješ aj rukami (starú vyberieš a nato aby si dal novú Cu nebudeš musieť všetko odstrojovať...

ale, prečo trubka prdla - korózia? (tak nejak to bude všade rovnaké), niečo narazilo? (aj tak je asi ohnutá), uklepala sa? (niečo niekde vibruje - nemá tvar a chveje sa)

-ka-

PS: daj foto kadial to vedie.
[/quote]

zrejme to bude skorodovane, podobny problem som riesil minuly rok na naftovej trubke, pod autom slzila, musela sa tam dostavat voda pod tie kryty prevodovky...tato brzdova rupla hned ako prechadza z motoroveho priestoru dolu k naprave...pri stlaceni pedalu to jemne strieka rovno na vnutornu stranu kolesa...
Ak to budu vediet v hyundai objednat jasne ze to radsej vymenim...a rovno by som aj tu naftovu vymenil, vtedy som to vyriesil vyrezanim choreho miesta a kuskom palivovej hadice s eskapaskami
foto nejake cvaknem ale teraz je auto u elektrikara

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 11.03.2008, 8:21
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Da sa to aj s ocelovymi trubkami a aj rucne, ale treba mat grif a je to babracka. Ak sa da trubka nahradit, je lepsie tak vykonat. Vzhladom na podozrenie z pokrocilej korozie by som o skracovani neuvazoval.

Je dobre menit vsetky trubky (aspon na jednom okruhu) naraz. Ony budu vsetky zhruba rovnako hrdzave (korozia moze byt i zvnutra, takze ju nemusi byt vidiet), a nahodne praskajuce trubky su so spolahlivostou brzd dost nezlucitelne. Okrem toho sa predide nanasaniu bordelu zo starych trubiek do novych.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 11.03.2008, 8:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
babracka to bude aj ked sa budu vymienat za nove...ale uz ste ma uistili v tom ze kupim nove trubky...a mozno aj hadice nove...neviem ako to pojde rozobrat v tom spoji, bude to zrejme cele zahrdzavene, aby som potom zas nenahanal hadice ked pri rozoberani tam nieco utrhneme :D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 11.03.2008, 8:59
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 07.03.2008, 21:15
Príspevky: 32
Bydlisko: Oravska Poruba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
babracka to bude aj ked sa budu vymienat za nove...ale uz ste ma uistili v tom ze kupim nove trubky...a mozno aj hadice nove...neviem ako to pojde rozobrat v tom spoji, bude to zrejme cele zahrdzavene, aby som potom zas nenahanal hadice ked pri rozoberani tam nieco utrhneme :D
to je dost mozne :) lebo sa to bude zle rozkrucat :? dobre by bolo zohnat hned aj hadicku :roll:


Uto, 11.03.2008, 9:03
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hadicovu koncovku len tak lahko neutrhnes. Ked nepojde vysrofovat trubka, nemilosrdne ju ustrihni hned za holendrom a pouzi golu, ked to uz nema sesthran tak hasak. Je dobre si predtym nasadit na hadicu ockovy kluc. Pokusat sa o nieco vidlicakom je dobre akurat na strhanie hran. Hadice maju spravidla zivotnost dvoch ocelovych trubiek.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 11.03.2008, 10:03
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Hadicovu koncovku len tak lahko neutrhnes. Ked nepojde vysrofovat trubka, nemilosrdne ju ustrihni hned za holendrom a pouzi golu, ked to uz nema sesthran tak hasak. Je dobre si predtym nasadit na hadicu ockovy kluc. Pokusat sa o nieco vidlicakom je dobre akurat na strhanie hran. Hadice maju spravidla zivotnost dvoch ocelovych trubiek.


cvak a vytiahni sponu čo drží koncovku hadice v držiaku (také Učko z pliešku) a máš to von - vo zveráku krásne vyšrobuješ (jebneš kladivkom po tej odstrihnutej trubke + koncovke...

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Uto, 11.03.2008, 11:47
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak som dnes zistoval v hyundai servise...brzdova trubka prava stoji 1882,- Sk...lava ktora je asi 1/3 dlzky tej pravej stoji tak isto :roll:
no a bola by za 10 dni a este chcu zaplatit 50% zalohu...zda sa mi to byt dost drahe na kusok trubky :smt022

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 11.03.2008, 14:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: