Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:09
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Auto na vzduch 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
počuli ste už???.Ćo vy na to , tankovať vzduch a voziť sa uplne zadarno?(teda za cenu el. prudu).

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Pia, 22.06.2007, 14:14
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jj čítali sme v odbornom plátku...nový čas :-D . Princíp nedostatočne vysvetlený samozrejme. Piest proste stlačí vzduch...ten sa tým zohreje na 400st a následne sa tam vstrekne vzduch normálnej teploty, ktorý svojím následným prudkým rozpínaním od tepla nahradí expanziu. Do nádrže auta sa vraj narve vzduch pod 300Atm ale nevysvetlili či je to vzduch určený len na vstrekovanie(podla mna asi ano) alebo aj nasávanie. Dojazd vraj 300km. Neviem...nejak sa mi nezdá že by energia rozpínania náhle zohriateho vzduchu mala také prebytky aby stlačila iný vzduch na 400stC, utiahla pohon čerpadla, altíka, iných hovadín a ešte aj hnala auto vpred....málo informácií. :?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 22.06.2007, 14:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, Diesel, dumali sme nad tým nejakú tú chvýlu a ono to aj parametrovo, aj logicky vychádza. Ja som už o tom počul dávnejšie. Vtedy mi to ale nebolo až takto podrobne vysvetlené, akurat mi bolo povedané narozdiel od N.Č. že vozidlo nevie kuriť, len chladiť (budku šofera). Pisaťel to napísal dosť zavadzajuco (asi zamerne). My sme z toho zkonštatovali, že diesel (motor) :D by mal potom vlastne bez problemov fungovať aj na vodu, a tu prave skrslo v mojej hlave vysvetlenie, prečo nie na vodu, ale na vzduch! Pochopil si čo myslim?Diesel , zaujímalo by ma , aké čerpadlo si mal na mysli?

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Sob, 23.06.2007, 2:14
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslel som vstrekovacie čerpadlo...aj keď pri 300Atm vo flašiach je to skôr dávkovač. :D Dalšia vec...jeden spoludiskutujúci tvrdil že k skvapalneniu vzduchu dochádza podstatne skôr než až 300Atm...to je dalšia nezrovnalosť(nechce sa mi teraz googlovať)...a ak je vzduch v kvapalnom stave tak jeho uvolňovanie bude skutočne pôsobiť ako klíma. To je asi tá spomínaná schopnosť chladiť. Uvidíme. Mimochodom nepochybujem že v šuflíkoch je postrkaných hafo alternatívnych pohonov...ale ich čas ešte nedozrel. Veď obchod s ropou je alfa-omega emerickej ekonomiky tým pádom aj svetovej.... :smt078

edit by petertn>
mam taky pocit ze velikanska cast us dolarov je kryta ropou a preto sa aj s ropou obchoduje v dolacoch.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 23.06.2007, 12:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Do nádrže auta sa vraj narve vzduch pod 300Atm ale nevysvetlili či je to vzduch určený len na vstrekovanie(podla mna asi ano) alebo aj nasávanie.

Flasa kyslika na autogen je plnena na 150 Atm a pri rezani vidim ako rucicka ide dole,a vzduchove flase na lodi sa plnia na 30 Atm a stena ma hrubku 11 mm. Obrázok
Kam to do toho auta napchat?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 24.06.2007, 22:42
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.autonavzduch.cz/

_________________
unlimited


Pon, 25.06.2007, 9:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: