Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 9:20
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Cherokee 2004-part time mod 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.11.2009, 20:29
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
caute chalani, neviem ci to je normalne ale podla mna nie. Ked zaradim na prevodovke 4x4 stupen PART TIME, tak pri uplnom vytoceni kolies auto kusok prejde a potom zastavi a nic...(automat) ked pridam plyn zacne skackat jak jebnute....robi to len pri uplnom vytoceni kolies..ked potom prepnem na zadny nahon alebo FULL TIME tak to robi tiez ale potom prestane a na tychto stupnoch to normalne nerobi, iba ked tam dam PART TIME...netusim ci to je normalne...

Este jedna otazka...mam nemecky manual k autu cize sa moc nevyznam...v terene potrebujem aby mi auto rozdelilo silu na kolesa, ked sa zacnu pretacat aby zastavili. Mamkina suzuki sx4 ma uplne zahambila..Skusal som aj 4x4 full time aj part time aj uzavierku a nic...neviete niekto co robit? a ci to auto vobec ma taky system? diky za pomoc


Štv, 21.01.2010, 22:42
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.11.2009, 20:29
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Netusim ani naco ten partime je....vobec ziadna zmena oproti full time...Akurat co som sa docital v manuali, ze sa nepouziva normalne ako FULL TIME, iba v terene


Štv, 21.01.2010, 22:44
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 29.08.2007, 20:54
Príspevky: 435
Bydlisko: Lučenec/Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
robi to na ceste? teda na povrchu tvrdom?

_________________
Človek je najmenej sám sebou ked hovorí za seba, dajte mu masku a povie Vám pravdu. O.Wilde

Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 (LPG), 2,5"lift, AT , nejaká výbava


Štv, 21.01.2010, 22:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je to ok, len to uz takto nerob, a hlavne skus pohladat, urcite to tu najdes

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Štv, 21.01.2010, 22:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
možno pomože :

viewtopic.php?t=150

http://www.jeep-club.net/msgboard_posts ... c_id=33494

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 21.01.2010, 23:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
piggybank píše:
Netusim ani naco ten partime je....vobec ziadna zmena oproti full time...


aku mas pridavnu prevodovku? selec-trac? to je ta za automatom a idu z nej dva kardany.

fulltime je otvoreny medzidif: taha predok-zadok zalezi ako je ktory zatazeny.

part time: zatvoreny medzidif: predok-zadok je zamknuty,pouzivat iba na nespevnenom povrchu-sneh,blato... no a v terene.

zmenu zistis ked sa das prednymi kolesami na suchu cestu a zadok na lad... zarad FT ako rychlo sa rozhybes a potom PT :wink:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pia, 22.01.2010, 0:23
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je to normalne, kolesa pri plnom rajde prejdu roznu vzdialenost a kedze mas medzinapravovy diff zamknuty tak sa ti auto zastavi a ked pridas poskakuje, nakolko kolesa presmykuju. Preto sa PART time pouziva iba na klzkom podklade kde kolesa maju moznost preklznut. Tento poskakujuci efekt je este VYRAZNEJSI u aut s DLHYM RAZVOROM.


Pia, 22.01.2010, 5:46
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Radit Part Time na asfalte a este k tomu vytocit uplne kolesa je riadna prasacina.
To skackanie je normalne. Pri uplnom vytoceni kolies to robi aj na Full Time, ak su na prednych poloosiach krize a nie homokinetaky.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 22.01.2010, 8:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Šprajcovať to bude tak či tak bez ohladu či máš homokineťák či kríš, proste fyziku neojj...... Ono ešte pár krát to poskúšaj na tvrdom povrchu a budeš meniť predné homokineťáky na náprave a kedže ju máš nezávislu tak to nebude docela lacný špás.

Ostatné povedali chalani.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Sob, 23.01.2010, 13:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.11.2009, 20:29
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chalani diky za info, skusat to uz rozhodne nebudem, len som sa zlakol ze co to krva je :) dufam ze som si nic neodfajcil :(...inak full time je mod kedy idu secky kolesa rovnako...A part time? lebo nevedel som sa na zasnezenom kopci otocit, skusal som secky mody a nic...Suzuki sx4 sa tam otocil. mozno je to tym ze mam yokohamy ale celorocky...


Sob, 23.01.2010, 18:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Full time je mod kedy možeš jazdiť na 4x4 aj na pevnej ceste teda je otvorený medzidif v prídavke. Idú všetky 4 kolesá vzhladom na povrch tak sa nediv ked niektoré aj stoja ked preklzuješ.

Part time je 4x4 z uzavretým medzidifom, teda jazda len na nespevnenom povrchu. idú všetky 4 kolesá a je natvrdo rozdelená sila medzi prený a zadný náhon.

A kedže nemáš uzávierky diferenciálov tak vždy nejaké kolesá ked su problemy budu stáť a iné sa točiť.

A vela pomože autu dobré obutie.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Sob, 23.01.2010, 18:32
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.11.2009, 20:29
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Diky moc, to som chcel pocut. Uz v tom mam jasno, moj problem je asi to obutie. Nemozem chcet od auta zazraky ked ma celorocky ( hlavne na snehu). A okrem toho liberty neni moc offroadak...skor do lesa ;)


Sob, 23.01.2010, 21:12
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vysvetlim ti to este takto :
Full time :
Mk je rozdeleny na 4 kolesa 25% - 25% predok a 25% - 25% zadok (spolu 100 %)
Ak jedno akekolvek koleso zdvihnes, pride na lad a pod. tak : 100 % MK ide prave na odlahcene koleso vo vzduchu cize v praxi stojis na mieste.

Part time je jasny 3 kolesa vo vzduchu stojis. Ak 2, teoreticky by si sa mal pohnut (ale nie na kriz), ale nemas 100 % Mk ale len 50%.
Ak si to dal nakriz stojis. (napr. prave predne a lave zadne vo vzduchu)

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 24.01.2010, 8:41
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.11.2009, 20:29
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Este jedna vec: dnes som zacul cudny zvuk z motora...Nejake sproste klepkanie, zistil som ze to ide asi od alternatora, potvrdili mi to aj chalani v oilpartneri. Asi lozisko alebo co...Zevraj to moze byt aj zimou ale auto bolo zohriate a robi to uz cely den...Cize pochybujem ze to prestane.Neviete ako to riesit? ci musim kupit novy alternator? (je to zevraj pekna palka okolo 600eur) moze byt ze to tak skoro odide? mam 12/2004, 88000km


Ned, 24.01.2010, 22:45
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
U nas je taky servis kde previjaju elektromotori. A spravia tam aj alternatori, od lozisk cez previnutie. raz som tam niesol no name alternator zo stvorkolky z taiwanu a nemali problem ho opravit.
Ja by som hladal takuto nejaku dielnu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 24.01.2010, 22:56
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: