Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 13:55
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Grand 5.9 benzin 
Autor Správa
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V praci pouzivame denno denne paru. Tak ze skusim ci rozpusta karbon. Ale uz teraz viem ze nie. Para sama o sebe nie je vobec dobry cistic. Para neodstrani ani zvetrany rastlinny alebo zivocisny tuk. Len v spojeni s mechanickym cistenim a pridanim alkalickeho cinidla. Oleje ropneho povodu neodstrani urcite bez pridania nejakeho rozpustadla urcite.
Cistenie spociva v niekolkych fazach : oddelenie necistoty od povrchu na ktorom je, naviazanie necistoty na cistiaci prostriedok a odplavenie prec.
Okrem toho treba pocitat s tym, ze ak nepridavame na cistenie dalsie vylepsejuce prisady, mozu nam vznikat nove usadeniny napr. vodny kamen.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 21.03.2009, 6:59
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
S tým vodným kamenom to nebude pravda, pretože všetky rýchlovyvíjače a tiež parné kotle majú pred vstupom do vodného modulu komplexnú úpravu vody a vo vodnom module je predohrev vody na 107-110 stupňov. A aj keby nebola voda upravená, tak vodný kameň zanesie kotol alebo rýchlovyvíjač a nie miesto ofukované parou. Čo máte v práci za technológiu?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 21.03.2009, 9:19
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
S tým vodným kamenom to nebude pravda, pretože všetky rýchlovyvíjače a tiež parné kotle majú pred vstupom do vodného modulu komplexnú úpravu vody a vo vodnom module je predohrev vody na 107-110 stupňov. A aj keby nebola voda upravená, tak vodný kameň zanesie kotol alebo rýchlovyvíjač a nie miesto ofukované parou. Čo máte v práci za technológiu?


To je jasne, to sem ani nepletme. Samozrejme mame upravu vody. Ten vznik kamena som nemyslel pri pouzivani pary, ale pri pouzivani cistiaceho roztoku. (vysvetloval som sposob cistenia, ako taky, a nie pouzivanie pary na cistenie)

Mame odparku mlieku, ktora pracuje pri podlaku. A na hrncoch nam vznika dlhodobym pouzivanim kamen. (je to zmes vodneho kamena + mliecneho kamena + zmes bielkovin a tukov ohriatych na teplotu nad 100C) Tento kamen sa da rozpustit kyselinou fluorovodikovov. Teda tento kamen zmakne a da sa mechanicky odstranit. Bohuzial rozozere aj vsetky tesnenia. Da sa odstranit este 24 hod posobenim 15% kyseliny dusicnej. Aj v tomto pripade sa vsak kamen len oddeli od nerezoveho povrchu a treba ho mechanicky odstranit.

Ale nerozobejme tu toto.

Podstatne je ze vodna para ako taka karbon nerozpusti.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 21.03.2009, 9:33
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aha tak beriem späť :-)
Počul som (zatiaľ nemám vyskúšané) o dekarbonizácii pomocou tetrachlóru. Teda vstreknúť to cez otvory pre sviečky z hasiaceho prístroja (tento typ HP je už vraj zakázaný ale k tomu nech sa vyjadrí nejaký požiarnik medzi nami). Mám dobló kde už je motor zapečený karbónom tak by som to aj skúsil lebo čoskoro budem musieť zohnať aj tak druhý (tento má spotrebu 0,5 l oleja na 100 km)
čo na to hovoríte?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 21.03.2009, 10:08
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze tu je moj buduci fesak :-)


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok



a k tej dekarbonizacii vodou, no ehm, ja by som to neriskoval, ale ked nemas co stratit, tak vyskusat to mozes. Ja radsej pockam na overenu techniku, kt. je urcite funkcna. :-)


Naposledy upravil Spoofer dňa Sob, 21.03.2009, 12:06, celkovo upravené 1



Sob, 21.03.2009, 11:35
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Krasny cukricek :shock:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Sob, 21.03.2009, 11:37
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
az bude skoda ho zablatit :-DDD ale co uz...nevyhne sa tomu


Sob, 21.03.2009, 11:51
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Sob, 01.03.2008, 17:53
Príspevky: 14
Bydlisko: Blava
Odpoveď s citáciou
Menil som to v MOTORKARI aj ja... vola v riadeni zmizla... puzdro toho bolo vymlatene. meni sa cela ta sprostost a stalo to 17litrov s DPH plus montaz.

http://www.4x4garage.de/catalog/product ... cts_id/229

_________________
momentalne bez Jeepa


Str, 25.03.2009, 21:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fešák je to :wink: vyzerá to veľmi pekne z tými fóliami akurát dnes mi išiel kamarát tiež lepiť, uvidíme ako to bude vyzerať. Súdim že je to asi dovezené??? :roll: aj ideš nejako upravovať ??

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Str, 25.03.2009, 22:03
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dovezene to bolo v 98 priamo spoza mlaky. Odvtedy je auto na slovensku. Mali ho 2 majitelia a obidvaja to kompletne servisovali v MOTORKARE. Casom pojdu aj nejake upravy, ale to najskor o pol roka, lebo akosi financii je pomenej. Ale urcite nezotrva v seriovom stave :-) a propo, videl som Tvojho a mocno sa mi lubi Tvoja zahradka na streche. Bol by si ochotny este jednu taku vytvorit? A za kolko peniazkov. Lebo akosi ta rezerva v kufri ma dooost serie, takze jedine na strechu poputuje.


Štv, 26.03.2009, 10:00
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: