Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 7:20
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Ďalší
 Papame rastlinny olejik a ine prirodne produkty 

Isiel by si do toho?
ano 71%  71%  [ 64 ]
nie 28%  28%  [ 25 ]
je to blbost (preco? vyjadrenie udaj vo fore) 1%  1%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 90

 Papame rastlinny olejik a ine prirodne produkty 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zatiaľ ostanem u nafty, práve hlásili, že rusi otvárajú kohútiky :lol:

(inak koncovka plynu je zakopaná pol metra pred mojou bráničkou k baráku; ani zadara prípojku do baráku som nevzal z obavy, že rus môže točiť kohútikmi nevyspitateľne; a tak síce pracne, ale veselo zháňam, zvážam, pílim, rúbem, kálam, ukladám, skladujem, nosím, rozkurujem, prikladám drevené palivko v krbíku (mám našťastie aj pomocníkov) ale aspoň je sranda...

a pamätám aj malý nákladiačik jedného ujka, ktorý kúril pod kapotou drevom a šlo to (a ak si dobre pamätám, malo to úžasne pomalé obrátky... :lol: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 10.01.2007, 14:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chcem diesel, z LPG jedine nadrz :D
preco nejdes ty do E85 som pisal kto prejavi zaujem nech napise PM

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Str, 10.01.2007, 14:47
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Offtop ale neda mi - serte na RO a hura na LPG :twisted:

UZ som dobry ... :oops:


Findééér... len tak pre zaujímavosť... máš šajnu z čoho sa vyrába LPG ? :roll:


Str, 10.01.2007, 14:53
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 10:35
Príspevky: 129
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Offtop ale neda mi - serte na RO a hura na LPG :twisted:

UZ som dobry ... :oops:

Jedine preco to robim je cena. Pre mna nema vyznam kupovat olej v Tescu za 26Sk ked naftu kupim na pumpe za 36,10 minus DPH to je 30,33 Sk a este si znizim daň z príjmu o dalsich 19% takze nafta je v konecnom dôsledku za 25,49Sk
Olej mam zadara, takze ma fascinuje myšlienka jazdenia na čisty olej.
:D :D :D Rano nastartujes a vecer zhasnes :D :D :D


Str, 10.01.2007, 22:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravím!Mmam aroM461 a mam v nom motorek MB ževraj 200(idem ho generalkovať tak to overím)namontoval som mu rotočerpadlo bosch potom dostal chlapčisko "repkáč"-asi poldruha roka naspäť a výsledky sú takéto:
-motor zvýšil výkon
-znížil spotrebu-s rotom do 10lit aj sdruhým gazom na káre z donovál na MY
-znížil dimivosť skoro na žiadu!!! a to dymil chudáčik ako ďas (má normálny tlak len na jednom valci)
-trysky som chvilu pred tým mal vonku a boli po živote asi pred mesiacom sme ich mali vonku a sú ako nové a to naozaj aj moj mechanik čunel ako puk!!!
-a čo sa týka mazacích vlastností, ved repkáč je najlepší olej na rezanie zaávitov,žee
-jediná chyba je ,že v chladnom počasí neštartuje a zapcháva filter,ale to som už vyriešil

ale bacha to hovorím(píšem) o panenskom oleji!!! nie o tom čudu čo predávajú v potravinách!

No toto som tu už písal na stránke GAZ

Dalej stale nechápem ako sa môžu zalepiť krúžki ked ten olej všetok zhorý?Mne sa zatial nezalepili, a to už ubehli nejakých ...síc KM.

A milan k tomu motoru na drevoplyn:momentálne na tom pracujem s kamarátom,a ono to neni až taká blbosť!Samozrejme nie s pohladu offčáva, ale s pohladu offbádaťela je to celkom zaujímavá vec.
Asi pred pol rokom som s kolegom daval dokopi motor ČKD(lokomotívový motor)namontovaný v elektrocentrále.A páni moji tento motor si frčí práve na drevoplyn!A tu je tá zaujímavá vec-pomer spotreby a výkonu je nasledovný:1-1,5kg drevného odpadu (podľa kvality) na 1kWh vyrobenej elektriky + 1,5 kWh tepla :!: :!: :!:

momentalne na tom pracujem doma, vyvíjačku drevoplynu som už odskúšal, teraz je na rade motorek :-)

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Str, 10.01.2007, 23:08
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na panensky, priamo z lisovne? vravis ze vsetko ok ziadna korozia? obsahuje vela fosforu a dost vody - vsetko ok? alebo to je tym ze je uz podla teba po smrti :twisted:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Str, 10.01.2007, 23:16
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Po smrti sitce je,korozia je tiež-na blatníkoch! :smt121 -ale okolo nadrže je pekne zakonzervovaný!

Teraz vážne, to že je po smrti prave moc nevyhovuje-zle štartuje na olej-inak je to jedno
Jazdim s tym aj na dalších dvoch peugotoch a pohoda-tie starujú ale zas kolíšu otáčky kým je studený-inak pohoda
ked prepnem na naftu pred vypnutím motora, tak studený štart je normalny
motor na GAZe pojde zachvílu na stol, sam som zvedaví
v pondelok som absolvoval cestu do mnichova (peugeotom) na RO,vsetko OK,spotreba 6,6l tam naložený,spet prazdny,slale 130km/h,a to mam posrané -cerpadro a trisky inym "alternátorom" už predtým!(o tom mozno inokedy)
a zda sa mi že s RO sa to zase zlepšujeproste.Proste " kto maže ten jede", že LPGnáci, vy to tam drete na sucho
:smt121


A ešte jeden dotaz pre alchymistou nadávajte to do lucas cerpadla, tomu to nechutí!!!

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Str, 10.01.2007, 23:53
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jaj a to by som chcel vydet ako zamiesas to toho tu vodu, a s tym fosforom, ja neviem, vnoci ked chcež možem kuknut, ak bude svietit dam vediet.Inak by to bolo celkom fasa-dobre by sa to tankovalo,len by ma mohli zobrat ako nejakeho UFONA na pokusi ;-)

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Str, 10.01.2007, 23:57
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Isiel by si do toho?
ano
66%
66% [ 12 ]
nie
33%
33% [ 6 ]
je to blbost (preco? vyjadrenie udaj vo fore)
0%
0% [ 0 ]
Celkom hlasov : 18

nechýba tu jedno percento? :D

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Str, 10.01.2007, 23:59
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nepridava to tam nikto, tak je to od prirody :lol: preto sa to potom este rafinuje a filtruje, kvoli vode vraj cez bunicinu aby zachytila obsiahnutu vodu. Ty to mas vsetko bez predohrevou? Ako sa to sprava v rotacnom cerpadle?
Vraj naj naj cerpadlo na RO je radove cerpadlo.

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Štv, 11.01.2007, 0:14
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pneukaktus píše:
Zdravím!Mmam aroM461 a mam v nom motorek MB ževraj 200(idem ho generalkovať tak to overím)namontoval som mu rotočerpadlo bosch potom dostal chlapčisko "repkáč"-asi poldruha roka naspäť a výsledky sú takéto:
-motor zvýšil výkon
-znížil spotrebu-s rotom do 10lit aj sdruhým gazom na káre z donovál na MY
-znížil dimivosť skoro na žiadu!!! a to dymil chudáčik ako ďas (má normálny tlak len na jednom valci)
-trysky som chvilu pred tým mal vonku a boli po živote asi pred mesiacom sme ich mali vonku a sú ako nové a to naozaj aj moj mechanik čunel ako puk!!!
-a čo sa týka mazacích vlastností, ved repkáč je najlepší olej na rezanie zaávitov,žee
-jediná chyba je ,že v chladnom počasí neštartuje a zapcháva filter,ale to som už vyriešil

ale bacha to hovorím(píšem) o panenskom oleji!!! nie o tom čudu čo predávajú v potravinách!


Ako je na tom motorovy olej. Zatial co som len cital a to je hlavny dovod preco som si auto neprerobil na olej je polimerizacia oleja. Ake mas s tym skusenosti. Polymerizovany olej je ako zelatina a nema ziadne mazacie vlastnosti a preto moze dojst k zadretiu motora. menis castejsie olej?

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Štv, 11.01.2007, 0:24
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no od prirody,len vies ono sa to suší pred lisovaním.a keby tam aj od prirody zostala, tak ono sa to od prirody aj samo odluči-čim by si zbadal že je tam(taka voda čo može ubližit a aj leda tak filtru)v nafte je omnoho !!! viac vody !!! mne to nezamrzlo ani pri -25 minuly rok.No a ta voda od prirody by asi zamrzla nie?
A inak cloviečik čo to lisuje to aj filtroje sez normalny filter
Predhrevy samozrejme mam
A čo sa tyka radovych čerpadiel, tok ono na olej idú, to je pravda, ale inak su uplne na ko..t, ved aj avia už ich prestala montovat, a to je už čo povedať!
:smt043 :smt043 :smt043
No a v rotacnom sa to sprava... ja ani neviem ako, ja som tam za jazdy nekukal
:shock:

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Štv, 11.01.2007, 0:34
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MatoNR-menis castejsie olej?

nemenim.Ked aom ho menil tak normalne vytiekol,a dedo dokonca zabudol a preťahoval o 5000km a motorek si drgluje jedna báseň.Ja si myslím že ono je to všetko o..b na ludi nech len chodia ako takí barankovia na pumpy a nech nešpekulujú!Ked sa mi zadre dam vedet!
Ja som tu uz spmínal že nemůžem pochopiř ako sa može dostat RO do mot oleju,ved on všetok zhorí v spalovacom priestore,a ako dym odchádza preč.
a keby to tak nebolo niečo s motorom vážne neni v poriadku.

Chlapi a raz sa mi stalo že som stratil olej y diferáku a čo mzslíte že som tam nalial? no predsa RO a neviem či bz tam nebol lebší aj na stálo? :roll:

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Štv, 11.01.2007, 1:04
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chlapi vam to tu tie prispevky nejak zle počíta,takto budem stale len učen! :lol:

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Štv, 11.01.2007, 1:06
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="pneukaktus"]Chlapi vam to tu tie prispevky nejak zle počíta,takto budem stale len učen! :lol:[/quote/)

Tož s takú zabrblanú hubu budeš večný šušen a ukažem ti ako sa stat profík....

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 13.01.2007, 19:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: