Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:35
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Kúpa Grand Cherokee WJ 4.7 + LPG... 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.04.2022, 18:36
Príspevky: 13
Bydlisko: Vyšný Kubín
Odpoveď s citáciou
Zdravíčko klubaci.

Idem si kúpiť spomínaný jeep.

Otázkač.1
Načo všetko si dať pozor pri kúpe? Hlavne čo sa týka motora a prevodovky? Nebude to 4.7 za 5-6000 a viac... Ale do tých 4000.

Otázka č.2
Aký olej do motora mám naliať? Auto budem využívať prevažne do práce 5km tam a nazad :D A so psami niekde na lúku + na huby a raz možno dva krát do týždňa niekde ďalej cca 100km +-....A možno časom ma chytí aj dáky off-road. Stretol som sa s názormi či tam dať syntetiku alebo minerál? 5w30 alebo 10w30? Potrebujem mať v tom konečne jasno.

Otázka č.3
Aký servis na strednom Slovensku (Orava a okolie) odporúčate?

Otázka č.4
Aký základný servis mám vykonať po kúpe? Keďže off-road idem mať prvý krát.

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7


Pon, 11.12.2023, 11:43
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ak to bude 4.7 za 4000€ a menej, tak počítaj, že budeš tak piaty-šiesty majiteľ. Servis to nebude mať žiadny a stav bude žalostný. Ak chceš jazdiť 5km, tak neviem načo ti je lpg - to sa ti ani nezapne.
Servis Kotrčina Lúčka - Palo Cherokee.
Rátaj s tým, že to bude auto staré +20 rokov a ak to nebudeš servisovať sám - čo podľa otázok asi nie, tak budeš mať len hlavu v smútku a prievan v peňaženke.
Ale vozenie je to pekné :lol:

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pon, 11.12.2023, 15:38
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Vsetko zalezi na tom od koho to auto kupujes, ak to mal niaky hantlager tak radsej nie, ale to spravidla sa uvidi na prvy pohlad,. kazdopadne to vyskusaj a uvidis,, prevodovka nesmie cukat, trhat,, motor je hovado silne,, LPG by som nepouzival ale ked tam je nieje na skodu,, servis je jeden pri Ziline, Kotrcina Lucka,, hm, lepsi nepoznam, je tam Palo Cheroke s Lacim,,odvadzaju len a len kvalitnu pracu- za krestansku cenu,,odporucam,, Druha vec,, teda dalsia ,, za tie peniaze velni dobre vies ze nekupis nove auto a ani za 5-6 tisic, cize niake bubaky-eurogroše, urcite tam vlozis casom,, ale to sa vzathuje nie len na mrdky-Jeepkyyy ale na vsetky jazdene vozidla, takze netreba hadzat flintu do žita,, mal som viacej jepiniek a nemozem nato zle slovo povedat, mal som aj insie ale Jeepka je Jepka,,Kral na cestach...a ked si to pekne spravys, tak kazdy ta bude ocumovat na cestach.. je to zaroven aj kundolap.. :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 11.12.2023, 15:54
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.04.2022, 18:36
Príspevky: 13
Bydlisko: Vyšný Kubín
Odpoveď s citáciou
No mám jedno vyhliadnute. Majiteľ tvrdí že olej bol pravidelne meneny skôr než dosiahlo 10tis. Mal to vraj len na cestu ku chate ale tak to môže hocikto povedať... S investíciami počítam viem že to nebude žiadny zázrak. Jedná sa mi hlavne o to aby motor neklepal, nebola počuť reťaz, aby malo pravidelný choď a kultivovaný, aby netrhalo a prevodovka aby išla hladko bez cuknutia ( olej tam bol vraj meneny minulý rok). Všetko čo potrebujem podľa jeho slov spĺňa. Podľa rozhovoru sa zjavne chlap celkom do tých jeepov stým motorom vyzná. Každopádne tento jeep bol vždy môj sen a vždy keď som predal dáke auto som poškuloval s údivom na inzerátoch po týchto autách ale vždy ma niekto odhovoril že si to nemám kupovať lebo že 1.9tdi je to najlepšie čo existuje a podobné blbosti...ale teraz si chcem ísť už za svojím snom a možno posledný krát takéto monštrum bude šoférovať keďže rozbieham firmu a keď sa rozbehne tak tam už budem musieť myslieť naozaj ekonomicky.
Čiže aj keby motor kľakol (čo sa dúfam nestane) tak nebudem ľutovať lebo môj detský sen ktorý mám od 18 rokov (teraz mám 26) som dosiahol a každá chvíľa strávená snim bude len s úsmevom.

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7


Pon, 11.12.2023, 19:49
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
No tak nevahaj a kupuj,,a spln si svoj sen,, a verym ze budes s tym Jeepom spokojny..sam si vies skontrolovat ze v akom bude stave..tak hodne uspesnych kilometrov na Jeepke ..a potom vytaj medzi nami Jepaakmi :smt133 :smt156

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 11.12.2023, 19:57
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.04.2022, 18:36
Príspevky: 13
Bydlisko: Vyšný Kubín
Odpoveď s citáciou
Ďakujem moc :smt023

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7


Pon, 11.12.2023, 20:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Ak smiem vedieť odkiaľ je to auto? Motor 4,7 V8 nie je taký držiak ako 5,2 V8 nakoľko je celý z hliníku a je citlivý na prehriatie.Ak ho pôjdeš skúšať počúvaj zvuk motora za studena hneď po štarte,ak to bude ok choď sa previezť min.20 km,vyskúšaj prevodovku ako radí za studena,po zohriatí ,vyskúšaj Kick Down(pedál prudko na podlahu) mala by prudko podradiť

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 11.12.2023, 21:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.04.2022, 18:36
Príspevky: 13
Bydlisko: Vyšný Kubín
Odpoveď s citáciou
https://auto.bazos.sk/inzerat/158769119 ... kee-47.php

On ho vlastní rok..v roku 2012 bolo dovezené z Talianska a do roku 2022 ho mal jeho známy z Topoľčian

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7


Pon, 11.12.2023, 22:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Tak ako som písal vyššie,choď a poriadne si ho vyskúšaj.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 12.12.2023, 1:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Cena je až podozrivo nízka, ale kde je pes zakopaný ukáže až čas. Odporúčam skúsiť nájsť ešte nejakých adeptov a prípadne ich porovnať medzi sebou.

Ak je to Tvoj sen, tak tomu autu kadečo odpustíš a nejaké väčšie investície nebudú problém :) Jeep sa kupuje srdcom, nie rozumom.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 12.12.2023, 7:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.04.2022, 18:36
Príspevky: 13
Bydlisko: Vyšný Kubín
Odpoveď s citáciou
Presne. To auto kupujem srdcom na rozum kašlem :smt021 :-D Ale taktiež tie registračné poplatky niesu najlacnejšie (560€). Každopádne ešte jeden je pri Senici za podobnú cenu. A viem že keď som ich pozeral dva roky dozadu tak ich bolo dosť do 4000€. Aj kamarát kúpil asi dva roky dozadu 4.7 za dosť nízku cenu a auto jazdí dodnes bez väčších servisných zásahov. Ale každopádne som si vedomí toho že tam sypnem dooosť peňazí. Som slobodný takže si to môžem dovoliť :-D :-D

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7


Uto, 12.12.2023, 9:54
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.04.2022, 18:36
Príspevky: 13
Bydlisko: Vyšný Kubín
Odpoveď s citáciou
Inak Luther pozerám že si kúsok odomňa. Tak ak to kúpim a bol by si ochotný tak by som ti ho mohol doniesť ukázať a prípadne by si zhodnotil stav a čo všetko by tam bolo potrebné spraviť :-)

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7


Uto, 12.12.2023, 10:05
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Jasné, pokojne sa príď ukázať. Mal som dva ZJčka a kamarát čo sme spolu jazdili má WJ 4.7 , tak čo-to som si na tých autách povšímal. A ešte ak máš nick podľa kapely, si vítaný :wink:

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 12.12.2023, 12:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.04.2022, 18:36
Príspevky: 13
Bydlisko: Vyšný Kubín
Odpoveď s citáciou
Áno presne podľa kapely :smt020 lavína je moja srdcovka ... Určite dobehnem potom píšem.

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7


Uto, 12.12.2023, 12:47
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Sob, 02.04.2022, 18:36
Príspevky: 13
Bydlisko: Vyšný Kubín
Odpoveď s citáciou
Tak som officialne členom :smt007 autíčko je doma...
Zistené závady:
1. Pri prejazde nerovnosťami klepe čosi od spodu na pravej strane (asi čapy)
2. Svieti kontrolka motora (vraj kvôli plynu )
3. Mierne kolísanie otáčok keď stojím na semafore fakt len mierne sa hýbe ručička hore dole... môže to byť aj kvôli splyňovaču? Keď tam prepnem benzín tak to robí tiež...Alebo možno aj preto že je výfuk bez koncového tlmiča
4. Pri 130km/h trasie volantom asi kvôli protektorom ktoré má obuté

Každopádne som počítal stým že to nebude žiadna sláva ale auto je celkom v dobrom stave. Takže som neváhal ani sekundu a bral som to. Trošku lásky a bude robiť radosť ešte dlhé roky..

Auto je hotová beštia ešte doteraz mi brní v guliach :mrgreen: motor je krásne tichučký len tak si pradie až kým nepridam plyn vtedy sa ozvú hlasné zvuky z pekla :twisted: :smt020 Prevodovka radí krásne ani neviem že preraduje po kick downe okamžite vyletia otáčky a ten záťah.. :twisted: niečo úžasné...
4x4 ide super taktiež aj redukcia boli sme to odskúšať kde chodia jazdiť... Už teraz milujem tú Beštiu :twisted:

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7


Štv, 14.12.2023, 15:14
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: