Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:26
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Wrangler - uzavierky? 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.03.2009, 15:30
Príspevky: 242
Bydlisko: RS / Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemo píše:
Podla vsetkeho je automat neustale uzatvorena uzavierka,kym nemenis smer na pevnom povrchu. Za pevny povrch sa poklada aj mokra vozovka. Cize ak budes mat prudky vyjazd rovno a potom pride k zakrute na pevnom povrchu, uzavierka bude na vyjazde fungovat na 100%, kym sa nestane,ze budes menit smer a budes mat dostatocny grip, aby ju vyplo. Ak ten grip nemas dostatovny na vypnutie, ostane uzamknuta,ale mozes byt len rad, bo ta potiahnu obidve kolesa. Nehovorim ale z vlastnej skusenosti, je to len preklad z US for.


No praveze aussie takto nefunguje, ked ides rovno (teda ten prudky vyjazd) tak je otvorena. Princip aussie je v tom ze nedovoli sa kolesu otacat pomalsie ako diferencial, to znamena zavrie sa ked dostanes jedno koleso do vzduchu a druhe pri otvorenom dife by ostalo stat, alebo ked ides do zakruty tak vnutorne sa otaca pomalsie a vtedy sa zacne tiez zatvarat.
Preto si myslim ze pri jazde na pevnom povrchu v terene bude mat pri zatacani tendenciu sa spravat rovnako ako manualne zavreta spera.


Str, 24.02.2010, 14:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.10.2009, 22:25
Príspevky: 713
Bydlisko: Namestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a este jedna otazka dobra bi bola ta aussie uzavierka aj na zadnu napravu???na starom wrangly som mal vzadu samosvor ale jazdil som nanom chhvliku a potom som hom vymenlel..:D

_________________
JEEP WRANGLER 5.2 V8 ,podvozok 4"fox,SYE,D30,D44,33/13,5r15 MICKEY THOMPSON BAJA CLAW,WARN,Led Bar,


Str, 24.02.2010, 14:14
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to viders : ano mas pravdu, aussie, ale vypina,ked sa zataca, takze ten rozdiel medzi mechanikou a automatikou pri zatoceni na pevnom povrchu bude markantny. Vsetko ale popisem, ked ju budem mat nahodenu, bo nemam moc rad teoretizovanie.

to ORKO : objednaval som ju priamo od vyrobcu, menit na D30 nemusis nic,ale musis mat 27 drazkovu (je v serii), na 30 sa aussie nevyraba. Na D35 ak mas samosvor potrebujes novy kos. Ci je to vhodne dat aj dozadu, niekto radi najprv dozadu a dopredu mechaniku, niekto radi naopak. Skusim ju dopredu,co to bude robit a uvidim.

Tu je video,kde ju ma Wrangler 2.5 v Dane 30. Pekne vidiet rozdiel v 2. polke videa : http://www.youtube.com/watch?v=IUW8wbQ2xgU

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Str, 24.02.2010, 14:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.10.2009, 22:25
Príspevky: 713
Bydlisko: Namestovo
Odpoveď s citáciou
volal som z kamosom v polsku tak bi mi vedel zohat aussie locker do cheeeroka na D35...ja mam tiez vzadu 35ku...takze by to malo pasovat vsak??najradej bi som tie asussie dal aj do zadu aj do predu...a vyraba sa aj aussie mechanicka???

_________________
JEEP WRANGLER 5.2 V8 ,podvozok 4"fox,SYE,D30,D44,33/13,5r15 MICKEY THOMPSON BAJA CLAW,WARN,Led Bar,


Str, 24.02.2010, 14:52
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Mechanicku nerobi, iba automat. Pasovat ti bude,len ak mas taky kos ako som uz spominal. ;-) Ja by som ju tiez najradsej dal aj dozadu za taku cenu,ale má to ale. Chcem aby sa mi zadok stale automaticky uzavieral???? Aj na asfaltke,ked jazdim v terene max. cez vikend a aj to nie kazdy??

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Str, 24.02.2010, 15:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
viders píše:
No praveze aussie takto nefunguje, ked ides rovno (teda ten prudky vyjazd) tak je otvorena. Princip aussie je v tom ze nedovoli sa kolesu otacat pomalsie ako diferencial....


Praveze funguje, pozri si popis na http://www.aussielocker.com/works.php/T ... c782/.html
alebo obrazok na http://www.4x4xplor.com/images/aussielo ... -parts.jpg

Tie lichobeznikove zuby po obvode oddelia axle gear od cam gear ak sucet protichodnych sil od motora a od pneumatiky prekroci odpor pruziny - design ktory ma dalsich min. 5 vyrobcov. Vtedy zub preskoci a uzavierka sa na moment otvori.


Str, 24.02.2010, 15:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.10.2009, 22:25
Príspevky: 713
Bydlisko: Namestovo
Odpoveď s citáciou
ja tiez ked trosku pribudne eciek tak bi som zatial kupil do predu...potom dakedy daaku doazdu mechanicku....ked to budees mat namontovane a odskusane daj viedet ako to pracuje...:D

_________________
JEEP WRANGLER 5.2 V8 ,podvozok 4"fox,SYE,D30,D44,33/13,5r15 MICKEY THOMPSON BAJA CLAW,WARN,Led Bar,


Str, 24.02.2010, 16:40
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teorie o funkcii Aussie uvediem na pravu mieru. Ako tu bolo napisane AL nedovoli kolesu tocit sa pomalsie ako kos diferencialu. Teda pri jazde dopredu je prakticky stale ,,zavreta,,. Akonahle potrebuje niektore koleso ist rychlejsie (vonkasie pri zatacani) tak mu to umozni. V sekunde. Nikdy sa nemoze stat ze by sa neotvorila. Tie pruzinky tam nehraju ziadnu ulohu v silovej vazbe, urovni svornosti. Vdaka nim sa sucasti uzavierky volne nepohybuju v kosi a zubove spojky su pripravene do zaberu.
Ak je zaujem, viem dodat Aussie.

_________________
zelena mrdka


Štv, 25.02.2010, 1:38
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak som to pochopil a vysvetlil spravne. Dik pal pre utvrdenie. :smt023
Aky mas ty osobne nazor na Aussie dat dozadu, ked sa jazdi aj po cestach?

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Štv, 25.02.2010, 9:54
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.03.2009, 15:30
Príspevky: 242
Bydlisko: RS / Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to Pal: tak princip fungovania chapem ale preco si potom pisal ze pri zatacani medzi bucky alebo v triale je aussie nahovno ked pri zatoceni kolesa sa otvori?


Štv, 25.02.2010, 10:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Otvori sa ale len na pevnom. Na blate je zamknuta stale, pretoze podklad nema taku velku prilnavost aby zabezpecil odvalovanie sa kolesa a koleso radsej presmykne. A sice mas natocene kolesa, ale rychlosti obvodove kolies su rovnake, takze to sposobuje nedotacavost. A dozadu ju dat nevidim najmensi problem aj na ceste. :wink:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Štv, 25.02.2010, 10:32
Profil
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dam sem svoju nedavnu skusenost...ked je smyklavo chodim na rychlej stvorkole, auto drzi aj na lade genialne..no isla som raz velmi skoro rano po ceste 1.triedy a zdalo sa ze cesta v pohode, mala som teda len zadny nahon...zial namraza v zatacke, automaticka uzavierka co mam vzadu sa neotvorila a uz som sa viezla- auto uplne mimo kontroly..nastastie sme obaja celi, ale hodiny to boli ukazkove...v tomto vuidim velku nevyhodu...aj ked zrejme existuje sposob ako plynom donutit aby sa uzavierka otvorila..nie?

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Štv, 25.02.2010, 11:00
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslim, ze v tvojom pripade by si dostala smyk a nevedela ovladat auto aj keby si tam uzavierku nemala. Ale este ze to tak dobre dopadlo. ;-) :-)

Vidim to, ale tak, ze ihned po zmene prevodov, dokupim Aussie aj do zadu.

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Štv, 25.02.2010, 11:39
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.10.2009, 22:25
Príspevky: 713
Bydlisko: Namestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať PAL
super,to sa mi paci...pal za kolko bi si mi vedel dodat aussie zatial na prednu napravu D30??

_________________
JEEP WRANGLER 5.2 V8 ,podvozok 4"fox,SYE,D30,D44,33/13,5r15 MICKEY THOMPSON BAJA CLAW,WARN,Led Bar,


Štv, 25.02.2010, 13:08
Profil ICQ
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
preco si to myslis Nemo?..jazdila som na svojom jeepe v zime aj ked nemal este automatku a nikdy ani naznak...teraz som vyslovene citila ako mi zaseklo zadne kolesa a isla som do zakruty ako na saniach, akurat ma parkrat pretocilo...

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Štv, 25.02.2010, 16:22
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: