Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:48
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 CENA PALIVA 
Autor Správa
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.01.2008, 0:17
Príspevky: 175
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Všetkým, ktorí nechcú platiť za naftu a benzín viac ako 40,- SKK/liter.
Odošlite túto správu vašim priateľom, a to kvôli vedeniu Inteligentnej vojny
proti naftovým spoločnostiam. Hovorí sa, že cena benzínu rýchlo prekročí
1,50 EUR za liter. Chcete, aby sa cena znížila? Musíme spoločne a solidárne
reagovať! Niekto prišiel na geniálnu myšlienku, a to o mnoho viac
zmysluplnejšiu než bola tá - nekupovať benzín v určitý deň v apríli alebo v
máji. Naftové spoločnosti sa tejto myšlienke veľmi dobre zasmiali, pretože
vedeli, že keď nebudeme kupovať benzín, ublížime si tým iba sami sebe. A však nasledujúca ponuka sa môže ukázať ako veľmi účinná, pokiaľ by sme ju všetci striktne dodržali! Dajte si čas s prečítaním tejto správy až do konca a
spojte sa s nami. Naftové spoločnosti nám vnucujú myšlienku, že ich ceny sú
pre nás veľmi výhodné. Ale vy si myslíte, že výhodné je kupovať benzín za
58,9 centov za liter. Ale to my tiež! Musíme im teda spoločne ukázať, že sme
to my kupujúci a nie oni predávajúci, kto bude regulovať ceny nafty na trhu,
pretože vzhľadom ku každodennému zvýšeniu cien benzínu musíme reagovať ako
spotrebitelia! Môžeme mať skutočný vplyv na trh s benzínom, pokiaľ túto
akciu urobíme všetci spoločne vo vojne proti týmto cenám. Takže tu je návrh:
Nekupujme ani kvapku benzínu u najdôležitejšej naftovej spoločnosti a to
Slovnaft. Pokiaľ oni nepredajú benzín, budú musieť znížiť jeho cenu. Pokiaľ
oni znížia ceny, ostatné spoločnosti ich budú musieť nasledovať. Aby to malo
skutočný vplyv, musíme získať spoluprácu asi pol milióna klientov Slovnaftu.
Dodržaním tejto zásady nám dáva možnosť toho dosiahnuť. Tá to správa bola
zaslaná približne 30 osobám. Ak každý z nich to Pošle zhruba ďalším desiatim
(30x10 = 300), a títo urobia to isté (300x10=3000) atd., Túto správu môže
obdržať viac než 300 000 spotrebiteľov. Všetko, čo musíte urobiť, je to,
poslať túto správu desiatim ľudom a požiadať ich, aby urobili to isté. A
samozrejme nezabudnite bojkotovať Slovnaft, ktorého neúnosné zisky idú do
Maďarska! To je všetko, pokiaľ si myslíte, že môžeme spoločne vyprovokovať
ceny benzínu, pošlite túto správu všetkým vašim známym

_________________
viacero offroad, ale momentálne vascina nepojazdná... ale to se poddá...


Štv, 13.01.2011, 22:58
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
..však už bojujeme a bojkotujeme monopol Sl....ft :lol: :lol:

viewtopic.php?t=4973&postdays=0&postorder=asc&start=15

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 13.01.2011, 23:13
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Štv, 18.03.2010, 21:09
Príspevky: 126
Bydlisko: Krivan
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cena 1,50 e to je vela aj na " Slovensko" dakujeme


Pon, 23.01.2012, 18:13
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 16.01.2012, 21:53
Príspevky: 4
Bydlisko: Dolné Vestenice
Odpoveď s citáciou
poslal som to 49 ľuďom, dúfam že to pomôže

_________________
Pajero 3.2 DiD V60


Pon, 23.01.2012, 18:35
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chlapi, co hulite ? Aj ja chcem ... Slovnaft ani ziadna ina rafinerka s tym nic nema spolocne ... Ceny zdvihli kreteni v EU, predpokladam, ze za silnej lobby z poza mora ... Vojnove lode uz ficia smer Hormuzsky prieliv, lebo ropa zo saudskej arabie musi ist odtialto prec ... A zase sme pri ciernom zlate ...
Nehovoriac o tom, ze zase par americkych zbrojoviek potrebuje biznis mininalne na strelive, a tiez zivit doslych vojakov z afganistanu nie je nic vesele, zvlast, ked nevedia nic ine, a maju problem sa zamestnat ako civili.

Dufam, ze sa to za chvilu zase uhra do povodnej rovnice, tato hra je vycerpavajuca pre obe strany. Vtip je v tom, ze Iranu ide o dost viac ako USA, takze sa budu bit o to urputnejsie ...


Pon, 23.01.2012, 21:13
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Štv, 18.03.2010, 21:09
Príspevky: 126
Bydlisko: Krivan
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som "VDACNY" za kazdu pomoc EU,zlate " CCCP" a ceny paliv u nich.


Pon, 23.01.2012, 21:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
rescue píše:
Môžeme mať skutočný vplyv na trh s benzínom, pokiaľ túto
akciu urobíme všetci spoločne vo vojne proti týmto cenám.

Mozem ti povedat ze auta nerobia ziaden zazrak.To je ako kvapka v mori.Teraz som bol na streke lodou Madarsko-Rakusko.Za par dni mi pretieklo cerpadlami 11 000 L nafty.Za mesiac dokazem spalit 30 000 L nafty.To je len jedna lod a to nam este vela nezerie.Su na Dunaji lode kde masiny zeru aj male deti na brehu.Pripocitaj si k tomu kamiony a zistis ze velke spolocnosti nevytrhne z biedy ani ked by prestali behat vsetky osobne auta.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 23.01.2012, 22:01
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zahajujem strajk!
Do 16:00 sa nevozim :smt122


Uto, 24.01.2012, 7:49
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hej hej hej :-D

AD1: pokojne bojkotujte slovnaft - nepomoze to.. ako tu uz niekto spomenul auta su len nepatrnou kvapkou v mori, lode zeru viac, lietadla zeru viac ale ani to este nie je gro spotreby ropy.. BTW: vsetky hasicske, zachranne a policajne vozidla beru PHM prave od slovnaftu kazdy jeden den tisicky litrov..

AD2: na klesajucu cenu pokojne a rychlo ZABUDNITE.. uz nikdy nebude lacnejsia - prave naopak.. do konca tohto roka ratajte minimalne s cenou 1,70 E za liter benzinu.. o 10 rokov pocitajme odhadom s cenou okolo 3 az 5 E za liter spokojne.. ide o to ze zasoby ropy sa prudko minaju a aj ked najoptimistickejsi odhad je ze nam vydrzia zasoby este 40-50 rokov existuje tu ovela vacsi problem, ktory uz klope na dvere.. tym problemom je maximalna denna vytazitelnost ktora je 90 milionov barelov a problemom je preto ze denna spotreba pomaly ale isto zacina prevysovat maximalnu dennu vytazitelnost.. z toho vyplyva ze dopyt zacina prerastat ponuku a tym padom rastie cena.. to je najzakladnejsia rovnica ekonomiky.. dovolim si tvrdit ze do 20 rokov sa na benzin, naftu a ine produkty ropy jazdit, plavat, ani lietat nebude a to zdaleka nie je ten najvacsi problem, ktory nas caka.. btw: na plynuly prechod na alternativne zdroje energie budeme potrebovat 25-50 rokov no zial budeme mat tak 50 dni az rok.. nakolko to kedy bol vrchol tazby - cize kedy sa dopyt stretol s ponukou v jednom bode zistime najskor o 4 roky od toho stretu..

a toto neni ziadna konspiracia - toto je holy fakt.. vinnika mozme hladat kolko chceme ale nenajdeme.. koho a za co budeme vinit?? cinu za to, ze dnes spotrebuje tolko ropy kolko ostatok sveta za mesiac?? alebo USA, ze sa tvaria ako vyvoleni a povereni distribuciou ropy?? Rusku federaciu za to ze oni budu jedina vynimka a ich vlastna ropa im vydrzi este dlhe desatrocia ak ju nebudu vyvazat??? alebo planetu zem ze viac miliard barelov uz v zasobe nema?? to nema ziadny zmysel: proste ERA cierneho zlata sa konci - bola to sialena era ale je pomaly za nami a zazijeme to vsetci co mame do 40 rokov.. nase deti naplno.. budu to velke veci co sa udeju ale nemam ani len predstavu co sa moze vsetko udiat.. no skonci to pravdepodobne sposobom zivota z roku 1700..

takze kolko stoji ten repkovy olej?? :-D uz teraz je tusim podstatne lacnejsi ako liter nafty..


Uto, 24.01.2012, 9:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maco, na to že sa zásoby ropy prudko míňajú pokojne zabudni. Vedci dodnes nevedia ako a prečo ropa vzniká. Sú známe prípady ked sa znovu objavila v už vyťažených vrtoch. Všetko je to súčasť globálnej politiky a marketingu. Pred krízou 2008 už tiež začali masírovať s dochádzajúcimi zásobami ropy...cena už letela k 200USD. Počas krízy bol zrazu ropy dostatok a pretože sa znížila spotreba, klesli aj bublinou dochádzajúcich ložísk nafúknuté ceny. Cena ropy je len NÁSTOJOM.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 24.01.2012, 9:29
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vyborne popisane, ale dovolim si s par vecami nesuhlasit:
1. Rusko ropu ma, a mozno aj tolko, ze o nej ani nevie (treba tie loziska najst).
2. Amici ropu maju tiez, ale jednak si setria zasoby, jednak ropu nikto z USa (do EU) vozit nebude, ked sa moze z arabie ..
3. S novymi technologiami to az tak zle nevidim, vyvoj ide dopredu, mozno sa presadia viac elektromobily (na lokalne presuvanie to bude stacit, mozno sa tomu prisposobi aj trhova ekonomika a bude sa viac lokalne hospodarit, ziadne vozenie veci z centralneho Tesco BA skladu do kosic)...


Uto, 24.01.2012, 9:41
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TO FINDER:

ad1: ja som nikde nenapisal ze rusko nema zasoby.. prave naopak pisal som ze jedine rusko na tom bude najlepsie a ropa im vydrzi najdlhsie

ad2: nikde som nenapisal ze USA nema zasoby ropy.. ani som nikde nenapisal ze ju budu vyvazat do EU.. akurat maju trosku problem s dennou spotrebou

ad3: ani ja to s novymi technologiami az tak zle nevidim.. len som zvedavy na tie elektrolietadla a elektrolode ;-) rovnako som zvedavy na elektrovyrobu elektriny ;-)

takze spravne nesuhlasis ale ne-nesuhlasis so mnou pretoze ja s tebou suhlasim ;-)


Uto, 24.01.2012, 9:48
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TO DIESEL:

...ze nikto nevie ako vznika ropa????? no to mi je novinka ;-)
...ano su zname pripady ze sa objavila v uz vytazenych vrtoch, dalej su zname aj ropne piesky akurat ze tazba takejto ropy je taka draha a taka tazka a tak malo objemna ze sa ju zatial dnesnymi prostriedkami tazit neoplati..
...globalna politika a marketing je znama a velka spina ale som zvedavy kolko nafty si budes ty ochotny kupit za 2 eura za liter.. takyto marketing vedie ku poriadnemu kolapsu.. ale ved to asi vsetci vieme a vieme aj to ze preco..
...kriza 2008 ;-) nebola sice az tak ropna kriza ale nevadi.. ropna kriza bola v 1973 a bola sposobena nie malou zasobou ropy ale prave moznostou dennej vytazitelnosti atd..
...ze je zasoba ropy minimalne do roku 2050 az do roku 2070 a viac je v pohode fakt.. ja som ale nehovoril o probleme zasoby ropy ale o probleme MAXIMALNA DENNA VYTAZITELNOST verzus DENNA SPOTREBA.. a teda 90 milionov barelov verzus 85-90 milionov barelov.. a to nie je odhad ani dohad ale cisty fakt..
...za cca 150 rokov tazby ropy uz vieme priblizne povedat ze sme vytazili zhruba polovicu zasob ropy.. pricom vtedy bola populacia 2 miliardy ludi a dnes nas je 3x tolko a to nehovorime o technologiach vyuzivajucich ropu vtedy a dnes..
...to ci zasoba ropy vydrzi 40 rokov alebo 60 rokov je nepodstatny fakt.. dolezitejsie je kolko sme jej schopni zozrat a kolko vyprodukovat..
... ale ak si myslis ze ropa je obnovitelny zdroj energie alebo nevycerpatelny zdroj energie tak ja ti len gratulujem a tvoj nazor ti urcite neberiem..
...pre nas to je vlastne nepodstatny fakt.. nemame ani take moznosti analyzy ani vypoctov ani odhadov.. takze mozme si len utvarat nazor prave podla globalnej politiky a marketingu ako si spominal.. kroky vlady USA vo svojich vojenskych operaciach, strasenie nas terorizmom atd.. pre nas je smerodajne cislo ktore vidime denne na cerpacich staniciach a ak si si vsimol tak od zaciatku roka to ide kazdy vikend o cent hore.. takze ta tendencia zdolat 1,7E o ktorej som pisal nie je az tak nerealna..
...nechajme sa teda prekvapit..

este dobry clanok na precitanie http://www.svengrosman.szm.com/Demokracia/buducnost.htm ked sa budete v praci nudit :) je to na dlhsie citanie ale opiera sa o fakty a vyjadrenia ludi, ktori maju do toho co povedat.. je to clanok z roku 2005 tusim a to o com hovori sa za tych 7 rokov krasne naplna..


Naposledy upravil Maco dňa Uto, 24.01.2012, 10:09, celkovo upravené 1



Uto, 24.01.2012, 10:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja myslím, že je to ešte trošku komplikovanejšie. Viacerí píšete o tom, kto a ako veľmi spotrebúva naftu.
Ale stúpa najmä cena benzínu - a to nie je vecou znižujúcich sa zásob, ale cenovou politikou. Takže tu by "štrajk" spotrebiteľov benzínu zameraný na jedného dodávateľa pomôcť mohol.
Že prečo? No lebo nafta sa bez výroby benzínu vyrobiť proste nedá. Je súčasťou výrobného cyklu, odchádza z ropy skôr ako dôjde k oddeleniu nafty (napr. tak ako aj propány a butány) a ak teda potrebujú hodne nafty, musia niečo robiť aj s tým benzínom.
Takže podľa mňa to úplne blbý nápad nie je.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Uto, 24.01.2012, 10:09
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jenki sice mas uplnu pravdu ale trosku nechapem vyjadreniu ze drazie najma benzin.. do riti ved nafta je drahsia ako benzin.. a zatial rastie rychlejsie a pomaly dobieha cenu benzinu..


Uto, 24.01.2012, 10:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: