Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:40
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Kontrolka cooling low svieti kazde rano 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.04.2008, 20:56
Príspevky: 137
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Mam Grand Cherokee WJ (2002, 2.7 CRD)
Asi tyzden sa mi kazde rano do minuty po nastartovani rozsvieti kontrolka Cooling low a zaroven to vypise na pocitaci. Samozrejme skontroloval som mnozstvo chladiacej kvapaliny a a rovnako aj bod mrazu a je to v poriadku.
Zaujimave na tom je, ze ked vypnem motor a potom nastartujem, vsetko je v poriadku. Povodne som si myslel, ze to suvisi s ochladenim, ale uz sa aj oteplilo a ziadna zmena. Este moze mat suvis ako parkujem. Po nastartovani zbehnem kratky (1-2 m), ale celkom prudky najazd a kontrolka sa rozvieti len potom. Mam pocit, ze to nema suvis s dobou po nastartovani, ale rozsvieti sa to hned po tom zjazde. Pri ziadnom dalsom startovani pocas dna sa mi to nestalo. Samozrejme denne chodim aj po inych kopcoch a kopcekoch a nic. Nemate niekto napad, co to moze byt?
Vdaka


Štv, 22.10.2009, 8:37
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Teoreticky to može byť čidlom, ktoré je funkčné. Ono ak máš aj dosť kvapaliny a ideš nejakým prudkým kopcom dole alebo hore, chladiačka vo vyrovnávacej nádobe cestuje a asi je čidlo umiestnené tak že ak nakloníš auto tak čidlo zaregistruje ako keby pokles hladiny a vypíše že jej je málo. Záleží aký je tvar nádobky a kde je čidlo.

Skus par krát odstaviť auto na rovine a tak anštartovať a prejsť par km. Ak sa nič neudeje je to ono.

A je to mercedes tam je všetko možné :-D

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 22.10.2009, 9:02
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.04.2008, 20:56
Príspevky: 137
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dik, to co hovoris znie logicky. Pretoze ani v zakrutach ani na inych kopcoch sa mi to cidlo neozve. Len ked cuvam dole tym najazdom (to je asi jedine cuvanie dole kopcom co robievam)... Zaujimave je, ze sa to zjavilo len teraz, pretoze rovnaky ranny ritual robim odkedy mam to auto...
Ale skusim, co si povedal a pripadne este dolejem kvapaliny, aby jej bolo viacej.


Štv, 22.10.2009, 9:10
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ako Andrej hovorí je to Mercedes. Je to normálne, mne to robí tiež keď idem prudko dole, alebo hore kopcom. Aspoň vieš, že ti to funguje. A ešte pre úplnosť - áno robí to len za studena. Keď je kvapali zohriata, tak má väčší objem a hladina je o málo vyššie nad max.

Ja viem, prečo hovorím, že aspoň vieš že ti to funguje. Ja som si myslel, že mi to funguje a nefungovalo. Praskla hadica a ja že čo mi to prestalo kúriť - pozriem na budík a teplota na paličke za 100. Našťastie som si to všimol dosť skoro.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 22.10.2009, 10:30
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.04.2008, 20:56
Príspevky: 137
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No mne by to v podstate nevadilo, ale ked Ta blba kontrolka potom nezhasne a rovnako to svieti aj na pocitaci. Zhasne to az po novom nastartovani. Inak, ked to zacne svietit, staci motor na rovine vypnut a hned zapnut. Nemusi byt ani zahriate, len nesmie ist dolu kopcom ;-)


Štv, 22.10.2009, 10:38
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Áno je to tak, tá kontrolka tam visí do nového naštartovania. Je to tak robené, aby ťa prinútili zastaviť a mrknúť sa do motora, či to nie je niečo iné. Ak ti to vadí, urob to ako majiteľ predo mnou, odcvakni jeden drát a je to. Ale keď ti praskne hadica si v prdeli.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 22.10.2009, 14:51
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: