Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:00
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Jeep cherokee - nefunkčné brzdové svetla 
Autor Správa
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.05.2008, 4:55
Príspevky: 159
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Prosím o radu. Ktorá poistka patrí k brzdovým svetlám? Skúšal som všetky, ale vyzerajú OK. Pozeral som aj spínač pedála, ale na nič som neprišiel. Som z toho jeleň, lebo 6 káblov čo do neho ide neviem k čomu môžu slúžiť. V spínači prúd mám, ale kam ma ísť? Zadné brzdové nesvieti ani jedno., ostatné sú funkčné. Nesvietia pravdepodobne od doby, keď som mal požičaný príves, kde blbla zásuvka. Nesvietia mi ani predné parkovačky, zadné idú. Nemalo by to spolu súvisieť, lebo parkovačky nejdú už vyše roka, ale chybu som nenašiel, tak som sa na to vybodol. :?

_________________
Dacia Duster 1,5 dCi
Mercedes SLK
Opel Tigra


Štv, 23.07.2009, 15:03
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Pia, 26.10.2007, 14:16
Príspevky: 5
Bydlisko: BANSKá BYSTRICA
Odpoveď s citáciou
gadzo píše:
Prosím o radu. Ktorá poistka patrí k brzdovým svetlám? Skúšal som všetky, ale vyzerajú OK. Pozeral som aj spínač pedála, ale na nič som neprišiel. Som z toho jeleň, lebo 6 káblov čo do neho ide neviem k čomu môžu slúžiť. V spínači prúd mám, ale kam ma ísť? Zadné brzdové nesvieti ani jedno., ostatné sú funkčné. Nesvietia pravdepodobne od doby, keď som mal požičaný príves, kde blbla zásuvka. Nesvietia mi ani predné parkovačky, zadné idú. Nemalo by to spolu súvisieť, lebo parkovačky nejdú už vyše roka, ale chybu som nenašiel, tak som sa na to vybodol. :?


Možno blbá otázka, ale žiarovky si pozeral? Asi máš dvojvláknové, nie?(svetlo, brzd. svetlo spolu) Lebo v Tvojej prosbe som to tam nečítal.


Pia, 24.07.2009, 12:11
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.05.2008, 4:55
Príspevky: 159
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pravdepodobne sú dvojvláknové, ale nesvieti ľavé, pravé a ani tretie brzdové ku ktorému som ťahal el. z pravého zadného brzdového svetla. Svietili tak ako majú, takže v žiarovkách by chyba nemala byť. Tá poistka nevieš ktorá by to mohla byť?
K tým 6-tym drôtom čo idú do spínača na /brzdový pedál/ - zrejme by mohlo ísť o ovládanie tempomatu ktorý nemám, takže sú asi nezapojené. Premeral som káble k tomu spínaču a v dvoch je prúd, ale nerozpína okruh pri zošliapnutí. Pozriem tie žiarovky, či nesvietili dovtedy, kým sa nevypálili. Tretie brzdové je ale diódové a to by malo držať. :(

_________________
Dacia Duster 1,5 dCi
Mercedes SLK
Opel Tigra


Pia, 24.07.2009, 16:46
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Pia, 26.10.2007, 14:16
Príspevky: 5
Bydlisko: BANSKá BYSTRICA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No poistka neviem ktorá, ale keď si všetky pozeral a sú dobré, tak v tom chyba by nemala byť. Ak sú tie žiarovky OK, tak potom sa skús pohrať pri tom pedáli. Ja keď som menil posilovač s valcom a keď som to zapojil, tak mi svietili stále. Takže som sa kus pohral z tým pedálom a už je celkom OK:-) A ešte ono nemusí byť žiarovka vypálená, ale nemusí dobre doliehať kontakt ak je nejak vydratý na nej, alebo skús to očistiť. Prípadne daj nové a uvidíš. Ja som to tak musel urobiť. Nedoliehal mi dobre kontakt.


Sob, 25.07.2009, 8:36
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.05.2008, 4:55
Príspevky: 159
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Žiarovky som pozeral, sú OK. Nejde tam šťava. Zajtra to rozoberiem a poprípade ak nenájdem chybu, tak nahodím iný spínač ktorým nahradím ten pôvodný. Našiel som fungláč dverný spínač čo som mal kedysi na Š 110R - presne by mal fungovať, ako potrebujem. Len dúfam, že tie vodiče ktoré idú do pedálového spínača nemajú aj inú funkciu okrem brzdového svetla. :(

_________________
Dacia Duster 1,5 dCi
Mercedes SLK
Opel Tigra


Uto, 04.08.2009, 22:54
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zobrat tester a ist od svetla dopredu, skusat a skusat. dufam ze necakas ze ti niekto na dialku povie kde je chyba.


Str, 05.08.2009, 8:06
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.05.2008, 4:55
Príspevky: 159
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som len potreboval vedieť tú poistku, poprípade, kde zvykne byť závada v takomto prípade. Je mi jasné, že lokalizovať chybu v elektrike cez net asi nepôjde.
Svetlá sú už opravené, bol zlý spínač na brzdovom pedály. Nahodil som ten dverný spínač zo škodovky, ktorý tam presne po miernej úprave zapasoval. K brzdovým svetlám patria len dva vodiče zo šiestych /biely a červený/. Ostatné sú zrejme ten tempomat, alebo neviem čo.

_________________
Dacia Duster 1,5 dCi
Mercedes SLK
Opel Tigra


Pia, 07.08.2009, 7:15
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: