Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:32
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 odchádzajúca elektrika ? 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
oki, jeho som nechcel otravovať, už toho pre mňa urobil dosť a viackrát.

skúsim ...

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Pia, 18.07.2008, 10:22
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
uz sme to rozoberali cez skype

Jeep grand 2,5TD rok 96 ma elektriku sam pre seba. Specificku pre tento rok. Je to taky hybrid medzi klasikou a riadenim cez CCD bus.

A je tam dorabany alarm. A to je podla mna cely problem.
Podla mna ten clovek, co montoval alarm, ho zavesil na prvy drot v ktorom nasiel 12 volt a nezaujimalo ho , co ten drot robi a preco tam je.

A co ak je to nahodou napriklad napajanie zbernice pre BCM? A co ak alarm napriklad pri pokuse skontrolovat svoje okolie cez senzory (co je jeho normalna funkcia), sposobi pokles napatia na zbernici BCM, co BCM vyhodnoti ako otvorenie dveri a rozsvieti svetla v interieri, na co zareaguje zasa alarm tym ze spusti blikanie smeroviek ?

Ale to je len teoria :-)

Aj do Jeepa sa da namontovat akykolvek alar alebo central tak, aby spolahlivo komunikoval so zvyskom auta. Len to treba vediet.

Takze ja by som povedal, ze najprv z toho treba spravit to, co urobil vyrobca (rozumej uviest elektriku do povodneho stavu)
Potom skontrolovat vsetky spoje, kontakty, konektory a ukostrenia .
A potom trebars SPRAVNE namontovat nejaky aftermarket alarm

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 18.07.2008, 12:00
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja si tiez myslim, ze problem sposobuje alarm...

ono je to sice Laserline, co je celkom kvalita (nie cina) a bol montovany este povodnym majitelom v nemecku a auto s nim bez problemov jazdilo zrejme hodne dlho (aj dorovi sluzil minimalne polroka)... ale nie je vylucene, ze zblbol...

ja by som este pred tym, ako sa zacnu strihat kable, skusil odpojit na par hodin baterku... ale asi to nepomoze, lebo ten alarm ma zrejme zalozny zdroj

(mal som laserline na starom aute a tato stratil ovladacku z klucov... vymontoval som RJ alarmu a odniesol typkom do servisu aby mi nakodovali novu... typek tu RJ otvoril original klucom, ktory som k tomu mal a skoro sme vsetci okolo ohluchli - take decibely to pustilo... sme sa setci prekvapkali, ze sirena je sucastou RJ... a to bol vymontovany z auta minimalne 24h.)

inak ja som kupil Jeepa s domontovanym imobilizerom... podla svoriek na akumulatore to uz chlap predomnou stale dobijal... ked mi druhykrat cez noc vydrbalo baterku (pred tym povedzme ze tyzden uplne v pohode) tak som sa nastval a vycvakal som mily imobilizer von... blokoval grazel tri okruhy - starter, el. mag. ventil na palivovom potrubi a este volaco, uz ani neviem co :wink:

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Pia, 18.07.2008, 12:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jo dobastlený alarm može byť jedna z príčin, onehda mi take kusy kadejaké hukacie a blikacie hocikedy sposobovala meta, odvtedy čo ju vyštikal bol klud a začalo fachať aj origo zabezpečenie čo sa štandartne dáva do jeepa. Akurát je vopruz furt odomykať najskor spolujazdcovu stranu :?

Jo dora skus preliesť elektriku postupne, či nenaďabíš na nejaké prazvláštne dobastlené kabliky veduce odnikud nikam a podobne, tiež to nerobý dobrotu, ja tak vyštikal dva tesco sačky plne nefunkčných káblov snád z 3 alarmov a podobných chujovín.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 18.07.2008, 14:05
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Akurát je vopruz furt odomykať najskor spolujazdcovu stranu :?


jak, čo, prečo? však to máš na diaľku teraz, tak čo plašíš?

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 18.07.2008, 14:24
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.05.2008, 4:55
Príspevky: 159
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mal som problém s centrálom, tachometrom...Kontrolaval som poistky, káble a nakoniec som našiel chybu v zaoxidovaných kontaktoch v poistkovej skrinke. Po prečistení začalo všetko šlapať. Teraz už len vyriešiť chýbajúce diaľkové k infra ovládaču, čo bude zrejme dosť veľký problém.
Ešte otázka. Je OK, keď kľúčom odomknem dvere, ale centrál fachčí len pri použití spínačov na predných dverách? Rozobral som tapacirung, ale k ku odomykaniu idú len dva káble, takže od kľúča centrál nedostáva žiaden signál na odomknutie dverí. Chýba mi tam niečo? Chcem do dverí namontovať polohový spínač, ktorým pretiahnem vodiče k spínačom vo dverách, nech otočením kľúča sa všetky dvere odomknú, lebo s tým diaľkovým to asi tak skoro nedoriešim.

_________________
Dacia Duster 1,5 dCi
Mercedes SLK
Opel Tigra


Pon, 21.07.2008, 8:23
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
Andrej píše:
Akurát je vopruz furt odomykať najskor spolujazdcovu stranu :?


jak, čo, prečo? však to máš na diaľku teraz, tak čo plašíš?


ja ništ šak ja dialkujem, ale predtým to bolo ošajslich

Gadzo: popísané vid:

viewtopic.php?p=82118#82118

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 21.07.2008, 8:34
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 20.05.2015, 12:07
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ahojte. Mám problém s jeepom grand cherokee 2009. Problem mam so smerovkami. Prava strana vozidla neustale svieti aj pri zamknutom aute. Ak zapnem pravu smerovku, stale svieti. Pri zapnuti vystrazneho lava strana blika normalne, prava stale svieti, pri zapnuti smerovky lavej zacne blikat rychlo rychlo a nepravidelne . Prav tiez rychlo a nepravidelne ale len na palubnej doske, realne stale svieti. Kde by mohol byt problem? Ziaden dodatocny alarm v aute nieje. No v minulosti sa menila riadiaca jednotka, lebo pri zosliapnuti brzdy svietila prava smerovka. Vdaka za rady


Uto, 14.09.2021, 17:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: