Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:19
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Papame rastlinny olejik a ine prirodne produkty 

Isiel by si do toho?
ano 71%  71%  [ 64 ]
nie 28%  28%  [ 25 ]
je to blbost (preco? vyjadrenie udaj vo fore) 1%  1%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 90

 Papame rastlinny olejik a ine prirodne produkty 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
preco by som sa nepodpisal sak ja stale narazam na normalny prepaleny oil z restyk a nie daky motorak a kedze sa jedna o jedlo a nakoniec je aj ten oil vedeny ako jedlo tak problem nevidim ziadny nechapem preco by ma mal niekto nahanat za to ze si doma zohrejem fritovaci oil a cvrknem doň par kapek metanolu a luhu latok ktore sa daju bezne kupit v drogerii alebo dodava kazdy predajca toho zariadenia a ma na to normalnu licenciu od statu na predaj a vyjadrenie od vseliakych inych organof , potom by som nemohol ani vodu z ČOV davat von na kvety ale by som musel vyvazat ako septik - myslim odpadovu kt. vyteka na luku a horu pod domom ( je ktomu certyfikat o nezavadnosti a tak isto je certyfikat aj na to zariadenie na tu bionaftu)
PS: a uprava jedla je predsa nie trestna teda podla mna pokial stvorim dynamid z salamu tak ma moze mat kazdy rad nakolko to nie je osetrene nijakym zakonom - lenze salama nevybuchuje :twisted:

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Sob, 15.01.2011, 17:50
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A tu tiez. Co mate vsetci s tymi posratymi zakonmi ??? :roll:

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 15.01.2011, 19:43
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zakony nezakony to je jedno.. tu na slovensku je nezakonne vsetko na com lud usetri...

ide o to ze som sa pokusal zohnat stary prepaleny olej z restik a oni sa toho musia zbavit papierovo. takze som nepochodil... nemozu to dat len tak hocikomu.

ja mam idealne auto na pohon starym olejom z vyprazania, len nemam kde brat ten olej... :? ale leto sa blizi a stale zhanam :lol:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Sob, 15.01.2011, 20:19
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker sprav papierovu zmluvu o odpade ako mam ja na odpad z hotela pre psov a prasata :wink:

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Sob, 15.01.2011, 20:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale ja mam len par psov :-D

idem pochodit dalsie restiky... do leta musim zohnat prisun tohto ekopaliva :lol:

sak aj stary rudolf diesel v 1897 natocil svoj prvy motor na arasidovy olej a ne na naftu

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Uto, 18.01.2011, 21:28
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vraj to bol palmový olej. ............ :? Ale to je jedno .......... tankujme olej ..........zachránime kanalizáciu :-).

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Str, 19.01.2011, 8:08
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Vraj to bol palmový olej. ............

Aj pan diesel musel tento olej najprv zohriat na cca. 68 - 80 C.

Na strane 4 pisem :Do fabriky raz mesacne prijimam 15 000 l rastlinneho oleja. Vozia nam to zo Svedska. Samozrejme nejakych 50 - 100l sa moze stratit ako povolene straty. Bohuzial je to zmes olejov z roznych rastlin. Je tam viac ako 50% palmoveho oleja - co zapricinuje ze tento olej tuhne pri 32 C.

Ak to niekoho zaujima :
Tento olej vozia do Amsterdamu v lodnych tankeroch, tam sa pristavia cisterny Food Tankers, ktore su vyhrievane. Ak ste videli po SR behat take zlte monštrá ta to su oni. Aj ked nam dodavali 15 000 l tohoto oleja cena za liter sa pohybovala v roku 2008 okolo 28 Sk.

(BTW. z toho oleja sa vyrabaju "maslá" /maslenko, maslova chut .../, ktore si neuvedomeli zakaznik myli s pravym maslom.)

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Naposledy upravil dado dňa Str, 19.01.2011, 16:19, celkovo upravené 1



Str, 19.01.2011, 11:37
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Uto, 07.09.2010, 11:42
Príspevky: 178
Bydlisko: Košice-okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
myslim ze BMW ma v nadrzi vyhrievacie teleso na naftu.
teda ak nejaky kaskader hodi spiralu do nadrze a teplotnym cidlom to prepoji tak by to ficalo...
alebo aspon teplo z vyfuku nasmeruje pod nadrz teplo z vyfuku tak tiez by to hrialo a nemalo by to poskodit...ale zatial sa mam rad tak to neskusim :D 1x som uz z auta vyskakoval ale bola to žiga tak nic prekvapujuce

_________________
Nissan patrol 2,8D (1998) Španiel
Dinli DL-802 (2010)


Str, 19.01.2011, 12:21
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kazda sada na prestavbu obsahuje, vyhrievanie nadrze na olej + vyhrievanie dopravneho potrubia.

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 647a6751ac

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 19.01.2011, 12:48
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ano, v CR sa normalne predavaju prestavbove sady na olej... potom sa startuje vzdy na naftu a ma to dve nadrze,ventily, predohrev atd...
tak to je najlepsie ale nie nevyhnutne ked chce niekto jazdit na to iba ked je teplo alebo miesat s naftou...

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Str, 19.01.2011, 13:35
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presne takto to zatiaľ praktizujem ja. Keď je teplo v lete, tak čistý rastliňák. A ak je chladnejšie tak 50:50 s naftou. Samozrejmosťou je voziť so sebou náhradné filtre. Plastový hrubý čistič nafty, a papierový jemný aby pôvodný filter paliva zbytočne nebol zadrbaný. Pripravujem si materiál na predhrev paliva pomocov chladiacej kvapaliny (nádrž a čiastočne aj predhrev pri filtri)

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Str, 19.01.2011, 19:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.07.2010, 20:34
Príspevky: 1298
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Presne takto to zatiaľ praktizujem ja. Keď je teplo v lete, tak čistý rastliňák. A ak je chladnejšie tak 50:50 s naftou. Samozrejmosťou je voziť so sebou náhradné filtre. Plastový hrubý čistič nafty, a papierový jemný aby pôvodný filter paliva zbytočne nebol zadrbaný. Pripravujem si materiál na predhrev paliva pomocov chladiacej kvapaliny (nádrž a čiastočne aj predhrev pri filtri)


tunki za 18 czk/liter mi ponukal jeden tipek repkac nekupime spolu tak 100litrov na leto.

_________________
Pepe K160 3,3TDi + Red Banditos Y60 4,2 D, Hyena V8 6.2D + Audi A6 2,5TD
UTE Y60 TD42 vo výstavbe
"ked motor tak kladivo, ked smrad tak z diesla"
td42@safe-mail.net


Uto, 08.02.2011, 15:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tunki jak mas tie filtre za sebou?
smerom od nadrze k cerpadlu takto?
tento plastovy:
Obrázok
potom tento jemnejsi papirak? :
Obrázok
a nakonec povodny velky najjemnejsi? ja tam mam teraz len ten tak tito dva mam pridat?

na ohrev zatim kaslem... nemam ziadny filter s elektrickym predohrevom a neriesi to ohrev od cerpadla po vstreky.

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pia, 18.03.2011, 23:22
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak po prvé ......nejazdi bez ohrevu ... ušetríš si nervy a aj filtre (v závislosti na tom, kde sú zaradené)

Ako prvý od nádrže je hrubý, potom ide papírák a nakoniec palivový pôvodný filter.

A nieje vôbec praktické používať malé kusy, aké si dal na obrázkoch.


Po druhé.... Nos so sebou aj náhradné plastové papieráky. Poprípade hlavný filter. Jazdiť núdzovo úplne bez filtra sa síce dá. ale čert nikdy nespí. :evil:

Obrázok


Tu je môj senník.

Je tam vidieť asi fšetko. aj hrdzu :-D Jemný plastový filter som tu už nahradil palivovým filtrom zo šrotoviska. Tento typ má regulovaný predhrev paliva. Doplnený je na vstupmom holendri žhavičom, pre ukrutne rýchle rozmrazovanie vstupnej časti.Obrázok

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 18.03.2011, 23:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
proc ne bez ohrevu? iba cez leto a iba 50:50 s naftou mozem,nee?
ide to do dodavky mercedes 207D co ma motor ako ma piano 240D. klasika liatinovy komurkacek s bytelnym cerpadlem bosch :-D
ja sa s tym nechcem moc nejak hrat... mne staci ked to auto vydrzi jezdit este dva roky.

ten naftovy filtrik plastovy za jedno euro co ma asi 10 cm je maly? tie mam v plane menit ked to uz nepojede.. a mozem dat aj dva za sebou... :lol:

jedine ze by som sa lahko dostal k tomu filtru zo srotoviska s regulovatelnym predohrevom so zhavicom. :wink:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pia, 18.03.2011, 23:46
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: