Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 14:06
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 223 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Ďalší
 Jazdenie na vodu 
Autor Správa
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Majod píše:
pejo treba to domysliet aj dalej-treba legislativu aby colna policia mohla vstupovat do objektov ktora bude spoplatnovat tuto technologiu -sam uznas ze keby sa ludia odstrihli zo zavislosti a platenia obrovskych dani z energii tak stat a vsetci parazititi by boli v prdeli,


Jeden z dovodov preco sa tym nikto vazne nezaobera. Ale co som si pozistoval tak asi len v EU. V Cine napr. upravu priemyslenych kotlov robia normalne strojarske firmy.

To ze sa o tom v mediach nehovori neznamena ze sa tym nikto nezaobera. Pochovane su aj ovela dolezitejsie projekty.

Otazka vsak znie : Preco investovat do vyskumu HHO ked sa nasledne neda na tom zarobit ? Jedine na zakupenej technologii, ale vodu ma kazdy zadarmo. Maju silne skupiny zaujem na technologii ktora zabije ich prijmy ?

diesel píše:
Dado jednej veci nerozumiem. Ako chceš oblbovať riadiacu jednotku tými dátami z lambdasondy? Chceš tam natvrdo nastaviť nejaké hodnoty bez ohladu na skutočný stav plynov? Alebo reálne dáta "online" upravovať o nejakú určitú hodnotu? Ak áno, bude tá hodnota nejak prepojená s prípadným kolísavým množstvom dodávaného HHO? Budeš aj nejak regulovať množstvo pridávaného plynu?


Zariadenie je konstruovane tak ze prepinacom prepinas medzi HHO a benzinom (LPG, Diesel ...) Potenciometrom si nastavis urcite hodnoty, ine pre jazdu v meste a ine pre jazdu mimo mesta. Medzi mestom a mimo mestom tiez preinas prepinacom. Nastavenie potenciometrov si musis spravit sam, ak chces postup v EN tak ho sem dam. Toto co som popisal je vhodne pre automobili s 1 - lambdou.
Pre 2 - oj lambdove motry je vyhodnejsie kupi EFIE zariadenie, tam to uz nastavi PC.

Mnozstvo HHO plynu sa da regulovat velkostou prudu, na to sluzi PWM modulator, ale aj koncetraciou elektrolitu (NaOH alebo KOH) Kolisavy vyvin plynu nsaten len pri opotrebovani elektrolitu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 15.03.2011, 10:18
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zaujimave linky :
http://brownsgas.com/hho-links.html

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 15.03.2011, 11:21
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
dado píše:
[o ze sa o tom v mediach nehovori neznamena ze sa tym nikto nezaobera. Pochovane su aj ovela dolezitejsie projekty.

Otazka vsak znie : Preco investovat do vyskumu HHO ked sa nasledne neda na tom zarobit ? Jedine na zakupenej technologii, ale vodu ma kazdy zadarmo. Maju silne skupiny zaujem na technologii ktora zabije ich prijmy ?


Je to tak. Len doplním...nedávno som videl dokument o Teslovi(o tom srbskom :-D ). Popisovali ako ho podrážal Edison, viedol ohováračskú kampaň poti jeho striedavému prudu v domácnostiach...Edison chcel presadiť a predať svoj, na dialkovú dopravu neefektívny systém jednosmerného prúdu. Nakoniec sa samozrejme presadila tá lepšia koncepcia...akurát chudák Teslo z toho mal prd...skvelý chlap...úplný protiklad chamtivého Edisona. Čiže je úplne normálne, že revolučné a všeobecne prospešné myšlienky majú ťažké začiatky, plné spochybňovania a polien pod nohami... :wink:

dado ešte otázka...skladovať sa to HHO asi moc nedá...či?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 15.03.2011, 18:14
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
diesel píše:
dado ešte otázka...skladovať sa to HHO asi moc nedá...či?


Uz som nad tym premyslal, ale nikde som nic nenasiel. Urcite by sa dal.

Vela vynalezov od Teslu je v zasuvkach, pripadne je na ne ulozene nezmyselne embargo.

( vedeli ste ze : Nikolas TESLA vedel vyvolať zemetrasenie (zemetrasenie v New Yorku v r.1934), vedel preniesť obrovské množstvo energie z jedného miesta na zemi na druhé miesto vzdialené aj niekoľko tisíc kilometrov(Tunguzská katastrofa r.1907) , dokázal jazdiť popri niagarských vodopádoch s autom poháňaným elektromotorom a bez batérií rýchlosťou cez 140km/h a energiu čerpal cez vzduch, na základe jeho špeciálnych cievok dokázali v časopriestore premiestniť bojovú vojenskú loď o 610km (projekt philadelphia 1943!)

Po smrti Nikolasa Teslu zmizli vďaka FBI všetky jeho zápisky, čo myslíte kde sa využili poznatky tohoto veľkého vedca?)

tu je moja zbierka informacii :

Ma to 763 MB. Je tam Joe Cell, Geet Pantone, HHO (suchy clanok), Machova bunka, Bingo Fuell generator, MEG, Magneticky motor, rezonancny motor, Kapanadzeho generator, Studena fuzia ... Ku vsetkemu su obrazky, videa, podrobne popisi, k niektorym veciam aj cisla patentov.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 15.03.2011, 18:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...asi by bol problém s elektromermi :-D ...kedže by bola energia všade okolo...takže z komerčnáho hladiska nežiadúce. Otázka ale je, ako by v takomto "energiou nabitom" éteri fungovali komunikačné technológie a je takisto otázne ako by sa s tým dlhodobo vysporiadal živý organizmus...akýkolvek.

Dado len plz dalej bádaj...nasávam to jak vyprahnutá špongia...velmi ma to láka :D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 15.03.2011, 20:29
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dobra sprava.
Prisiel plech, zajtra ho idem dat nasekat. Som zase o krocik blizsie.

Sorry nedal som tam link :

http://www.upnito.sk/subor/1b7d7dc9cd95 ... 7d5b9.html

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 15.03.2011, 20:32
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
:shock: :shock: :shock: neprecenujes ho?

dado píše:
( vedeli ste ze : Nikolas TESLA vedel vyvolať zemetrasenie (zemetrasenie v New Yorku v r.1934), vedel preniesť obrovské množstvo energie z jedného miesta na zemi na druhé miesto vzdialené aj niekoľko tisíc kilometrov(Tunguzská katastrofa r.1907) , dokázal jazdiť popri niagarských vodopádoch s autom poháňaným elektromotorom a bez batérií rýchlosťou cez 140km/h a energiu čerpal cez vzduch, na základe jeho špeciálnych cievok dokázali v časopriestore premiestniť bojovú vojenskú loď o 610km (projekt philadelphia 1943!)

Po smrti Nikolasa Teslu zmizli vďaka FBI všetky jeho zápisky, čo myslíte kde sa využili poznatky tohoto veľkého vedca?)

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Uto, 15.03.2011, 22:43
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 29.03.2009, 10:09
Príspevky: 122
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
BBmiso: Vies, keby si cital tolko A4riek o nom tak by si o nom tiez povedal ze mal recht :wink:


Uto, 15.03.2011, 23:13
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2031
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
áno, a ovládal aj meteority a triafal nimi do ruskej stepi. Ďalší nedocenený vynálezca je napríklad Jára Cimrman. Ten mal tiež hromadu vedeckých objavov podobného významu.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 16.03.2011, 5:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...no mať tolko objavov, takého významu, aké má na svedomí Tesla...považoval by som už svoj život za takmer naplnený... :D ...ale nie každý musí mať o tom tušenia...šak chod k hlavnému ističu, čo máš doma a vypni ho...uvidíš že ti Tesla začne chýbať :wink: :D

inak to zemetrasenie vyvolať nemusí byť až také nereálne....z mojho pohladu teoreticky. Veď sa jedná o pomerne jednoduché mechanické javy. Zemské dosky svojim rozpínaním zvyšujú tlak na ich spoje, až kým to povolí a nastane pohyb, ktorý tlak uvolní. Potom zase nastáva fáza postupného zvyšovania tlaku až po dalšie "zemetrasenie". Kto ste videli účinky vybrovania betónu viete, ako sa takmer tuhá masa dokáže roztiecť ako voda. Podobným spôsobom vysokofrekvenčného rozvybrovania kritického územia by sa určite dalo predčasne vyvolať uvolnenie nahromadeného tlaku v zemských švoch. Len to chce porádny "vybrátor", nie jak máte doma po šuplíkoch...a samozrejme nie mechanický :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 16.03.2011, 7:34
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To sa pise o Teslovi v jeho zivotopise. Ako som cital tak som podal. Utvorenie obrazu je na vas.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 16.03.2011, 8:19
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Trocha od veci -
Ano je vela veci ,ktore su funknce a aj sa vyuzivaju.Problem je v ropnej loby (teda myslim ,ze urcite)
Je mnozstvo "motorov" ktore fachaju na hocico a nemusia hned stupidne nieco "spalovat".Vela ich bolo pouzivanych uz za 2 svetovej vojny ,NO....

A co tak diesel na plyn.Tu v LM je auto do 7,5t , plachta ,ktore beha na 5 litrov nafty :!: a samozrejme cca 100l plinu na 1500km :lol: takze ked to zratam tak 5l nafty + 7,5 plin.myslim ze je to dost slusne nie?
Skusali sme hladky diesel "na pankaca" tiskat do sania plin.Neriesil som to dalej no otacky sa dali super dvihat.Cize by stacilo nehat motor na volnoveh na nafte a dodavat plin plinovym pedalom (asi) mozno sa to tu uz riesilo ,neviem.Urobit benzin na plin je niekolkonasobne tazsie a drahsie ako diesel!
Treba dat presny pomer plinu a vzduchu ,okrem toho plin sa tazko odpaluje.
U diesla je to zalezitost par eur (mozno 100).

Vodik - myslim ,ze vodik ako palivo asi nie ,som presvedseny ,ze na jeho vyrobu si sam nezaroby.funguje ako katalizator.Zaujimave by bolo vyrobyt ho nejakou "kritickou frekvenciou ?(neviem polemizujem)
Urcite je vsak velmi potrebny a roby usporu!Mozno skombynovat vsetky veci - vzhladom na cenu montaze (samo doma) to nieje problem.

Vo vseobecnosti ludia nerozmyslaju - len spotrebuvaju a "Stat sa nam stara oto ,aby sme nemali hlavne CAS rozmyslat - to skodi ekonomike :wink: [/b]

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Str, 16.03.2011, 9:42
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado, mas daky link na tento odkaz? bo neviem sa dako k tomu dostat, dopracovat,,,je to velmi zaujimave,,,,,teda to co si vyssie uvadzal,,,,

tu je moja zbierka informacii :
Ma to 763 MB. Je tam Joe Cell, Geet Pantone, HHO (suchy clanok), Machova bunka, Bingo Fuell generator, MEG, Magneticky motor, rezonancny motor, Kapanadzeho generator, Studena fuzia ... Ku vsetkemu su obrazky, videa, podrobne popisi, k niektorym veciam aj cisla patentov.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 16.03.2011, 9:49
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Link som dal o prispevok nizsie.

Ale tu je este raz :

http://www.upnito.sk/subor/1b7d7dc9cd95 ... 7d5b9.html

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 16.03.2011, 11:56
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marek sk,lm píše:
Vo vseobecnosti ludia nerozmyslaju - len spotrebuvaju a "Stat sa nam stara oto ,aby sme nemali hlavne CAS rozmyslat - to skodi ekonomike :wink:


Toto jo bohuzial pravda. Je to take celosvetove "masirovanie mozgov", a velmi uspesne.

Ak si myslel dieslovy motor pohanat zmesou nafty + LPG tak dost rozsirene je to prave v USA. V EU sa skor robi prestavba diesla na LPG (skor CNG) Nechapem preco. :roll:

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 16.03.2011, 12:02
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 223 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: