Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:14
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
 Papame rastlinny olejik a ine prirodne produkty 

Isiel by si do toho?
ano 71%  71%  [ 64 ]
nie 28%  28%  [ 25 ]
je to blbost (preco? vyjadrenie udaj vo fore) 1%  1%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 90

 Papame rastlinny olejik a ine prirodne produkty 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To celé sa mi nezdá. Nedáva logiku trestne stíhať používateľa rastliňáku. To by sa potom dalo takto posudzovaať aj spaľovanie oleja na panvici pri vyprážaní.

Financi idú po dotovanej nafte. Určite nie po Raciole alebo repkáči. Tie sú bežne dostupným tovarom v obchodných reťazcoch. A štátu môže byť jedno, či to vypijem na ex na parkovisku pred teskom :smt120 , alebo nalejem do nádrže.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Str, 19.08.2009, 11:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.01.2008, 15:12
Príspevky: 509
Bydlisko: CR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Statu to samozrejme jedno byt nemuze, protoze
kasiruje obrovskou spotrebni dan z nafty (kterou musis tankovat = solit daň).
Pokud tankujes bez spotrebni dane (fritak treba, nebo agronaftu - cervenou), tak neplatis spotr. dan (platis, ale mensi) = jsi postizitelny.

Pokud mas namichano rekneme 25% fritaku, tak v dnesni dobe neni cesky urednik schopen toto objektivne zjistit.
Musel by odebrat vzorek a ten nechat analyzovat. :roll:

U cervene je to jinak - OKAMZITE rozpoznatelne - to barvivo je opravdu velmi vyrazne.
Toho bych se bal.


Str, 19.08.2009, 11:44
Profil ICQ
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mám vozidlo stavané na naftu zo zhnilých dinosaurov, tak tankujem túto naftu.

Keď budem mať auto na daˇžďovú vodu, budem tankovať tú.

:-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 19.08.2009, 12:06
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.03.2009, 15:30
Príspevky: 242
Bydlisko: RS / Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
shaman píše:
Statu to samozrejme jedno byt nemuze, protoze
kasiruje obrovskou spotrebni dan z nafty (kterou musis tankovat = solit daň).
Pokud tankujes bez spotrebni dane (fritak treba, nebo agronaftu - cervenou), tak neplatis spotr. dan (platis, ale mensi) = jsi postizitelny.


Tak toto je trochu uletene.. si postihnutelny len ked tankujes cervenu naftu pretoze ze je statom dane na ake ucely sa smie tato nafta pouzivat.
Ale ak svoj motor presvedcis aby chodil na vodu tak ti nikto nic nemoze aj ked stat v tom pripade prichadza aj o DPH ktoru by si zaplatil ked jazdis na olej..

To je podobne ako keby si povedal ze kedze stat zaraba na spotrebnej dani z tabakovych vyrobkov musis fajcit len tabak.. Preco? Ked mi chutia gastanove listy budem fajcit tie a nemyslim ze by som bol za to nejak postihnutelny..


Str, 19.08.2009, 12:20
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
viders píše:
To je podobne ako keby si povedal ze kedze stat zaraba na spotrebnej dani z tabakovych vyrobkov musis fajcit len tabak.. Preco? Ked mi chutia gastanove listy budem fajcit tie a nemyslim ze by som bol za to nejak postihnutelny..


Ale iba ak si ich natrháš :-D Ak ich kúpiš.... :-D :-D :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 19.08.2009, 12:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pan z nitrianskej firmy ktora preraba kamiony a tazke mechanizmy aby nemuseli palit zhite dinosaury a mohli bez skody na technike spalovat repkovy olej a ani nie tak z dovodu ekologie ani ekonomie ale skor som mal pocit ze nafta je pre obsluhu lakavejsia komodita a rada sa straca.
to kdesi na forach: www.dieselpower.cz riesil
skusim volne prelozit ako som to pochopil:

v nasej milej dzamahirii existuje taka vec ze spotrebna dan z paliv a maziv a je zakonom osetrena asi tym sposobom ze ked si do nadrze nalejes stiaky tak by si mal zaplatit spotrebnu dan.
AAAAALE ak si tie stiaky vyrobis sam a zaregistrujes sa na ministerstve polnohospodarstva ako producent stiakov a budes si ich palit iba vo svojich trachtoroch tak dan nemusis platit.

...toto je pre nasinca nepouzitelna klucka kedze nikto nebude repku pestovat lisovat a potom palit a este aj na ministerstvo sa hlasit .... nonsens.

pre nasinca je pouzitelna klucka ze danova povinnost do 1000 korun slovenskych je bezpredmetna a nevymahatelna
v preratani na litre to vychadzalo pred rokom na cca 70 litrov oleja v nadrzi z ktoreho by dan este bola mensia ako spominana 1000ka.
cize ak nemam v aute viac ako 70litrov oleja este nespadam do kompetencie danoveho uradu pretoze moja danova povinnost je mensia ako 1000 korun.

kazdy co bude palit alternativne paliva sa pohybuje na hrane zakona a mal by si byt toho vedomy a minimalne byt aj pripraveny nieco panom z colnej spravy povedat lebo naozaj maju pravomoci zastavovat auta na ceste a nezaujimaju ich dezeny a narazniky ale obsah kufra a nadrze.

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Str, 19.08.2009, 13:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no nevim ci si to tu trochu nepletiete.

cervena nafta verzus olej na vyprazanie.
stat ked dotuje naftu,zafarbi ju na cerveno a urci kto ju ma pouzivat napr. aby usetril. hotovo.

ked ja kupim olej na vyprazanie snicli a nevylejem ho do odpadu ale do nadrze ako mi za toto niekto moze dat pokutu? to sa vazne da???


ale ked je u to u nas ilegalne ako tu pisete tak:
1.vymazte to tu vsetko

2.naahodou neviete v ktorom state EU to je este tak? ked v ziadnom tak to je dik diskriminacia a to by sa dalo napadnut... podobne ako s prestavbami na LPG...

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Str, 19.08.2009, 14:20
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
ked ja kupim olej na vyprazanie snicli a nevylejem ho do odpadu ale do nadrze ako mi za toto niekto moze dat pokutu? to sa vazne da???

teoreticky ..za oboje ...

neviem co hovori zakon o likvidovani oleja v domacnosti, ale byt majitelom fastfoodu, isto fasnes pokutu ak to hodis do odpadu ..

Do auta - lejes tam ine palivo, ako je urcene vyrobcom ..
Sice si konstrukcne nezasiahol do motora, ale ...
Toto ale asi nie je parketa colnikov ...

.... Ale to ja nie, to tie swine pumparske, ja som tankoval naftu :-)

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 19.08.2009, 14:37
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To nie je fáma, ale fakt. TAkže tu vôbec nemusíte namáhať svoj závit. :wink

A ak by sa to niekomu nepáčilo, a chcel by nebodaj spáchať hara-kiri, tak aj to je trestné a môžete byť odsúdený za sebapoškodzovanie.

konik píše:
....AAAAALE ak si tie stiaky vyrobis sam a zaregistrujes sa na ministerstve polnohospodarstva ako producent stiakov a budes si ich palit iba vo svojich trachtoroch tak dan nemusis platit.
.....


...a to je ten omyl. V podstate ak si štiaky vyrobíš sám, tak si pekne na to môžeš jazdiť. Ale až keď zaplatíš spotrebnú daň. Budeš si písať knihu jázd a z prejazdených kilometríkov si pekne zaplatíš daň. :roll:

To isté platí aj o alkohole, a tabaku a o všeličom inom. /...a z detí sa vraj nemôžu už robiť fašírky, aj keď si si ich sám urobil.../

Cao. :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 19.08.2009, 21:39
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 8:57
Príspevky: 237
Bydlisko: Belper UK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze aby jsem shrnul vse co tady je napsano otazkou.
Pokud pujdu do Tesca, koupim tam olej na smazeni a fritovani a kdo vi co jeste, naleju 25 litru do nadrze a k tomu dam 25 litru nafty. Muzu na to v pohode jezdit? Protoze jsem nenasel jednoznacnou odpoved ptam se teda takhle. ANO nebo NE? :D

_________________
***********************************
Mitsubishi Pajero 2.5 Td
Original Japan import
***********************************


Ned, 09.05.2010, 10:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vďaka tomu, že plebs pravidelne pred voľbami prichádzajú o posledné zbytky už i tak chatrného rozumu, sa v dohľadnej dobe nechystaj legálne používať ako palivo čokoľvek , na čo je uvalená daň (v EU určite)

KeĎ samovládcovia zistia, že sa dá ujebať daň aj na drevoplyn , tak vrátim OP a aj rodný list ....... nech si tento štát s ním vytre!

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Ned, 09.05.2010, 11:15
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 8:57
Príspevky: 237
Bydlisko: Belper UK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Vďaka tomu, že plebs pravidelne pred voľbami prichádzajú o posledné zbytky už i tak chatrného rozumu, sa v dohľadnej dobe nechystaj legálne používať ako palivo čokoľvek , na čo je uvalená daň (v EU určite)

KeĎ samovládcovia zistia, že sa dá ujebať daň aj na drevoplyn , tak vrátim OP a aj rodný list ....... nech si tento štát s ním vytre!



Ver tomu ze se tady nebudu anglicanu ptat co muzu nebo nemuzu nalejt do sve nadrze. Dekuju za komentar ale to nebyla odpoved :D

_________________
***********************************
Mitsubishi Pajero 2.5 Td
Original Japan import
***********************************


Ned, 09.05.2010, 11:20
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zvysuj pomer oleja k nafte a uvidis ... Ale myslim, ze by ti to chodit mohlo ...
Jeden typek zakaznik mi do oci tvrdil, ze jeho svokor leje do novej ! dodavky (uz neviem co to bolo, a asi tak 6 rokov dozadu), vyhradne olej z Lidlu, len v zime dava 50:50 naftu ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 09.05.2010, 12:00
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 8:57
Príspevky: 237
Bydlisko: Belper UK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To rad slysim.
Takze litr oleje je u nas 0.85 a liter nafty 1.20. Takze se mi to urcite vyplati.

_________________
***********************************
Mitsubishi Pajero 2.5 Td
Original Japan import
***********************************


Ned, 09.05.2010, 12:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Len ťa dôrazne upozorňujem , aby si do prívodu paliva zaradil ešte jeden filter pred jemný čistič paliva. Taký ten plastový na hadicu za pár šupiek. Ušetríš nepríjemnosti s parafínom.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Ned, 09.05.2010, 12:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron