Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:44
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Wrangler - uzavierky? 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 25.03.2008, 11:36
Príspevky: 30
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Ako to mate s uzavierkami na vasich Wrangleroch?
Mate originalne, dorabane, pripadne nejaky samosvor?
Moj 4 liter YJ r.v. 87, ma vzadu original samosvor, vpredu original bez uzavierky. Dopredu sa chystam instalovat automat - kopiu aussie lockeru zo Vsetina.

Edit: Dopnam temu...
Ak by ste sa chystali dat iba jednu uzavierku, kam by ste ju na Wranglera dali? Predok/Zadok

_________________
Jeep Wrangler YJ, cierny, 4l
Nissan Patrol K260 2,8TD, kratky biely spaniel (BSP)


Naposledy upravil marcelBSP dňa Uto, 06.01.2009, 17:17, celkovo upravené 2



Uto, 06.01.2009, 15:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
noo ja mám taktiež vzadu samosvor a chystám uzávierky na obe nápravy... nejaký typ je tu
http://jeepshop.cz/index.php?cPath=54&o ... 8e217d97fe
http://www.4wd.com/

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 06.01.2009, 16:02
Profil ICQ
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
noo... ja xcem predat s mojej wrany ARB (len v zadu) vratane prevodov 3,56 predok + zadok. vpredu DANA30 vzadu DANA44 .

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Uto, 06.01.2009, 16:06
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer píše:
noo... ja xcem predat s mojej wrany ARB (len v zadu) vratane prevodov 3,56 predok + zadok. vpredu DANA30 vzadu DANA44 .
preco? niesi spokojny s ARB? alebo? nieco lepsie?

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 06.01.2009, 16:11
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 25.03.2008, 11:36
Príspevky: 30
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
to Renso:
Ked porovnavam (cena/vykon), tak sa mi zda, ze ten automat je dobra volba. Referencie na akciach, od tych, ktori s tym jazdia su pozitivne.
Naviac, spravia to presne na mieru diferaku, ktory prinesies. S kupou origo dielov je niekedy problem - absolvovana vlastna skusenost. Aj ked nadiktujes vsetky cisla, ktore na aute vidis, este stale sa moze stat, ze nie je uplne jednoznacne, aky poddruh daneho dielu je spravny.

_________________
Jeep Wrangler YJ, cierny, 4l
Nissan Patrol K260 2,8TD, kratky biely spaniel (BSP)


Uto, 06.01.2009, 16:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
marcelBSP píše:
to Renso:
Ked porovnavam (cena/vykon), tak sa mi zda, ze ten automat je dobra volba. Referencie na akciach, od tych, ktori s tym jazdia su pozitivne.
Naviac, spravia to presne na mieru diferaku, ktory prinesies. S kupou origo dielov je niekedy problem - absolvovana vlastna skusenost. Aj ked nadiktujes vsetky cisla, ktore na aute vidis, este stale sa moze stat, ze nie je uplne jednoznacne, aky poddruh daneho dielu je spravny.


ODkial si objednával?? len pre zaujímavosť.

A od tohto roku sme dovozcom mechanických uzávierok, viac bude povedané neskor. Cena by mala byť velmi priaznivá :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 06.01.2009, 16:44
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 25.03.2008, 11:36
Príspevky: 30
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Nie ja, ale moravsky Jeep servis (p. Ris), kde sa robil kompletny servis motora a pohonu. Priebezne pri navstevach, som sledoval jednotlive ukony. US, ale presnejsie udaje si nepamatam. Ale pri najblizsej navsteve zistim.

_________________
Jeep Wrangler YJ, cierny, 4l
Nissan Patrol K260 2,8TD, kratky biely spaniel (BSP)


Uto, 06.01.2009, 16:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
marcelBSP píše:
Nie ja, ale moravsky Jeep servis (p. Ris), kde sa robil kompletny servis motora a pohonu. Priebezne pri navstevach, som sledoval jednotlive ukony. US, ale presnejsie udaje si nepamatam. Ale pri najblizsej navsteve zistim.


Aha, no pýtam preto že viem ešte o jednom človeku čo objednával z CZ a bolo to vždy tak na 3x pač mu vždy niečo iné poslali.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 06.01.2009, 17:14
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 25.03.2008, 11:36
Príspevky: 30
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Ak by ste sa chystali dat iba jednu uzavierku, kam by ste ju na Wranglera dali? Predok/Zadok

Ja som sa rozhodol pre predok - 1. s ohladom na stale funkcny samosvor vzadu, 2. s ohladom na to, ze po asfalte sa Wrangler pohybuje s vypnutym predkom a tak pri automatickej uzavierke nevznikaju ziadne problemy.

_________________
Jeep Wrangler YJ, cierny, 4l
Nissan Patrol K260 2,8TD, kratky biely spaniel (BSP)


Naposledy upravil marcelBSP dňa Uto, 06.01.2009, 17:32, celkovo upravené 1



Uto, 06.01.2009, 17:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 25.03.2008, 11:36
Príspevky: 30
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
to Andrej
V tomto pripade to bolo podobne, ale nie vinou objednavatela. Videl som objednavky a mailovu komunikaciu, kde si naozaj vymenili vsetky dostupne udaje, dokonca si nieco i premeriavali a aj tak to na 1. krat netrafili. Po tejto skusenosti dalsie diely sa uz objednavali cez nejakeho ceskeho sprostredkovatela (prazska firma), ale vysledok nebol velmi odlisny - tiez to chodilo na viac krat.

_________________
Jeep Wrangler YJ, cierny, 4l
Nissan Patrol K260 2,8TD, kratky biely spaniel (BSP)


Uto, 06.01.2009, 17:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
marcelBSP píše:
to Andrej
V tomto pripade to bolo podobne, ale nie vinou objednavatela. Videl som objednavky a mailovu komunikaciu, kde si naozaj vymenili vsetky dostupne udaje, dokonca si nieco i premeriavali a aj tak to na 1. krat netrafili. Po tejto skusenosti dalsie diely sa uz objednavali cez nejakeho ceskeho sprostredkovatela (prazska firma), ale vysledok nebol velmi odlisny - tiez to chodilo na viac krat.


Hm to je nemilé. Hlavne že je už všetko v cajku či ešte nie??

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 06.01.2009, 17:28
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 25.03.2008, 11:36
Príspevky: 30
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Ohladom Jeep dielov, je v tejto chvili uz vsetko OK. Este treba spravit nejake drobne upravy a doladenia Potom sa zacnem vozit a uvidim...
Nevylucujem teda, ze sa budem znovu zaoberat aj Jeep suciastkami. :) Po skusenostiach s upravami Patrola BSP, viem ze sa takto da pokracovat podla zelania, aj donekonecna. :-D

_________________
Jeep Wrangler YJ, cierny, 4l
Nissan Patrol K260 2,8TD, kratky biely spaniel (BSP)


Uto, 06.01.2009, 17:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 4:31
Príspevky: 400
Bydlisko: Trnavá Hora
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mám origo (Rubicon) :lol:

_________________
Jeep Wrangler Rubicon 4.0 L
www.alexbranovesystemy.sk


Uto, 06.01.2009, 19:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marcel, ked sa bavime o jadeni po ceste s odpojenym predkom, tak je jedno ci mas Aussie vpredu, alebo vzadu. Kludne ich mozes mat v oboch difoch.
S priradenym predkom so zamknutym medzidifom uz prichadza pri zatacani s prednou Aussie problem. Si zober ze vnutorne predne koleso opisuje najmensi obluk ze vsetkych - teda aj najmesiu drahu - teda by sa malo tocit najpomalsie zo vsetkych. Princip aussie lockeru ale robi prave toto koleso najrychlesie sa otacajucim. Ma tendeciu sa stale podhrabavat a tlaci auto rovno, nie do strany. Auto je tazsie ovladatelne a straca trakciu na toto podsmykujuce kolo. Ten Kto uz mal aussie vpredu, dal ju prec. Vid Marty.
Sam stym skusenost nemam, mozno to nieje az take tragicke ako to vyzera.
Ja mam aussie len vzadu - plna spokojnost. Na makkom podklade sa vnutorne kolo na rozdiel od vonkajsieho podhrabuje. Neviem si predstavit co by robil predok navyse s poloosami s krizami a nie homokinetakmi. najskor bude vsetko tymi zmenami obvodovej rychlosti kola znacne trpiet.
Zadny samosvor od Jeepu je ucinny len do malej miery, ked nieje velky rozdiel v trakcii P a L kolesa. Dajmu tomu ze 10%. To je ekvivalent ku blatistvemu, snehovemu povrchu. ak uz je ale jedno kolo viacej odlahcene, zostane sa tocit na ukor od druheho stojaceho. Nehovoriach od kola ktore je vo vzduchu. Cize v terene je to takmer nanic.
Preto ked uz davat aussie, tak v prvom rade dozadu. Nepasuje vsak do kosa samosvoru. Treba druhy, otvoreny kos. Aussie ti vsak riesi aj problemi s chrupajucimi planetkami zadneho diffu v D35. Za cenu 7000SKK nieje ocom.
Dufam ze ti moje postrehy pomuzu sa v tom zorientovat a privedu ta ku spokojnosti :)

_________________
zelena mrdka


Uto, 06.01.2009, 19:24
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prípadne vzadu aussielocker a dopredu bud manuálnu OX-locker, alebo ARB, prípadne ofroteck od PetraF, ked už človek chce mať úzávierky na oboch nápravách.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Naposledy upravil Andrej dňa Uto, 06.01.2009, 19:48, celkovo upravené 1



Uto, 06.01.2009, 19:37
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: